[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 049
113
Semmitől nem más a helyzet ilyen téren, max rosszabb, pl Romániában.
Amúgy meg főként árszínvonal függvénye. Ha a németnek ugyanazt a házat 150,000 euroért tudod eladni, amit a románnak 70,000-ért, akkor a hozzaadott értéked Németországban nagyobb, mert ugyanazokat az anyagokat használod fel mindkét esetben, épp a melós dolgozik többért ott. Ez érvényes ugyanarra az iparágra. Különböző iparágak esetén meg változik a hozzaadott érték mértéke, mert az élelmiszeripar pl keveset tesz hozza főleg az alapélelmiszereknél, míg a nehézipar többet.
...Én pont ezt látom most az építőiparban ...ilyen értelemben közelednek az árak nyugat Európához..drágább lett az új és a használt ingatlan is+ a srácok és az alvállalkozók bére is.....Épp a héten kellett emelni egy alvállalkozónak 2 ütemben 50%-t....ez van....szerintem ez jó
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Semmitől nem más a helyzet ilyen téren, max rosszabb, pl Romániában.
Amúgy meg főként árszínvonal függvénye. Ha a németnek ugyanazt a házat 150,000 euroért tudod eladni, amit a románnak 70,000-ért, akkor a hozzaadott értéked Németországban nagyobb, mert ugyanazokat az anyagokat használod fel mindkét esetben, épp a melós dolgozik többért ott. Ez érvényes ugyanarra az iparágra. Különböző iparágak esetén meg változik a hozzaadott érték mértéke, mert az élelmiszeripar pl keveset tesz hozza főleg az alapélelmiszereknél, míg a nehézipar többet.

Berakom neked Nagy Csaba korábbi kommentjét:

Utoljára próbálkozok.....
Tehát CSAK autóipar és PONTOS ismeretek alapján.....
Egy konkrét autóipari beszállító és gyártó azt NEM engedheti meg magának, amit Te leírtál. Annak a fajta munkaszervezésnek és sor kialakításnak automatikus következménye a selejt (nem megfelelő) cucc gyártása és az autóiparban egy beszállító céget simán tönkretenne. Ettől még igaz amit írsz, mert persze hogy ebben dolgoztál. Audinál NEM így működik, mert ennél több eszük van, és NEM emberbaráti célból. Az autóipari minőségügyi szabványok és tanusítások kiemelten foglakoznak ezzel is, és egy ilyen tanusítványt nem pénzért és nem viccből állítanak ki. Tudom, mert mivel beszállítók vagyunk, ebben a tanusítási folyamatban részt kellett vennem. Sőt! Ezt ráadásul évente meg kell ismételni és megint csak nem viccből..... Az, hogy Magyarországon az a mentalitás van, hogy szarunk rá és mi jobban tudjuk, tudod mit eredményezett? Nos az Audi-nak a Mercedes-nek igazán komoly Magyar tulajdonu beszállítója NINCS, mert ezt a fajta mentalitást ez az ipar nem tolerálja. Ergó pont a legnagyobb haszon hányadú gyártásokból esik ki a Magyar tulajdonú kis és középvállalkozás, s e miatt nem termel ki elég hasznot a fejlesztéshez, a magasabb bérek fizetéséhez, a fejlődéshez. Csak a sírásra jut hogy elnyomnak bennünket a multik. No comment....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Épp a héten kellett emelni egy alvállalkozónak 2 ütemben 50%-t....ez van....szerintem ez jó
A munkást meg kell fizetni. Most hogy honnan indult a fizójuk és hogy ez az 50% sok vagy kevés vagy pont reális azt nem tudom, de annyit kell adni nekik, hogy abból normálisan élni tudjon és ne folyamatosan a munkakerülésen meg a máshol dolgozáson agyaljon munkaidőben.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Tudod, linkek, források, ahogy te is korábban kérted.
És még mindig kérem, mert az még lóf*sznak is kevés amit bevágtál. Majd mikor hozol olyan forrást ami a tényezők 90+%-át figyelembe véve-, számadatokkal alátámasztva bemutatja az EU-csatlakozás egyenlegét, akkor legyenek elvárásaid.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 049
113
A munkást meg kell fizetni. Most hogy honnan indult a fizójuk és hogy ez az 50% sok vagy kevés vagy pont reális azt nem tudom, de annyit kell adni nekik, hogy abból normálisan élni tudjon és ne folyamatosan a munkakerülésen meg a máshol dolgozáson agyaljon munkaidőben.
Így van ezzel csak azt akartam mondani,hogy valóban csak így lehet elindulni felfelé....a srácok jól keresnek,de mindig "sírnak" évente 2-szer kell emelni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Erre tudod bizonyitekot is kene adni...
Egy kérdésre vagy kérésre milyen bizonyítékot kellene adni? Értelmezési problémáid vannak? De legyen, most kapásból eszembe jut a kitálaló adóellenőr esete 2-3 éve, aki azt mondta, hogy évente 2000 mld forint adót csalnak el a multik és az EU miatt. Ez napi árfolyamon 6,18 mld euro / év kiesés a költségvetésből, ami jóval meghaladja az EU-s támogatásokat, és még annál is jobban meghaladja az értelmesen felhasznált részét. Hogy mennyire igazak ezek az adócsalási számok nem tudom, de van minimum annyi igazságtartalam mint az agyhalottak által üvöltött "EU tart el minket" mesének.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
a srácok jól keresnek,de mindig "sírnak" évente 2-szer kell emelni.
Ismerős helyzet, de ha nincs sírás, akkor a vállalkozó sem hajlik az emelésre önszántából, mert ugyanaz a talicska pénz van ott, és ha a melós többet kap belőle, akkor a tulajnak kevesebb marad és fordítva.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 049
113
Ismerős helyzet, de ha nincs sírás, akkor a vállalkozó sem hajlik az emelésre önszántából, mert ugyanaz a talicska pénz van ott, és ha a melós többet kap belőle, akkor a tulajnak kevesebb marad és fordítva.
így így....most nekik van jobb világ 2020-tól pedig lenyugszik az építőipar...:D:)
 
M

molnibalage

Guest
Egy kérdésre vagy kérésre milyen bizonyítékot kellene adni? Értelmezési problémáid vannak? De legyen, most kapásból eszembe jut a kitálaló adóellenőr esete 2-3 éve, aki azt mondta, hogy évente 2000 mld forint adót csalnak el a multik és az EU miatt. Ez napi árfolyamon 6,18 mld euro / év kiesés a költségvetésből, ami jóval meghaladja az EU-s támogatásokat, és még annál is jobban meghaladja az értelmesen felhasznált részét. Hogy mennyire igazak ezek az adócsalási számok nem tudom, de van minimum annyi igazságtartalam mint az agyhalottak által üvöltött "EU tart el minket" mesének.
Ja ertem. Rizsa. Erre szamitottam.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
így így....most nekik van jobb világ 2020-tól pedig lenyugszik az építőipar...:D:)
Kiváncsi vagyok mikor nyugszik le, mert pl nálunk más iparágak is munkaerőhiánnyal küszködnek. Én az építőiparba látok bele jobban, de cégvezetőkkel van kapcsolatom és nincs sok vidám történetük a tömegével jelentkező új munkásokról.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 049
113
Kiváncsi vagyok mikor nyugszik le, mert pl nálunk más iparágak is munkaerőhiánnyal küszködnek. Én az építőiparba látok bele jobban, de cégvezetőkkel van kapcsolatom és nincs sok vidám történetük a tömegével jelentkező új munkásokról.

jaja...ezért emelek évente 2-szer.....egyszerűbb megtartani őket + nem hülyék ők sem tudnak ők számolni mennyit lehet itt ezzel keresni ,most leghamarabb 2020 03-tól tudok házat vállalni...mondjuk nem sok cégnek van jogosultsága könnyűszerkezetesre.....anno jól döntöttem az engedéllyel kapcsolatban.:rolleyes::D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
Status
Not open for further replies.