Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 132
4 185
113
Ahhoz hozzáértő, képzett, és nem életből felmentett magyarok kellenének
Nyugaton pont az ilyen magyarok tudnak talpon maradni, letelepedni, akik nem ilyenek, azok gyorsan hazatérnek, sokszor nem kis bukóval!
Visszafelé többféle képpen lehet jönni, már ha van perspektíva a hazatérésre.
Átverve, ki nem fizetve, csalódva a kinti viszonyokban, főleg ha ismeretlen terepre megy az ember.
Sokan vannak, akiknél nem a megtakarításon, hanem egy minőségibb élet biztosításán van a hangsúly. Ők bejárják a világot, koncertekre, fesztiválokra, meccsekre járnak, és jobb életkörülményeket teremtenek a családnak, a mának élnek.
Aztán vannak azok, akik egy stabil anyagi hátteret alakítanak ki maguknak, és megerősödve, a jövőjüket megalapozva térnek haza.
Nekem van mindhárom csoporthoz tartozó ismerősöm, rokonom, de túlnyomó többségében még az utolsókhoz tartoznak.
De sajnos egyre többen telepednek le végleg külföldön, köszönhetően az itthoni viszonyoknak, legyen az gazdasági vagy társadalmi!
Őket már csak az esetlegesen itthon még élő szüleik, családjuk kötik az anyaországhoz, barátokra kint is szert tehetnek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Nyugaton pont az ilyen magyarok tudnak talpon maradni, letelepedni, akik nem ilyenek, azok gyorsan hazatérnek, sokszor nem kis bukóval!
Visszafelé többféle képpen lehet jönni, már ha van perspektíva a hazatérésre.
Átverve, ki nem fizetve, csalódva a kinti viszonyokban, főleg ha ismeretlen terepre megy az ember.
Sokan vannak, akiknél nem a megtakarításon, hanem egy minőségibb élet biztosításán van a hangsúly. Ők bejárják a világot, koncertekre, fesztiválokra, meccsekre járnak, és jobb életkörülményeket teremtenek a családnak, a mának élnek.
Aztán vannak azok, akik egy stabil anyagi hátteret alakítanak ki maguknak, és megerősödve, a jövőjüket megalapozva térnek haza.
Nekem van mindhárom csoporthoz tartozó ismerősöm, rokonom, de túlnyomó többségében még az utolsókhoz tartoznak.
De sajnos egyre többen telepednek le végleg külföldön, köszönhetően az itthoni viszonyoknak, legyen az gazdasági vagy társadalmi!
Őket már csak az esetlegesen itthon még élő szüleik, családjuk kötik az anyaországhoz, barátokra kint is szert tehetnek.
Figyelj én relatív sokat járok, jártam Nyugatra. A gazdasági helyzet vagy romlott vagy stagnált, a társadalmi egyértelműen romlott. Míg Magyarországon mindkettő javult.
Ettől függetlenül a nyugati még vonzóbb és magasabb, de a trendek nem kedveznek nekik.
Sajnos egyre több a lepratelep. Engem annyira nem zavar megoldom, vagy inkább elkerülöm.
A nők számára viszont sajnos egyre zavaróbb. Gyerekkel suliba meg erőteljesen ajánlom a körültekintő választást.

Én ettől függetlenül kedvelem, mind Németországot, mind Belgiumot és bár még kevésbé ismerem, de Franciaországot is. Jó hely a Nyugat, mkinek csak ajánlom, hogy tanuljon, éljen kicsit kint. Sok megalapozatlan délibáb összetörik és majd realisabban lehet hozzáállni, de ha nem teszed magasra a lécet nem csalódszm sőt élvezni fogod.
Utána Magyarországot is máshogy látod, sok mindent jobban értékelsz. Látni fogod a hianyosságokat is, de 50 év kommunizmus sajnos nem múlt el nyom nélkül.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 132
4 185
113
Figyelj én relatív sokat járok, jártam Nyugatra. A gazdasági helyzet vagy romlott vagy stagnált, a társadalmi egyértelműen romlott. Míg Magyarországon mindkettő javult.
Ettől függetlenül a nyugati még vonzóbb és magasabb, de a trendek nem kedveznek nekik.
Sajnos egyre több a lepratelep. Engem annyira nem zavar megoldom, vagy inkább elkerülöm.
A nők számára viszont sajnos egyre zavaróbb. Gyerekkel suliba meg erőteljesen ajánlom a körültekintő választást.

Én ettől függetlenül kedvelem, mind Németországot, mind Belgiumot és bár még kevésbé ismerem, de Franciaországot is. Jó hely a Nyugat, mkinek csak ajánlom, hogy tanuljon, éljen kicsit kint. Sok megalapozatlan délibáb összetörik és majd realisabban lehet hozzáállni, de ha nem teszed magasra a lécet nem csalódszm sőt élvezni fogod.
Utána Magyarországot is máshogy látod, sok mindent jobban értékelsz. Látni fogod a hianyosságokat is, de 50 év kommunizmus sajnos nem múlt el nyom nélkül.
Szegről-végről egyetértve a mondandóddal, azért a gazdaságban sokkal több benne volt, és benne is maradt itthon, ami megakadályozta a várva várt felzárkózást a nyugati életszínvonalhoz.
A társadalom helyzetét ketté választanám.
A migráció távol tartása Magyarországtól jó döntés, ugyanakkor a belső társadalmi feszültség akkora lett a kormány megosztó, egymás ellen uszító politikája miatt, ami az EU-tól való politikai távolodás mellett, végül egy kétirányú népvándorlást is okozott!
A kivándorlásnak a gazdasági okok mellett tehát ez a belső társadalmi feszültség is az okozója.
Az ebből is fakadó elvándorlás következményét pedig egyre inkább érezzük a munkahelyeken megjelenő vendégmunkásokkal kapcsolatban.
Persze lehet mondani, hogy ők legalább dolgozni, nem élősködni jönnek a nyakunkra, de az igazság az, hogy a Nyugaton megjelent migriknek mi nem a célállomásai voltunk, vagyunk.
Mi (egyébként helyesen) nem kínálunk nekik olyan segélyezést, ami ide csábítaná őket. (Még a sajátjainknak sem.)
Egyszóval a hazai társadalmat, munkásosztályt kevésbé kihasználva, uszítva, nem lett volna szükség idegen kultúrák szülöttjei előtt kitárni az ország kapuit.


50 év kommunizmus sajnos nem múlt el nyom nélkül.
Olyannyira nem, hogy nap mint nap azon kapja magát az ember, hogy a kommunista tempó köszön vissza olyanoktól, akik, vagy akiknek a szüleik akkoriban is részei voltak az "elitnek", és most is azok.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Szegről-végről egyetértve a mondandóddal, azért a gazdaságban sokkal több benne volt, és benne is maradt itthon, ami megakadályozta a várva várt felzárkózást a nyugati életszínvonalhoz.
A társadalom helyzetét ketté választanám.
A migráció távol tartása Magyarországtól jó döntés, ugyanakkor a belső társadalmi feszültség akkora lett a kormány megosztó, egymás ellen uszító politikája miatt,
Ez az utolsó mondat sztem tipikus balliberális panel. Már 2002-ben is ez volt a duma. Évek óta O1G a jelszó, ki a megosztó???
Ráadásul a többséget csak négyévente érdekli a politika, esetleg ha vmi húsbavágó dolog történik. Semmilyen társadalmi feszültség nincs politikai alapon, csak annak aki a politikában él.
Kábé egyik szomszédomról sem tudom, kire szavaz, sosem téma köztünk.
ami az EU-tól való politikai távolodás mellett, végül egy kétirányú népvándorlást is okozott!
A kivándorlásnak a gazdasági okok mellett tehát ez a belső társadalmi feszültség is az okozója.
Nem. A Kelet-Europai kivándorlás Nyugatra az Uniós csatlakozás velejárója. Ez egy térségbeli trend, nem egyedi magyar specifikus sajátosság. Ráadásul minket az egyik legkevésbé érint.
13kulfoldimunka-780x752.jpg



És egyszerűen a pénz a motiváció, meg az MSZP közvélemény kutatója szerint is.
20812824_6045f16c9a50f4e0d8feb364a1819434_wm.png


Ez csak nagyon lassan fog javulni, a felzárkózás függvényében. De igazából a covid előtt már fordult a trend, ami most újra visszafordult.

Az ebből is fakadó elvándorlás következményét pedig egyre inkább érezzük a munkahelyeken megjelenő vendégmunkásokkal kapcsolatban.
Persze lehet mondani, hogy ők legalább dolgozni, nem élősködni jönnek a nyakunkra, de az igazság az, hogy a Nyugaton megjelent migriknek mi nem a célállomásai voltunk, vagyunk.
Mi (egyébként helyesen) nem kínálunk nekik olyan segélyezést, ami ide csábítaná őket. (Még a sajátjainknak sem.)
Egyszóval a hazai társadalmat, munkásosztályt kevésbé kihasználva, uszítva, nem lett volna szükség idegen kultúrák szülöttjei előtt kitárni az ország kapuit.
Sztem az idejövő vendegmunkások és a kivándorlók nagyon kis százalékban célozzák meg ugyanazokat a munkahelyeket. A fiatalok többsége nyelvet akar kint tanulni vagy külföldi egyetemen végzettséget szerezni, illetve gyorsan sok pénzt keresni. Ugyanazokba a gyárakba vissza tudnak jönni dolgozni, ahová a vendégmunkások jönnek, csak mérnöki és nem sori pozira.
Olyannyira nem, hogy nap mint nap azon kapja magát az ember, hogy a kommunista tempó köszön vissza olyanoktól, akik, vagy akiknek a szüleik akkoriban is részei voltak az "elitnek", és most is azok.
Ez már sztem nagyon más. Nyugaton szól mhol az olasz komcsi partizáninduló. Még a reptereken is hallgatthatod. A komcsi trendi, a mainstream része lett.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez az utolsó mondat sztem tipikus balliberális panel. Már 2002-ben is ez volt a duma. Évek óta O1G a jelszó, ki a megosztó???
Ráadásul a többséget csak négyévente érdekli a politika, esetleg ha vmi húsbavágó dolog történik. Semmilyen társadalmi feszültség nincs politikai alapon, csak annak aki a politikában él.
Kábé egyik szomszédomról sem tudom, kire szavaz, sosem téma köztünk.

Nem. A Kelet-Europai kivándorlás Nyugatra az Uniós csatlakozás velejárója. Ez egy térségbeli trend, nem egyedi magyar specifikus sajátosság. Ráadásul minket az egyik legkevésbé érint.
13kulfoldimunka-780x752.jpg



És egyszerűen a pénz a motiváció, meg az MSZP közvélemény kutatója szerint is.
20812824_6045f16c9a50f4e0d8feb364a1819434_wm.png


:)






Sztem az idejövő vendegmunkások és a kivándorlók nagyon kis százalékban célozzák meg ugyanazokat a munkahelyeket. A fiatalok többsége nyelvet akar kint tanulni vagy külföldi egyetemen végzettséget szerezni, illetve gyorsan sok pénzt keresni. Ugyanazokba a gyárakba vissza tudnak jönni dolgozni, ahová a vendégmunkások jönnek, csak mérnöki és nem sori pozira.

Ez már sztem nagyon más. Nyugaton szól mhol az olasz komcsi partizáninduló. Még a reptereken is hallgatthatod. A komcsi trendi, a mainstream része lett.
Imádom az ilyen közvélemény kutatásokat.
A teljes minta 145%.
Egy ilyen kutatást én is tudnék produkálni: Elmegyek egy Cruise Line toborzóiroda elé, és elkezdek kérdezősködni a sorbanállóktól. Megkérdezek 100 embert, és biztos lesz egy csomó olyan, aki minden rublikát bepipál! :oops:
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Inkább stadionozz!! ;)
Muszáj durcába nyomni??

Lehet sok minden miatt támadni jogosan a magyar kormányt, de a gazdaság stabilizációja után jelentős realbéremelkedés zajlott le.
Faszság ezt tagadni és unom cáfolni.
grafika_makronom_1.jpg

Idén lehet örülni, mert reálbércsökkenés lesz.

celebrate-champagne.gif


Ezt kifejted? Itt ki hajt kinek a szavazatára?
És kihez integrálodik a magyarság?
Rohadtul nem a vendegmunkásokhoz.
A nyugati kulturmarxizmus lenyomatát látom, főleg a fiatalokon.
Pl. mi sosem énekeltük az olasz komcsi partizánindulót, ma már ez divat, hála a netflixnek.


Tőlem ilyet sosem hallasz, hogy lusta magyarok. A fasznak kell úgy vitatkozni, hogy ökörségeket állitasz a nevemben aztán cáfolod!! Ez ősi román szokás, csaxólok...:cool:

Viszont a melós szempontjából jó, ha van választék. Több a munkahely, mint a munkás. Nem véletlen voltak a valódi szakszervezetek sikeresek az elmúlt 8 évben.

A vendegmunkásoknak, akkor lenne negatív hatása, ha magas lenne a munkanélküliség és úgyis jönnének. Ezt is kell szabályozni, bizonyos százalékhoz kötni. Munkaerőhiányos környezetben alapvetően pozitív gazdasági hatása van a vendegmunkásoknak. Olyan gdp-t termel, generál,ami nélküle nem valósulna meg. Adóbevétel pedig ebből a gdp-ből van.
Jó van még a tőzsdespekulációk megadóztatásából is.
Az állam meg akkor tud adót csökkenteni, szociális, egyéb juttatást növelni, ha nő a bevétele.

Mint írtam idén süllyedni fog, de ezt te is tudod.
Ez a szolidaritás. Sokszor nekem sem tetszik, de elfogadom, hogy ez a demokrácia velejárója.
Viszont az állami segélyen élősködés gyakorlatilag megszűnt és ez is nagy lépés, mert ez is nyomoritotta meg Magyarországot.
A reálbér emelkedés egyetlen, pontosan két ok miatt zajlott le. Az egyik az irgalmatlan mennyiségű EU-s pénz, kettő a világgazdaság páratlan hosszúságú felívelési szakasza. Most, hogy egyik sincs, máris szopóra állunk. Na ennyi köze volt orbánnak a magyar életszínvonal emelkedéshez(Semmi).
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Döntsünk tabukat
Multik VS. Kkv
Kit nyom jobban a kormány


grafika_makronom.jpg


grafika_makronom1.jpg


grafika_makronom2.jpg
Ebben mi a tabu? A magyar KKVk 90%a kötelet érdemelne, és egy normálisabb római rabszolgatartó kiakadna, hogy a rabszolgáknak azért vannak jogai is.
Az, hogy ezek léteznek, pontosan jelzi, hogy az ország kormánya kit támogat.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 132
4 185
113
Ez az utolsó mondat sztem tipikus balliberális panel.
Ez meg szerintem tipikus jobbos terelés!

Már 2002-ben is ez volt a duma. Évek óta O1G a jelszó, ki a megosztó???
Már ne haragudj, de ez is tipikus, hogy hajlamosak vagytok elfelejteni az előzményeket!
Nevezetesen a FIDESZ liberális előéletét, azt hogy az O1G-t terjesztő Simicska, Orbán legnagyobb strómanja, FIDESZ tag volt, a Soros ösztöndíjas nagyjaitokat.
Velük ellentétben én nem vagyok, sosem voltam sem jobbos, sem balos, sem komcsi sem liberális. Mindig arra szavaztam, akit jobbnak láttam, és ha csalódtam, akkor büntettem a szavazatommal.
Az uszító agymosásra is immunis vagyok, és felismerem a hamis prófétákat. Sajnos ezt itt kevesen mondhatják el magukról!
Kivándorlás: nem a szomszédos országokra kellene mutogatni, hogy tőlük is vándorolnak, hanem talán tenni kellene ellene! Náluk nem "dübörög a gazdaság", nem teljesítenek jobban (mint Magyarország) az Uniónál, nem előznek kanyarban, elárasztották őket a migránsok (vagy nem?), gender lobbi van...........
És ha 8% vándorol ki a politikai, közéleti viszonyok miatt, az pont 8%-al több a kelleténél!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
A hazai vásárlói tudatban egyfelől az él, hogy a magyar élelmiszereknek nincs párjuk, nemzeti büszkeségeinkként tekintünk néhány termékre, de a boltokban már ritkán jelenik meg ez a fajta patriotizmus, az árérzékenység mindent felülír. Ár-érték arányban pedig valóban nagyon sok importtermék jobban teljesít. Élelmiszeripari és mezőgazdasági szakértőkkel vettük végig, miért és mikor indult hanyatlásnak az egykor nagyon erős pozícióban lévő hazai élelmiszer-termelés, és hogy milyen esély van a talpra állásra. A kormány hangos szólamokkal kiemeltként tekint az ágazatra, de nem látszik, hogy minden féket kivennének a rendszerből.

 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
A hazai vásárlói tudatban egyfelől az él, hogy a magyar élelmiszereknek nincs párjuk, nemzeti büszkeségeinkként tekintünk néhány termékre, de a boltokban már ritkán jelenik meg ez a fajta patriotizmus, az árérzékenység mindent felülír. Ár-érték arányban pedig valóban nagyon sok importtermék jobban teljesít. Élelmiszeripari és mezőgazdasági szakértőkkel vettük végig, miért és mikor indult hanyatlásnak az egykor nagyon erős pozícióban lévő hazai élelmiszer-termelés, és hogy milyen esély van a talpra állásra. A kormány hangos szólamokkal kiemeltként tekint az ágazatra, de nem látszik, hogy minden féket kivennének a rendszerből.

Kereskedők,multik. Így hívják a problémát.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
Kereskedők. Így hívják a problémát.
ennél azért összetettebb a dolog. A vevők az alacsony árakat keresik, azt pedig óriási tételben vásárolt árunál tudnak elérni a kereskedők. Ezeket a mennyiségeket és árakat meg nem tudják hozni a hazai cégek - pláne a kicsi és közepesek. Rossz hatékonysággal működnek, nincs méretgazdaságosság és megfelelő technológia.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
Ritka értelmes beszélgetés!
Öröm volt hallgatni!
Végre nyersanyagként trkintenek a hulladékra.

Új korszak indul a hulladékkezelésben​

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 810
113
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and alali77