• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
jó lenne azonosítani valahogy.
Tessék:

+1:
Fx8rrydaEAs7euL
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 745
45 613
113
Azért én várnék még pár megerősítő képet, de esélyes, hogy valós az állítás:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113

Ha jól értem Leopárd formájú céltárgyakra lőttek egy ellenőrző lövészeten?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113
Vagy valami hasonlóra de keringenek egyéb variációk is.

Láttam a kombájnos cáfolatott, bár abban annyi igazság van, hogy a FLIR videón vannak kombájnok csak azokra éppenséggel nem lőnek.
Hogy amire lőnek az micsoda, azt én már meg nem mondom. Hasonlít hátulról egy A4-re, de, hogy tényleg az e ki tudja.
Sőt, simán benne van, hogy mezőgazdasági gép, és a Kamov pilóták is A4-nek nézték és szétlőtték.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Vajon ezek a beszélgetések mennyire vannak titkosítva?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
nemazért de zajlanak az összecsapások . nemhiszem hogy az orosz atgm eseknek ebbe a pillanatba az lenne a legfontosabb hogy feltöltsenek videokat leo kilövésekről. ha volt ilyen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113
nemazért de zajlanak az összecsapások . nemhiszem hogy az orosz atgm eseknek ebbe a pillanatba az lenne a legfontosabb hogy feltöltsenek videokat leo kilövésekről. ha volt ilyen.

Szerintem mind két oldalon van erre agitrop osztály, azok meg nyomják a dezinfót, mint süket a csengőt.
A videóból nem derül ki, hogy mit lőttek szét, csak annyi, hogy hasonlít egy adott szögből a Leopárd 2A4-re.
A pilóták okkal lőttek, gondolom szerintük is hasonlított a céltárgy a Leóra.
Azt, hogy ez Leó vagy sem, az biztosan kiderült a lövés után. De ezzel a résszel már nem foglalkozik az agitrop osztály, ahol csodás történeteket kell bemutatni, minden nap, bármi áron. Így ezen infó nem jut el hozzánk sem.
Én a pilótákat ezen a téren nem kérem számon, én is lőttem volna a helyükben. :cool:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 066
124 269
113
Szerintem mind két oldalon van erre agitrop osztály, azok meg nyomják a dezinfót, mint süket a csengőt.
A videóból nem derül ki, hogy mit lőttek szét, csak annyi, hogy hasonlít egy adott szögből a Leopárd 2A4-re.
A pilóták okkal lőttek, gondolom szerintük is hasonlított a céltárgy a Leóra.
Azt, hogy ez Leó vagy sem, az biztosan kiderült a lövés után. De ezzel a résszel már nem foglalkozik az agitrop osztály, ahol csodás történeteket kell bemutatni, minden nap, bármi áron. Így ezen infó nem jut el hozzánk sem.
Én a pilótákat ezen a téren nem kérem számon, én is lőttem volna a helyükben. :cool:
Csak idő kérdése és lesz kilőtt nyugati páncélos ez is egyértelmű.
Az A4-esek meg az elavultságuk miatt kiemelt számban lesznek köztük.
Mondjuk egy romá kontakt-1-ezett A4-est azért remélem látunk még egyben :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 827
80 413
113
Az remélem mindenkinek feltűnt, hogyha mi a szobából nyugodt körülmények közt akár órákig bámulva a felvételeket nem tudjuk eldönteni, hogy most az egy kombájn vagy Leopard 2A, akkor a pilótáknak harchelyzetben mennyi esélyük volt rá?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 849
48 620
113
Az remélem mindenkinek feltűnt, hogyha mi a szobából nyugodt körülmények közt akár órákig bámulva a felvételeket nem tudjuk eldönteni, hogy most az egy kombájn vagy Leopard 2A, akkor a pilótáknak harchelyzetben mennyi esélyük volt rá?
Már orosz források is cáfolták, hogy tank lett volna. Állítólag egy régi felvétel, amin némi gyakorlatozást láthatunk (és kombájnokon, igen). Azért abba is gondoljunk bele hamar, hogy hány kószáló agrárgépet láttunk eddig a fronton?

Csak neked @dudi : az már neked is feltűnt (GONDOLOM), hogy hivatalos forrásból, az ukrán frontról kikerült Kamov fedélzeti videók kevés kivételtől eltekintve mind erősen butított minőségűek. Láttunk már ezeknél sokkal jobb felvételeket pl Szíriából (de ahogy utaltam rá, még ukrajnából is).

Egyébként meg: hogy milyen céladatot kaptak, mire számítanak az adott körzeten belül, milyen tapasztalatuk van az operátoroknak, és mennyi ideig figyelnek meg egy ehhez hasonló, elsőre nem egyértelműen beazonosítható célpontot - ezek nem derülnek ki semmilyen kétperces videóból. De attól tartok, harci helyzetben nem fognak kombájnokra lövöldözni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 827
80 413
113
Már orosz források is cáfolták, hogy tank lett volna. Állítólag egy régi felvétel, amin némi gyakorlatozást láthatunk (és kombájnokon, igen). Azért abba is gondoljunk bele hamar, hogy hány kószáló agrárgépet láttunk eddig a fronton?

Csak neked @dudi : az már neked is feltűnt (GONDOLOM), hogy hivatalos forrásból, az ukrán frontról kikerült Kamov fedélzeti videók kevés kivételtől eltekintve mind erősen butított minőségűek. Láttunk már ezeknél sokkal jobb felvételeket pl Szíriából (de ahogy utaltam rá, még ukrajnából is).

Egyébként meg: hogy milyen céladatot kaptak, mire számítanak az adott körzeten belül, milyen tapasztalatuk van az operátoroknak, és mennyi ideig figyelnek meg egy ehhez hasonló, elsőre nem egyértelműen beazonosítható célpontot - ezek nem derülnek ki semmilyen kétperces videóból. De attól tartok, harci helyzetben nem fognak kombájnokra lövöldözni.
Nem, nem butítottak, ti magyaráztok ezzel mindent. Negyon jól látszik a legkorábbi videókon és a régieken is, hogy nincs szó butításról. Tudod nem véletlen cserélik le a teljes optikai szenzorcsomagot a KA-52M típusokon.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 210
113
Miért, nekünk van kontakt-1-ünk? És eszünkbe jut felrakni az A4-einkre?



Igaz! ... + nem-kicsit gáz!

@dudi mennyire maradna lelkes NATO-párti amikor majd kiderül, hogy az A4-eink mögött kell "sétálnia", amiken a "piackutatós-akták" vannak a NERA-blokkokban és az ERA-kazettákban???

U.I.: A "letolt-gatyás" --ERA-nélküli-- T-72-ink sem a mindenkori haderő-vezetés/szak-politika
eredményességét mutatja!!!


.