1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Lockheed Martin F-35 Lightning II

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. hunter85

hunter85 Well-Known Member

A romaiak is? :confused::rolleyes:

Szerintem elobb lesz nalunk....:cool:

2. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Sok benne az áluminum :D:D

BTW a sit. awareness témához:

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

A torokok milyen utemezes szerint kaptak volna a 100 db F-35ost?

4. notaricon

notaricon Well-Known Member

Azért azok a bátor román nyilatkozatok még az előtt estek, hogy kiderült volna, az ebédpénzt költötték el a csúzlikra...
    Btw.. az F-16-osaik hogy' muzsikálnak a mindennapokban?...

arcas likes this.
  5. notaricon

notaricon Well-Known Member

Mindezek fényében, komolyan át kell gondolnunk a fejlesztéseket nekünk is, nehogy ugyanabba a szégyenbe essünk, mint a derék romulán szomszéd.

6. Roni

Roni Well-Known Member

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

8. angelsoul

Semmi különöset nem látok ebben, az AMOS vagy az Equim ugyanezekkel szenved (de persze van rengeteg másik féle a civil világban).
    A rendszer bazinagy, így nehezen áll össze, igazi IT bajai vannak - de az AMOS special a mai napig annyira szar, hogy volt, hogy naponta kellet Svájcba telefonálnom, mert valamit nem tudunk rajta megcsinálni (admin jogosítással...).
    De ez csak a dolog egyik fele.
    Ugyanis ezeket meg kell tanulni. Sajnos azt vettem észre, hogy az ilyen rendszerekkel kapcsolatban tanfolyamra küldött emberek pont annyira szarnak bele, mint az azt megtartó oktatók - konkrétan a gondok több mint fele abból ered, hogy lusták megtanulni az új software használatát a felhasználók (szerelők - pilóták - irodisták).
    "megszoktam már azt", "minek ezt is belevinni", "baromság nemértem" - általános nyávogás kategóriák

Fade likes this.
  9. molnibalage

Cégnél dettó ugyanez volt dokumentum kezelő rendszerrel.

10. Wilson

Wilson Member

11. molnibalage

Ezen a ponton nem olvastam túl. Felesleges. Ha valaki ICBM indítói közelében F-35 repked, akkor az már régen rossz.

600 km hatótávolság alatti BM-ek esetén még halvány remény van arra, hogy az F-35 jó helyen lesz, de az meg nem ICBM.

fip7, HAndrás, fishbed and 1 other person like this.
  12. tiz

tiz Member

Pedig érdemes lett volna.

Egyrészt Észak Korea, van benne más is, amúgy meg egy hivatalos anyag kivonata.

zsolti likes this.
  13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Bár a dolog még nem lefutott, de átvehetik a törökök helyét.

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Biztos olvasták a HVGben, hogy rég elhúztak mellettünk.

borisz likes this.
  15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Mit nem tudtak kifizetni?

16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Így van, nem Vadász szds. beszél/ír blődségeket?, konkrétan csak lefordított egy hivatalos anyagot, ill. defense news-os cikket.

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

China, Russia trade blame after Israeli strike destroys air defenses in Syria
    worldtribune.com
    Feb 6, 2019 5:30 PM
    Special to WorldTribune.com

A successful Israeli air strike against Iran’s military facilities inside Syria has resulted in China and Russia blaming each other for the humiliatingly embarrassing air defense failure.

A Chinese-made JY-27 radar array in Syria was destroyed in an Israeli airstrike.
    On Jan. 20, the Israeli air force flew a sortie of F-35 fighter jets into Syria and destroyed an Iranian military training camp, killing 11 Iranian elite Quds Force troops, demolishing an Iranian intelligence center.

The strike also destroye most of the air defense systems near the Damascus International Airport which was heavily guarded by China’s air defense radars and Russia’s air defense missiles.

Russia’s media openly blame China’s JY-27 long-range air warning radar which was deployed at the site but failed to provide any early warning.

China fought back by blaming Russia’s Pantsir-S1 air defense missiles for failure to hit the incoming Israeli F-35s.

The charge against China’s JY-27 radar is particularly devastating because the Chinese government has been unusually vocal in boasting JY-27’s anti-stealth specialty.

18. rudi

rudi Well-Known Member

Kíváncsi vagyok mi lesz végül is a légvédelmi rakéta fanok magyarázata...
    Eddig volt ugyebár az hogy kevés a célcsatorna, meg a radar nem látja a STEALTH gépet...
    Most van célcsatorna (Panstir már minimum két célra tud egyszerre dolgozni, 1.5 sec. ként indított rakétákkal)..
    Van (volt) kínai lopakodót is látó radar..
    Az eredmény meg u.az mind eddig.
    A védett objektum az kampeca..:D

Nagy Csaba and gacsat like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Erre az orosz - kínai egymás hibáztatására azért jobb volna nekem valami hitelesebb forrás, mint mondjuk a worldtribune.com, így kezdésnek én ennyit tudok hozzátenni, mint a "légierő mindenek felett elv" szkeptikusa.

20. angelsoul

Csak egy újabb állatorvosi lova a technika és/vs. taktika vitának.
    Akár nagyobb távolságból észlelte az LO gépet, akár nem, az IAF leült szépen, felmérte mije van az ellenek, mije nekik, mit tudnak a meglévő cuccokkal csinálni és azt tesztelés után élesben végrehajtották.
    Jó dolog a papírforma, de az életben annyi a változó, hogy felesleges arról filózni, mi most az über cucc. Egyik sem az. A köré épített taktika, a kiképzett műszakiak és pilóták viszont kihoznak belőle annyit, hogy minőségi előnyként használhassák. Az F-35 képességei okán elképesztő taktikai rugalmasságot ad, ennyi. Nem csoda, nyilván elpusztítható - de hogy a meglévő hiányosságait az ellenség ne használhassa ki, azt a taktikát kidolgozók megakadályozhatják. És minél jobb, annál kevesebb lyukat kell takarni.
    "bokszolóval sakkozz, sakkozóval boxolj..."

Ezen oldal megosztása