• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Az APS radarja elég sérülékeny helyen van. Úgy túnik mintha egy géppuskával hatástalanítani lehetne az egészet a radar kilövéséve által. Gondolom komoly páncél nem védi, mert különben nem működne...
Szerintem egyébként ez egy a7a1 aztán azt mondják rá a8

Mondjuk demonstràtornak ìrja, szóval lehet hogy ez màshogy fog kinézni végül de ez így elég ergxa.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 030
38 390
113
Szerintem egyébként ez egy a7a1 aztán azt mondják rá a8

Mondjuk demonstràtornak ìrja, szóval lehet hogy ez màshogy fog kinézni végül de ez így elég ergxa.
Lehet hogy rosszul emlékszem, de mintha mi A7-eseinkre tervben van APS. Tudsz/mondhatsz erről valalmit?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 030
38 390
113
Tervben lehet, de még egy Leopardra sem integráltak, ezért APS nélkül jön.
Jobban örülnek egy olyan szétosztott paneles APS-nek mint ami a Lynxen van. Nagyon sérülékenynek tűnik ez a néhány nagy radarra építő megoldás. Lynxnél legfeljebb egy kisebb szektor esik ki, ha sérül az érzékelő nem a jármű negyede...

Gondolom a KMW megfúrná, ha az RM-ről kérnék APS-t a Leopard 2A7-re...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 752
113
Én már írtam régebben is, hogy pont a legszarabb helyen van a frontpáncélon az APS, de akkor le lettem szólva, hogy nem is....
De úgy látom azóta más is észre vette. Nem csak aza baj, hogy rém igénytelen módon van oda rakva, hanem az is, hogy a találatok kb. 60%-a oda esik... Meg a vezető is biztos ki tud mászni alóla ha el kell hagyni a vasat... Jah nem XD
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 030
38 390
113
Én már írtam régebben is, hogy pont a legszarabb helyen van a frontpáncélon az APS, de akkor le lettem szólva, hogy nem is....
De úgy látom azóta más is észre vette. Nem csak aza baj, hogy rém igénytelen módon van oda rakva, hanem az is, hogy a találatok kb. 60%-a oda esik... Meg a vezető is biztos ki tud mászni alóla ha el kell hagyni a vasat... Jah nem XD
A StrikeShiled-et kéne Leopardra adoptálni. Ott pl. nincs is semmi a tornyon: minden érzékelő és elhárító töltet a testre került. A Tornyot célzó támadásokat a testből felfele indított töltetekkel hárítja el. A panelek plusz passzív védelmet is adnak.

Bár szinte biztos, hogy megfurná az integrációt a KMW amennyire szeretik Pappergert és csapatát...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 752
113
A StrikeShiled-et kéne Leopardra adoptálni.

Valahogy így?
iu


Ez alapján meg az amcsiknak volt annyi esze, hogy oldalra tegyék az APS rendszert:
iu
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 162
15 826
113
Kérdés.

Az A6-ot és A7-et milyen külsőségek alapján lehet a legkönnyebben megkülönböztetni egymástól? Én egy iylet találtam:


  • motortér felső burkolata az A7-nél magasabb (a korábbi verziókból modernizált A7+ ra ez nem érvényes)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Kérdés.

Az A6-ot és A7-et milyen külsőségek alapján lehet a legkönnyebben megkülönböztetni egymástól? Én egy iylet találtam:


  • motortér felső burkolata az A7-nél magasabb (a korábbi verziókból modernizált A7+ ra ez nem érvényes)
Amit talàltàl az hülyeség önmagàban. A7+-t nem modernizàltak, az új építésû harckocsi. Az A7 és A7V amik modernizàlt egységek.

Az A6 és az A7 külsôre nagyon hasonlít, mivel egyikbôl lett a màsik. A különbség, hogy az A6 motortér szekciója alacsonyabban kezdôdik és hàtrafelé magasodik. Ez a jobb hàtsó részen a legjobban összehasonlítható, ahol az A7 esetén ez a rész egyenlô magassàgban vízszintesen fut, mert ott egy doboz lett kialakítva a bekerült 16 majd 20-kW-os Wincorion APU-nak.

Ezen felül az A7 tornyàn jobb hàtul a tàrolórekesz helyett 6 kW-os légkondícionàló/NBC szûrô lett telepítve. Illetve a parancsnok PERI R17A3 panoràma periszkópot kapott, bàr ennek a felismerése rànézésre meghaladja szerintem bàrmelyikünk tudàsàt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 162
15 826
113
Amit talàltàl az hülyeség önmagàban. A7+-t nem modernizàltak, az új építésû harckocsi. Az A7 és A7V amik modernizàlt egységek.

Az A6 és az A7 külsôre nagyon hasonlít, mivel egyikbôl lett a màsik. A különbség, hogy az A6 motortér szekciója alacsonyabban kezdôdik és hàtrafelé magasodik. Ez a jobb hàtsó részen a legjobban összehasonlítható, ahol az A7 esetén ez a rész egyenlô magassàgban vízszintesen fut, mert ott egy doboz lett kialakítva a bekerült 16 majd 20-kW-os Wincorion APU-nak.

Ezen felül az A7 tornyàn jobb hàtul a tàrolórekesz helyett 6 kW-os légkondícionàló/NBC szûrô lett telepítve. Illetve a parancsnok PERI R17A3 panoràma periszkópot kapott, bàr ennek a felismerése rànézésre meghaladja szerintem bàrmelyikünk tudàsàt.

Jogos, az A7V-re gondoltam.

Amúgy köszi.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
Ukrajna az akkor lenne esélyes, ha 300 - 500 Leopárd 2-est gereblyézne össze, ahhoz igazodó mennyiségű lövészpáncélossal, tüzérséggel, légvédelemmel, és a legsúlyosabbal, a vadászrepülőkkel. Az ősznél előbb nem érkeznek meg az F-16-os Falcon-ok, de az ősszel megint sártenger, ami jó eséllyel télen is fog tartani, 2024 tavasza is sártengeres, 2024 nyarán lenne esélye egy nagyszabású ellenoffenzívának.

Ezzel a mennyiséggel tudná Zaporozsjénál kettévágni a Déli Frontot, és egy komoly gyomrost bevinni. Már ha szigorúan a játékszabályok szerint játszanának. De ha orosz államterületre is lépnének, vagy akár fehéroroszra is, rendeltetésellenesen, és az elmúlt napokban bizonyították, képesek az ilyen tettekre, akkor azzal aktiválnák az orosz védelmi doktrína ide vonatkozó passzusait.

Ennek ellenére 0 (nulla!) Leoparddal megállította Putyin csapatait, kiverte Kijev alól, Harkov környékéről.
Visszavették Herszont és lehetetlenné tették Putyin álmainak megvalósítását.
Az eredeti orosz célok másfél év után, Leopard, Abrams nélkül is esélytelennek tűnnek.
Nem is kapnak sokat, csak jelzés értékkel Putyin számára:
NINCS ESÉLYE.
Ezresével állnak még az Abramsel, Bradley-k, százasával a Leopardok. Ha nem értené meg.
Ezért lehet fikázni a nyugati technikát, egyelőre korszerű eszköz még szárazföldi művelethez nem kellett.
Közben kukáztak 2000 orosz tankot, több tízezer orosz katona elesett.
És Putyin celjaitól legalább olyan messze van, mint tavaly februárban.
Nézd így, a pár tucatnyi nyugati tankot.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
Valahogy így?
iu


Ez alapján meg az amcsiknak volt annyi esze, hogy oldalra tegyék az APS rendszert:
iu

Ez sem jobb. Az első fák közötti manovernél szakad le róla minden elektronika. A 4 M széles tankkal nehéz rejtőzködni.
Persze részben a Leopardra is igaz, annak csak a töltetek vannak ott.
A Merkava annyiban más, hogy ott ritka az erdő...
Viszont nem volt jobb ötlete a mérnököknek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
Ez sem jobb. Az első fák közötti manovernél szakad le róla minden elektronika. A 4 M széles tankkal nehéz rejtőzködni.
Persze részben a Leopardra is igaz, annak csak a töltetek vannak ott.
A Merkava annyiban más, hogy ott ritka az erdő...
Viszont nem volt jobb ötlete a mérnököknek.
Azért butasáot nem kell beszélni, nem celluxal van felragasztva rá semmi.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
Azért butasáot nem kell beszélni, nem celluxal van felragasztva rá semmi.
Akkor ne írjál. A húsz centi vastag fa szépen szakít minden radart. Szerintem azok a ládák sem öntöttacélból vannak, különösen, hogy tervezők állandó siráma a tömeg novekedés.
Ha negyvennel elkapsz egy belógó fát, ott valami törik a fával együtt is.

Minden lemez láda, sokszor géppuska optika veszélyben van. Többször szakadt le, hajolt NSZV -T , TASZT láda még 72-esen is. Pedig az pici.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
Akkor ne írjál. A húsz centi vastag fa szépen szakít minden radart. Szerintem azok a ládák sem öntöttacélból vannak, különösen, hogy tervezők állandó siráma a tömeg novekedés.
Ha negyvennel elkapsz egy belógó fát, ott valami törik a fával együtt is.

Minden lemez láda, sokszor géppuska optika veszélyben van. Többször szakadt le, hajolt NSZV -T , TASZT láda még 72-esen is. Pedig az pici.
Azok a ládák amik a radart tartják lövedékálló acélból vannak, nem egy 20cm-es fa lesz akadály.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
Azok a ládák amik a radart tartják lövedékálló acélból vannak, nem egy 20cm-es fa lesz akadály.

A radar burkolata? Biztos, nem papír a doboz fala, de szerintem roncsolódna.
Mindezek mellet, kicsit, mintha még a testnél is szélesebb lenne...
Az a vasúti (közúti) szállítás esetén külön gond.
Ha mindig le-/fel kell szerelni, akkor mindenki beszopott.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 738
14 611
113
Ennek ellenére 0 (nulla!) Leoparddal megállította Putyin csapatait, kiverte Kijev alól

A kijevi futam egy elhibázott, alultervezett intervenciós művelet volt.

Harkov környékéről.

Harkovot is egypár terepjáróval és teherautóval próbálták elfoglalni, nem normális hadsereggel.


Herszonnál a tüzérség lehetetlenítette el az orosz csapatok utánpótlását a folyón át, de attól még a kiépített védelem működött, csak utánpótlás nélkül nehéz.

lehetetlenné tették Putyin álmainak megvalósítását.

Miért tették volna lehetetlenné ? Csak több időre lesz szükségük, mint 2 - 4 hét.

Ezresével állnak még az Abramsel, Bradley-k, százasával a Leopardok. Ha nem értené meg.

Ha a Leopárdok, Abrams-ek, és Bradley-ek kilövése után duplázódva jelennének meg az újabb és újabb nyugati harckocsik és lövészpáncélosok, az nem működne egyszerűen, azért mert nem találnának hozzá elég Steel Beasts gyakorlattal rendelkező ukránt ...

Ehhez már nyugati harckocsizók kellenének, tömegesen - na az már szerintem is eszkaláció lenne.

Ugye nem akarod kitalálni, hogy milyen fasza is egy, a számunkra nem honvédő háborúba tolni a népeket ?

Közben kukáztak 2000 orosz tankot, több tízezer orosz katona elesett.

Az első tankhadsereg összevonást azt pár robotrepülővel vagy harcászati rakétával fogják díjazni, ha annyira félnek tőlük.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 455
11 477
113
...
Ha a Leopárdok, Abrams-ek, és Bradley-ek kilövése után duplázódva jelennének meg az újabb és újabb nyugati harckocsik és lövészpáncélosok, az nem működne egyszerűen, azért mert nem találnának hozzá elég Steel Beasts gyakorlattal rendelkező ukránt ...

Ehhez már nyugati harckocsizók kellenének, tömegesen - na az már szerintem is eszkaláció lenne.
...
Kifejezetten jólesett olvasni a soraidat;)

Komolyan.

A hozzászólásod többi mondatával is abszolút egyetértek.