Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 968
26 995
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and Nber

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 571
16 145
113
Te maradsz az, aki voltál eddig.
Ostoba.
Szerencsére ahhoz vérrokonodnak kéne lennem, de a szóhasználatod/stílusod alapján MZP nagy példakép/szerelem lehet :) Kiosztottad már magadnak a postokért a habilitációt? Vagy kevés az impact pontszám? :D Azért drukkolok neked, hogy hátha összejön egy barátnő/élet/ház/stb.
 
K

Kopi2000

Guest
Bocsi, de most jottem meg egy MO-i litiumcellas akksigyar meetingjerol, ahol most dolgozom. A kulfoldi, Tavol- Keleti befekteto nincsen megelegedve a magyar betanitott munkaero munkajaval, mert 9%, nem tevedes, kilenc szazalek selejtet termelnek.....
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Akkor mehetnek is tovább.
Vihetnek téged is.
Miert engem vigyenek el? Ez per pillanat a magyar munkaero teljesitmenye..... Akar beleillik abba a narrativaba, hogy itt a legutolso munkas is uberfasza, vagy nem... En pld. Ott a sok selejt csokkentese miatt vagyok per-pillanat ott, mint kulso megbizott. Ha mondd neked valamit, akkor leirom, 14 mikronos karcok vannak a selejt akkuhazakon, amik nem megengedettek. Ez a ceg jelenleg 20 ha-on dolgozik es, ha a magyar munkaero nem lenne ennyire rossz, tervezne egy megekkora bovitest... A telke mar megvan hozza...
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
518
2 694
93
Miert engem vigyenek el? Ez per pillanat a magyar munkaero teljesitmenye..... Akar beleillik abba a narrativaba, hogy itt a legutolso munkas is uberfasza, vagy nem... En pld. Ott a sok selejt csokkentese miatt vagyok per-pillanat ott, mint kulso megbizott. Ha mondd neked valamit, akkor leirom, 14 mikronos karcok vannak a selejt akkuhazakon, amik nem megengedettek. Ez a ceg jelenleg 20 ha-on dolgozik es, ha a magyar munkaero nem lenne ennyire rossz, tervezne egy megekkora bovitest... A telke mar megvan hozza...
Érdekes módon nekem nem ezt csicsergik ott a madarak. Inkább azt, hogy fizetni nem szeretnek, és isten mentsen meg mindenkit a távol-keleti cégektől.
 
M

molnibalage

Guest
Bocsi, de most jottem meg egy MO-i litiumcellas akksigyar meetingjerol, ahol most dolgozom. A kulfoldi, Tavol- Keleti befekteto nincsen megelegedve a magyar betanitott munkaero munkajaval, mert 9%, nem tevedes, kilenc szazalek selejtet termelnek.....
Sajnos ez önmagában nem értelmezhető szám, mert nem tudni, hogy mi az iparági átlag.

Csak, hogy egy példát mondjak.

Azt ne tudd meg, hogy pl. autóipari belső terméket gyártó cégnél egyes termékfajtánál a gépi festés, ahol csak előkészítés van kézzel ott mennyi a selejt aránya. Itt most tippelj egy számot....

Közelebb vagn az 50%-hoz, mint a 0%-hoz. Sokkal.
De még az hóttegyszerű termékek esetén is a 9% nagyságrendjében van.

És a festett termék nem darálható le és használható fel újra.
Ennyire szigorúak a kozmetikai kinézeti követelmények. Hogy minek nem tudom.
De én ilyenkor elsírom magam, hogy a kapitalizmus ilyen szokásokat és "igényeket" termel ki.
 
K

Kopi2000

Guest
Sajnos ez önmagában nem értelmezhető szám, mert nem tudni, hogy mi az iparági átlag.

Csak, hogy egy példát mondjak.

Azt ne tudd meg, hogy pl. autóipari belső terméket gyártó cégnél egyes termékfajtánál a gépi festés, ahol csak előkészítés van kézzel ott mennyi a selejt aránya. Itt most tippelj egy számot....

Közelebb vagn az 50%-hoz, mint a 0%-hoz. Sokkal.
De még az hóttegyszerű termékek esetén is a 9% nagyságrendjében van.

És a festett termék nem darálható le és használható fel újra.
Ennyire szigorúak a kozmetikai kinézeti követelmények. Hogy minek nem tudom.
De én ilyenkor elsírom magam, hogy a kapitalizmus ilyen szokásokat és "igényeket" termel ki.
Maradjunk annyiban, hogy ez a DK-iaknak sok es le kellene egy team tagjakent szoritani a felere. Most ismerkedek a technologiaval, de majd beszamolok, ha lesznek eredmenyek... Mert fel kell tarnunk, hogy miert van ennyi selejt...
 
K

Kopi2000

Guest
Sajnos ez önmagában nem értelmezhető szám, mert nem tudni, hogy mi az iparági átlag.

Csak, hogy egy példát mondjak.

Azt ne tudd meg, hogy pl. autóipari belső terméket gyártó cégnél egyes termékfajtánál a gépi festés, ahol csak előkészítés van kézzel ott mennyi a selejt aránya. Itt most tippelj egy számot....

Közelebb vagn az 50%-hoz, mint a 0%-hoz. Sokkal.
De még az hóttegyszerű termékek esetén is a 9% nagyságrendjében van.

És a festett termék nem darálható le és használható fel újra.
Ennyire szigorúak a kozmetikai kinézeti követelmények. Hogy minek nem tudom.
De én ilyenkor elsírom magam, hogy a kapitalizmus ilyen szokásokat és "igényeket" termel ki.
Mondjuk a selejt Li cella ujrahasznositasa sem a legegyszerubb, tekintettel az osszetettsegere....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 311
113
Miert engem vigyenek el? Ez per pillanat a magyar munkaero teljesitmenye..... Akar beleillik abba a narrativaba, hogy itt a legutolso munkas is uberfasza, vagy nem... En pld. Ott a sok selejt csokkentese miatt vagyok per-pillanat ott, mint kulso megbizott. Ha mondd neked valamit, akkor leirom, 14 mikronos karcok vannak a selejt akkuhazakon, amik nem megengedettek. Ez a ceg jelenleg 20 ha-on dolgozik es, ha a magyar munkaero nem lenne ennyire rossz, tervezne egy megekkora bovitest... A telke mar megvan hozza...
9% selejtnél biztos nem a melós xar, talán a munkakörülmények, eszkozok, munkafolyamatok, alkalmatlan vezetők.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 346
113
Maradjunk annyiban, hogy ez a DK-iaknak sok es le kellene egy team tagjakent szoritani a felere. Most ismerkedek a technologiaval, de majd beszamolok, ha lesznek eredmenyek... Mert fel kell tarnunk, hogy miert van ennyi selejt...
Szerintem a Balazs arra volt kivancsi hogy a 9% az csak egy managerek altal ahitott BS(hogy tobb penzt szivattyuzhassanak a kisfarkuak birodalmaba :p:D ) vagy pedig egy elvarhato cel.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Szerintem a Balazs arra volt kivancsi hogy a 9% az csak egy managerek altal ahitott BS(hogy tobb penzt szivattyuzhassanak a kisfarkuak birodalmaba :p:D ) vagy pedig egy elvarhato cel.
Ennyi a selejt most, ezt tartják soknak, de nem derül ki, hogy a 9% mennyire sok kevés, vagy mi a cél.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
9% selejtnél biztos nem a melós xar, talán a munkakörülmények, eszkozok, munkafolyamatok, alkalmatlan vezetők.
Mint irtam, egy komplett kulsos team kapta feladatul a selejt keletjezedi ojabak a meghararotadat es a mennyisegenem a leszoritasat. A programban ez ev vegeig kell etedmenyt elerni. A legelejen vagyunk.... De nekem pld. ez kihivas....mint kulsos munkarars....
 
K

Kopi2000

Guest
Szerintem a Balazs arra volt kivancsi hogy a 9% az csak egy managerek altal ahitott BS(hogy tobb penzt szivattyuzhassanak a kisfarkuak birodalmaba :p:D ) vagy pedig egy elvarhato cel.
Erre kell valaszt adni. De azt mar tudom, hogy egy LI auto akksi gyartasa eleg osszetett folyamat, ahol minden fazisnal van MEO, igy a vegso 9%, mint selejt sok...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Bocsi, de most jottem meg egy MO-i litiumcellas akksigyar meetingjerol, ahol most dolgozom. A kulfoldi, Tavol- Keleti befekteto nincsen megelegedve a magyar betanitott munkaero munkajaval, mert 9%, nem tevedes, kilenc szazalek selejtet termelnek.....
Tömeggyártásban, egy induló sornál nem feltétlen sok a 9%. Ezt ennyi infóból nehéz megítélni. Tudjuk menny belőle utómunkában javítható egyébként?
 
K

Kopi2000

Guest
Tömeggyártásban, egy induló sornál nem feltétlen sok a 9%. Ezt ennyi infóból nehéz megítélni. Tudjuk menny belőle utómunkában javítható egyébként?
Tudjuk, 0,0 %. Es a baj az, hogy nen indulo, hanen tobv eve mukodo sorokrol van szo.... Nem olyan egyszeru, jo autoba valo Li cellat gyartani, mint ami a kormanyinfon elhangzik...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Tudjuk, 0,0 %. Es a baj az, hogy nen indulo, hanen tobv eve mukodi sorokrol van szo....
Ez főleg azért vicces mert ismerem a gyárat és tudom jól mennyi koreai dolgozik ott.. kb minden főnök kórrai… márpedig a melósért a főnök felel! Lehet nincsenek megfelelően betanítva az emberek pl. Nehéz elhinni, hogy a németnek, japánnak tudunk jó minőségben gyártani a koreaiaknak meg nem.. persze könnyebb a melóst hibáztatni. Én egy ilyen kijelentésért elég durván megdorgálnám az illető vezetőt hogy őszinte legyek! Egyébként az említett gyárban melósok fele ukrán… szóval már eleve káoszt okoz ez a katyvasz hogy ez emberek harmada koreai, harmada ukrán harmada meg magyar egyik sem beszéli a másik nyelvét és 3 nagyon különböző kultúra. De ez nem változtat azon hogy a melósért a vezető felel. Egyébként az ilyen karcolások tapasztalatom szerint legtöbbször gépi hibák. Valaminrossz beállítás, vagy hozzáér valamihez az alapanyag esetleg a gép feltöltése során. Nem tudom mennyire automatizált a folyamat de gyanús a dolog.
 
K

Kopi2000

Guest
Ez főleg azért vicces mert ismerem a gyárat és tudom jól mennyi koreai dolgozik ott.. kb minden főnök kórrai… márpedig a melósért a főnök felel! Lehet nincsenek megfelelően betanítva az emberek pl. Nehéz elhinni, hogy a németnek, japánnak tudunk jó minőségben gyártani a koreaiaknak meg nem.. persze könnyebb a melóst hibáztatni. Én egy ilyen kijelentésért elég durván megdorgálnám az illető vezetőt hogy őszinte legyek! Egyébként az említett gyárban melósok fele ukrán… szóval már eleve káoszt okoz ez a katyvasz hogy ez emberek harmada koreai, harmada ukrán harmada meg magyar egyik sem beszéli a másik nyelvét és 3 nagyon különböző kultúra. De ez nem változtat azon hogy a melósért a vezető felel. Egyébként az ilyen karcolások tapasztalatom szerint legtöbbször gépi hibák. Valaminrossz beállítás, vagy hozzáér valamihez az alapanyag esetleg a gép feltöltése során. Nem tudom mennyire automatizált a folyamat de gyanús a dolog.
Ha mindent us isnersz, kerlek irjad mev a telepules kezdobetujet hatha nem talalod ki, mirol irok..... Alralaban a luzetek mutofatbak masra, mig az objektiv tenyeket feltarjuk....elobb vagy utobb, hisz ez a munkank...ott...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ha mindent us isnersz, kerlek irjad mev a telepules kezdobetujet hatha nem talalod ki, mirol irok..... Alralaban a luzetek mutofatbak masra, mig az objektiv tenyeket feltarjuk....elobb vagy utobb, hisz ez a munkank...ott...
Bocsi nagyon sietősen írtad nem igazán tudom dekódolni. Szerintem egyértelmű én melyik gyárról beszélek. Nem szeretnem pontosabban behatárolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 470
113
Bocsi, de most jottem meg egy MO-i litiumcellas akksigyar meetingjerol, ahol most dolgozom. A kulfoldi, Tavol- Keleti befekteto nincsen megelegedve a magyar betanitott munkaero munkajaval, mert 9%, nem tevedes, kilenc szazalek selejtet termelnek.....

Ugyanezzel a technológiával a távol-keleti cég a távol-keleten mennyi selejtet termel?
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby