1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

rudi, fip7, fishbed and 8 others like this.
  2. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Az nem dedikált harci helikopter, hiába teszel rá ezt-azt.

3. Masztiff

Helyes, én sem haragzsom az olaszokra.

zsolti likes this.
  4. Masztiff

Valóban, 4 minek, legalább 12 jó lenne. Azt értem, hogy nem áll a prioritási lista élén, de valamikor jó lenne.:rolleyes:

zsolti and arcas like this.
  5. arcas

arcas Well-Known Member

6. Shadow

Shadow Well-Known Member

Én ezeket találtam róla
    Ez a Svéd változat, nyimván a SAAB Girafee radarral:
    http://survincity.com/2013/07/export-version-of-sam-database-with-a-missile-iris/

"Missiles can be launched in a very frisky sequence on targets at a distance of 40 km and a height of up to 20 km. «Dead Zone» for the SAM database «IRIS-T SLM» sensitive than 1 kilometer."
    "Giraffe AMB has the following properties:
    -detection range — 100 km;
    — height of detection — 20 km;
    — simultaneous support — 150 aerial targets."

Valamint még ezekben volt értelmes infó:
    https://www.airforce-technology.com/projects/iris-t-sl-surface-to-air-guided-missile/
    https://www.defenceweb.co.za/indust...urface-to-air-testing-at-overberg-test-range/

arcas, Masztiff and zsolti like this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nagyon frankó téttákat' csinálnak, fasza strandokkal, kedves sokat mosolygós népség, én is bírom őket :D.

Masztiff likes this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

A longobárdok meg forognak a sírjukba,hogy ez lett belőlük.

9. öreg járőr

öreg járőr Active Member

De miért gondolja mindenki hogy ilyen légvédelmi rendszert veszünk? Diehl Csoport gyartja az IRIS-T és még a mi lejárt AIM–9L Sidewinder rakétáinkat meg még sok minden mást is.Van valami utalás rá?

10. Anti

Anti Well-Known Member

https://www.airbus.com/newsroom/pre...Operations-Center-to-Hungarian-Air-Force.html

“This contract is the materialization of a trustful professional relationship that has been developed with Hungarian Air Force following in depth discussions between Airbus and highly experienced Hungarian military operational experts throughout the last 2 years, supported by life demonstration of the system in use by German Air Force

Németek most mivel használják a szamócát?

arcas likes this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Logikus lenne szerintem, ha Diehl csoport jön, az sanszosan nem véletlen. IRIS-T lejárt sidewinder helyére nagyon nem lenne meglepő, és az sem hogy ha már jönnek, és légiharc rakéta is jön, meg be is van jelentve hogy lesz valami légvédelmi rendszer, akkor az is ilyen lesz. Amúgy is a németektől - franciáktól vettünk eddig mindent.

12. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nem gondoljuk. Csak valaki azonnal az IRIS-T-re gondolt, én meg belinkeltem hogy elég sok mindent gyártanak a Spike LR-től a légvédelmi rendszerig, így akár bármi másról is lehet szó.

13. öreg járőr

öreg járőr Active Member

Értem.Nem mintha nagyon bánnám ha az SLM jönne mert kb dupla távra megy mint a KUB és valószínüleg fényévekkel kórszerűbb. Az IRIS-T is jó de oda már kell a sisak is különben nem használható ki a teljesítménye.

14. alba

alba Active Member

Miért van egy olyan érzésem hogy mi a francia SAMP-T fogjuk beszerezni? Mellé meg amerikától manpadot

15. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

rudi likes this.
  16. alba

alba Active Member

17. Anti

Anti Well-Known Member

18. alba

alba Active Member

Van egy olyan érzésem hogy minimum 100 milliárd forintba de ennél sokkal többe kerül az amerikai szájak betapasztása! :(

19. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Urak,

A nagy bejelentésig ajánlanék egy játékot.
    Vegyük az elmúlt háromnegyed évszázad légvédelem által védett objektumait, és próbáljátok megtervezni azok légvédelmét, tetszőleges (számotokra kedves) komplexumokkal.

1, 1955-ös légvédelmi tüzérség által védett objektumok listája (főváros, 3db iparvidék, 2db reptér, 1db extra)
    - Budapest (főváros + Duna hidak)
    - Veszprém - Berhida (iparvidék-1)
    - Dunaújváros (iparvidék-2)
    - Miskolc-Diósgyőr (iparvidék-3)
    - Taszár (reptér-1)
    - Kecskemét (reptér-2)
    - Záhony (vasúti átrakó)

2, 1962-es tűzrend, immáron légvédelmi rakéták által védett objektumok
    - Budapest (főváros + Duna hidak)
    - Dunaújváros (iparvidék-1)
    - Dunaföldvár (híd)
    - Miskolc
    - Tiszaújváros
    - Diósgyőr
    - Kazincbarcika

3, 1988-as tűzrend, gyakorlatilag az egész ország területe védett.
    - Budapest
    - Dunaújváros
    - Paks
    - Miskolc (Borsodi iparvidék)
    - Dunántúl (Balatoni front felvonulási területe)

Ti 2019-ben mit védenétek az országban?
    :)

Python, fishbed, arcas and 2 others like this.
  20. alba

alba Active Member

Egy üteget tennék Székesfehérvárra az Összhaderőnemi Parancsnokság miatt! Egyet Budapestre meg Mistralokat! Egyet tennék Dunaújvárosba ezáltal levédem Paksot is! Egyet tennék Kecskemétre egyet Szolnokra egyet Debrecenbe egyet meg Miskolcra! Pakson meg szerintem alapból van szerintem!

arcas and Hpasp like this.

Ezen oldal megosztása