• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 152
77 467
113
F91qIp_WsAA-kIJ


Nice summary of the major Leopard 2 subfamily enhancements...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én nem mernék ítélkezni. Gyakorlatilag semmit nem tudunk arról, hogy mi történt, csak látunk egy szörnyű következményt. De legkevésbé azzal a lelkiállapottal vagyunk tisztában ami ott elutalja a normális gondolkodást. Ahhoz, hogy ott valaki higgadtan tudjon gondolkodni, pszihopatának kellene lennie. Normális emberben szerintem olyan stressz, félelem, idegesség van, hogy az számunkra itt elk3pzelhetetlen. Én azt gondolom, ezért látunk ilyen szörnyű dolgokat.

Ezt írom két napja.


Mindkét félnél megfigyelhető, hogy árkoknál jármű kidobja/felveszi a gyalogságot aztán tűnés.
Itt a sebesültek berakása miatt ez nagyon elhúzódott, rajta is vesztek.
Videó különlegessége annyi, hogy még ha megvágva is, de látható egész folyamat.


Harckocsiknál sincs másképp, max 10-15 perc és jön a drón.
Egyszerűen túl olcsó és könnyen beszerezhető.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 211
81 538
113
Én nem mernék ítélkezni. Gyakorlatilag semmit nem tudunk arról, hogy mi történt, csak látunk egy szörnyű következményt. De legkevésbé azzal a lelkiállapottal vagyunk tisztában ami ott elutalja a normális gondolkodást. Ahhoz, hogy ott valaki higgadtan tudjon gondolkodni, pszihopatának kellene lennie. Normális emberben szerintem olyan stressz, félelem, idegesség van, hogy az számunkra itt elk3pzelhetetlen. Én azt gondolom, ezért látunk ilyen szörnyű dolgokat.
Ott is van higgadtság, mert anélkül nem megy, egész egyszerűen nem maradnának életben.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
715
1 996
93
Ott is van higgadtság, mert anélkül nem megy, egész egyszerűen nem maradnának életben.
Ez esetben lehet pont kevés volt, hogy életben maradjanak. Gondolom, hogy idővel hozzászokik az ember, és egyre higgadtabb lesz. De ezért is mondom, hogy ne ítéljük meg innen a dolgokat. Lehet, hogy a vezető előső bevetése volt, lehet rádioztak is, csak épp félreértett valaki valamit. Lehet Rálőttek, és megijedt. De lehet simán hülye volt. Ő vagy valaki. Rengeteg ilyen szitu lehet még. Gondoljátok bele, mennyi cselekmény történik ott egy nap, és ennek kB milliomod része az ami így rögzítve van.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez esetben lehet pont kevés volt, hogy életben maradjanak. Gondolom, hogy idővel hozzászokik az ember, és egyre higgadtabb lesz. De ezért is mondom, hogy ne ítéljük meg innen a dolgokat. Lehet, hogy a vezető előső bevetése volt, lehet rádioztak is, csak épp félreértett valaki valamit. Lehet Rálőttek, és megijedt. De lehet simán hülye volt. Ő vagy valaki. Rengeteg ilyen szitu lehet még. Gondoljátok bele, mennyi cselekmény történik ott egy nap, és ennek kB milliomod része az ami így rögzítve van.

Volt szerencsém látni amikor egy ember a karját vesztette mert a vezér 25+ év tapasztalattal rossz döntést hozott stresszhelyzetben.
Pedig ők csak simán késésben voltak és el akarta érni az IC-t hazafelé, nem pedig az élete múlt mások "tökölésén".
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 231
113
Ezt írom két napja.


Mindkét félnél megfigyelhető, hogy árkoknál jármű kidobja/felveszi a gyalogságot aztán tűnés.
Itt a sebesültek berakása miatt ez nagyon elhúzódott, rajta is vesztek.
Videó különlegessége annyi, hogy még ha megvágva is, de látható egész folyamat.


Harckocsiknál sincs másképp, max 10-15 perc és jön a drón.
Egyszerűen túl olcsó és könnyen beszerezhető.
Én nem mernék ítélkezni. Gyakorlatilag semmit nem tudunk arról, hogy mi történt, csak látunk egy szörnyű következményt. De legkevésbé azzal a lelkiállapottal vagyunk tisztában ami ott elutalja a normális gondolkodást. Ahhoz, hogy ott valaki higgadtan tudjon gondolkodni, pszihopatának kellene lennie. Normális emberben szerintem olyan stressz, félelem, idegesség van, hogy az számunkra itt elk3pzelhetetlen. Én azt gondolom, ezért látunk ilyen szörnyű dolgokat.
A sofőr ténykedésére ez akkor sem magyarázat. o_O

A manővere csak elhúzta a mozzanatot.
Csodálom a többi aránylag nyugodt maradt.

Ráadásul egy bmp-be nehèz berakni sèrültet. Főleg hordágy nèlkül.


De megint nem tudjuk az előzmènyeket.
Mennyit hozták gyalog a sèrülteket.
Milyen súlyos a sèrülèsük.

Elèg sűrű erdő van mellettük.
Abban nagynehezen hátrább lehetne őket vinni gyalog, kisebb esèjjel vennèk őket èszre.
Bár az nagy munka, ha nincs hordágy szopás. Hordágyal is.
Mondjuk lehetne csinálni ha nincs.

Megondolnám a quadokat ilyen cèlra.
Meg megvárni az èlyszakat. Bár lehet azt meg a sèrültek nem bírták volna ki.

De amíg nincs a drónok ellen valami hatèkony vèdelem, addig necces.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 967
35 643
113
egyszerű a válasz alig kiképzett kezelőszemélyzet. ezért hibázik.
hátramenetbe kapcsolt hogy direkt vagy véletlen nem számít. ha direkt tette hibázott ha véletlen kapcsolt hátramenetet hibázott.
ennek az oka egyértelműen a képzettség hiánya. lehet bármilyen stresszes a szituáció a kiképzésbe a drillezés pont az ilyen esetek kiküszöbölésére van (ne keljen gondolkozni csak a bevált sémát automatikusan csinálni (mert egy automatikus sémát követő ember még mindig jobb mint egy stresszhelyzetben leblokkolt vagy hibás döntéseket hozó.) azon hogy az ukránok részéről a katonák javarészben hiányos kiképzéssel rendelkezik gondolom senkivel nem fogok összeveszni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 231
113
egyszerű a válasz alig kiképzett kezelőszemélyzet. ezért hibázik.
hátramenetbe kapcsolt hogy direkt vagy véletlen nem számít. ha direkt tette hibázott ha véletlen kapcsolt hátramenetet hibázott.
ennek az oka egyértelműen a képzettség hiánya. lehet bármilyen stresszes a szituáció a kiképzésbe a drillezés pont az ilyen esetek kiküszöbölésére van (ne keljen gondolkozni csak a bevált sémát automatikusan csinálni (mert egy automatikus sémát követő ember még mindig jobb mint egy stresszhelyzetben leblokkolt vagy hibás döntéseket hozó.) azon hogy az ukránok részéről a katonák javarészben hiányos kiképzéssel rendelkezik gondolom senkivel nem fogok összeveszni.
Hát egy ilyen helyzetben a sofőrnek van efektíve a legkevesebb dolga.
Megáll.
Amikor jelzi a pk hogy mehet akkor meg elindul.

Bár ez nekem nem tünt vèletlennek.
Ránèzèsre minnèl előbb meg akart fordulni.

Itt százszor inkább a sèrült berakását kell gyakorolni. Az macera.

De erre írtam bmp-be, merev hordágy nèlkül magatehetetlen embereket szopás berakni.
De ha kellően be van gyakorolva, töredèkère csökkenhet az idő.


Bár a reakciójukból nekem az jön le elèg fásultak/fáradtak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 967
35 643
113
Hát egy ilyen helyzetben a sofőrnek van efektíve a legkevesebb dolga.
Megáll.
Amikor jelzi a pk hogy mehet akkor meg elindul.

Bár ez nekem nem tünt vèletlennek.
Ránèzèsre minnèl előbb meg akart fordulni.

Itt százszor inkább a sèrült berakását kell gyakorolni. Az macera.

De erre írtam bmp-be, merev hordágy nèlkül magatehetetlen embereket szopás berakni.
De ha kellően be van gyakorolva, töredèkère csökkenhet az idő.


Bár a reakciójukból nekem az jön le elèg fásultak/fáradtak.
a kérdés miért rakta hátramenetbe a gépet egyáltalán? szerintem azért mert nincs lánctalpashoz szokva nem tudom hogy a bmp szögbe fortul vagy láncon de egyik esetében sem kelett volna hátramenetet kapcsolnia (nem személygépkocsi) és ez nem az első eset hogy hátramenetet kapcsol a vezető tegnap is volt egy video ahol eltarolta a desszantot.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 459
37 963
113
A németek megindokolják, hogy a világ legjobb Leopard tankját miért olyan könnyű megsemmisíteni egy műanyag palackból készült filléres drónnal.

Kiderül, hogy a gonosz Khokhls nem tudja, hogyan kell használni őket! Valamilyen oknál fogva nyílt terepen támadnak velük, ahelyett, hogy hátországban reklámokat lőnének, forgatnának velük.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 290
113
A németek megindokolják, hogy a világ legjobb Leopard tankját miért olyan könnyű megsemmisíteni egy műanyag palackból készült filléres drónnal.

Kiderül, hogy a gonosz Khokhls nem tudja, hogyan kell használni őket! Valamilyen oknál fogva nyílt terepen támadnak velük, ahelyett, hogy hátországban reklámokat lőnének, forgatnának velük.
Nem unjátok még ezeket a dedós baromságokat amúgy?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 540
18 829
113
2 ok miatt rakom ide ki:
-első oldalról felrácsozott (szánalmas oroszok ezt már csinálták, akkor jót nevettünk, nevessünk a de facto nato alakulatokon is)
-második, ebben a hk-ban valószínűsítem, hogy a teknőben nem volt lőszer, mert akkor lehet úgy nézne ki mint azon török vasak akik a szír kalandban elszublimáltak.

Nem láttál még közelről tankot?
Nem is érted mit látsz a képen.
:)
De azért te okoskodsz, játszod a szakértőt.
Nézd jobban, aztán rá jössz, mit látsz.
:D