Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 629
113
Ha már annyi szo5volt ma a Malévról. Szőrmentén.

: 5-8 éven belül 4-5 komolyabb repülőtér lesz Magyarországon


Melyik lesz az a 4-5 komolyabb repülőtér?

Ferihegy, Debrecen, Sármellék + Győr/Pécs/Nyíregyháza?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mondjuk Békéscsaba már eléggé egyértelmű, az Airbus miatt...
Ezt már azelőtti években is nagyon nyomatták, lobbiztak érte, azzal a szöveggel, hogy majd ettől fog fejlődni a térség ...azóta meg ugyan ott tartunk az "elmúltnyócév"-ben és néhány útfejlesztésen kívül, ami elég szűk térséget érint és eddig olyan nagy fejlesztéseket nem vonzott eddig maga után; olyan nagyon nem érezzük, hogy "az ország jobban teljesít". Vagy legalábbis sem az üzembezárások, sem pl. boltbezárások, postabezárások, bankfiókok bezárása nem azt közvetíti, hogy jobban élünk, mint valaha. Biztos tök jó lesz/lenne a reptérfejlesztés; csak lassan minek és hova, mikor a munkaerő meg elvándorol(t)? Értem és értékelem, hogy komplex fejlesztés, meg a hozzá kapcsoló oktatás megszervezése, iparilag fejlettebb technológia stb. -lesz talán 20 év múlva. Egy Airbusért, meg megint beleölnek milliárdokat (bár még mindig jobb, mint némely más beruházásba), mikor olyanra meg nem áldoznak, aminek minimális ráfordítással is lenne népességmegtartó ereje.
 
K

kamm

Guest
Nem tudom, volt-e mar: https://www.bloomberg.com/news/arti...ffer-4-6-billion-for-budapest-airport-control

Igy mar ertheto az 5 millilard euros kotvenykibocsatas is... viszont egyelore nagy a homaly, kik lennenek az uj tulajok:

"The airport’s owners have been informed that partially state-owned refiner Mol Nyrt, and Daniel Jellinek, the owner of local real estate developer Indotek, which had business deals with Orban’s family, are part of the consortium. Bloomberg first reported a year ago that a consortium including Mol and Jellinek had approached the airport with an ultimately unsuccessful unsolicited offer.

Bloomberg previously reported that among the terms and conditions the hub’s owners are seeking from the government is to know the identity of the other members of the consortium and whether the group has the financial capability and technical expertise to acquire and run the airport.

The Hungarian government has yet to provide that information, one of the people said. Orban’s government has indicated that it wants to conclude an agreement by the end of the year, the person said."


Mondjuk ettol meg nem feltetlenul muszaj a tulajdonosoknak elesni, de azert azt ok is tudjak, hogy a NEr nem gatlasos, ha valamit el akarnak venni...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 077
27 325
113

"A magyar kormánynak az a szándéka, hogy a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret visszavásárolja, és ez bármelyik pillanatban megtörténhet – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a közmédiának hétfőn a szerbiai Ludason az MTI tudósítása szerint."
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 634
113
G

Galthran

Guest

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 298
113
Újra lehet egy saját cukorgyárunk:

cool! tavaly dolgoztam kis ideig lekvárgyárban, szomorúan láttam a sok cseh kristálycukrot amit beleszórtunk az üstökbe :(
2016.4.27????????
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 077
27 325
113
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Ez a cukorgyáros cikk miért 2016. 4.27-ből van?
Mert ez egy régi cikk.
Nekem ez tűnt fel, míg olvastam:

A Naplónak a vevő, a Kabai Agrár Ipari Park Kft. képviselője megerősítette: vállaltuk, hogy az ES Zrt. kötelezettségét tovább visszük, azaz, a telephelyet 2016-ig ipari parkként működtetjük.

Először felröhögtem ekkora cinizmus láttán, de aztán én is ránéztem, hogy mikori a cikk.