• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 452
63 892
113
Abba belegondoltak vajon a szervezők, hogy mi lesz abból, hogy a helyszínen nem lehet majd jegyet venni?
Ott lesz a hatalmas tömeg, akiket majd hordanak buszokkal a kapukhoz, ahol a beengedés majd a kártyák felmutatásával és a jegyek csekkolásával fog lassulni és a buszról leszállók zömének nem is lesz jegye.
Hacsak nem a buszokra felszállás előtt fogják elkérni a jegyeket.
Mert így már látom értelmét, hogy miért a bázistól jó messzire rakták ki a parkolókat. Legyen jó messze a balhé.

Minden esetre nekem nem esik jól, hogy mind az elkerülőt, mind a kerítéseket, mind a hátsó utakat lezárják, illetve magánutasítják.
Bent meg ott lesz a magas kordon.

Valahogy az érkezési-gyakorlási napokban bízom egyedül.
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
Abba belegondoltak vajon a szervezők, hogy mi lesz abból, hogy a helyszínen nem lehet majd jegyet venni?
Ott lesz a hatalmas tömeg, akiket majd hordanak buszokkal a kapukhoz, ahol a beengedés majd a kártyák felmutatásával és a jegyek csekkolásával fog lassulni és a buszról leszállók zömének nem is lesz jegye.
Hacsak nem a buszokra felszállás előtt fogják elkérni a jegyeket.
Mert így már látom értelmét, hogy miért a bázistól jó messzire rakták ki a parkolókat. Legyen jó messze a balhé.

Minden esetre nekem nem esik jól, hogy mind az elkerülőt, mind a kerítéseket, mind a hátsó utakat lezárják, illetve magánutasítják.
Bent meg ott lesz a magas kordon.

Valahogy az érkezési-gyakorlási napokban bízom egyedül.
Miért kéne ebbe belegondolni, mindenhol leírták hogy online lehet venni jegyet! Aki ezek után jegy nélkül oda megy az meg arra sem vette a fáradságot hogy 3-4hónap alatt utánanéztem!
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Abba belegondoltak vajon a szervezők, hogy mi lesz abból, hogy a helyszínen nem lehet majd jegyet venni?
Ott lesz a hatalmas tömeg, akiket majd hordanak buszokkal a kapukhoz, ahol a beengedés majd a kártyák felmutatásával és a jegyek csekkolásával fog lassulni és a buszról leszállók zömének nem is lesz jegye.
Hacsak nem a buszokra felszállás előtt fogják elkérni a jegyeket.
Mert így már látom értelmét, hogy miért a bázistól jó messzire rakták ki a parkolókat. Legyen jó messze a balhé.

Minden esetre nekem nem esik jól, hogy mind az elkerülőt, mind a kerítéseket, mind a hátsó utakat lezárják, illetve magánutasítják.
Bent meg ott lesz a magas kordon.

Valahogy az érkezési-gyakorlási napokban bízom egyedül.

Ezen én is gondolkodtam, főleg azért mert széket és fellépőt szoktam bevinni, így most nagyon vakarom a fejem, hogy el fogják-e venni? Ha igen akkor hol? Még a busz előtt amikor vissza tudom rakni kocsiba vagy csak kapuba ahol, már csak eldobni tudnám..??
Bent magas kordon lesz? Ez már biztos? Volt olyan év amikor megúsztuk alacsonyabbal

A bázis körüli utak nekem is kérdésesek. Le akarok menni már csütörtökön, remélem meg lehet közelíteni kerítést.
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Miért kéne ebbe belegondolni, mindenhol leírták hogy online lehet venni jegyet! Aki ezek után jegy nélkül oda megy az meg arra sem vette a fáradságot hogy 3-4hónap alatt utánanéztem!

Azért nem repülő fanokkal lesz tele, hanem papa-mama-gyerekek, akik előző nap találják ki, hogy "jó idő lesz menjünk le". Ezek nem biztos, hogy interneten vesznek jegyet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 695
5 550
113
Azért nem repülő fanokkal lesz tele, hanem papa-mama-gyerekek, akik előző nap találják ki, hogy "jó idő lesz menjünk le". Ezek nem biztos, hogy interneten vesznek jegyet.

Pedig ha papa mama nem találja ki most vasárnapig, hogy kellene jegy, akkor b.szhatja... Sok furcsaság van a szervezésben, szerintem a mostani brigád még életében nem volt/látott repülőnapot...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 695
5 550
113
Abba belegondoltak vajon a szervezők, hogy mi lesz abból, hogy a helyszínen nem lehet majd jegyet venni?
Ott lesz a hatalmas tömeg, akiket majd hordanak buszokkal a kapukhoz, ahol a beengedés majd a kártyák felmutatásával és a jegyek csekkolásával fog lassulni és a buszról leszállók zömének nem is lesz jegye.
Hacsak nem a buszokra felszállás előtt fogják elkérni a jegyeket.
Mert így már látom értelmét, hogy miért a bázistól jó messzire rakták ki a parkolókat. Legyen jó messze a balhé.

Minden esetre nekem nem esik jól, hogy mind az elkerülőt, mind a kerítéseket, mind a hátsó utakat lezárják, illetve magánutasítják.
Bent meg ott lesz a magas kordon.

Valahogy az érkezési-gyakorlási napokban bízom egyedül.

Várjál, nehogy még az legyen, mint a foci EB, Forma-1en, hogy kell még külön karszalag is, amit az utolsó utáni pillanatban jelentenek be, az egész országban csak 2 helyen lehet átvenni, és csak személyesen mindenki a sajátját...
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Pedig ha papa mama nem találja ki most vasárnapig, hogy kellene jegy, akkor b.szhatja...

???

2021-08-19-09-27-48-Window.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pocok75

B-2

Member
2010. május 6.
95
64
18
Ezen én is gondolkodtam, főleg azért mert széket és fellépőt szoktam bevinni, így most nagyon vakarom a fejem, hogy el fogják-e venni? Ha igen akkor hol? Még a busz előtt amikor vissza tudom rakni kocsiba vagy csak kapuba ahol, már csak eldobni tudnám..??
Bent magas kordon lesz? Ez már biztos? Volt olyan év amikor megúsztuk alacsonyabbal

A bázis körüli utak nekem is kérdésesek. Le akarok menni már csütörtökön, remélem meg lehet közelíteni kerítést.
Agyament ez a mostani szabályozás :hadonaszos: De mivel fellépőt nem írnak, így azt be lehet vinni. Ugyanígy padot is :D Vagy mint ahogy írták a hivatalos face oldalukon, 3 lábú kis széket be lehet vinni (4 lábút, ugyanakkorát vajon mért nem? :eek: ).
Begyűjtik a székeket a kapuban és ezeket fogják bent árulni (pont ezen agyaltam én is, vajon hol fogják elvenni) :)
Ezek szerint a bázis körüli utak, amelyeken repnap előtt szpotterkedtünk, nem lesznek járhatók? Vagy csak repnap idején lesznek lezárva? Küldtem privátban üzit :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 925
113
Ezen én is gondolkodtam, főleg azért mert széket és fellépőt szoktam bevinni, így most nagyon vakarom a fejem, hogy el fogják-e venni? Ha igen akkor hol? Még a busz előtt amikor vissza tudom rakni kocsiba vagy csak kapuba ahol, már csak eldobni tudnám..??

Széket vihetek magammal?
Nagyméretű széket (horgászszék, kempingszék stb.) behozni tilos, legfeljebb a kis méretű, háromlábú ülőkék behozatala lehetséges. Leülésre rendezvény helyszínén lelátók, a büfésoron sörpadok állnak a vendégek rendelkezésére.

 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 695
5 550
113
Széket vihetek magammal?
Nagyméretű széket (horgászszék, kempingszék stb.) behozni tilos, legfeljebb a kis méretű, háromlábú ülőkék behozatala lehetséges. Leülésre rendezvény helyszínén lelátók, a büfésoron sörpadok állnak a vendégek rendelkezésére.


A lelátó mindig is a Vip-nek, csókosoknak, fotósoknak volt csinálva, kétlem, hogy most a mezei polgárnak csináltak volna egy 30ezres lelátót. A büfés padok a fogyasztó vendégeknek van, nagy szerencse kell, hogy legyen szabad hely, szóval ez az egész válasz vicces a szervezőktől. Én viszek be valami kisebb pokrócot, hátha azt nem veszik el...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 925
113
A lelátó mindig is a Vip-nek, csókosoknak, fotósoknak volt csinálva, kétlem, hogy most a mezei polgárnak csináltak volna egy 30ezres lelátót. A büfés padok a fogyasztó vendégeknek van, nagy szerencse kell, hogy legyen szabad hely, szóval ez az egész válasz vicces a szervezőktől. Én viszek be valami kisebb pokrócot, hátha azt nem veszik el...
Sztem azt beviheted, nem írják, h8gy tiltott.

Mit lehet és mit nem lehet behozni a helyszínre?​

A rendezvény területére nem lehet behozni egyebek mellett alkoholos italt, 25 liternél nagyobb hűtőtáskát, esernyőt, napernyőt, széket, sátrat, kerékpárt, rollert, segwayt és más hasonló eszközt, pilóta nélküli repülőgépet valamint semmilyen köz- és önveszélyes eszközt. Bővebb tájékoztatást a reptéren betartandó szabályokról és a bevihető tárgyakról az alábbi linken olvashat:
https://repulonap2021.hu/hazirend/

A Rendezvény helyszínére kézi táska (utazó- vagy sporttáska, hátizsák, laptop táska, fényképezőgép-táska, hűtőtáska) bevihető. A 25 liternél nagyobb űrméretű hűtőláda, esernyő, napernyő, szék, valamint kerékpár, elektromos roller, segway (egyéb hasonló eszköz) nem engedélyezett. A Rendezvényre bevihető a Rendezvény helyszínén kívül vásárolt alkoholmentes ital, élelmiszer a személyes szükségletek kielégítéséhez észszerűen szükséges mennyiségben.
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Spotter regisztrációt csinált valaki?

Nem akarok mindenen károgni, de ez nekem egy visszalépés volt a korábbiakhoz képest. Portfóliót küldeni és az alapján elbírálnak...? ELég szubjektívnek tűnik és lássuk be nem mindenki a publikálásnak él, de fizetne a közelebbi élményért.... Egyébként is egy olyan évben, amikor szerintem külföldről eleve kevesebben fognak érkezni, tehát a "minőségi" merítés kisebb lesz.
Miért nem volt jó a 2013-as rendszer, amikor valamivel drágább jegyet kaptál, de járt hozzá szolgáltatás is? (korai sorbanállás nélküli belépés, tribün és hűtött hangár).
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 452
63 892
113
Megvettem a belépőt. 2010 óta nem voltam bent, most viszont sanszos, hogy nem lehetek kint.
A jegy 5000 forint, amihez valójában 5350 forintot kell elkölteni.
Mert 5000 a jegy és további 350 forint a “Kényelmi díj”, amit az Interticket Kft számláz ki azért, hogy ne nekik kelljen kinyomtatni a jegyet, hanem nekünk magunknak.
Így nem kell elmenni érte, vagy postázni.
Igazából ez az Interticket-nek kényelmes, hogy csupán csak egy vásárlási felület biztosításával elláthassák a senki által se kért stróman szerepét.

Korábban simán belefért évtizedeken át, hogy mindenki a helyszínen tudott fizetni.
 

B-2

Member
2010. május 6.
95
64
18
Nekem ezek a 10 perces időbeosztások az egyedül repülő gépeknél nagyon furcsának tűnik, főleg, ha ebben a fel- és leszállás is benne van, márpedig a kiírás szerint ez jön le.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 695
5 550
113
Most volt sajtótájékoztató, még nem néztem vissza, de állítólag nem lehet majd a kerítéshez bemenni "feketén" nézni
 
  • Dühítő
Reactions: vilmoci