Kína hadiipara és haderőfejlesztési programja

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Egy amerikai repülőgép-hordozó a kínai sivatagban......

6386632_900.jpg


Kína középső részének távoli részén, a Takla Makan sivatagban olyan tárgyak jelentek meg, amelyek körvonalai megegyeznek az amerikai haditengerészet repülőgép-hordozóival és rakétás-rombolóival.

A kínai hadsereg egy amerikai repülőgép-hordozó csapásmérő csoport teljes méretű makettjét építette meg a sivatagban, hogy gyakorolja az ilyen célpontok elleni támadást.

Egyes szakértők szerint a szintén mozgatható platformokon (síneken) elhelyezett eszközöket hajóelhárító és ballisztikus rakéták tesztelésére tervezték.

Colonelcassad
 
W

Wilson

Guest
75 méter !!! A legkissebb is 200+
Kicsit bővebben......:)

Gyakorlótér az amerikai AUG elleni csapásokhoz.

China-Carrier-Target-Maxar.jpg


A kínaiak Hszincsiangban az amerikai repülőgép-hordozó és az Arleigh Burke rombolók nagy makettjeit építették a sivatagban, hogy gyakorolják egy amerikai AUG elleni hajó elleni rakétákkal való támadást.
A szóban forgó makettek a Maxar által közzétett, a lőtérről készült műholdfelvételeken láthatók.

Ismertté vált, hogy Kína célpontokat épített a Csarklyk/Joqiang rakétatelep (Takla Makan sivatag, Hszincsiang-Ujgur Autonóm Terület) területén - egy amerikai repülőgép-hordozót és két Arleigh Burke-osztályú rombolót. Az építkezés 2019 óta folyik. A lőtérhez kiterjedt vasútvonal vezet, amelyen a célpontok közlekedhetnek. A 3. képen a az amerikai hordozó célpont a vasúti peronon látható (méretei: hossza: 75 m, szélessége: 6 m).

Így 99%-ban biztos, hogy Kína mozgó tengeri célpontok megsemmisítésére készül. A Dongfeng-21D (DF-21D) hajó elleni ballisztikus rakéta 1550 km-es hatótávolsággal és a Dongfeng-26B 4000 km-es hatótávolsággal alkalmas erre a szerepre.
A kínai Shuanchengzi (Gansu tartomány) és Jilantai (Belső-Mongólia autonóm régió) rakétatelepek lennének a legalkalmasabbak az ilyen típusú rakéták indítására.


China-Destroyer-Target-Maxar.jpg

Az egyik célpont egy amerikai Arleigh Burke-osztályú rombolót imitál.

China-Carrier-Target-Range.jpg

A lőtér általános képe. Négy célpont van kiemelve - egy repülőgép-hordozó, 2 Arleigh Burke romboló és egy mozgó vasúti célpont. A vasút piros színnel van jelölve.

China-Mobile-Target-Maxar.jpg

Mozgó célpont.

China-Carrier-Target-Capella.jpg

Az amerikai repülőgép-hordozó makettje.

weaponsrange.png

A fő típusú kínai rakétáinak hatótávolsága. Az ICBM-t nem számítva.

A képek innen származnak https://news.usni.org/2021/11/07/ch...-aircraft-carrier-destroyers-in-remote-desert

Van benne néhány érdekes részlet is.

1. Az új lőtér mellett van egy másik tesztpálya, ahol Kína már régóta tesztel fejlett hajó elleni rakétákat.
2. A célpontok némelyike képes mozogni a vasúti pályán.
3. A repülőgép-hordozó makett nem tartalmaz felépítményt, ellentétben a rombolókkal.

Colonelcassad
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 978
39 827
113

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113

Robotnak lehet lőfegyvere? Az nem számít a játékszabályok megsértésének? Pedig mennyivel érdekesebb lenne, ha nekik is középkori hideg fegyverekkel kellene hadakozni.
Amúgy a terep nem igazán robotoknak való. A számok pedig elég túlzónak tűnnek. Nem lennék meglepve ha a "hír" utóbb valótlannak bizonyulna. Főleg mivel a forrás se nem helyi, első kézből való, se nem semleges.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 978
39 827
113
Robotnak lehet lőfegyvere? Az nem számít a játékszabályok megsértésének? Pedig mennyivel érdekesebb lenne, ha nekik is középkori hideg fegyverekkel kellene hadakozni.
Amúgy a terep nem igazán robotoknak való. A számok pedig elég túlzónak tűnnek. Nem lennék meglepve ha a "hír" utóbb valótlannak bizonyulna. Főleg mivel a forrás se nem helyi, első kézből való, se nem semleges.
Ez egy orosz robot kina valszeg előrébb jár ezen a téren.
Ez több mint 4 éves felvétel nem tudom most hol tartanak.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 638
18 780
113
St. Antonio Class amphibious transport dock, price tag: $2 billion.
Type 071 amphibious transport dock, price tag: less than $200 million.
Ez még úgy is bődületes különbség, hogy a Type 071 jüanból épült, a kínai melósok meg biztos kevesebbet keresnek, mint az amerikaiak. Kíváncsi lennék a tényleges képességek, harcérték közötti különbségre is.