M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
EZ KABAXOTT JÓ ! Évekkel ezelőtt írtam hogy a jenki nem fog lemondani a nagy toronyról (még ha legénység nélkül sem ) ! mivel úgy védettebb is rengeteg lehetőséget kapunk . Van ott APS ? kamikaze drón ! És még egy 30mm gépágyú is !
Ehhez képest a t-14 egy nagyon nyomi toronnyal rendelkezik !
Megmondaná valaki hogy mikortól áll rendszereben az új tank ?
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
730
2 561
93
Army Recognition, nyolc napos hír, de még nem láttam itt: US Army to upgrade US Marines M1A1 tanks to M1A2 SEP V3 standard

"According to information and pictures published on the Twitter account of "RonKainen" on November 9, 2022, hundreds of retired US Marines M1A1 Abrams Main Battle Tanks (MBTs) were sent from Sierra Army Depot to Anniston U.S. Army Depot to be rebuilt and upgraded to the M1A2 SEP V3 version for future delivery to U.S. Army."

US_Army_to_upgrade_Marines_M1A1_tanks_to_M1A2_SEP_V3_standard_925_001.jpg
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Army Recognition, nyolc napos hír, de még nem láttam itt: US Army to upgrade US Marines M1A1 tanks to M1A2 SEP V3 standard

"According to information and pictures published on the Twitter account of "RonKainen" on November 9, 2022, hundreds of retired US Marines M1A1 Abrams Main Battle Tanks (MBTs) were sent from Sierra Army Depot to Anniston U.S. Army Depot to be rebuilt and upgraded to the M1A2 SEP V3 version for future delivery to U.S. Army."

US_Army_to_upgrade_Marines_M1A1_tanks_to_M1A2_SEP_V3_standard_925_001.jpg
Nocsak csak nem mégis készülődnek valamire. Meglátjuk mennyi ideje van még nyugatnak a gyorsított fegyverkezésre.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
BTW itt jegyzem meg, hogy erre a fórumra kéne egy "REMIND ME IN ... DAYS" funkció. Sajnos sokszor elfelejti az átlag (hozzám hasonló, nem minden idejét itt töltő) fórumozó, hogy ki miket állított hatalmas mellénnyel.

Halk megjegyzés: szerintem nyilvánvaló, hogy a lengyelek komolyan azt gondolják, hogy pár éven belül háborúba mennek.
@molnibalage Ezért a "60 E-Z-E-R M829A4"
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Nem olyan sok az.
Rombológránátból még nem is annyira, de nyílból elképesztően sok, főleg ötvenezer A2-vel meg kétezer A3-al együtt.
Kérdés, hogy ez csak az Abrams flotta ,,kajája" lesz-e, vagy előre betáraznak ezzel a K2-eseknek is? A Leopardjaikat természetesen DM szériás dolgokkal etetik, nem tudom, hogy szoftveresen be lehet-e a német vasakba programozni az amerikai nyilakat. A kumulatívval úgy néz ki, hogy nem igazán számolnak a ,,nevetséges" :rolleyes: tízezer gránátos darabszámot látva.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 002
32 973
113
Rombológránátból még nem is annyira, de nyílból elképesztően sok, főleg ötvenezer A2-vel meg kétezer A3-al együtt.
Kérdés, hogy ez csak az Abrams flotta ,,kajája" lesz-e, vagy előre betáraznak ezzel a K2-eseknek is? A Leopardjaikat természetesen DM szériás dolgokkal etetik, nem tudom, hogy szoftveresen be lehet-e a német vasakba programozni az amerikai nyilakat. A kumulatívval úgy néz ki, hogy nem igazán számolnak a ,,nevetséges" :rolleyes: tízezer gránátos darabszámot látva.
NATO szabványos lőszer kiloheto egy NATO szabványos lövésből.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 266
113
Szerintem a lengyel topikban volt erről hír.
Olyan darab áron vettek M1A2-őt, minden kiegészítővel és lőszerrel, mint mi a csupasz Leókat.
Biztos, hogy a lengyelek sokkal jobban jártak, ez nem is kérdés!
Na elő a számokkal, mert azért itt erős feltételezést sejdítek a részedről újfent.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
BTW itt jegyzem meg, hogy erre a fórumra kéne egy "REMIND ME IN ... DAYS" funkció. Sajnos sokszor elfelejti az átlag (hozzám hasonló, nem minden idejét itt töltő) fórumozó, hogy ki miket állított hatalmas mellénnyel.

Halk megjegyzés: szerintem nyilvánvaló, hogy a lengyelek komolyan azt gondolják, hogy pár éven belül háborúba mennek.
@molnibalage Ezért a "60 E-Z-E-R M829A4"
Ők úgy érzik, az életükért küzdenek.