1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

M51 SLBM

Diskurzus a(z) 'Ballisztikus és taktikai nukleáris, biológiai és v' témában - GrGLy által indítva @ 2013. május 5..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. boki

boki Well-Known Member

Nem sikerult  a franciáknak a teszt , felrobbant a rakéta pár percel a víz alatti kilovés után ...

3. joker

joker Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Kudarc egy francai ballisztikus rakéta tesztjén
    A cikk legjobb része a zárógondolat: "A rakéta nem volt nukleáris töltettel felszerelve." - szép is lett volna, ha egy tesztkilövésre ráraknak egy nuki robbanófejet :))

4. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

@joker

Hidd el nekem, hogy vannak olyanok, akik miatt ezt külön ki kell emelni :)

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Kudarc egy francai ballisztikus rakéta tesztjén
    A nuki robbanófejes mondat nem is olyan hülyeség. Én úgy tudom, sok elveszett atombombán rajta volt a nuki fej, de a hasadóanyag nem volt benne. Azt ugyanis csak az éles bevetés előtt teszik bele. Ez mondjuk legalább 30 éves infó.

7. joker

joker Well-Known Member

Milyen az a "sok elveszett atombomba"? Az éles bevetés esetén amikor atomfegyvert, főleg ha ICBM-re szerelt atomfegyvert kell bevess, akkor nem az lenne a lényeg, hogy akkora a gebasz, hogy azonnal kell tudd bevetni, nem pedig egy napi vagy heti bütykölés után?

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Cirka 5 perc bütykölés. Legalább 100 atombomba veszett el. Vagy 10 máig se lett meg. Talán a leghíresebb ami Savannah város alatt van valahol a mocsárban, de valahol Marokkóban is van néhány.

9. joker

joker Well-Known Member

Cirak 5 perc bütykölés egy rántottához is kell. Akkor vagy valami autómatikus betöltő rendszerük kell legyen, pl mint egy CD-ROM, ami kinyílik "gombnyomásra", beteszed a töltetet egészben és a mechanika onnan a helyére teszi, vagy ennél sokkal hosszabb idő kell neki, ha le kell csavarozni a tetejét és részben szét kell szedni a rakéta orrát. Nem értek hozza, de ez az 5 perc szerintem arra sem elég, hogy végigmenjenek a biztonsági protokollokon, előszedjék azt az embert akinél van a széfhez a kulcs, ahol van a hasadóanyag, stb.

10. Python

Python Well-Known Member

France: French military successfully test M51 ballistic missile in Atlantic Ocean
    http://www.youtube.com/watch?v=ySzWfJt9Jbw

Ezen oldal megosztása