[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Remek. És hogyan oldanád meg azon alapvető problémákat, amiket írtam? Akik kisebb keresetűek, azok miből fizetik? Hm...? A családom és tesóm pont a tanulás által jutott előbbre.

Az ingyenes közoktatás megszüntetése akkora - hát nem is tudom, hogy mi - hogy azt még a legnagyobb "majd én megmondom a tutit" sem nagyon hozták fel amióta csak létezik ez. Szerinted mi lehet ennek az oka? Puszta véletlen?

Már 300 éve felismerte Mári Terézia, hogy nem árt, ha a gyök2 állampolgár nem teljesen síkhülye...
Valahol pislogok, hogy 300 évet akar valaki visszaugrani? Mi lesz a következő? Választási vagyoni census lesz és ahhoz jár majd Internetkapcsolat kiváltságos alapon? Vagy milyen más fantasztikus ötlet?

Inkább ösztönzőt tennék be a rendszerbe. Én pl. kurvára örültem volna, ha ösztöndíjam lett volna ált iskolában és gimiben is, mert kb. a felső 15%-ban voltam tanulmányi eredményben. Mitől lett volna nekem akkor jobb, ha fizetni kellett volna...? Attól, mert valamiért fizetsz még nem lesz automatikusan jó...
Félreérted, a deszegregációról beszéltem, ezért is említettem a C kérdést. Az ingyenes közoktatásról megegyezik a véleményünk.
 
T

torsen

Guest
Nem feltétlen a fizetés alacsony, arra az utóbbi években nem hallottam senkit panaszkodni, hanem főleg a leterheltség a probléma. Rengeteg az adminisztráció, a papírmunka, alsóban pl az órára készülés (fénymásolás, kivágás stb.) és az olyan feladat, ami igazából pedagógiai asszisztens is el tudna látni. Ha fizetés, akkor pont a ped. asszisztensek és egyéb technikai dolgozók fizetését kellene emelni,meg keretet biztosítani az intézményeknek erre.
Elég nehéz a tanárokat értékelni, már ha csak abba belegondolunk, hogy nem mindegy, hogy milyen szociális környezetben, milyen településtípuson végzik munkájukat, milyen tantárgyat tanít stb.
Másrészt az valós probléma, hogy akár egy rossz tanár hosszú évekig, vagy nyugdíjig is a rendszerben marad.

A fizetést is kinőtte a gazdaság. Ami 4 éve még egész jól hangzott az ma egy diplomás munkakörben az iparban nevetséges...ami nagy baj, hogy a jó kezdeményezést, hogy a bért a minimálbér alapján szorozzák egy év után lesöpörték, azóta stagnál a fizetés. Nem ezt ígérték, és ez bizony szószegés. Továbbá lehetne súlyozni a tankörzeteket a gazdasági és szociális környezet szerint és az osztálylétszámokat is ehhez kellene igazítani. Egy Ózd melletti full cigány suliban 12 fős osztályokban dupla bérért már lehet, hogy jó tanárokat lehetne találni, és a cigókból is sikerülne keresőképes munkaerőt csinálni.

A ped asszisztensek rendszere nyugaton jól működik. És egyébként sajnos hasonló a helyzet az egészségügyben is. Az orvos körmöli azt, amit egy írni-olvasni tudó segédszemélyzet is leírhatna.

A tanári értékelésre ott van a pedagógiai hozzáadott érték mérés. Találsz ilyen rangsorokat a neten. Ritka iskola az, amelyik az abszolút rangsorban és ebben a hozzáadott érték rangsorban is elől van. Ez például figyelembe veszi a családi hátteret is.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Jó nersevik vagy te, azt látni! :)

Ha az EU ad támogatást egy magyar vállalkozásnak és az azon a pénzen vásárol mondjuk egy új, fejlettebb gépet a németektől, aminek hatására jobban fog termelni, akkor őt most átverték?

Ha a Mercedes ad nekem pénzt és én azon a pénzen veszek egy zsír új mercit, akkor engem átvertek? :)

Azt ugye tudod hogy az eu termelő beruházáshoz nem ad támogatást ?

A merci meg nem azért jött ide hogy neked ilyen autód legyen. De vegyél abból a pénzből amit neked itt fizet, kivárom. 20 év részletre talán meg is birod vásárolni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
És egyébként sajnos hasonló a helyzet az egészségügyben is. Az orvos körmöli azt, amit egy írni-olvasni tudó segédszemélyzet is leírhatna.
Ezzel vitatkoznek.
Jelenleg is majdnem tobb idobe telik 2 embernek a dokumentacio mint egynek. Ma is van 3-4 orvosirnok minden osztalyon es ez tul sok. Ebbol maximum (!) 1 eleg lenne, ha a primitiv IT rendszert egy kicsit modernizalnak.
A laborok feladasa es dokumentalasa illetve a lazlapok bejegyzesei es a zarojelentes vagy ambulans lap kitoltese, stb. konnyen fejlesztheto es egyszerusitheto volna.
Nehany orvos odzkodik az okos kutyuktol, de nem kell veluk foglalkozni. Ha az anatomiat meg tudta tanulni akkor ez sem lehet kerdes.
Az igy felszabadult embereket es anyagi forrasokat is sokkal hasznosabb dolgokra lehetne hasznalni.
A zarojelentesre sem kell(ene) megvarnia a paciensnek. Neha a paraszolvencia okan, neha csak a berogzott rossz szokasok miatt varakoztatjak oket, de erre semmi szukseg. Kerni kell, hogy kuldjek el postan es akkor a doki es a szemelyzet sem csapja ossze a papirmunkat, illetve a betegek sem varakoznanak foloslegesen a kezelesek utan a korhaz folyosojan.

A pedagogus asszisztensek munkajaba nem latok bele.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros
M

molnibalage

Guest
Hát ne haragudj, de a link totálisan másról szól, mint amit te írsz.

Arról szól, hogy a '70-es évek óta az eleve fogyatékkal élők vagy korlátozott tanulási és egyéb képességek miatt gátoltak oktatási lehetőségeit hogyan fejlesztették és hogyan vették figyelembe és nem azt, hogy "fogják és retard osztályba" vágják őket.

Most akkor vagy én nem tudok angolul vagy te... :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Azt ugye tudod hogy az eu termelő beruházáshoz nem ad támogatást ?

A merci meg nem azért jött ide hogy neked ilyen autód legyen. De vegyél abból a pénzből amit neked itt fizet, kivárom. 20 év részletre talán meg is birod vásárolni.

Lényegtelen. Ha értelmes és fontos dologra költöd az EU támogatást, akkor az olyan dolog, amire amúgy is költeni kéne. Abból a pénzből, amit amúgy fejlesztésre költenél. Tehát mindenképpen jól jár az ország.

Te most azt akarod itt előadni, hogy az EU támogatások semmire sem jó nekünk, vagy egyenes káros. Ami vicc is lehetne, de mégsem egészen az. De pont az ellenkezője miatt, mint amit te szeretnél. Már nyugaton is rájöttek, hogy az EU-s pénzeken híznak meg a narancs-oligarchák és verik szét az demokráciát és a fejlődést. Így sajnos van benne igazság, hogy EU-s pénzek nélkül lehet hogy előrébb lennénk. Nem csak mi, hanem más kelet-európai ország is.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Lényegtelen. Ha értelmes és fontos dologra költöd az EU támogatást, akkor az olyan dolog, amire amúgy is költeni kéne. Abból a pénzből, amit amúgy fejlesztésre költenél. Tehát mindenképpen jól jár az ország.

Te most azt akarod itt előadni, hogy az EU támogatások semmire sem jó nekünk, vagy egyenes káros. Ami vicc is lehetne, de mégsem egészen az. De pont az ellenkezője miatt, mint amit te szeretnél. Már nyugaton is rájöttek, hogy az EU-s pénzeken híznak meg a narancs-oligarchák és verik szét az demokráciát és a fejlődést. Így sajnos van benne igazság, hogy EU-s pénzek nélkül lehet hogy előrébb lennénk. Nem csak mi, hanem más kelet-európai ország is.
nekem a közgáz tanárom azt mondta, hogy egy baj van az eu-s pénzekkel, hogy arra nem költheted ami neked nagyon kellene, példa: neked kellene egy focilabda 1000Ft-ért az eu ad neked 1000Ft-ot de kosárlabdára....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Azt ugye tudod hogy az eu termelő beruházáshoz nem ad támogatást ?

A merci meg nem azért jött ide hogy neked ilyen autód legyen. De vegyél abból a pénzből amit neked itt fizet, kivárom. 20 év részletre talán meg is birod vásárolni.
Azt ugye tudod, hogy orbitális baromságot mondtál?
http://eupalyazatiportal.hu/nyertes_palyazatok/

A beállítások, hogy ne kellejen vesződnöd, csak hogy pár példát láss. Tízezerszám vannak projektek ezért szándékosan leszűkítettem technológiai fejlesztésre, mert az egészen biztosan termelő cégeknél van.

f8ff1ff5ef2cfb94df33b60d069ef508.png


Szerszámgép bővítéstől, technológia beszerzéstől, korszerűsítésig kezdve van itt minden. Gépgyártás, heggesztés, szimuláció, amit csak akarsz. A többi hasonló mezőt is illene megnézni, százszámra.

Igen, nem minden projekt ilyen, de arról nem az EU tehet, hogy a hazai vállalkozási spektrum olyan, amilyen. Ráadásul kis és középvállalkozások is pályázhatnak.

A jelek szerint fröcsögsz, de egyetlen rohadt keresést nem bonyolítottál le soha a büdös életben. Kb. folyamatosan ezt csinálod, nem véletlenül hívott valaki pár napja páncélökölnek, de úgy látom, hogy nem esett le,, hogy miért...

Azért az anti EU-s propagandának valahol talán határt kéne húzni. Ekkor hazudozás után én körülbelül most küldenélek el a banamákra, mert azért egyszerre topikot rombolni és hazudozni azért azt már kemény. Forrást használni meg minek...
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Tudod, nem vagyok médium, csak van némi ipari tapasztalatom. Tehát van egy adott munkaerő kínálat Debrecen és vonzás körzetében. Egy ekkora project akár 200-250km-ben is gondolkodik. Abból kellene kihalászni vagy 2000 + 2000 munkavállalót (a jelenleg elfogadott számítások szerint MINDEN közvetlen gépjármű előállításra kellő munkaerő generál egy újabb beszállítói munkahelyet). Tehát folyamat indul. BMW lassan benépesül, ezzel párhuzamosan érkeznek a beszállítók is. A gyár helye biztos, azon nem tudsz változtatni. Érkezik a beszállítő, s körbenéz. Biztos hogy város és biztos hogy olyan ahol talál nagyjából hasonszőrü és mozdítható embereket. Azért Honvédségnél nem analfabéták és nem használhatatlanok vannak ahogy gondolom. Alkatrszt vinni 200 vagy több kilométerre? Nem feladat.
Munkaerő piac. Azt egyetlen szóval sem írtam le sehol, hogy a BMW fog Hódmezőn toborozni, de lesz elszívó hatás. Tehát Debrecen és környékéről 50-100km-es körzetből szedi össze a saját munkaerejét. Viszont ugye ha valaki távozik valahonna, annak e helyére is kellene valaki.....Nem? S így Hódmező "simán" képben van már is.
A végére van még egy hírem. A BMW baromi nehezen fog összekaparni még magának is 2000 embert nem hogy a beszállítóinak. Meg fogsz lepődni úgy 2 éven belül hogy ez mekkora munkaerő mozgással jár majd, de egy egészen nagy körzeten belül.....

Ha a lasszózás nem vált be, akkor talán lehetne próbálkozni a nagyobb fizetéssel.
Ha már mindig a nyugattal példálózunk és ők a példakép, akkor ezt is átvehetnénk nem? Elvégre nem hiszem, hogy a honfitársaink azért mentek a Lajtán túlra, mert azok a hosszabb lasszójukkal fogták be őket.
Mindig fel tud idegesíteni amikor a nagy multik sírnak, hogy nincs elég munkásuk, miközben meg a hiányzó magyar melós ott dolgozik nála, csak épp az anyavállalatnál egy országgal nyugatabbra 2-3-szoros fizuért.
Az meg még jobban felidegesít, amikor felhozódik a nagyobb fizetés téma, akkor rögtön jön a védekezés, hogyhát nincs miből, meg hogy kicsi a magyar melós hozzáadott értéke.
Ezek után én valahogy úgy tudom elképzelni az Audi TT gyárat, hogy Józsi pattintott kőkalapáccsal rakja össze azokat az alkatrészeket, amiket Béla fafúróval állított elő, hisz csak úgy jöhet össze az, hogy az Audi magyar melósai kisebb hozzáadott értéket állítanak elő, mint a németben dolgozó eperszedőink. Persze az eperszedést bizonyára űrhajókkal végzi Mari néni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ha kap egy karot matekbol a gyerek az nem akkora drama, mintha eltorik a keze, vagy kiverik egy fogat stb...
Szerintem az iskola legfontosabb feladata az, hogy vigyazzon a gyerekre. Az oktatas csak a masodik a sorban. Igaz, ez utobbi sokkal nagyobb energiabefektetessel jar, de attol meg az egeszseg az elso.
Vigyázni a gyerekre alap, ez mindig is az volt. A tanár, vagy ügyeletes tanár felel azért, ha a gyerekkel történik valami. Vannak a védőoltások, tetvességi vizsgálatok, évente fogászat meg néhány évente nagyobb orvosi vizsgálat; de ott van a mindennapi testnevelés, meg a minta menza. Ennél többet nem tud és nem is kell az iskolának nyújtani. Ha a szülő rossz példával van, nem viszi el fogorvoshoz a gyereket, eteti a tartósszeres-cukros cuccot a gyerekkel, az meg már nem az iskola hatásköre.

Ezert sem jelenthetne komoly megterhelest egy-egy kozpontositott, az adott iskolatol fuggetlen feleves felmero.
Vannak központi felmérők.

A szulo hanyagsaga benne van a pakliban, de mindenki hozott anyagbol dolgozik. (Pl.:Mit csinaljon az orvos azzal aki evtizedek ota hanyagolja es gyotri a sajat testet?)
Ha egy intezmenyben 6-8-10 orat tolt naponta egy diak akkor azert van ott tanari felelosseg is. Nem csak a minimalis tananyagot kell ledaralni, hanem beszelgetni is kell a gyerekekkel. Legalabbis nekem ez az elvarasom.
En is tudnek tanitani olyen egeszseges gyerekeket, akiknek peldas a csaladi hattere es maguktol is tudjak, hogy meg kell tanulni a tananyagot. Csak oda kell nekik adni a konyvet. :) A tanar munkaja ennel sokkal osszetettebb es nehezebb.
Az orvos sem az egészségesen távozók után kapja a fizetést, az orvost se százalékoltatjuk. Tehát szerintem rossz példa.
6-8-10 órában nem egy tanár foglalkozik vele. És hát a tanár is ember, az is lehet ilyen és olyan pl. értékrenddel. De a tanárokon kívül ott van a közösség is, hogy csak kimondottan az iskolát vegyük. De így van, van felelősége a tanárnak IS.
Véleményem szerint a tanárok többsége nem csak a tananyagot darálja le. De a lelkizésre ott van az osztályfőnöki óra, az etika/hittan óra, ez már legalább heti 2-3 óra. Én törekszem, hogy sok beszélgetés legyen az óráimon, de az a helyzet, hogy sajnos nem lehet mindenkivel beszélgetni.
"A tanar munkaja ennel sokkal osszetettebb es nehezebb."
-nemmmondod :)

A fizetést is kinőtte a gazdaság. Ami 4 éve még egész jól hangzott az ma egy diplomás munkakörben az iparban nevetséges...ami nagy baj, hogy a jó kezdeményezést, hogy a bért a minimálbér alapján szorozzák egy év után lesöpörték, azóta stagnál a fizetés. Nem ezt ígérték, és ez bizony szószegés. Továbbá lehetne súlyozni a tankörzeteket a gazdasági és szociális környezet szerint és az osztálylétszámokat is ehhez kellene igazítani. Egy Ózd melletti full cigány suliban 12 fős osztályokban dupla bérért már lehet, hogy jó tanárokat lehetne találni, és a cigókból is sikerülne keresőképes munkaerőt csinálni.

A ped asszisztensek rendszere nyugaton jól működik. És egyébként sajnos hasonló a helyzet az egészségügyben is. Az orvos körmöli azt, amit egy írni-olvasni tudó segédszemélyzet is leírhatna.

A tanári értékelésre ott van a pedagógiai hozzáadott érték mérés. Találsz ilyen rangsorokat a neten. Ritka iskola az, amelyik az abszolút rangsorban és ebben a hozzáadott érték rangsorban is elől van. Ez például figyelembe veszi a családi hátteret is.

Való igaz, hogy a fizetést "kinőtte a gazdaság" de még mindig nem ez a fő téma, nem ez a fő probléma, és az azért szerintem nem rossz, hogy nem a fizetés a #1 probléma.

"Egy Ózd melletti full cigány suliban 12 fős osztályokban dupla bérért" -esélyes, hogy egy ilyen szituációban kb ekkora létszámú osztályok vannak, és ha nem is dupla fizetés, de 2 prémiumot kellene kapnia a pedagógusnak -persze ha megkapja a kezébe és nem nyelődik el félúton :rolleyes:

"És egyébként sajnos hasonló a helyzet az egészségügyben is. Az orvos körmöli azt, amit egy írni-olvasni tudó segédszemélyzet is leírhatna." -Én speciel nem szeretek elmenni olyan orvoshoz, aki mellett ott ül egy írnok. Főleg, hogy sokszor se a latinnal, se a programmal nem boldogulnak és lassabban halad a dolog, mint ha az orvos írná.
 
T

torsen

Guest
Ezzel vitatkoznek.
Jelenleg is majdnem tobb idobe telik 2 embernek a dokumentacio mint egynek. Ma is van 3-4 orvosirnok minden osztalyon es ez tul sok. Ebbol maximum (!) 1 eleg lenne, ha a primitiv IT rendszert egy kicsit modernizalnak.
A laborok feladasa es dokumentalasa illetve a lazlapok bejegyzesei es a zarojelentes vagy ambulans lap kitoltese, stb. konnyen fejlesztheto es egyszerusitheto volna.
Nehany orvos odzkodik az okos kutyuktol, de nem kell veluk foglalkozni. Ha az anatomiat meg tudta tanulni akkor ez sem lehet kerdes.
Az igy felszabadult embereket es anyagi forrasokat is sokkal hasznosabb dolgokra lehetne hasznalni.
A zarojelentesre sem kell(ene) megvarnia a paciensnek. Neha a paraszolvencia okan, neha csak a berogzott rossz szokasok miatt varakoztatjak oket, de erre semmi szukseg. Kerni kell, hogy kuldjek el postan es akkor a doki es a szemelyzet sem csapja ossze a papirmunkat, illetve a betegek sem varakoznanak foloslegesen a kezelesek utan a korhaz folyosojan.

A pedagogus asszisztensek munkajaba nem latok bele.

Hát igen, az IT vonalon nagyon gyengék vagyunk. Zárójelentés mehetne elektronikusan az ügyfél telójára (úgyse kezd vele semmit) és ha akarja, nyomtassa ki. A laboreredmények meg a háziorvoshoz (talán ez már működik is) neten. De én azt tapasztalom, hogy a magyar közigazgatás, ügyintézés ragaszkodik a papírhoz (vagy a saját székéhez?)
 
T

torsen

Guest
"Egy Ózd melletti full cigány suliban 12 fős osztályokban dupla bérért" -esélyes, hogy egy ilyen szituációban kb ekkora létszámú osztályok vannak, és ha nem is dupla fizetés, de 2 prémiumot kellene kapnia a pedagógusnak -persze ha megkapja a kezébe és nem nyelődik el félúton :rolleyes:

.

Meg persze a tantervet is ide igazítanám, a célokat is az osztály képességeihez mérném. Egyszer beszéltem egy szociológus csajjal, aki elmondta, hogy pont egy Ózd melletti óvodában a pedagógiai program nagy része a rendszeres tisztálkodáshoz, öltözködéshez és a kulturált étkezéshez (kés-villa-kanál)kapcsolódott. Ennyit lehetett elvárni, de legalább ezt megpróbálták...utána jön az anyanyelvi nevelés, környezeti nevelés, számok ismerete stb. Szépen lassan.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát ne haragudj, de a link totálisan másról szól, mint amit te írsz.

Arról szól, hogy a '70-es évek óta az eleve fogyatékkal élők vagy korlátozott tanulási és egyéb képességek miatt gátoltak oktatási lehetőségeit hogyan fejlesztették és hogyan vették figyelembe és nem azt, hogy "fogják és retard osztályba" vágják őket.

Most akkor vagy én nem tudok angolul vagy te... :confused:

Amit linkeltem abban vannak további linkek a forrásokhoz (pl. agresszív, viselkedészavaros "tard-okat" is elkülönítik), de úgy látom ez nehezebb feladat mint katonai dolgokat összegoogle-zni.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
De én azt tapasztalom, hogy a magyar közigazgatás, ügyintézés ragaszkodik a papírhoz (vagy a saját székéhez?)

Igen, van egy generáció a közigben (idesorolva a bíróságokat is) aki ódzkodik ezektől a dolgoktól, a fiatalabbaknak a papíralap inkább nyűg.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Azt ugye tudod, hogy orbitális baromságot mondtál?
http://eupalyazatiportal.hu/nyertes_palyazatok/

A beállítások, hogy ne kellejen vesződnöd, csak hogy pár példát láss. Tízezerszám vannak projektek ezért szándékosan leszűkítettem technológiai fejlesztésre, mert az egészen biztosan termelő cégeknél van.

f8ff1ff5ef2cfb94df33b60d069ef508.png


Szerszámgép bővítéstől, technológia beszerzéstől, korszerűsítésig kezdve van itt minden. Gépgyártás, heggesztés, szimuláció, amit csak akarsz. A többi hasonló mezőt is illene megnézni, százszámra.

Igen, nem minden projekt ilyen, de arról nem az EU tehet, hogy a hazai vállalkozási spektrum olyan, amilyen. Ráadásul kis és középvállalkozások is pályázhatnak.

A jelek szerint fröcsögsz, de egyetlen rohadt keresést nem bonyolítottál le soha a büdös életben. Kb. folyamatosan ezt csinálod, nem véletlenül hívott valaki pár napja páncélökölnek, de úgy látom, hogy nem esett le,, hogy miért...

Azért az anti EU-s propagandának valahol talán határt kéne húzni. Ekkor hazudozás után én körülbelül most küldenélek el a banamákra, mert azért egyszerre topikot rombolni és hazudozni azért azt már kemény. Forrást használni meg minek...

https://www.palyazat.gov.hu/az_europai_bizottsag_altal_elfogadott_operativ_programok_2014_20
https://europa.eu/european-union/about-eu/funding-grants_hu
https://europa.eu/european-union/topics_hu

A meglévő KKV-v gazdaságfejlesztési pályázatokat azonosítod az iparági nagyberuházásokkal, nagyvállalati szabadpiaci projektekkel, hát gratulálok. Megsúgom, a versenyjogi szabályozás szerint nem is lehet. Kismillió feltételnek meg kell felelni ez az egyik, a másik pedig az EU csak egy részét adja, a másik felét a magyar állam, továbbá, amíg a hazai források nem voltak az EU csak gazdaságilag marginális célokat finanszírozott, a jelenlegi is célrendszer rendkívül szétforgácsolt.
Még egyszer elmondom: olyan programokat és vállalatokat nem fogsz belőlük pénzelni, amiből igazi nagy versenytárssá, piacvezetővé fogsz válni, és ágazatok teljes megteremtése felhozása lehetetlenség.
Kis- és középvállakozásokról szóló gazdaságfejlesztési program (GOP) - a fenti linkekeken megtalálod a kritériumokat. És a legfontosabb hogy egy bizonyos összegű mérlegfőösszeg után már kiesel sok lehetőségből.
Más.
És téged minek nevezzünk amúgy ? Ha már te veszed a bátorságot és lebarmozol, ostobázol bárkit akivel nem egyezik a véleményed ? Mr. Big Face. Igen talán ez volna a legmegfelelőbb a számodra. A mérnöki kvalitásaidat elismerjük, de emberileg erőteljesen tendálsz az humán moralitás alsó szakosztályához.
Szóval jó volna ezt a stílust befejezni, vagy ha nagyon zavar hogy rajtad kívül más is szól, akkor csinálj magadnak egy saját webfelületet és vitatkozz magaddal.
A beszélgetésnek is van egyfajta kultúrája, józan medre, még akkor is ha nálad ez nem dívik. Bár az az igazság nem volna értelmetlen egy kissé gyakorolni is.
 
M

molnibalage

Guest
https://www.palyazat.gov.hu/az_europai_bizottsag_altal_elfogadott_operativ_programok_2014_20
https://europa.eu/european-union/about-eu/funding-grants_hu
https://europa.eu/european-union/topics_hu

A meglévő KKV-v gazdaságfejlesztési pályázatokat azonosítod az iparági nagyberuházásokkal, nagyvállalati szabadpiaci projektekkel, hát gratulálok. Megsúgom, a versenyjogi szabályozás szerint nem is lehet. Kismillió feltételnek meg kell felelni ez az egyik, a másik pedig az EU csak egy részét adja, a másik felét a magyar állam, továbbá, amíg a hazai források nem voltak az EU csak gazdaságilag marginális célokat finanszírozott, a jelenlegi is célrendszer rendkívül szétforgácsolt.
Még egyszer elmondom: olyan programokat és vállalatokat nem fogsz belőlük pénzelni, amiből igazi nagy versenytárssá, piacvezetővé fogsz válni, és ágazatok teljes megteremtése felhozása lehetetlenség.
Kis- és középvállakozásokról szóló gazdaságfejlesztési program (GOP) - a fenti linkekeken megtalálod a kritériumokat. És a legfontosabb hogy egy bizonyos összegű mérlegfőösszeg után már kiesel sok lehetőségből.
Más.
És téged minek nevezzünk amúgy ? Ha már te veszed a bátorságot és lebarmozol, ostobázol bárkit akivel nem egyezik a véleményed ? Mr. Big Face. Igen talán ez volna a legmegfelelőbb a számodra. A mérnöki kvalitásaidat elismerjük, de emberileg erőteljesen tendálsz az humán moralitás alsó szakosztályához.
Szóval jó volna ezt a stílust befejezni, vagy ha nagyon zavar hogy rajtad kívül más is szól, akkor csinálj magadnak egy saját webfelületet és vitatkozz magaddal.
A beszélgetésnek is van egyfajta kultúrája, józan medre, még akkor is ha nálad ez nem dívik. Bár az az igazság nem volna értelmetlen egy kissé gyakorolni is.
Tudod az Internetben az a csodálatos, hogy csak idézni kell...

Azt ugye tudod hogy az eu termelő beruházáshoz nem ad támogatást ?

A merci meg nem azért jött ide hogy neked ilyen autód legyen. De vegyél abból a pénzből amit neked itt fizet, kivárom. 20 év részletre talán meg is birod vásárolni.
A két fontos fogalmat aláhúztam.
Sorvezetőnek.
http://bfy.tw/K0bf

Az első pár találatban ott van...

A közgazdaságtanban a beruházás fogalma alatt termelőeszköz előállítását vagy vásárlását (néha magát az előállított vagy vásárolt termelőeszközt is) értjük.

A pályázatokon EU-s támogatási pénzek hívhatóak le adtam a listát mire. Termelő cégek fejlesztéséhez, ami tudod beruházás, akárhogy csűröd csavarod.

Ezek után, ha szerinted nincs a listában ilyen, akkor én nem tudok rajtad segíteni, hajtogassad tovább csak a valótlant. Viszont kulturáltabb közegben ezt propagandának vagy pofátlan hazudozásnak hívják.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 192
113
A pályázati pénzek kapcsán van még bibi; kkv és mikrovállalkozásoknál gyakori, h a lezárt pénzügyi évek számán kívül csak a bevétel x %-ára pályázhatsz. Magyarán, ha van egy régi forgácsológéped meg havi 1 milliós bevétel (kicsiknél nem rossz), akkor csak ábrándozhatsz 30, meg 120 milliós cnc gépekről...hacsak nem élsz az unióban bevett összekacsintós gyakorlattal (nagy cég pályázatából felesleges gépet kihelyez -szabálytalanul- hozzád, persze nem ingyen).
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust
Status
Not open for further replies.