Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha mindez a fenntarthatósági időszakon belül történt akkor szimplán a projekt gazdától vissza kell kérni a pénzt ! De az EU által folyamatosan felügyelt közreműködő szervet és annak helyszíni ellenőreit is elővenném !

Ha fenntarthatósági időn kívüli a történet azaz a megvalósulás után 5 év utáni akkor nincs mit tenni ! Ez nem lopás ez szimpla idiotizmus !
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Ha mindez a fenntarthatósági időszakon belül történt akkor szimplán a projekt gazdától vissza kell kérni a pénzt ! De az EU által folyamatosan felügyelt közreműködő szervet és annak helyszíni ellenőreit is elővenném !

Ha fenntarthatósági időn kívüli a történet azaz a megvalósulás után 5 év utáni akkor nincs mit tenni ! Ez nem lopás ez szimpla idiotizmus !

Viszont érdekes lesz nézni kié lesz az a vendégház a végén.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A vendégházasdira sokan lecsaptak, egyszerű emberek építettek jelentős támogatásból új házat, üzemeltették 5 évig mint vendégház, majd beköltöztek, nem csak fideszesek.
Ha lett volna lehetőségem én is megtettem volna ! Amúgy azt tegyük hozzá , hogy az uniós pénz nem ajándék de ez nem mentesít a felhasználás felelőssége alól !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Ha lett volna lehetőségem én is megtettem volna ! Amúgy azt tegyük hozzá , hogy az uniós pénz nem ajándék de ez nem mentesít a felhasználás felelőssége alól !
Nem volt megfelelő a szabályrendszer szerintem, rövid volt a kötelezően vendégháznak üzemeltetendő időszak. Mert a dolgozó emberek nem jótékonysági intézmények, kihasználnak minden kiskaput a megélhetéshez. Egy vendégház építési költségét nem egyszerű visszatermelni az üzemeltetéssel. De egy kőgazdag nagyhatalmú politikus megítélése nálam más kategóriába esik (párttól függetlenül!).
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 291
113

1694164280-temp-aAKcEn_cikktorzs.jpg
1694164330-temp-nAlhfp_cikktorzs.jpg

Nem tudom mire megy a telexen az ajvékolás, az a környék 100 éve fullra beépített, a környezetében mindenütt villát, nagykövetséget vagy hasonlót látsz, a Béla Király út vége meg nyugodtan gondolhatnád Beverly Hillsnek is. Semmit nem változtat a XII ezen a részén, alapvetően fás - hegyes - erősen beépített az egész, ezen meg nem oszt nem szoroz ha egy zsebkendőnyi, amúgy tutira mesterséges kiserdőt kivágnak, a helyére pedig a helyi pénzes gazdagéknak fancy club épül (mer’ az amúgy nemigen van helyben). Na bumm, ez nem a Normafa és környéke.

Megnézed a környéket és tényleg nem érted, hogy mi az apjuk f*ról meg a sírás…



pnGI2sW.png
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 301
113
A vendégházasdira sokan lecsaptak, egyszerű emberek építettek jelentős támogatásból új házat, üzemeltették 5 évig mint vendégház, majd beköltöztek, nem csak fideszesek.
Viszont sok meg azóta is üzemel, sikeresen. Én pl hétvégével nem is kísérletezek kedvenc helyemen, mert vagy eleve telt ház van, vagy ha nagyon korán szólok, akkor is megtelik a ház, és én nem azért megyek, h éjjel mások dajdajozását hallgassam. És ez Tolnavilágvége. (Amúgy a világ legszebb kilátása.) Hajnalban olyan köd volt, h festeni se lehet szebbet, és ahogy kisétált belőle a szarvastehén...
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
Viszont sok meg azóta is üzemel, sikeresen. Én pl hétvégével nem is kísérletezek kedvenc helyemen, mert vagy eleve telt ház van, vagy ha nagyon korán szólok, akkor is megtelik a ház, és én nem azért megyek, h éjjel mások dajdajozását hallgassam. És ez Tolnavilágvége. (Amúgy a világ legszebb kilátása.) Hajnalban olyan köd volt, h festeni se lehet szebbet, és ahogy kisétált belőle a szarvastehén...
Szálka mi?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 291
113

Ez olyan mint egy szekta, ahol folyamatosan kell darálni ugyanazokat a világvégés hittételeket (ember-alkotta-szennyezés-megnyitja-a-pokol-kapuit-másfélfok-vagy-elkárhozol-ésmostveddmegazelektromosautómésszójapárizsimet-amiteleveateadódbólszubvencionálnak)

Csak egy normális önfenntartó szektához képest ezek parazitákat valamiért te fizeted.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ez olyan mint egy szekta, ahol folyamatosan kell darálni ugyanazokat a világvégés hittételeket (ember-alkotta-szennyezés-megnyitja-a-pokol-kapuit-másfélfok-vagy-elkárhozol-ésmostveddmegazelektromosautómésszójapárizsimet-amiteleveateadódbólszubvencionálnak)

Csak egy normális önfenntartó szektához képest ezek parazitákat valamiért te fizeted.
Azért szerintem elég árulkodó ha áttekinted a kora nyártól történt eseményeket.
Itt áradás, ott tűz, de persze a vörösbor-folyót se felejtsük el.
Az volt a leg brutálisabb.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 291
113
Azért szerintem elég árulkodó ha áttekinted a kora nyártól történt eseményeket.

Mi történt, volt éhínség, halál, aszály? Nyáron elolvadtak a gleccserek, mutatták, télen befagytak, nem mutatták?

Itt áradás, ott tűz, de persze a vörösbor-folyót se felejtsük el.
Az volt a leg brutálisabb.

Hát, annak aztán végképp nem volt köze semmiféle man-made-hellgate-openinghez - eldurrant egy ipari tartály, kifolyt a drága lőre.

Az ENSZ-es ingyenélők gyorsan utazgattak-konferenciázgattak egyet rá...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mi történt, volt éhínség, halál, aszály?
Stimmt. Folyamatosan.
Nyáron elolvadtak a gleccserek, mutatták, télen befagytak, nem mutatták?
Egy példa csak, az a hatalmas pingvinkolónia, amit pár oldallal korábban be is raktam.
És nem egy ilyen van.
Hát, annak aztán végképp nem volt köze semmiféle man-made-hellgate-openinghez - eldurrant egy ipari tartály, kifolyt a drága lőre.

Az ENSZ-es ingyenélők gyorsan utazgattak-konferenciázgattak egyet rá...
Ez poén akart lenni így péntekre amúgy....
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 641
32 224
113
"Sok állampolgár a hátságon magától is rájött, hogy ha bevezeti az esővizet a felszín alá, akkor emelkedik lokálisan a vízszint. Azonban ez nem ennyire egyszerű. Világos képünk kell legyen a vízminőségről, mert például olajjal vagy egyéb felszíni szennyezővel érintett víz bejuttatásával kárt okozhatunk."

Azt ugye tudja mindenki, hogy esővizet, ellenőrizetlen felszíni vizet a kutakba juttatni szigorúan tilos, illetve az idegen anyag bejutását a kút üzemeltető kötelessége megakadályozni....
Mégis mi az elképzelés? A kút tulaja juttassa vissza a kivételezett vizet? Persze előtte vizsgáltassa be? Vagy akkor most mi? Legyen egy országnyi ciszternánk? ELTE TTK....
Juhéj! A spanyolviasz feltalálójának jár a Macskanyelv!
Fenntarthatóság és környezetvédelem őszintén:

Villanykörte összeesküvés!


Újabb spanyolviaszdíj, Macskanyelv!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 641
32 224
113
Na tessék...
Üveg...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 442
63 789
113

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 301
113
Na tessék...
Üveg...
És ez az üvegbeton mennyire fog melegedni?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby