[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tudtam, hogy a fidesznyikek mindent kimagyaráznak.
Santit a grafikonod. Persze hogy reagal ra az ember.

Még hihető is lenne, ha a fidesznyik klientúra nem lopná évente százmilliárd számra az adófizetők pénzét.
Ki lopott el ennyi penzt? Erdekes modon lassan azert alakul az allami koltsegvetes is. Szazmilliardos lopasokkal ez nem igy lenne. Nem kell mindent elhinni a nepszabadsagnak (meg persze a 2018-ban kormanyvalto jobbiknak sem).

Duplára árazott nagy (és kis)beruházások), online kassza mentesség a haveri kaszinóknak.
Bajod van a kifizetesek nagysagaval, de azert orulnel ha lenne egy lojalis magyar tokes reteg. Minden orszag segiti a sajat tokeseit. Ha tudsz jobb modszert akkor elo a farbaval.
A szerencsejatekok korrekt szabalyozasa eu szinten hianyzik evtizedek ota. Egy igazsagos eu-s szabalyozas meg varat magara, de egyenlore kisebb baja is nagyobb ennel mindenkinek.

Ami a privatizációt illeti, az sem érv, mert a *idesz pont a magyar földet privatizálja szét a klientúrának - még a természetvédelmi területeken is - de a kaszinókat is említhetném. Igazi pénzszivattyúk. Sőt, ők még a magyar állampolgárságot is privatizálják, és ezrével árulják Afrikában meg a Közel-Keleten.
Kulonbozo termeszetvedelmi teruletek vannak. Nem fogjak felszantani a reteket es a legeloket, megnyugodhatsz. De jo otlet volt kiadni maszekba azok fenntartasat. Ne vedd be a libsik "mukormos"-szoveget sem. Lenyegeben barmelyik magyar ember szerezhetett igy foldet. Orulj, hogy nem a multiknak adtak oda.
A kotvenyes oruletnek szerintem hamar veget vetnek. Van ahol mukodik, de nalunk nem valtotta be a hozza fuzott remenyeket.

És persze a c*tenyésztés is folyik tovább, mert ugye nincs hiába megszületett élet, meg hát ők a mi rejtett tartalékaink ugye...
Vegre mar a fizeteshez illetve a befizetett adohoz van kotve a gyermekek utan kapott osszeg. Mit varsz ezen tul? Nem fogjak a Dunaba loni oket.

Persze mint hozzászólásod is mutatja, létezik a hívők egy olyan köre, akinek bármekkora ***t le lehet nyomni a torkán, nemcsak megmagyarázzák, de még mosolyognak is hozzá.
Ne gondold! Csak nem jo ujra meg ujra ugyanazt a suletlen kritikat hallgatni, ha mar egyszer valaszolt ra az ember. A korrekt es epito kritikara szerintem azert odafigyelnek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Tudtam, hogy a fidesznyikek mindent kimagyaráznak.

Még hihető is lenne, ha a fidesznyik klientúra nem lopná évente százmilliárd számra az adófizetők pénzét.

Duplára árazott nagy (és kis)beruházások), online kassza mentesség a haveri kaszinóknak.

Ami a privatizációt illeti, az sem érv, mert a *idesz pont a magyar földet privatizálja szét a klientúrának - még a természetvédelmi területeken is - de a kaszinókat is említhetném. Igazi pénzszivattyúk. Sőt, ők még a magyar állampolgárságot is privatizálják, és ezrével árulják Afrikában meg a Közel-Keleten.

És persze a c*tenyésztés is folyik tovább, mert ugye nincs hiába megszületett élet, meg hát ők a mi rejtett tartalékaink ugye...

Persze mint hozzászólásod is mutatja, létezik a hívők egy olyan köre, akinek bármekkora ***t le lehet nyomni a torkán, nemcsak megmagyarázzák, de még mosolyognak is hozzá.

Nem vagyok fidesznyik.
Elég Blikk-szintű a hozzászólásot, érvek nélkül. A szektatévében, DK-kongresszuson piros pontos lenne.
Számolgass már egy picit, úgy a 80-as évektől kezdve.
Mert nagyon úgy néz ki, hogy a te korosztályodnak 2010-től kezdődik minden.
Az előtt szinte semmi nem történt, ugye ? :)
És ugye vágod, hogy az öröklési eljárásban nem csak a vagyontárgyak, hanem az adósság is öröklődik ???
(...)
Csak hozzáteszem a fideszezésedhez, hogy én személyesen ismertem azt a szoci "üzletembert" akinél kellett jelentkezni közbeszerzéskor, mit, mennyit, hova.
Így lettek szóbeli "tanácsadói" szerződések Pakson, ismeretlen beszállítók az autópályáknál, etc, etc....
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Bajod van a kifizetesek nagysagaval, de azert orulnel ha lenne egy lojalis magyar tokes reteg. Minden orszag segiti a sajat tokeseit. Ha tudsz jobb modszert akkor elo a farbaval.
Azért ebben élhetnének nagyobb kritikával önmaguk felé, jobban megválogathatnák, hogy kiket tolnak és nem biztos, hogy kiskirályokat kellene "létrehozniuk".
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 429
16 446
113
Santit a grafikonod. Persze hogy reagal ra az ember.

Semmi sántaság nincs benne. Tökéletesen összevág azzal azokkal az adatokkal, amiket pár hónapja az Eurostat-ról citáltam ide, miszerint a románoknál mér több szektorban iseléri a bérezés a magyar szintet. És azok még 2015-ös adatok voltak.


Ki lopott el ennyi penzt? Erdekes modon lassan azert alakul az allami koltsegvetes is. Szazmilliardos lopasokkal ez nem igy lenne. Nem kell mindent elhinni a nepszabadsagnak (meg persze a 2018-ban kormanyvalto jobbiknak sem).

Elég ismert a lista. Elég csak a MET-re gondolni, vagy akár a Vajna birodalom (kaszinók + média) mögötti off-shore háttérre.

A költségvetés egy dolog. Ceaușescuutolsó 10 évében is rendben volt a románoknál. A baj csak az, hogy hogy érték ezt el.

Például az oktatásból kivont temérdek pénzzel, a honvédség jelképessé silányításával vagy a különféle állami stratégiai tartalékok leépítésével.

A mázlifaktor - olajárak alakulása - is sokat segített.


Bajod van a kifizetesek nagysagaval, de azert orulnel ha lenne egy lojalis magyar tokes reteg. Minden orszag segiti a sajat tokeseit. Ha tudsz jobb modszert akkor elo a farbaval.
A szerencsejatekok korrekt szabalyozasa eu szinten hianyzik evtizedek ota. Egy igazsagos eu-s szabalyozas meg varat magara, de egyenlore kisebb baja is nagyobb ennel mindenkinek.

Egy lojális tőkés réteg az államtól kapott rengeteg pénzzel sem lesz lehetséges. És egyébként milyen szektorokban is tevékenykedik az a hazai tőkés réteg? Még véletlenül sem a versenyszektorban, ahol esetleg kompetens vetélytársakkal kell harcba szállni. Ez a tőkés réteg amint kikerül az állami csecs hatóköréből, elenyészik, mert semmi másra nem jó, mint az államtól kapott pénz egyjelentős részének visszaosztására.

Ráadásul ez a tőkés réteg nem a hazához lojális, csak Orbánhoz. Ha a hazához is az lenne, nem off-shore-ba menekítené a pénzét (vélhetően azért teszik, mert tudják, hogy itthon a főnök bármikor lenyúlhatná).

Kulonbozo termeszetvedelmi teruletek vannak. Nem fogjak felszantani a reteket es a legeloket, megnyugodhatsz. De jo otlet volt kiadni maszekba azok fenntartasat. Ne vedd be a libsik "mukormos"-szoveget sem. Lenyegeben barmelyik magyar ember szerezhetett igy foldet. Orulj, hogy nem a multiknak adtak oda.
A kotvenyes oruletnek szerintem hamar veget vetnek. Van ahol mukodik, de nalunk nem valtotta be a hozza fuzott remenyeket.

Igen, biztos jó ötlet volt. És az is csak a puszta véletlen, hogy családi gazdaságok helyett pár Fideszes oligarcha vásárolta fel a termőföldek zömét. Vidéki vagyok, látom mi megy errefelé, látom hogy játsszák ki az egy személy által birtokolható földterületek maximális határát.

Amíg van pénz a kötvényekből, addig csinálni foglyák, mert nincs olyan mélység ameddig le ne mennének, ha pénzről és hatalomról van szó.

Vegre mar a fizeteshez illetve a befizetett adohoz van kotve a gyermekek utan kapott osszeg. Mit varsz ezen tul? Nem fogjak a Dunaba loni oket.

Mondjuk pl. hogy a büntető törvévénykönyvben ne emeljék 20 ezerről 50 ezerre a lopás bűncselekményi limitjét. Hogy az ügyészség ne csak garázdaság miatt indítson eljárást ott, ahol testi sértés, anyagi károkozás és életveszéles fenyegetés is van. Hogy ne lehessen felfüggesztettel megúszni egy tanárverést. Persze tudom, hogy a vezéred nem szereti bántani a fajtáját.

Ne gondold! Csak nem jo ujra meg ujra ugyanazt a suletlen kritikat hallgatni, ha mar egyszer valaszolt ra az ember. A korrekt es epito kritikara szerintem azert odafigyelnek.

Ha egyszer évek óta folytatólagosan csinálják ugyanazokat a disznóságokat, akkor nagyon is helyénvaló az ismétlés.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Azért ebben élhetnének nagyobb kritikával önmaguk felé, jobban megválogathatnák, hogy kiket tolnak és nem biztos, hogy kiskirályokat kellene "létrehozniuk".
Bologatok.
Amíg van pénz a kötvényekből, addig csinálni foglyák, mert nincs olyan mélység ameddig le ne mennének, ha pénzről és hatalomról van szó.
Tulzasokba esel. Szerintem is figyelni kell rajuk is nagyon, de azert ilyen szintu eloiteletre nem adtak alapot.
Mondjuk pl. hogy a büntető törvévénykönyvben ne emeljék 20 ezerről 50 ezerre a lopás bűncselekményi limitjét. Hogy az ügyészség ne csak garázdaság miatt indítson eljárást ott, ahol testi sértés, anyagi károkozás és életveszéles fenyegetés is van. Hogy ne lehessen felfüggesztettel megúszni egy tanárverést. Persze tudom, hogy a vezéred nem szereti bántani a fajtáját.
Ok voltak azok is akik korabban leszallitottak a limitet, de az sem hozta meg a vart eredmenyt, tudod te is.
Megnyugtatlak, nem a vezerem, de azt igenis elismerem, hogy a jelenlegi politikusok kozul kiemelkedik. Es meg csak el sem kezdtem felsorolni a tobbi part illetve politikus hibait...
Meglepodnel mennyi mindenben egyetertek veled, de en es a hozzam hasonlok picit visszafogottabb vermersekletuek mint altalaban a jobbikosok, mert abbol tapasztalatom szerint csak a baj van. (Pl.: nekiesnek barmelyik emlekmunek kalapaccsal stb, stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 740
9 445
113
Tegnap írtam az alábbi szöveget:

Gyurcsány Ferenc elképzelhetőnek tartja, hogy Orbán Viktornak az emberi élet sem elég drága, hogy hatalmi ambícióit kielégítse. A Demokratikus Koalíció vasárnapi sajtótájékoztatóján a párt elnöke még azt sem zárta ki, hogy a kormány céljai elérése érdekében saját maga szervez merényletet. A Fidesz szóvivője szerint a Demokratikus Koalíció a józan ész kereteit feszegeti.

Nos, nem véletlenül nem volt idézőjelben, ugyanis ez egy módosított szöveg, a tulajdonneveket megváltoztattam. Az eredeti szöveg 2006-ban hangzott el, ez, megfelelő módon idézőjelben, az alábbi:

"Áder János elképzelhetőnek tartja, hogy Gyurcsány Ferencnek az emberi élet sem elég drága, hogy hatalmi ambícióit kielégítse. A Fidesz szombati sajtótájékoztatóján a frakcióvezető-helyettes még azt sem zárta ki, hogy a kormányfő céljai elérése érdekében saját maga ellen szervez merényletet. Az MSZP szóvivője szerint a Fidesz a józan ész kereteit feszegeti."

forrás:
http://www.haon.hu/fidesz-a-kormany...-nyilatkozatok/haon-news-je01-20060923-020145
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Most kiderül, hogy Orbánék kinek az oldalán állnak
A természetvédők szerint a magyar kormánynak nemet kell mondania a TTIP „kisöccsére”
Nem csak a "termeszetvedok" szerint. Ha megszavazzak akkor az en szavazatomat tuti bukjak. Jobbra tolodom en is. :) Kivancsi lennek mennyien gondolkodhatnak meg hozzam hasonloan.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and marton
M

molnibalage

Guest
Nem a céget kell büntetni (céget csak pénzre lehet, azt meg egyszerűen megspórolják a melósokon), hanem x és y név szerinti felelősöket sok évre beküldeni a hűvösre!! Akkor a hasonló beosztású felelősök majd egészségesebben állnak hozá az ilyen helyzetek elkerüléséhez.
Természetesen ezt értem ezalatt. Az viszont a cég bűne, hogy ilyen ember egyáltalán dolgozhat ott...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem értek a robbantásokhoz, de nekem elég koncentráltnak tűnik és mint ha direkt úgy lett volna elhelyezve, hogy a nyilvános wc és a robbanóeszköz közti -viszonylag- szűk teret fedje le. Másrészt az jön le, hogy direkt a rendőrökre mentek.
 

mirella

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
175
269
63
Nem értek a robbantásokhoz, de nekem elég koncentráltnak tűnik és mint ha direkt úgy lett volna elhelyezve, hogy a nyilvános wc és a robbanóeszköz közti -viszonylag- szűk teret fedje le. Másrészt az jön le, hogy direkt a rendőrökre mentek.

Aki csinálta egyértelműen nem a netről olvasta le hogy kell csinálni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Aki csinálta egyértelműen nem a netről olvasta le hogy kell csinálni.
Azért gondolom házilag ez úgy néz ki, hogy egy cső egyik végét behegesztik, így ugye nagyrészt egy irányba hat. A gyújtásnak meg a pl.csecsenek sima mobilt használnak. De ahogy írták korábban, a robbanóanyag sem olyan bonyolult.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 511
64 457
113
Vajon honnan tudta,hogy ott egy járőr páros fog elhaladni?Vagy random választott volna a tettes?Nagyon keveset lehet még tudni a dologról,reméljük ez nem marad így.Sajnálom a szolgálatot teljesítő rendőröket.

Nem arról volt szó, hogy a járőr női tagja megvizsgálta a csomagot, föléhajolt, mikor bekövetkezett a robbanás? Én itt ilyet nem látok...
 

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
Ebből a robbantásból az jön le, hogy emberünk tök amatőr és mellé még segghülye is, már ha ölni akart.

Aceton-peroxidot(TATP) bárki tud gyártani, aki nem szefós vagy reménytelenül kétbalkezes. Nemhogy receptek, de youtube videók is elérhetők róla, ahol lépésről lépésre ott van, hogy mit kell csinálni. Ilyet használtak a 2005-ös londoni robbantásnál is. Nem túl stabil, vmint előállítása itthon bűncselekmény, úgyhogy senki ne csináljon otthon.
Irányított robbantás nem biztos, hogy volt, csak a robbanás másik fele nem látszik, mert az az épület felé ment. A repesz anyaggal meg annyit kell csinálni, hogy a robbanószernek arra az oldalára pakolod, amerre a nagyobb pusztítást akarod. Szerencsére ez az agyrokkant lágyvas százas szöget használt, ezért élnek még a rendőrök.
A cucc legbonyolultabb része a távirányítós/telefonos gyújtó volt.
 
Status
Not open for further replies.