A kettőnek mi köze egymáshoz?
Elég sok. Nem lehet egyik pillanatban ösztönös állatként viselkedni, máskor meg magas civilizációt építeni.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A kettőnek mi köze egymáshoz?
Ez nem Magyarország -ez az egy kaptafa esete -néhány bérrettegő munkája. (Nem emlékeztet más oldalon futó rettegésre és orbánozásra/oroszozásra? )Olvassátok a kommenteket... Magyarország 2016...
http://www.origo.hu/itthon/20160926...yakorlat-zuglo-repulo-tobruq-legacy-2016.html
Ha az embert nem Budaházy Györgynek hívják, akkor mit kell elkövetnie az embernek ahhoz, hogy börtönbe csukják?
Nono! Budaházat mindössze az választotta el a hétvégi robbantótól, hogy lebukott, mielőtt robbanthatott volna, pedig neki komplett szervezete is volt hozzá (azt nem tudjuk, hogy a hétvégéniek van e). Nagyon is megérdemelten kapta, amit kapott.
Volt terrorszervezete? Volt. Volt bombája? Volt. Volt szándéka terrorizmusra? Volt. Üzenjük azt a terroristáknak, hogy ha nem sikerül, akkor legföljebb kiröhögünk és felfüggesztünk, mert nem akarunk semmilyen koncepciót rádhúzni, amit szerettél volna ugyan, de amihez túl hülye voltál?
Ne.
Üzenjnük azt az állatartáshoz nem értő folytatólagosan idióta állattartoló tulajdonosonak, hogy ha gondatlanságból meghal valaki, akkor ez gyakorlatilag egy súlyosabb szóbeli dádá és ennyi...? Ennyit ér ma egy emberi élet...?Volt terrorszervezete? Volt. Volt bombája? Volt. Volt szándéka terrorizmusra? Volt. Üzenjük azt a terroristáknak, hogy ha nem sikerül, akkor legföljebb kiröhögünk és felfüggesztünk, mert nem akarunk semmilyen koncepciót rádhúzni, amit szerettél volna ugyan, de amihez túl hülye voltál?
Ne.
Migrik tudnak erről?Elég sok. Nem lehet egyik pillanatban ösztönös állatként viselkedni, máskor meg magas civilizációt építeni.
Ezzel így generálisan nem értek egyet. Mert van olyan cég, ahol a személyzeti költségek vannak túlsúlyban, de van ahol tényleg nem jelentős ez.Szerintem aki nem tudná megoldani a jelenlegi bázisról egy akár azonnali 15-30%-os emelést, azt el is lehet felejteni, azért nem kár.
Az állami szférában igen sok "aktatologató" poszt van. Annak betöltéséhez nem kell végtelenül nagy szellemi teljesítmény. Tehát az ottani béremelés csak azt jelenti, hogy a valóban kvalifikáltabb munkaerőt kell jobban adóztatni, hogy arra teljen. Köszi, inkább nem...Szerintem pedig ez jó lenne, mert bérversenyt (és munkakörülmény versenyt) generálna a kvalifikáltabb munkaerő piacán + amit az előbb írtam.
Ezzel így generálisan nem értek egyet. Mert van olyan cég, ahol a személyzeti költségek vannak túlsúlyban, de van ahol tényleg nem jelentős ez.
Az állami szférában igen sok "aktatologató" poszt van. Annak betöltéséhez nem kell végtelenül nagy szellemi teljesítmény. Tehát az ottani béremelés csak azt jelenti, hogy a valóban kvalifikáltabb munkaerőt kell jobban adóztatni, hogy arra teljen. Köszi, inkább nem...
A magyar bérhelyzet történelmi perspektívában
Az agyelszívás jelensége még nehezebbé teszi, hogy tudással, ne pedig olcsósággal versenyezzünk
Magyarországon 2016 júliusában a nettó átlagkereset – közfoglalkoztatottak nélkül – 181 200 forint volt, ez körülbelül 584 euró. A szlovák érték 708, a cseh 793, a lengyel pedig 723 euró. Érdekességként említsük meg, hogy az osztrák érték 2009 euró.
http://mno.hu/velemeny/a-magyar-berhelyzet-tortenelmi-perspektivaban-1363382
Mikor lesznek végre normális bérek hazánkban?
(...) Azt, hogy egy esetleges kormányzati szemléletváltás (és ezzel együtt valamiféle bérrendezés) milyen messze van, azt legjobban Lázár János szavai jelzik, miszerint „a Fidesznek 2018-ra új programmal kell felkészülnie a választási kampányra, pontosan meg kell mondania, hogyan lesz versenyképesebb a társadalom – az oktatás, az egészségügy –, a gazdaság vagy mi történik a bérekkel. Meg kell mondania azt is, hogy mit fognak tenni azzal a munkabérnyomással, amely érdemben befolyásolja a magyar munkaerőpiaci helyzetet a következő időszakban, vagy mi lesz a járulékok sorsa 2017–2018-ban vagy azután” (mno.hu).
Más szavakkal: a kormányon lévőknek az elmúlt hat évben fogalmuk sem volt, hogy mi legyen (azon kívül, hogy kéne egymillió új munkahely meg dolgozzon mindenki) és ma sincs arról konkrét elképzelésük, hogyan lehetne rálépni a kiutat jelző sárga ösvényre és ameddig rájuk nem omlik a saját maguk eszkábálta rendszer, addig nem is akarnak semmit sem csinálni azon kívül, hogy minden marad úgy, ahogy eddig.
(...)
http://karvalyokfoldje.blog.hu/2016/09/26/mikor_lesznek_vegre_normalis_berek_hazankban
****
Amivel NEM értek egyet a cikkben:
. Ha – egyes közgazdászok ragyogó ötletét követve – egyik napról a másikra drasztikusan emelnék a béreket (közelítve a nyugat-európai nihillista szinthez), akkor a piacról élő cégek többsége egy-két hónapon belül lehúzhatná a rolót, mert az önköltség-növekedést nem tudnák érvényesíteni a piacon.
Szerintem aki nem tudná megoldani a jelenlegi bázisról egy akár azonnali 15-30%-os emelést, azt el is lehet felejteni, azért nem kár.
és az az egyesek által kitűnőnek vélt megoldás sem tűnik jobbnak, miszerint az állami szférában eszközölt drasztikus béremelés majd magával húzza a piaci béreket. És ez mit eredményezhet? Például azt, hogy az állami intézmények elszipkáznák a munkaerőt a versenyszférától, tehát nemcsak a külföldi, hanem a belföldi agyelszívás is beindulna ezerrel. Rövid időn belül a munkaerőgondok még nagyobbak lennének és az sem biztos, hogy az így, mesterségesen felhúzott piaci béreket a vállalkozók ki tudnák gazdálkodni.
Szerintem pedig ez jó lenne, mert bérversenyt (és munkakörülmény versenyt) generálna a kvalifikáltabb munkaerő piacán + amit az előbb írtam.
Ha pedig a kormányzat farkastörvényeket hirdet, azaz aki nem bírja a tempót (tőke híján nem tud termelékenységet növelni), az nem érdemli meg, hogy éljen és inkább menjen csődbe, az egyet jelentene a vállalkozói szféra szinte teljes kivéreztetésével
Valljuk meg, a hazai vállalkozások egy jelentős részéért nem lenne kár. Gyümölcsfákat is meg szokták metszeni tavasszal.
+
A cikkben hivatkozott írások:
Pogátsa Zoltán: Emelni kell a hazai béreket
http://mno.hu/gazdasag/pogatsa-zoltan-emelni-kell-a-hazai-bereket-1362789
Túl alacsony a minimálbér
Az emelés politikai akarat kérdése lenne csupán
http://mno.hu/gazdasag/tul-alacsony-a-minimalber-1363073
Gondolni egy dolog. És mi erre a bizonyíték? A magasabb hozzáadott érték sem mindegy illetve az, hogy amit itt spórolnak csoportszinten, azt ki lehet fizetni ott. Varázsütésre nem változik meg semmi... Ez egy folyamat...Jelenleg én úgy gondolom, a multik a fizetett bérek dupláját megadva is nyereségesek lennének. Ne feledjük, ezen cégek, anyaországukban is működnek és ott a bér jellegű költségeik, többszörösével haladják meg a magyarországit. Ennek ellenére, mivel működnek, gondolom ott is nyereségesek. Akik kihullanak, azok a hazai kis vállalkozások, értelemszerűen. Nem hinném hogy a néhány főt foglalkoztató kis cégek, szolgáltatásban érdekelt vállalkozások, vendéglátósok, stb., bírnának egybeinduló bérversenyt. Ami valljuk be, be is indult már.
A bérre rakódó adókat is kellene radikálisan csökkenteni,röhelyesen magas,a nyugatiakkal összevetve,mégis ruppótlan az állam,legalábbis irányunkba.Emlékszem,valahogy miután beléptü nk az únióba közvetlenül,valami 220 körül volt az €,anyám a körházban szét túlórázta,meg éjszakázta magát,és 240 körüli bruttóból,alig a felét kapta meg,vicc
.Összehasonlítás képen,itt,Írországban a nettó bérem után kevesebb mint 8 százaléknyi járulékot fizet a főnököm,mindenestől,a két gyerekkel,és nem dolgozó egyik felnőttel évi 43 600€-ig nem kell jövedelem adót fizetni egyáltalán,ennyi nettóhoz otthon mennyi bruttót kellene kapni,100 ropit?
Röhej.
Ha valaki érvénytelenül szavaz ahogy a kutyafiak ajánlják, az is bővíti a választási részvételt?
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..