Katonai ruházat, egyéni felszerelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 663
9 342
113
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ ! :)

A következő kérdéseim lennének:

Megéri-e a komplett szett a VKBO / VKPO 3.0-ból ?



Hogyan lehet vegyvédelmi cuccot rendelni / beszerezni ?




És a fegyóoptikát behoznak Fehéroroszból ?



1.Ezek közül sajnos egyikből sincsen tapasztalatom. A VKPO 3.0-ról csak a ruházat és egyéb cuccok tesztelésével foglalkozó tartalékos felderítő tisztet, a RAZVEDOS-t tudnám idézni. Ő a VKPO 3.0 digitális flora mintázatú változatának tesztelésekor mondta a ruházatról a következőket(5:28-tól kezdi aZ idézett mondanivalóját): "Pont ugyanaz a konstrukció mint a multicam változat esetében, pontosan ugyanazokból az anyagokból. Már a multicam változat tesztelésekor is elmondtam a következőket egyetlen mondatban összefoglalva: Amióta az Oroszországi Föderáció Fegyveres Erői léteznek, azóta a VKPO 3.0 a részükre készített legjobb ruházati készlet az egész történelmük során. Most a mintázat kérdését tegyük félre (nem szereti az EMR/digital flora színt,amit meg is indokolt, hogy miért nem), beszéljünk magáról a konstrukcióról, a felhasznált anyagokról és a gyártási minőségről. Ezekben ez a létező legjobb ruházati készlet, amit orosz katona valaha is kaphatott. " Ezek alapján megéri a 25000 rubelt(100 000huf), ha van rá annyid,mert egy kiváló minőségű ruházat. Gyakorlatilag nincs olyan része a ruházati készletnek, amit ne dícserne a tesztben, kivéve persze az EMR mintázatot.
2.Nehéz kérdés. A RAS-Store-ban elvileg lesz PMK-4 gázálarc, bár azt írják, hogy nem minősített, és gyűjtőknek ajánlják, de a papírjaiból úgyis kiderül minden, nem hiszem, hogy replika lenne csak, mert azt leírnák. A PMK-4 is a tambovmas/Zelinszkij-csoportnál készül. Ha közvetlenül akarsz rendelni bármit, akkor mindig érdemes az összes bolt "Доставка/Оплата" (Szállítás/fizetés) menüpont áttanulmányozásával kezdeni az egészet. Ott általában leírják, hogy szállítanak-e külföldre, ha igen, akkor milyen feltételek mellett. A Spets.ru-nál, ahonnan az L-1est akarod megszerezni, azt írják, hogy a megadott telefonszámon fel kell őket hívnod, és ott tudod megbeszélni a részleteket, ha Oroszország határain kívülről rendelnél.
Az Ekran-Ural oldalán meg van említve a szállítók közt a DHL is, tehát lehet, hogy szállítanak külföldre is, de nincs konkrétan megemlítve. Viszont kettő feliratra felhívnám a figyelmed: "Работа с юридическими лицами" (munka jogi személyekkel, tehát lehet, hogy csak cégként tudnál rendelni) "Минимальные заказы от 10 000 р." (minimális rendelés 10 000 rubeltől). Plusz csak kártyával tudsz fizetni nekik, készpénzben nem. Azt viszont nem írták, hogy milyen kártyát fogadnak el, mert ha csak MIR-t, akkor az nehéz eset lesz. Tehát itt is szerintem fel kell őket hívni, mielőtt rendelnél.
3.Optika: Megint nehéz ügy, sosem próbáltam. Viszont az említett boltból biztosan nem lehetetlen. Azt írják, hogy az EU területére 15 munkanap a szállítási idő. Fehéroroszországból eddig egyszer rendeltem. Egy digitális órát, ott annyi volt a nehézség valószínűleg a sznkciók miatt, hogy PayPal-on keresztül kellett fizetnem nekik, konkrétan a mexikói viszonteladójuknak. Először email-en, majd whatsappon beszéltem meg a részleteket a fehéroroszokkal. De minden korrekten ment, az órát is megkaptam, a minszki "Tehnocsasz" cég által készített óráról van szó. Tehát rossz tapasztalataim nincsenek. Szerintem ezzel könnyebb dolgod lesz mint a vegyivédelmi dolgokkal.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 663
9 342
113
Most lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de hogyan fizetsz? Nem arról volt szó, hogy szankciózásdiból nem teljesít Oo.-ba utalást az OTP? Az SzVO előtt sokat rendeltem Oo.-ból de az óta nem próbáltam.
A Grey Shopnak valamelyik balti csivava területén, ha jól emlékszem az észteknél van egy legálisan bejegyzett számlája, oda fizetsz. A szállítás pedig az Emirátusokon át megy. Én rendeltem tőlük, kicsit többet kellett várni, mint korábban, de semmi egyéb. Megjött rendben a rendelés. Pedig nincs MIR kártyám nekem sem.
A RAS Store pedig besztercebányai központú cég, ottani számlával. Tehát megint csak nem kell Oroszországba utalni.
A 643shop-ból is elvileg megoldható a dolog, bár onnan már jó ideje nem rendeltem.
Ha akarják, úgyis megoldják, lásd az óra rendelésem a fehéroroszoktól.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 646
14 160
113
nem szereti az EMR/digital flora színt,amit meg is indokolt, hogy miért nem

Láttam több terepjárós vidit, full EMR kitben, és nagyon bejött az is.



Szerintem ezzel könnyebb dolgod lesz mint a vegyivédelmi dolgokkal.

Egyszerre hülyeség megvenni mindent, helyette rangsorolom, hogy mit szeretnék.

Elsőnek lehet a fegyóoptika lesz. Utána a VKPO 3.0. És valamikor majd a vegyivédelmi cucc.

A PMK-5 / GP-21 az milyen alternatívája a PMK-4-esnek ?
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 663
9 342
113
Láttam több terepjárós vidit, full EMR kitben, és nagyon bejött az is.





Egyszerre hülyeség megvenni mindent, helyette rangsorolom, hogy mit szeretnék.

Elsőnek lehet a fegyóoptika lesz. Utána a VKPO 3.0. És valamikor majd a vegyivédelmi cucc.

A PMK-5 / GP-21 az milyen alternatívája a PMK-4-esnek ?

Nekem is tetszik az EMR, jobban, mint a multicam. Neki az vele a baja, hogy az EMR inkább csak erdős területen jó. Ott veri a multicam-et. A többin viszont hamarabb felderíthető, mint a multicam. Ezért nem értette, hogy miért kell megcsinálni a ruhát EMR mintával is. Magáról a ruháról viszont ódákat zeng, hogy mennyire jó.
A fegyveroptika pedig szerintem menni fog, jobban ránéztem az oldalra, minden le van írva egyértelműen angolul, szállítanak az EU területére is.
A gázálarc kérdést nem tudnám most nagyon megválaszolni, mert régen néztem a teszteket, plusz lassan el is alszom. Viszont találtam mindkettőről részletes videót, amelyek alapján valószínűleg el tudod dönteni. Mindkét videóhoz van angol felirat. A PMK-4 alapvetően katonai felhasználásra készült, a GP-21, pedig mint ahogyan a "GP" elnevezés is mutatja, civil felhasználásra, mert GP="Grazsdanszkij Protyivogáz" vagyis polgári gázálarc.
GP-21:

PMK-4:
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 646
14 160
113
Nekem is tetszik az EMR, jobban, mint a multicam. Neki az vele a baja, hogy az EMR inkább csak erdős területen jó. Ott veri a multicam-et. A többin viszont hamarabb felderíthető, mint a multicam. Ezért nem értette, hogy miért kell megcsinálni a ruhát EMR mintával is. Magáról a ruháról viszont ódákat zeng, hogy mennyire jó.
A fegyveroptika pedig szerintem menni fog, jobban ránéztem az oldalra, minden le van írva egyértelműen angolul, szállítanak az EU területére is.
A gázálarc kérdést nem tudnám most nagyon megválaszolni, mert régen néztem a teszteket, plusz lassan el is alszom. Viszont találtam mindkettőről részletes videót, amelyek alapján valószínűleg el tudod dönteni. Mindkét videóhoz van angol felirat. A PMK-4 alapvetően katonai felhasználásra készült, a GP-21, pedig mint ahogyan a "GP" elnevezés is mutatja, civil felhasználásra, mert GP="Grazsdanszkij Protyivogáz" vagyis polgári gázálarc.
GP-21:

PMK-4:

Mi a különbség a "polgári", és a katonai gázmaszk között ?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 024
16 036
113
És a fegyóoptikát behoznak Fehéroroszból ?


Az optikávál csak óvatosan, katonai vagy kettős rendeltetésű optikai irányzék behozatalával könnyen bele tud futni az ember egy évigterjedőbe, vagy a hatóságok eltérő jogértelmezésébe. 329-330 körül azért nézelődjél szét alaposan.

Mi a különbség a "polgári", és a katonai gázmaszk között ?

3-8 év. :D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 646
14 160
113
Az optikávál csak óvatosan, katonai vagy kettős rendeltetésű optikai irányzék behozatalával könnyen bele tud futni az ember egy évigterjedőbe, vagy a hatóságok eltérő jogértelmezésébe. 329-330 körül azért nézelődjél szét alaposan.

Te képes lennél felnyomni ?

Ilyen alapon sorozatban lehetne bezárni a Kalappal vadászüzletet, vagy az IBO HU vadászüzletet, és sok mást, amiért mindenkinek elérhetően forgalmazzák a Holosun, meg Aimpoint optikákat, 3x-os nagyítóval, meg az LPVO-kat.



Aimpoint PRO az az M68 CCO "civil" névvel ellátva.

Szép kis hozzáállás a tied, mondhatom.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 058
22 701
113
Te képes lennél felnyomni ?

Ilyen alapon sorozatban lehetne bezárni a Kalappal vadászüzletet, vagy az IBO HU vadászüzletet, és sok mást, amiért mindenkinek elérhetően forgalmazzák a Holosun, meg Aimpoint optikákat, 3x-os nagyítóval, meg az LPVO-kat.



Aimpoint PRO az az M68 CCO "civil" névvel ellátva.

Szép kis hozzáállás a tied, mondhatom.
Chill. Szerintem a kolléga csak jószándékúan jelezte, hogy adódhatnak problémák, ha valaki esetleg bele néz a dobozba vagy bármi másból kifolyólag.

Nekem is volt pár éve kellemetlen meglepetésem.
 
  • Szomorú
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 646
14 160
113
Chill. Szerintem a kolléga csak jószándékúan jelezte, hogy adódhatnak problémák, ha valaki esetleg bele néz a dobozba vagy bármi másból kifolyólag.

Nekem is volt pár éve kellemetlen meglepetésem.

Steiner Iván a háború előtt is rendre árult PSzO és hasonló jelzésű optikákat, amiknél külön odaírták, hogy "rendvédelmi minőség", és hasonlók, simán forgalmazhatták azokat.

Ezeket a cuccokat is külön céggel kell behozattatni, nem pedig egyénileg lehet megvenni ? :(
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 058
22 701
113
Steiner Iván a háború előtt is rendre árult PSzO és hasonló jelzésű optikákat, amiknél külön odaírták, hogy "rendvédelmi minőség", és hasonlók, simán forgalmazhatták azokat.

Ezeket a cuccokat is külön céggel kell behozattatni, nem pedig egyénileg lehet megvenni ? :(
Szerencse és/vagy rosszindulat kérdése. Elég egy hülyebaromállat… amúgy én rendelnék.
 
  • Szomorú
Reactions: Mark1993

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 024
16 036
113
Te képes lennél felnyomni ?

Nem, dehogy, de épp egy töknyilvános forumon posztolgatod.

Ilyen alapon sorozatban lehetne bezárni a Kalappal vadászüzletet, vagy az IBO HU vadászüzletet, és sok mást, amiért mindenkinek elérhetően forgalmazzák a Holosun, meg Aimpoint optikákat, 3x-os nagyítóval, meg az LPVO-kat.

Nekik valszeg erre van behozatali engedélyük is..

Szép kis hozzáállás a tied, mondhatom.

Hát, jószándékból írtam h meg lehet ezzel szopni de keményen ám, főleg ártalmatlannak tűnő optikáklal, de a te dolgod ha nem nézel utána, aztán a tartási is egyből ugrik…

 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 646
14 160
113
Nem, dehogy, de épp egy töknyilvános forumon posztolgatod.

Ez olyan téma, amiről csak suttogva lehet beszélni, mert egyébként tabu ?

Mondhatom, tipikus magyar hozzáállás ez is.

Rosszul szocializált, és elmaradott törvényhozói, és végrehajtói mentalitás ez, hogy a fegyver az vagy a hatalom megdöntésére vagy ámokfutásra való az ő szemükben.

Pedig milyen jó lenne, ha ez a mentalitás eltűnne.

Ilyenkor mondhatnám, hogy máshol mennyivel jobb lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 757
122 529
113
Nem, dehogy, de épp egy töknyilvános forumon posztolgatod.



Nekik valszeg erre van behozatali engedélyük is..



Hát, jószándékból írtam h meg lehet ezzel szopni de keményen ám, főleg ártalmatlannak tűnő optikáklal, de a te dolgod ha nem nézel utána, aztán a tartási is egyből ugrik…

Undormàny egy jogszabályi környezetünk van ezen a téren.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 058
22 701
113
Undormàny egy jogszabályi környezetünk van ezen a téren.
gyozike.gif
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 024
16 036
113
Mert senkit se érdekel egy törpe kisebbség hobbija.

Ilyen szempontból nagyon irigylem azt az arizonai állampolgárt, aki kimegy a sivatagba kicsit lövöldözni egyet géppuskával, mert olyan kedve van.

Esetleg még a sivatag is az övé.

Itt azért kell küzdeni hogy az ólomlövedékeket ne tiltsák be teljesen cseppet sem álságosan.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 495
10 592
113
Ez olyan téma, amiről csak suttogva lehet beszélni, mert egyébként tabu ?

Mondhatom, tipikus magyar hozzáállás ez is.
Éppen egy ügyvéd póbálna NEKED SEGÍTENI, hogy ne kerülj kis "szerencsével" eljárás alá amikor a vámon kiszedik a cuccot.
Ennyi ésszel rendelj mellé pct. lőszert is légyszi.