KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 214
113
Ebben a topikban már van több mint 160 oldal spekuláció. Ez a topik is úgy indult, hogy még csak azt tudtuk hogy egy hónap múlva valami be lesz jelentve az Eurosatoryn, de már ment a "biztos ez lesz" vagy "az lesz". Majd ha lesz egy teljesen működöképes prototípus tesztelésen a Honvédségnél vagy előszéria akkor lehet majd beszélni a technikai részletekről a [HUN] Párduc topikban.
Szerintem korai még ez a HunPárduc rovat.Az,hogy beszálltunk a fejlesztés finanszirozásába,mig nem jelenti azt,hogy rendszeresiteni fogjuk,vagy akár egy db is készülni fog nálunk.(lásd Vasziljok,aminek léghűtéses sorozatgyártott formáját a DigÉpnél fejlesztették ki-az eredeti orosz változat vizhűtéses volt-,sőt sorozatgyártották,de nálunk rendszeresitve soha nem lett)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 834
76 971
113

Zalaegerszegen fejlesztik a Rheinmetall KF51 Panther harckocsiját...


„A Panther KF51 EVO új mércét állít fel a digitalizáció, a hálózatba kapcsolhatóság és a mobilitás terén, miközben páratlan növekedési potenciált kínál. Ennek egyik példája a torony architektúra, amely lehetővé teszi a jövőben a 120 mm-es lövegrendszerről való áttérést a Rheinmetall legújabb 130 mm-es lövegére”
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
meg az is le van írva hogy 3 fázisa van a projectnek és még az elsőnél se tartunk ne csináld már ember

@pöcshuszár nem tudom hogy nekem címeztél e valamit de fip év végéig még az ignore listámon pihizik és nem látom mit taggeltél be
Nem, csak nem akartam tépni feleslegesen a billentyűzetet, amikor ott volt faszán összefoglalva a hozzászólásodban az, amiről írni akartam - 2-vel feljebb.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 531
18 742
113
Van A4 upgradere. A Büffel pedig lényegében az.

Az RM csinálta az idén a cseheknek felújított svájci A4-ket

KMW a gyártó, ő gyarthatka, más nem. Az RM a fegyvert gyártja. A felújítás vagy KMW segítséggel megy, vagy a nélkül. Lásd lengyel megoldás.
Ilyenkor az MTU, Renk, ZF vállalatokkal külön kell szerződni, de az alváz, futómű, torony kazamata kokányolása problémás.
A strukturális megerősítés pl. nehéz.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
942
8 163
93
Szerintem jobb lenne ha ott menne a spekuláció, itt meg a technikai részletek.
Akkor nem sok minden fog ide kerülni még egy jó ideig...hiába a Pappi hangzatos ígérete, hogy akár 1.5-2 év és sorozatban is lehetne gyártani...De az már tény, hogy nálunk(is) fejlesztik és megvan a szándéknyilatkozat. Mondjuk a lynx topic egy jó része is spekulació, de ez meg valahol elkerülhetetlen dolog. Amúgy én legalábbis úgy érzékeltem, hogy 2021-ig sokkal nyitottabban ment a kommunikáció! Volt marketing Maróth, Benkő de meg a Szijjártó is (Szingapúr 2020) sokkal több morzsát információt csepegtetett most meg egy-egy rövid 1-2 perces videó szűkszavú nyilatkozatok vannak a technika átadásánál ugyanazokkal a klisékkel: emer a vasra, fizetés, régió meghatározó ereje...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Akkor nem sok minden fog ide kerülni még egy jó ideig...hiába a Pappi hangzatos ígérete, hogy akár 1.5-2 év és sorozatban is lehetne gyártani...
Igazándiból ha jobban belegondolunk, akkor nem is biztos, hogy olyan nagy marhaságot állít Pappi.
Alapvetően a programot több fejlesztési lépcsőben tervezik megvalósítani.
Az elsőnek azt nevezték, ami ki lett állítva. Namost az meg egy A4-es upgrade. Azt viszonylag gyorsan össze tudnák hozni.
Gyakorlatilag a Lynx 120 tornyát rápakolják egy A4-es alvázára.
Ok, tudom, biztosan az sincs kész, de ott csak a már jórégen meglévő automata töltőt kell berakni, meg egy pár elektronikai cuccot frissíteni.
Ne felejtsük el, hogy azért a RM-nak jelenleg is futnak upgrade programjai (lengyel, angol), tehát félig, vagy teljesen kész moduláris rendszerek állnak rendelkezésre.
Ha maradnak az A4 toronyfelépítésnél, akkor ezek integrációja azért nem nagy kunszt.
A hosszú idő az ember nélküli torony megalkotása lesz.
Hogy végül melyik variáns lesz a most megrendelt KF-51 EVO, az majd utólag kiderül.
Szerk.: most így utólag belegondolva, szerintem az EVO a nextgen. termékre utal.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 834
76 971
113
Különben követeljük a típussal kapcsolatos topicok neveiben a helyes kifejezés használatát! Úgy értem Phanter.... :oops:
Épp most akartam írni, hogy erről a Fanter-ről le kellene szokni...
Mert kb. annyira kínos egy haditechnikai oldalon ezt leírni/olvasni, mint a "Grippen"-t két "p"-vel írni.
Egyszer vicces volt hogy valaki elírta, de aki ezt nem tudja/nem emlékszik rá hogy honnan ered, az csak azt látja hogy itt mindenki hülye mert nem Phanter hanem Panther. Egyébként meg egyszerűbb és rövidebb azt írni hogy Párduc.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Épp most akartam írni, hogy erről a Fanter-ről le kellene szokni...
Mert kb. annyira kínos egy haditechnikai oldalon ezt leírni/olvasni, mint a "Grippen"-t két "p"-vel írni.
Egyszer vicces volt hogy valaki elírta, de aki ezt nem tudja/nem emlékszik rá hogy honnan ered, az csak azt látja hogy itt mindenki hülye mert nem Phanter hanem Panther. Egyébként meg egyszerűbb és rövidebb azt írni hogy Párduc.
Úúú én nagyon sok dolgot tudnék említeni, amiről le kellene szokni.
De ha már itt tartunk, tőlem lehet Fanter is! :D
Különben meg hagyjuk már meg az alkotói szabadság ezen minimális töredékét a nagyérdeműnek!
A fórum nagy része rühelli a típus létezését is, tehát hagy csúfolják szabadon:
  • ki egzisztenciális okokból (az aktív állomány),
  • ki azért mert személy szerint a KMW EMBT-je a lieblingje, ( @dudi természetesen ide is tartozik! :))
  • ki csak ezért mert utálja a kormányt, a NER-t, meg aaaa......... káposztás tésztát (a megfelelő aláhúzandó)
  • és van @Negan

a többiek meg csak röhögnek a dolgon:
  • ki azért, mert jól/olyan rosszul hangzik
  • ki azért mert mindig jót röhög azon ahogy kelepisti bedobta a köztudatba

Különben ha meg a szokásos problémád, a Fórum tutujgatása (keresőoptimalizálása) miatt aggódsz, akkor meg nem mindegy?
A KF-51, a Panther, meg az általad bedobott Párduc mellett, nem elfér?
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 955
80 663
113
Úúú én nagyon sok dolgot tudnék említeni, amiről le kellene szokni.
De ha már itt tartunk, tőlem lehet Fanter is! :D
Különben meg hagyjuk már meg az alkotói szabadság ezen minimális töredékét a nagyérdeműnek!
A fórum nagy része rühelli a típus létezését is, tehát hagy csúfolják szabadon:
  • ki egzisztenciális okokból (az aktív állomány),
  • ki azért mert személy szerint a KMW EMBT-je a lieblingje, ( @dudi természetesen ide is tartozik! :))
  • ki csak ezért mert utálja a kormányt, a NER-t, meg aaaa......... káposztás tésztát (a megfelelő aláhúzandó)
  • és van @Negan

a többiek meg csak röhögnek a dolgon:
  • ki azért, mert jól/olyan rosszul hangzik
  • ki azért mert mindig jót röhög azon ahogy kelepisti bedobta a köztudatba

Különben ha meg a szokásos problémád, a Fórum tutujgatása (keresőoptimalizálása) miatt aggódsz, akkor meg nem mindegy?
A KF-51, a Panther, meg az általad bedobott Párduc mellett, nem elfér?
Nem lieblingem az sem, de az egy előremutatóbb típus, ez meg csak egy automata töltős Leopard 2. 20 éve semmi bajom nem lett volna vele, de 2023-ban ezzel előállni...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 834
76 971
113
Úúú én nagyon sok dolgot tudnék említeni, amiről le kellene szokni.
De ha már itt tartunk, tőlem lehet Fanter is! :D
Különben meg hagyjuk már meg az alkotói szabadság ezen minimális töredékét a nagyérdeműnek!
A fórum nagy része rühelli a típus létezését is, tehát hagy csúfolják szabadon:
  • ki egzisztenciális okokból (az aktív állomány),
  • ki azért mert személy szerint a KMW EMBT-je a lieblingje, ( @dudi természetesen ide is tartozik! :))
  • ki csak ezért mert utálja a kormányt, a NER-t, meg aaaa......... káposztás tésztát (a megfelelő aláhúzandó)
  • és van @Negan

a többiek meg csak röhögnek a dolgon:
  • ki azért, mert jól/olyan rosszul hangzik
  • ki azért mert mindig jót röhög azon ahogy kelepisti bedobta a köztudatba

Különben ha meg a szokásos problémád, a Fórum tutujgatása (keresőoptimalizálása) miatt aggódsz, akkor meg nem mindegy?
A KF-51, a Panther, meg az általad bedobott Párduc mellett, nem elfér?
De leginkáb a személyeskedésről és egymás sértegetéséről kellene leszokni...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 891
10 112
113
Úúú én nagyon sok dolgot tudnék említeni, amiről le kellene szokni.
De ha már itt tartunk, tőlem lehet Fanter is! :D
Különben meg hagyjuk már meg az alkotói szabadság ezen minimális töredékét a nagyérdeműnek!
A fórum nagy része rühelli a típus létezését is, tehát hagy csúfolják szabadon:
  • ki egzisztenciális okokból (az aktív állomány),
  • ki azért mert személy szerint a KMW EMBT-je a lieblingje, ( @dudi természetesen ide is tartozik! :))
  • ki csak ezért mert utálja a kormányt, a NER-t, meg aaaa......... káposztás tésztát (a megfelelő aláhúzandó)
  • és van @Negan

a többiek meg csak röhögnek a dolgon:
  • ki azért, mert jól/olyan rosszul hangzik
  • ki azért mert mindig jót röhög azon ahogy kelepisti bedobta a köztudatba

Különben ha meg a szokásos problémád, a Fórum tutujgatása (keresőoptimalizálása) miatt aggódsz, akkor meg nem mindegy?
A KF-51, a Panther, meg az általad bedobott Párduc mellett, nem elfér?
OFF.
Én minden fejlesztésnek örülök, ami a magyar hadiipar képességeihez akár csak egy csavarnyit is hozzátesz!
Legyen az KF-51 vagy Gestamen. Minden forint amit arra költünk, hogy megteremtsük a saját lábon állás lehetőségét, jó helyre megy.
Nyilván sokaknak jobban tetszik az egyszerűbb út, miszerint vegyük meg nyugatról. De ezzel a hozzáállással nem csökkentjük a függőségünket és a fejlődés sem valósul meg. Szóval igenis bele kell tolni a lóvét és minél nagyobb részesedést kell szerezni az R&D-ben.