[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Összesen 16 milliárd 746 millió forintot csoportosít át a kormány az Országvédelmi Alapból, ebből pedig a két legnagyobb tétel:

  • a kormányzati kommunikációval és konzultációval kapcsolatos feladatokra szánt 6 milliárd 625 millió,
  • és az egyházi közösségi célú programok és beruházások támogatására adott 6 milliárd 983 millió forint.
 
D

danielblack

Guest
Oké az embereknek joga van a készpénz birtokláshoz, azonban én megszüntetném. Fehéredne rendesen a gazdaság. Vélemény?
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
A folyamatosan demokráciadeficitet reklamálók, talán elfogadhatnák végre a demokrácia játékszabályait.
Demokrácia?!?- Na ne hazudj! Ez olyan diktatúra, mint amilyen Spanyolo-ban, Venezuelában és Oo-ban van. Minden pénzt fideszes férgek osztogatnak egymást közt, melyből kilóra megvették a bíróságokat. a felső állami vezetőket, a médiát /pl óriásplakáton csak a hazug kormámy hirdethet. Az egypárti rohadó alkotmány, és az egypárti választási csalótörvény is a fdeszes férgek diktatúráját mutatja!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Már csak azt kéne kitalálni, hogy kié ez a szennyoldal: A vajnáé, a habonyé vagy 1 másik fideszes féregé? Bár tökmindegy! - De aki ilyen hülyeségeket olvas, az ne csodálkozzon, hogy épp oly hülye lesz, mint a "sátánista" Aradszki!
Jó lenne, ha nem azzal foglalkoznál hogy ki az aki mond vagy ír valamit, hanem inkább azzal hogy igaz-e az?!! Lehet cáfolni a leírtakat, lehet bátran megírni hogy ez kevés mert X+Y kormányok többet/jobbat/sikeresebbet tettek anno. Azzal semmit se cáfolsz meg ha megírod hogy azt se tudod ki írta a szöveget, ez csak magadról bizonyítvány, ha tudnád az se lenne cáfolat semmire. Egyébként tényleg nincs miért szerelmesnek lenni ebbe a kormányba SEM, de a választások nem is a szerelemről, hanem az érdekekről szólnak.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Jó lenne, ha nem azzal foglalkoznál hogy ki az aki mond vagy ír valamit, hanem inkább azzal hogy igaz-e az?!! Lehet cáfolni a leírtakat, lehet bátran megírni hogy ez kevés mert X+Y kormányok többet/jobbat/sikeresebbet tettek anno. Azzal semmit se cáfolsz meg ha megírod hogy azt se tudod ki írta a szöveget, ez csak magadról bizonyítvány, ha tudnád az se lenne cáfolat semmire. Egyébként tényleg nincs miért szerelmesnek lenni ebbe a kormányba SEM, de a választások nem is a szerelemről, hanem az érdekekről szólnak.
Tudod, diákkoromban színészkedtem, tehát Kölcsey szellemében döntök arról, hogy mit olvasok és mit nem /így kb. 5 másodpercig tartózkodtam azon a szennyoldalon/. Sajnos az M3-on épp elég hazugságot hallok. De ha végig kéne olvasnom vagy hallgatnom ilyeneket, akkor éppoly hülye lennék, mint a sátános Aradszki!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Demokrácia?!?- Na ne hazudj! Ez olyan diktatúra, mint amilyen Spanyolo-ban, Venezuelában és Oo-ban van.

Na, már a spanyolok is diktatúrásak lettek hirtelen! Aztán az angolok is majdnem, de a skótok egyelőre behúzták a kéziféket. Akkor lene ám diktatúrázás! Most csak hülye mucsaiak, mint orbánbasi és szolgái! Megmondták, hogy a katalánok most a jófiúk? Bezzegrománia! akarommondani erdélyben a fidesznyik székelyek mondjuk jobb, hogy nem akarnak autonómiát, ugye? Mert csak a diktátor alá adnák a lovat!

A nagy spanyol diktatúrában eddig egy a 2006-os itteni balhénál kisebb atrocitásokkal megúszták ezt a necces helyzetet, és remélhetőleg deeszkalálva lesz az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93

De most komolyan, a tudomány alapú világban, egy elvileg felvilágolsult országban ezt komolyan gondolják. Szavakkal leírhatatlan, amit érzek, hogy hová lehet még süllyedni...

Nincs ebben semmi rendkívüli, de még túlzás sem. Én azt látom, hogy te teljes mértékben egy álomvilágban élsz, és a legkevésbé sem vagy tisztában azzal, hogy ki ez az ember, és hogyan működik a hálózata, és milyen szerepet tölt be a nemzetállamok szétverésében, az államszerkezet gyengítésében.

Ezért ajánlok két könyvet:

1.
f_william_engdahl_ngo_titkos_aktak_magyar_menedek_konyveshaz_kiado_konyvkiado_2017_konyv_konyvek.jpg


2.
soros_borito900-2-600x900.jpg




Ha ezek elolvasása után is székely vicceket írni támad kedved, akkor végképp kiderül, hogy ki itt a leggyengébb láncszem.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Oké az embereknek joga van a készpénz birtokláshoz, azonban én megszüntetném. Fehéredne rendesen a gazdaság. Vélemény?

Ha kiépülne egy olyan infrastruktúra, hogy mondjuk telefonon keresztül bármikor bárkinek nagyon gyorsan tudj utalni pénzt és ezt mindenki teljesen el tudja sajátítani, akkor simán meg lehetne szüntetni. Ellenkező esetben a 80 éves Tibi bá hogyan kér kölcsön a havertól egy sörre valót, vagy hogy fizetsz ki egy jófogásról vásárolt, de személyesen átvett cuccot? Rohansz a bankba utalni?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 729
113
Nincs ebben semmi rendkívüli, de még túlzás sem. Én azt látom, hogy te teljes mértékben egy álomvilágban élsz, és a legkevésbé sem vagy tisztában azzal, hogy ki ez az ember, és hogyan működik a hálózata, és milyen szerepet tölt be a nemzetállamok szétverésében, az államszerkezet gyengítésében.

Ezért ajánlok két könyvet:

1.
f_william_engdahl_ngo_titkos_aktak_magyar_menedek_konyveshaz_kiado_konyvkiado_2017_konyv_konyvek.jpg


2.
soros_borito900-2-600x900.jpg




Ha ezek elolvasása után is székely vicceket írni támad kedved, akkor végképp kiderül, hogy ki itt a leggyengébb láncszem.
Nem tudod meggyőzni semmivel. Ő HISZ abban amit állít. Mérnökként sajnos ez elég gáz. Főként mivel a hite e tárgykörben túl kevés és túlságosan aluldifferenciált inputon nyugszik. (Mivel kb annyi konkrét infóm van róla, kb mint amennyiből ő rakta össze a véleményét a fenti dolgokról, ezért ezen posztom igazságtartalmában én is csupán HISZEK.)
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93

Először is érdemes menteni, míg le nem lövik a honlapot.
És minden fórumra 272-szer be kell tenni ezt a linket, vagy részleteit bemásolni, nyilván a floodolást kerülve.
Fel kell sorolni mind a harmincakárhány kórházat, amit felújítottak Orbánék, amikor azt írja valamelyik, hogy "csak a stadionokra költenek" meg amikor előjön a bohózatba illően szánalmas kisvasútazás. Amiről még a Brüsszelből érkező vizsgálók sem tudtak egy rossz szót sem mondani. Szerintem ők is kinevették az ügyeletes hazai feljelentgetőket, jávorbenedekeket, hogy mennyire pitiáner alakok.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 729
113
Oké az embereknek joga van a készpénz birtokláshoz, azonban én megszüntetném. Fehéredne rendesen a gazdaság. Vélemény?
Engem pl most szívatott meg a bankkártyám/bankom nem tudom mi lehetett. Pénz volt a kártyán, bolti terminál jó volt, mégis folyamatosan visszautasította a tranzakciót és autóztam feleslegesen 80 km-t.
Szóval ez bukta.
Én a rohadt kéziszámlát szűntetném meg szerintem az már tényleg nagyon sokat segítene, illetve a számlalottó is. (visszakaphatnál az ÁFA-ból, ha feltöltöd a nevedre szóló számlákat az ügyfélkapudba.)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Demokrácia?!?- Na ne hazudj! Ez olyan diktatúra, mint amilyen Spanyolo-ban, Venezuelában és Oo-ban van. Minden pénzt fideszes férgek osztogatnak egymást közt, melyből kilóra megvették a bíróságokat. a felső állami vezetőket, a médiát /pl óriásplakáton csak a hazug kormámy hirdethet. Az egypárti rohadó alkotmány, és az egypárti választási csalótörvény is a fdeszes férgek diktatúráját mutatja!

Na miután lenyugodtál, kérlek menj ki és nézd már meg, hogy minden második plákáton az áll, hogy ők lopnak, mi dolgozunk.
Voltál szavazni? Vagy ha nem, engedték, hogy szavazz? Volt több induló párt? Az nyert, akire a legtöbben szavaztak? Akkor gratula, ön egy demokratikus országba született.
Ennyit az egész hozzászólásod valódiságáról.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 377
113
Na miután lenyugodtál, kérlek menj ki és nézd már meg, hogy minden második plákáton az áll, hogy ők lopnak, mi dolgozunk.
Voltál szavazni? Vagy ha nem, engedték, hogy szavazz? Volt több induló párt? Az nyert, akire a legtöbben szavaztak? Akkor gratula, ön egy demokratikus országba született.
Ennyit az egész hozzászólásod valódiságáról.

Ennyitől lesz egy ország demokrácia? :D Szerintem az lenne a minimum hogy a "független" létfontosságú intézmények élén ne a saját embereik lennének kiszolgálva az hatalmat. A plakátokat meg betiltották alkotmányellenesen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
Ennyitől lesz egy ország demokrácia? :D Szerintem az lenne a minimum hogy a "független" létfontosságú intézmények élén ne a saját embereik lennének kiszolgálva az hatalmat. A plakátokat meg betiltották alkotmányellenesen.
Mégis kiket nevezzenek ki? Azokat akikben nem tudnának megbízni? ;)
Tessék már végiggondolni amit leírsz.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
[QUOTE="blitzkrieg, post: 374995, member: 1477"

Az ország élhetőségéről meg annyit, hogy én azt tapasztalom, hogy a kormányellenesek mindig mindenhol csak negatívumokat vesznek észre, tisztára megkeseredett embereknek tűnnek. Ebben valószínűleg besegít az, hogy az ellenzéki sajtó csupa depresszív híreket tol. Még a pozitív híreket is negatívként állítja be, vagy egyszerűen nem is közli. Olyan, mintha depressziós embereket akarna képezni.
A kormánypárti, vagy semleges pártszimpatizációjú emberek sokkal pozitívabban látják a jövőt és pozitívabban állnak hozzá a dolgokhoz.

Hogy egy itthon slágertémával illusztráljam az ellenzéki sajtó depresszivitását. Láttad tegnap a meccset? Melyik a realitás? Melyik a depresszív?

A. verzió"Hiába szerzett Böde Dániel vezető gólt a Feröer elleni utolsó vb-selejtező hajrájában, egy perc múlva a közönség már Bernd Storck távozását követelte. Az elkeserítő, 1-0-ra megnyert meccs után a magyar csapat a harmadik helyen zárt csoportjában."

B.verzió: "A magyar labdarúgó-válogatott a csereként beálló Böde Dániel góljával 1-0-ra legyőzte Feröer-szigeteket a Groupama Arénában az európai vb-selejtezők 10. fordulójában. Bernd Storck csapata ezzel megtartotta harmadik helyét a B csoportban."
"Böde gólja után a magyar szurkolók felélénkültek, és az utolsó tíz percben remek hangulatot teremtettek a Groupama Arénában."

"Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a lefújás után elmondta, büszke a játékosaira, amiért ellenséges hangulatban is képesek voltak magas szinten teljesíteni."

Az utóbbi az érdekes. A szarból is várat csinálnak! Mi az hogy megtartotta a harmadik helyet? Két éve még a kijutás volt a cél! Nagyon jellemző...A magyar szurkolók remek hangulatot csináltak, csak éppen Storck szerint ez ellenséges volt....Ajjaj. Legalább a saját cikkét olvasná el aki írta.

Az is,merős viccet idézve:
A TASSZ jelenti: A szovjet-amerikai páros mérkőzésen a szovjet csapat második lett, az amerikai utolsó előtti...[/QUOTE]


Lehet, hogy a legfelső szinten volt egy-két nyilatkozat, ami a kijutást célozta meg, mert mást nem is lehet, de nem volt benne az emberekben, hogy most aztán mindenképpen ki kell jutni, különben... Élő emberrel nem találkoztam, aki komolyan gondolta volna, hogy egy ilyen nehéz csoportban elcsíphetjük a 2. helyet. Ennek semmi realitása nem volt. Svájc és Portugália a világ legjobb válogatottjai közé tartoznak, Top10-es csapatok. A harmadik hely volt előzetesen is a realitás, ott is végeztünk. Az andorrai meccs kínos volt, de ott a D csapattal álltunk fel, azért lett kudarc a vége, és a Svájc elleni hazain nem kellett volna elszórakozni a döntetlent a 90. percben. Az andorrai győzelemmel és a Svájc ellen X-szel is harmadikak lettünk volna.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Hogy egy itthon slágertémával illusztráljam az ellenzéki sajtó depresszivitását. Láttad tegnap a meccset? Melyik a realitás? Melyik a depresszív?

A. verzió"Hiába szerzett Böde Dániel vezető gólt a Feröer elleni utolsó vb-selejtező hajrájában, egy perc múlva a közönség már Bernd Storck távozását követelte. Az elkeserítő, 1-0-ra megnyert meccs után a magyar csapat a harmadik helyen zárt csoportjában."

B.verzió: "A magyar labdarúgó-válogatott a csereként beálló Böde Dániel góljával 1-0-ra legyőzte Feröer-szigeteket a Groupama Arénában az európai vb-selejtezők 10. fordulójában. Bernd Storck csapata ezzel megtartotta harmadik helyét a B csoportban."
"Böde gólja után a magyar szurkolók felélénkültek, és az utolsó tíz percben remek hangulatot teremtettek a Groupama Arénában."

"Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a lefújás után elmondta, büszke a játékosaira, amiért ellenséges hangulatban is képesek voltak magas szinten teljesíteni."

Az utóbbi az érdekes. A szarból is várat csinálnak! Mi az hogy megtartotta a harmadik helyet? Két éve még a kijutás volt a cél! Nagyon jellemző...A magyar szurkolók remek hangulatot csináltak, csak éppen Storck szerint ez ellenséges volt....Ajjaj. Legalább a saját cikkét olvasná el aki írta.

Az is,merős viccet idézve:
A TASSZ jelenti: A szovjet-amerikai páros mérkőzésen a szovjet csapat második lett, az amerikai utolsó előtti...

Lehet, hogy a legfelső szinten volt egy-két nyilatkozat, ami a kijutást célozta meg, mert mást nem is lehet, de nem volt benne az emberekben, hogy most aztán mindenképpen ki kell jutni, különben... Élő emberrel nem találkoztam, aki komolyan gondolta volna, hogy egy ilyen nehéz csoportban elcsíphetjük a 2. helyet. Ennek semmi realitása nem volt. Svájc és Portugália a világ legjobb válogatottjai közé tartoznak, Top10-es csapatok. A harmadik hely volt előzetesen is a realitás, ott is végeztünk. Az andorrai meccs kínos volt, de ott a D csapattal álltunk fel, azért lett kudarc a vége, és a Svájc elleni hazain nem kellett volna elszórakozni a döntetlent a 90. percben. Az andorrai győzelemmel és a Svájc ellen X-szel is harmadikak lettünk volna.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 729
113
Ennyitől lesz egy ország demokrácia? :D Szerintem az lenne a minimum hogy a "független" létfontosságú intézmények élén ne a saját embereik lennének kiszolgálva az hatalmat. A plakátokat meg betiltották alkotmányellenesen.
Ha nem tetszik ami van jogodban áll bármelyik választáson a neked szimpatikus jelöltre szavazni. Ha elegen vagytok akiknek ez nem tetszik és elegen szavaztok a nektek szimpatikus jelöltre, akkor onnantól ő lesz az aki majd ugyanezt fogja csinálni pepitában. Vagy azt hiszed, hogy nem? Légyszi ne röhögtess halálra..
[Kantin] Magyarország
Az ide linkelt ÉS mátrixból lehet választani.
Bal felső: Gyurcsány
Jobb felső: Orbán
Bal alsó: bármelyik idealista hülye
Jobb alsó: csak a mesében
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Anno 2007-ben amikor elszálltak a lakásárak sokan csinálták azt, hogy eladták a lakásukat majd fillérekért béreltek egy nagyobbat, vagy ugyanolyat. Sokan fektettek ingatlanba így rengeteg kiadó volt.
Hülyének is néztek akkoriban, hogy én minek veszek lakást.
Az én törlesztőm azóta 60 000-ről lement 30 000-re, és hamarosan kifizetem. Aki akkor 50-60-ezerért bérelt az most sír, hogy 150-170 000-es lakbért nem tudja fizetni. Persze a lakásuk ára azóta elment lakbérre, autóra és ájfónra.
Pillanat, elkezdem őket sajnálni...ahh nem megy. Sorry.

Mielőtt jön, a frissházasok/fiatalok sem tudnak venni....van lakástakarék, állami támogatás, kedvezményes hitelkonstrukciók. Szóval megoldható. Környezetemben minden fiatal házas házat vett 1 éven belül. Persze ott mindkét fél dolgozott.
Ez nagyon szép és jó, csak akinek az élete pont olyan ritmusban keződött, hogy 2008 óta van főállása, nincs felesége és nem tud félretenni sem, majd mire esetleg lenne pénze, akkor elszáll a lakás és lakbér árak mellett nem tud hitels sem felvenni, mert nincs kezőrészletre sem pénze. Amúgy sem akkor kell lakást venni, amikor szárnyalnak az árak. Visziont ilyenkor a lakbér is drága.

Na ezt add össze...


Nem tudod meggyőzni semmivel. Ő HISZ abban amit állít. Mérnökként sajnos ez elég gáz. Főként mivel a hite e tárgykörben túl kevés és túlságosan aluldifferenciált inputon nyugszik. (Mivel kb annyi konkrét infóm van róla, kb mint amennyiből ő rakta össze a véleményét a fenti dolgokról, ezért ezen posztom igazságtartalmában én is csupán HISZEK.)
Csak egy idézet mástól... Aki hisz a globális összeesküvésekben az még nem próbált irányítani ez 10 fős melósbrigádot.
Majdegyzem ezzel a kommenttel megbecsülésem utolsó morzsáit is kb. elvesztetted. Kurvára nem "hiszek", nem azért vagyok aki vagyok...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 706
113
Ennyitől lesz egy ország demokrácia? :D Szerintem az lenne a minimum hogy a "független" létfontosságú intézmények élén ne a saját embereik lennének kiszolgálva az hatalmat. A plakátokat meg betiltották alkotmányellenesen.

Ne haragudj már meg érte, de lófasz sincs betiltva.

Bocs.
 
Status
Not open for further replies.