• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
WC-k nagyon rendben voltak. Mi nem a ToiToi-t használtuk, hanem a konténeres WC-ket. Volt olyan amelynek enni tudtál volna a padlójáról délután 5-kor és volt mellette folyóvíz és kézfertőtenítő. Nem is kellett sokat sorba állni. 3x használtam a nap folyamán és mindegyik alkalomra igaz volt
Ezeket viszont nem találtam. Hol voltak ilyenek? (felkészültek voltunk a toitoi helyzetre, de jobb lett volna a kulturáltabb)
Szerintem nagyon idegesítő volt, amikor a külföldi, érezhetően magyarul nem beszélő kommentátor kiizzad magából egy érthető magyar mondtatot, erre a magyar kommentátor elismétli ugyanazt. Nagy respekt a külföldi kommentátornak, hogy vette a fáradtságot és érthetően sikerült azt a néhány mondatot összehoznia. Erre válaszul szerintem elég nagy tapintatlanság elismételni ugyanazt a mondatot, mintha nem lett volna érthető. A 2013-as repülőnapon nem ismételték el és úgy szerintem sokkal jobb volt (akkor a törökök mellett talán az olaszok is így nyomták).
Egyetértek, a kommentátorral nem voltam én sem elégedett.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Laci1970

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Ezeket viszont nem találtam. Hol voltak ilyenek? (felkészültek voltunk a toitoi helyzetre, de jobb lett volna a kulturáltabb)
Nehéz pontosan belőni a helyüket.
Az egyik ilyet a zóna mögött, a statikus sor felőli oldalon találtuk. A másikat a hátsó gurulón, valamelyik hangár bevezető útja mellett a torony magasságában.

Nagyon rendben volt mindegyik, egy ember folyamatosan takarította őket (legalábbis mikor ott jártunk pont mindig volt ott valaki takarítani).
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 514
113
Pl. a B és C szektor határánál volt egy ilyen blokk, tényleg nagyon kulturált volt.
A kommentátorok állandóan "szektoroztak", de az embereknek fogalma sem volt hogy hol vannak a szektorok, szektorhatárok. Ha jól emlékszem 2013-ban színes táblákkal voltak jelölve/megkülönböztetve a szektorok. Az adott szektor színe volt a tábla alapszine és azon voltak rajta a jelzések. Viszont akkor túlzásba is vitték a sok táblát és sok egyforma magasságú táblaerdőben nem volt látható pl. hogy hol van ivóvíz csap.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 395
3 632
113
A kommentátorok állandóan "szektoroztak", de az embereknek fogalma sem volt hogy hol vannak a szektorok, szektorhatárok. Ha jól emlékszem 2013-ban színes táblákkal voltak jelölve/megkülönböztetve a szektorok. Az adott szektor színe volt a tábla alapszine és azon voltak rajta a jelzések. Viszont akkor túlzásba is vitték a sok táblát és sok egyforma magasságú táblaerdőben nem volt látható pl. hogy hol van ivóvíz csap.

A bemutató térképén (honlapon, szóró prospektuson) egyértelmű volt, melyik szektor hol van. Ha valakit érdekelt, azon megnézhette pikk-pakk.
Azokat a kommenteket sem nagyon értem, hogy "nem találtam a szárazföldi bemutató helyszínét". Ott van a térképen egyértelműen! Vagy ennyire tájékozatlanok/tájékozódni képtelenek a népek, hogy egy szimpla térkép értelmezése nem megy?
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Tudja valaki mit rejt az amcsi C-130H oldalsó felségjele feletti dudor? Esetleg az orrfutó feletti takarólemezekkel lezárt kitüremkedés?
Szimpla szállítóként jól fel volt antennázva és érzékelőzve, még a tetjében is ült egy R2D2
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
Egyetértek, a kommentátorral nem voltam én sem elégedett.
Nem mondom egy-két anyázást én is elejtettem közben, hogy inkább kussolt volna, főleg a külföldieknél. Ha már akár a török, akár a lengyel, akár részben a szaúdi veszi a fáradságot és megtanulja a szöveg egy részét magyarul, akkor sztem a legnagyobb tiszteletlenség belepofázni és ugyanezt elismételni. Meg értem én, hogy valamilyen módon egyfajta honorárium volt a plecsni amit kapott, de jobb lett volna a végén odaadni, mert közben meg szegény L-39NG tolta nagyban a demót és senki sem figyelt rá. Mondjuk legalább a gurulópálya mellett állva szerencsére sok szöveget elnyomott a hajtóműzaj és a kerozingőz :D
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
Nem mondom egy-két anyázást én is elejtettem közben, hogy inkább kussolt volna, főleg a külföldieknél. Ha már akár a török, akár a lengyel, akár részben a szaúdi veszi a fáradságot és megtanulja a szöveg egy részét magyarul, akkor sztem a legnagyobb tiszteletlenség belepofázni és ugyanezt elismételni. Meg értem én, hogy valamilyen módon egyfajta honorárium volt a plecsni amit kapott, de jobb lett volna a végén odaadni, mert közben meg szegény L-39NG tolta nagyban a demót és senki sem figyelt rá. Mondjuk legalább a gurulópálya mellett állva szerencsére sok szöveget elnyomott a hajtóműzaj és a kerozingőz :D
Ja és azért a szerb lajstromos An-26-ot összekeverni orosszal elég erős volt. Amúgy hogy-hogy vasárnap, szinte már a programok végén futottak be a szerbek az Ancsával?
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

B-2

Member
2010. május 6.
95
64
18
Nem mondom egy-két anyázást én is elejtettem közben, hogy inkább kussolt volna, főleg a külföldieknél. Ha már akár a török, akár a lengyel, akár részben a szaúdi veszi a fáradságot és megtanulja a szöveg egy részét magyarul, akkor sztem a legnagyobb tiszteletlenség belepofázni és ugyanezt elismételni. Meg értem én, hogy valamilyen módon egyfajta honorárium volt a plecsni amit kapott, de jobb lett volna a végén odaadni, mert közben meg szegény L-39NG tolta nagyban a demót és senki sem figyelt rá. Mondjuk legalább a gurulópálya mellett állva szerencsére sok szöveget elnyomott a hajtóműzaj és a kerozingőz :D
Én utálom, mert egy szenzációhajhász ripacs. Azzal, hogy minden külföldi kommentátor magyar szövegét újra elismételte, olyan, mintha azt mondta volna, hogy érthetetlenül gagyogtatok. De az i-re a pontot az tette fel, hogy a szombati olasz Typhoon utánégető hibájánál azt üvöltötte a mikrofonba, hogy leállt az egyik hajtóműve, majd vasárnap délelőtt és délután is azt szajkózta, hogy olyan kósza hírek kaptak szárnyra, hogy leállt az olasz Typhoon egyik hajtóműve, de ez nem igaz, csak az utánégetője romlott el. És ezek után még ugyanolyan hiteles maradt. Hová süllyedünk még???
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 514
113
Visszatérítik a belépőt annak, aki nem jutott be a kecskeméti repülőnapra a torlódás miatt?


 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

B-2

Member
2010. május 6.
95
64
18
A H145M-nél a Fenestron faroklégcsavarnál vajon mekkora rés lehet a légcsavar vége és a foglalat között? Szabad szemmel nem láttam semmit, rázoomolva sem. Az alábbi 3 képen olyan, mintha forgáskor kintebb jönne és végig súrolná a foglalatot, amit azért furcsa lenne, de pont úgy néz ki. Egyedül a rotor 2 szélén, ahol a függőlegesből átmegy vízszintesbe látom, hogy van kis rés.

https://drive.google.com/file/d/1DeZ9bqOB-3YtcGDbAlTY_NzegCX8xHQy/view?usp=sharing