Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Látom nagyon megfeküdte mindenki gyomrát ez a 8x8-as MBombe! Talán innen folytatnám a 6x6-osal. Nem akarok új topikot nyitni neki, hátha lehurrogják úgy is!
- Erről a gépről lenne szó.
1-Image-01-5.jpg


- Nem tudom megérteni hogy ez a gép nekünk miért nem felelne meg egy platformnak, alapgépnek!?
Vagyis APC-nek, s az ehhez hasonló főcsapat hátterében szaladgáló gépeknek!
- Példát mondok: A laktanyából, vagy vasútállomásról kiszállítani a legénységet, lövészeket, az IFV-kig, ahol áttudnak ülni az IFV-be, nem tudom megérteni miért nem jó. Régen a teherautó is jó volt!!!!
- Ugyanakkor ezeknek a gépeknek a hátsó szabad felső (Tető) területét kitudnánk használni egyéb harci eszközök felszerelésére. Itt konkrétan légvédelmi rakétákra gondolok!
Tessék megnézni mennyi hely van a gépágyú mögött!?
4-Image-04-4.jpg

- Ha levesszük a tetejéről a gépágyút egy hatalmas felületet kapok rakéta váz felszerelésére.
Esztétikus környezetben lehetne figyelemmel kísérni a légteret. Nekünk nem kell!!!! Minek!!!! Ez a hulladék!!!!
ParkPatriot2015part8-28.jpg

Ne-e ismerős valahonnan ez platform? PSZH esetleg? :oops::rolleyes: Én nem tudhatom.

Romanian_SA-8.jpg

Esetleg nem valami ilyesmit szeretnénk ha lenne a seregünk mögött! Szóval nem értem meg egyesek gondolkodását, hogy minden szar..., hulladék, meg nem lehet használni, semmire nem jó..., ami nem német!!!!

Mutatok egy érdekességet: - Nézzük csak meg ennek a "buta búrok" által összedobált gépnem a hátulját, vagyis konkrétan a hátsó lenyilló ajtóra gondolok .

2-Image-02-5.jpg

- Hol van az ajtó rögzítő pántja????? Azon az alsó ferde alsó részen. Miért? - Azért hogy a katona ne verje be a fejét mikor ki akar jönni - fentről- a deszantrészből!!!!!!

- Tessék megnézni hogyan oldották meg a szerbek a - LAZAR- gépüknél!
Lehet lépcsőzni, sáros lábbal. - Ahogy látom az alsó lépcsőn legalább van sártakarító!!! - Na mindegy, ha nekik jó! Na de hogy mászik fel egy meglőtt lábú katona? A többiek fülénél fogva húzzák fel? Szóval nem gyakorlatias a gép. Azt az oldalra nyíló ajtót meg oszt cibáld ki a szélben!!! Amúgy nem volna csúnya ez a gép sem, a hátulján dolgozni kellene még, meg a belsején.
Lazar-1_2.jpg


- Lépjünk tovább, nézzük meg a - NÉMET - Csodajárgányunkat! Mivel az biztos SZUPER! A puma.
SPz-Puma-KMW-004.jpg

- Na ha itt nem csinál a lövész egy spárgát, - különösen sáros lábbal, esőben -, akkor ügyesen összetudott húzódzkodni. Igaz veri az orra a térdét ám kifért!!!! SZUPER!!!! Igaz hogy a baloldali bokájáról lement a máz a küszöbtől, nem baj majd megtanulja emelgetni. Vagy majd megtanúlja a forszböri technikát. Szóval az agyam meg áll a mérnökök akcióin.....! Olyan jó hogy ferde az a kilépő, nagyon szuper!!! Remélem már lekopott simára. Még érdekesebb legyen. Tornaóra két percben mire kijön. Ki hogyan szereti. Gondoljátok viccelek?! Neeem .

SPz-Puma-KMW-005.jpg

Ő totyogósra vette a figurát. Úgy is összegémberedett a lába!
- Egy szónak is száz a vége, a mérnök urak azért kipróbálhatnák a találmányaikat sáros bakancsban is. Talán érdemes volna felhúzni azt a nyavalyás bakancsot s kimenni terepre, s kipróbálni a katonákkal együtt amit kitalált. Talán kicsit megmozgatják a katonák őket.
- Befele sem könnyebb ám..., csak nem találom a képet! Ott hasmánt kell beszállni, négykézláb vagy betotyogni.

- Nézzük meg az oroszokat. Ők mit találtak ki.

bmp17_nagy.jpg


- Itt az oroszok csoda járgánya a BMP-1, nem akarom szaporítani a szót, nem akarok véleményt mondani róla, nekem akkor is tetszik. Igaz soha nem ültem benne. Biztos vannak problémái, nekem is sok minden feltűnt, főleg a belseje.
- Ám a kiszállás a lényeg, ráűlsz a küszöbre, a lábad leér a földre ha akarod s a másikat csak utána húzod s már szaladhatsz is, ha a gémberedés kiállt a lábadból!!! Ennyi.
Befele fordítva, leülsz a küszöbre s beemeled a lábaidat, ha sérült vagy behúznak a többiek!!!
Ennyi....! Nincs nagyon túl fikciózva!!!

- Na de térjünk vissza ez a kis kitérő után a mi - HULLADÉK - Bombe 6x6-s hoz nézzük csak meg hogyan is kell az ajtót megoldani ésszerűen logikusan.

Mbombe_8x8_wheeled_armoured_infantry_fighting_vehicle_Paramount_Group_South_Africa_defense_industry_016.jpg

Kúlcs a lábtörlő alatt. :)
- Mikor kilép a katona az egyik lábával, már jóval lejjebb lesz a feje a felső kerettől mivel lefele lép. pont úgy mint a lépcsőnél. Ezért amit kértetek 10-20 centimétert már pont meg van. Egy lépcső szabványos lépés mérete 15cm ezért kicsit meghajolva ki tudsz lépni, sőt én megkockáztatom hogy szaladni is kitudsz a deszanttérből!! Na de ez egy hulladék gép! Kár róla beszél is!!!! :confused::hadonaszos:o_O:cool:
- Sajnos nem tudok saját gépről feltenni képet, hogy megmutassam számunkra hogyan lehetne jobbá, használhatóbbá tenni ezt a gépet.

- Lánctalp kellene csak alá s tökéletes alapplatform lenne APC-nek s egyéb gépeknek. Rakéta hordozónak, rádiósnak, parancsnokinak, 8x8-ra átalakítva (hosszabb) vagy lánctalppal betegszállítónak. Antennákkal légtérfigyelőnek stb... stb....!

- Nem kell a németektől venni mindent! Nagyon függni fogunk tőlük! Természetesen jó barátaink egy bizonyos szintig, ám mi magyarok is vagyunk olyan legények mint ők ha nem különbek! A régi, ősi időkre gondolok. Ők se árják s sosem lesznek azok. Emeljük fel csak a fejünket s nézzünk előre amivel nekünk a jövőről kell dönteni s nem a múlton siránkozni!
- Ám ne nézzenek hülyének bennünket.
Mérnökeinknek meg azt ajánlom tessék kipróbálni amit kitaláltak, hogy a valóságban hogyan működik, hogyan lehet használni.

S mindenki boldog lesz!!!!! :)
Figyu már, ez van csuklósban is?
Mert arra akár 2-3 sor légvédelem is mehet.
Vagy csak a szép ajtaja miatt tetszik?
Mert egyébként ritka hatalmas egy jószág.
Ipszilonban épp meg tud fordulni a Hortobágyon.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Így látható hogy a 6x6-nak a hátsó részén elég kevés hely szokott lenni mivel jó nagy tornyokat szoktak reá biggyeszteni!
Egyébként pont ez az,ami a Mbombére pont nem igaz.Nagyon ügyesen elbújtatták a hajtásláncot,kifejezetten jó a hasznos tér arány a járművön.Pont ez ami nagyon tetszik benne.Kb akkora,mint egy Patria 6x6,de sokkal több a hasznos tere.
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Ne haragudj, végigolvastam a 28 oldalt, s nem akarok a lynx útjába állni, mivel nekem is tetszik.
Ám kell valami ami kihordja a friss legénységet a lynxhez!! Ha véletlen megsérülnek a fiúk. S lehetőleg ne kerekes legyen a helyi viszonyok miatt.

- Szerinted akkor vegyünk a németektől milliárdokért v. billiókért 8x8-as fuschokat?
- Mikor erre a célra teherautó is megfelel!!!! Ne essünk már át a ló másik oldalára, ezeket a pénzeket ki is kell ám fizetni valakinek!!!! Én nemfogom, reám neszámíts!! Rendelni könnyű, ki is hozzák az árút, ám azután kérik az árát is!!!
S ha a bankban nincs több pénz akkor majd nézünk szépen mint a nagylány???? :oops::rolleyes:
A bank majd kiadja, eladja a hiányt, az Osztrákok megveszik féláron s kész az osztrák magyar monarhia!!!!
Hurrá... haladunk ám szépen!! S csak nem előre hanem hátra. Megvesznek bennünket kilóra, mint te a kenyeret! Ezt akarod? Van nekünk pénzünk dobáljuk a zenésznek, had húzza el az utolsó nótánkat, mi nagyok vagyunk!!! Kigombolt inggel megyünk harcolni!! Hát persze, csak az első golyó elsüvítése után a gödör mélyére is behasalsz ha tele van sárral akkor is!

Nem akarlak megbántani, eszem ágában sincsen, ám jó lenne már komolyan elgondolkodni a rendeléseken.
1990 óta el telt 30 év, s füle botját se emelte senki, hogy a hazát hogyan, mivel tudjuk megvédeni!
Még egyszer mondom 30 év!!! A harci eszközöket vagy az idő ette meg vagy kohóba vágták!
- Finoman fogalmazzunk, tudok úgyis: Elamortizáltak az eszközeink! :confused::oops: Igen! Hát hogyne!!
Igen tudom én vagyok a bűnös hogy rozsdások lettek a vasaink!!! Igen érzem a lábaimban sajnos már nem úgy működnek mint 20éves koromban!! Értem én a haladás irányát, csak nem veszi be a begyem!!! Tudod. Meg a zenésznél a pénz!!!

Huhh. A Lynx -et hagyjuk - az nem ennek a kategóriája/ellenfele. A Lynx -hez kihordáshoz meg tökéletes lesz a ... Lynx ...

A Fuchs 8x8 -at hagyjuk - a 6x6 -ból vannak friss verziók. Amennyiben tényleg végig olvastad volna a 28 oldalt, akkor látnád milyen katasztrófa-projekt lenne ez nálunk. Nincs a környéken semmi amivel közös logisztikája lenne. Amennyiben nyugat-EU gyártót felkérsz, hogy segítsen, akkor olyan ajánlatod lesz, hogy belezöldülsz (és nem mellesleg a saját alapjárműve még jobb is lenne). Közép-EU típusok is vannak - jók-olcsók. Ez egyik se lenne, de cserében bukna mint mindenhol máshol. Igazából ezek igen részletesen fejtegetve voltak korábban - úgyhogy nem is mennék bele jobban. Pláne addig amíg ezt a "négyfelkiáltójeles" korszakodat ki nem nőtted.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
742
1 411
93
Figyu már, ez van csuklósban is?
Mert arra akár 2-3 sor légvédelem is mehet.
Vagy csak a szép ajtaja miatt tetszik?
Mert egyébként ritka hatalmas egy jószág.
Ipszilonban épp meg tud fordulni a Hortobágyon.
- Figyu- Nem látod, hogy hogyan válasolsz? Akkor most én hogyan válaszoljak neked???? Honnan szalajtottak öcskös!!! Próbáljunk már egymásnak tiszteletet adni! Érted amit mondok Vaze!!
- Különben az ablaka tetszik hogy kilát a sofőr! Nem kell neki kukkolni a lukon!!!!! Mennyit ittál hogy ilyeneket írsz?
- Nem nagyobb mint az a Redvás nagy, drága Boxer, amiből csak kukkolsz ki.
- A boxer meg olyan, mint a rossz bivaly, ami vizet lát s rögtön ottmarad!! Szuper jószág ám!!!

Szóval nem kéne itt hergelészni az embereket vaze, nem hülye itt senki!

Vennénk 20 db boxert, mivel kell a kiránduló fiuknak, egyértelmű. Afrikába, szíriába, meg ahová mennek. legyen tarcsiba is. ÁM itthon szaladgálni talán nem kellene olyan drága gép!!

Megkérdezhetem esetleg tőled, mi a rossebre rakod fel a légvédelmi rakétákat?????
A lynxre a torony mögé????? Esetlegesen a drága Boxeredre? Gondólkozz már ezen el egy kicsit ha kijózanodtál.
Ugyanakkor próbálj meg ide normálisan beírni ,ha nehéz is esetleg, ha kérhetném!
Ugyanakkor nem csak budapest van az országunkban, a vidék veszi meg a segged alá a Boxert!!!!!
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
- Figyu- Nem látod, hogy hogyan válasolsz? Akkor most én hogyan válaszoljak neked???? Honnan szalajtottak öcskös!!! Próbáljunk már egymásnak tiszteletet adni! Érted amit mondok Vaze!!
- Különben az ablaka tetszik hogy kilát a sofőr! Nem kell neki kukkolni a lukon!!!!! Mennyit ittál hogy ilyeneket írsz?
- Nem nagyobb mint az a Redvás nagy, drága Boxer, amiből csak kukkolsz ki.
- A boxer meg olyan, mint a rossz bivaly, ami vizet lát s rögtön ottmarad!! Szuper jószág ám!!!

Szóval nem kéne itt hergelészni az embereket vaze, nem hülye itt senki!

Vennénk 20 db boxert, mivel kell a kiránduló fiuknak, egyértelmű. Afrikába, szíriába, meg ahová mennek. legyen tarcsiba is. ÁM itthon szaladgálni talán nem kellene olyan drága gép!!

Megkérdezhetem esetleg tőled, mi a rossebre rakod fel a légvédelmi rakétákat?????
A lynxre a torony mögé????? Esetlegesen a drága Boxeredre? Gondólkozz már ezen el egy kicsit ha kijózanodtál.
Ugyanakkor próbálj meg ide normálisan beírni ,ha nehéz is esetleg, ha kérhetném!
Ugyanakkor nem csak budapest van az országunkban, a vidék veszi meg a segged alá a Boxert!!!!!
Megyeszékhelyről írok buksi.
Ráadásul én boxerpárti sem igazán vagyok.
Az én favoritom az fnss pars platformjai. 6x6, 4x4. Pláne a 4x4. Manpads, föld-föld, drón indító verzióban.
Azzal együtt, hogy szerintem sem rossz ketyere ez a 6x6os Bombe, de qrva nagy.
Aztán ha már mindenképp 6x6-os akkor nézz meg egy pl egy ilyen vadiúj gépet.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
742
1 411
93
Megyeszékhelyről írok buksi.
Ráadásul én boxerpárti sem igazán vagyok.
Az én favoritom az fnss pars platformjai. 6x6, 4x4. Pláne a 4x4. Manpads, föld-föld, drón indító verzióban.
Azzal együtt, hogy szerintem sem rossz ketyere ez a 6x6os Bombe, de qrva nagy.
Aztán ha már mindenképp 6x6-os akkor nézz meg egy pl egy ilyen vadiúj gépet.
Szevasz!
- Látod tudunk más stílusban is beszélgetni. Igen megnézegettem ezeket a FNSS-ket, Ám nem vagyok elájulva tőlük, igaz egyik kerekestől sem. :( Mivel nekem az nem tetszik ezekbe a gépekbe hogy nagy a szabad tér a kerekek körül. Vagyis a kerék s váz felület között. Én biztos odapörkölnék a gépágyúval vagy valamilyen rakétával. Na de minden kerekesre jellemző ez, nem csak a szóban forgó, általad említett FNSS-nek. Nem is rovom ezt csak ennek a gépnek hibájául, mivel kell ott a mozgástér a terep miatt, csak nekem ezért nem tetszenek. Piszkosul szabadon vannak hagyva Belülről meg nem győzik védeni a lövészek lábait, az aknákon kívül. Miért nem raknak sárvédőt amin már a lövedék irányt változtatna. Valami védelem kellene még. Gondolom mondod hogy széles lesz, a fene úgy egye, had legyen széles csak védjen! Itt is látod hogy a gépágyút feltette egy konzolra, Na ezek se tetszenek mert nem díszek azok hogy mutogassuk. Imádom mikor felmálházzák ezeket a kocsikat mint a karácsonyfát! Jó magasra, aztán annak tetejére is teszünk még valamit. Ugye érted miért nem tetszenek.

PARS_6x6_wheeled_armoured_combat_vehicle_FNSS_Turkey_Turkish_defence_industry_line_drawing_blueprint_001.jpg

- A láncosak alacsonyabbak s oldalt jobban védettek, szerintem nem tudom hogy miért ragaszkodtok annyian a kerekesekhez. Esetleg leírnád hogy miért jó a kerekes, hátha én is átállnék!
- A láncosak jobbak a saját helyi viszonyainkhoz is, Agyagos, saras, dombos, leveles terepen a tapadási felület a fontos. Ezeknek a kerekeseknek az érintkezési felülete a talajjal is elég kicsi, így az agyagos stb. talajon ottmaradnak, nem fogják tudni követni a láncos tankokat.

- Természetesen külhonba szükség volna rájuk, mint látom úszóképes is! Előnyére válik.
PARS_6x6_wheeled_armoured_combat_vehicle_FNSS_Turkey_Turkish_defence_industry_military_technology_001.jpg


A kilépője sem olyan rossz. Elég megnyerő! Az arca jó nagy van neki s elég meredek.
PARS_6x6_wheeled_armoured_combat_vehicle_FNSS_Turkey_Turkish_defence_industry_military_technology_009.jpg


Talán jobban kelet volna védeni.

- Most jön az hogy ez a gép ugye Török. Így sajnos a tantóbácsi leintet bennünket a vételéről. Gondolom a kezdeti Gidrán után jöttek volna ezek a gépek!
Így lép be a politika a gazdasági életbe. Ennyi sajnos. :(
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Szevasz!
- Látod tudunk más stílusban is beszélgetni. Igen megnézegettem ezeket a FNSS-ket, Ám nem vagyok elájulva tőlük, igaz egyik kerekestől sem. :( Mivel nekem az nem tetszik ezekbe a gépekbe hogy nagy a szabad tér a kerekek körül. Vagyis a kerék s váz felület között. Én biztos odapörkölnék a gépágyúval vagy valamilyen rakétával. Na de minden kerekesre jellemző ez, nem csak a szóban forgó, általad említett FNSS-nek. Nem is rovom ezt csak ennek a gépnek hibájául, mivel kell ott a mozgástér a terep miatt, csak nekem ezért nem tetszenek. Piszkosul szabadon vannak hagyva Belülről meg nem győzik védeni a lövészek lábait, az aknákon kívül. Miért nem raknak sárvédőt amin már a lövedék irányt változtatna. Valami védelem kellene még. Gondolom mondod hogy széles lesz, a fene úgy egye, had legyen széles csak védjen! Itt is látod hogy a gépágyút feltette egy konzolra, Na ezek se tetszenek mert nem díszek azok hogy mutogassuk. Imádom mikor felmálházzák ezeket a kocsikat mint a karácsonyfát! Jó magasra, aztán annak tetejére is teszünk még valamit. Ugye érted miért nem tetszenek.

PARS_6x6_wheeled_armoured_combat_vehicle_FNSS_Turkey_Turkish_defence_industry_line_drawing_blueprint_001.jpg

- A láncosak alacsonyabbak s oldalt jobban védettek, szerintem nem tudom hogy miért ragaszkodtok annyian a kerekesekhez. Esetleg leírnád hogy miért jó a kerekes, hátha én is átállnék!
- A láncosak jobbak a saját helyi viszonyainkhoz is, Agyagos, saras, dombos, leveles terepen a tapadási felület a fontos. Ezeknek a kerekeseknek az érintkezési felülete a talajjal is elég kicsi, így az agyagos stb. talajon ottmaradnak, nem fogják tudni követni a láncos tankokat.

- Természetesen külhonba szükség volna rájuk, mint látom úszóképes is! Előnyére válik.
PARS_6x6_wheeled_armoured_combat_vehicle_FNSS_Turkey_Turkish_defence_industry_military_technology_001.jpg


A kilépője sem olyan rossz. Elég megnyerő! Az arca jó nagy van neki s elég meredek.
PARS_6x6_wheeled_armoured_combat_vehicle_FNSS_Turkey_Turkish_defence_industry_military_technology_009.jpg


Talán jobban kelet volna védeni.

- Most jön az hogy ez a gép ugye Török. Így sajnos a tantóbácsi leintet bennünket a vételéről. Gondolom a kezdeti Gidrán után jöttek volna ezek a gépek!
Így lép be a politika a gazdasági életbe. Ennyi sajnos. :(
Először is azt kell eldöntened mi a célod vele, mire akarod használni. A-ból B-be megteszi a Rába is. Mert ahogy pont most láttuk, látjuk, hiába a menetoszlop (vagy pont azért), de mindegy hogy „szimpla” teherautó, vagy BTR vagy más, a rajtaütéstől egyik sem véd meg. Szóval ha csak hurcolászni akkor felejtős.
A második amit én nagyon figyelgetek, hogy mennyi aknát vagy fabrikált robbanószerkezetet használnak a felek. Most nem tűnik soknak, sőt eddig én még nem is láttam. No csak azért mert ugyan qrva veszélyes dolog, de talán nem ez kell legyen a prioritás amikor járművet választunk, és speciel a Mbombe ebben igen jól áll, de épp emiatt is akkora mint egy csatahajó.
Mint írtad, te bizony odapörkölnél a kerekek közé. Én is. Számomra a kérdés az, hogy akár védekezésről akár támadásról van szó, hogyan kerültél oda?
Na nekem ez a fontos.
Ezért favorizálom a kicsi mozgékony járművet, mint a Fennek, a Panhard CRAB, a Trexton Commando. (habár az már elég nagy) Vagy éppen a Pars 4x4. Máshol már írtam, a mi domborzati viszonyaink között, a folyóvizekkel, csatornákkal szabdalt síkon, homokon, akácos dűlőúton, az éppen csak hegyeinken, kell valami könnyű, gyorsan mozgó, úszóképes, nagy hatótávú, akár hibrid jármű, ami 2-3-4 embert eljuttat abba a pozícióba ahonnan a „kerekek közé durranthatnak”, majd visszahozza őket. Akár úgy is hogy közben egy másik járműről drón indítanak. Vagy föld-levegő rakétát.
Én így képzelem a mostani történések tudatában.

Én most azon (is) erősen elgondolkodnék, hogy a Dunaferrt hogyan kellene magyar céggé „varázsolni”. Mert jó lenne valahol saját pácélacélt előállítani.

Egyébként kb 1 évtizede követem a török hadiipari fejlesztéseket. Véleményem nincs róla, csak figyelem. Az viszont tény, hogy egy jelentős része háborús körülmények között ki is van próbálva.

Hogy tudunk e beszélgetni? Nem tudom. Most csak írogatunk egy fórumon, ahol szerinted meg kell felenem valami általad elképzelt elvárásnak. De én csak teszem ahogy szoktam.
Szóval szép, szép ez a Mbombe, de nagyobb mint egy csuklósbusz, habár az ajtaja tényleg fasza.;)

Ha már Mbombe topic.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
742
1 411
93
Visszatérve a Mbombe-ra írtad hogy nagyon nagy, kell is hogy az legyen ha egészségügyi kocsit akarunk belőle.
mbombe-6-variant-1.jpg

Sőt még úgy gondolom hogy lehetne ebből a 6x6-os formából 8x8-as is, vagyis még hosszabb.

mbombe_Paramount_Group_wheeled_armoured_fighting_vehicle_South_Africa_African_line_drawing_blueprint_001.jpg

Ezek a méretei, 7.715m a hossza, nem is olyan hosszú. Én 16-20m-es gépen dolgoztam, nekem ez kicsi.:D Hasra ne essek már előtte.

mbombe-dffgkvrdflfgk01.jpg
mbombe-dffgkvrdflfgk02.jpg
Beltér sem rossz, kényelmes ülések!
Össze kelet volna montázsóni akkor jobb lenne az összkép, ám így is lehet szépen látni.
Ha kettő össze van fordítva ajtókkal, komoly kis kórház lenne. A torony helyet, alatt az elszeparált műtő! Kilehetne szépen alakítani. Nagyon jól alakítható variálható gép, szerintem.

- Lánctalpakkal mégy jobb lenne, no de egyelőre ez van.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Szevasz!
- Látod tudunk más stílusban is beszélgetni. Igen megnézegettem ezeket a FNSS-ket, Ám nem vagyok elájulva tőlük, igaz egyik kerekestől sem. :( Mivel nekem az nem tetszik ezekbe a gépekbe hogy nagy a szabad tér a kerekek körül. Vagyis a kerék s váz felület között. Én biztos odapörkölnék a gépágyúval vagy valamilyen rakétával. Na de minden kerekesre jellemző ez, nem csak a szóban forgó, általad említett FNSS-nek. Nem is rovom ezt csak ennek a gépnek hibájául, mivel kell ott a mozgástér a terep miatt, csak nekem ezért nem tetszenek. Piszkosul szabadon vannak hagyva Belülről meg nem győzik védeni a lövészek lábait, az aknákon kívül. Miért nem raknak sárvédőt amin már a lövedék irányt változtatna. Valami védelem kellene még. Gondolom mondod hogy széles lesz, a fene úgy egye, had legyen széles csak védjen! Itt is látod hogy a gépágyút feltette egy konzolra, Na ezek se tetszenek mert nem díszek azok hogy mutogassuk. Imádom mikor felmálházzák ezeket a kocsikat mint a karácsonyfát! Jó magasra, aztán annak tetejére is teszünk még valamit. Ugye érted miért nem tetszenek.

PARS_6x6_wheeled_armoured_combat_vehicle_FNSS_Turkey_Turkish_defence_industry_line_drawing_blueprint_001.jpg

- A láncosak alacsonyabbak s oldalt jobban védettek, szerintem nem tudom hogy miért ragaszkodtok annyian a kerekesekhez. Esetleg leírnád hogy miért jó a kerekes, hátha én is átállnék!
- A láncosak jobbak a saját helyi viszonyainkhoz is, Agyagos, saras, dombos, leveles terepen a tapadási felület a fontos. Ezeknek a kerekeseknek az érintkezési felülete a talajjal is elég kicsi, így az agyagos stb. talajon ottmaradnak, nem fogják tudni követni a láncos tankokat.

- Természetesen külhonba szükség volna rájuk, mint látom úszóképes is! Előnyére válik.
PARS_6x6_wheeled_armoured_combat_vehicle_FNSS_Turkey_Turkish_defence_industry_military_technology_001.jpg


A kilépője sem olyan rossz. Elég megnyerő! Az arca jó nagy van neki s elég meredek.
PARS_6x6_wheeled_armoured_combat_vehicle_FNSS_Turkey_Turkish_defence_industry_military_technology_009.jpg


Talán jobban kelet volna védeni.

- Most jön az hogy ez a gép ugye Török. Így sajnos a tantóbácsi leintet bennünket a vételéről. Gondolom a kezdeti Gidrán után jöttek volna ezek a gépek!
Így lép be a politika a gazdasági életbe. Ennyi sajnos. :(
Kerekes vagy lánctalpas?
A lánctalp önmagában egy jelentős súly. A gumis még nem terjedt el a tartósság hiánya miatt, habár az Ausztrál IFV tenderen a Redbacken gumis lánctalp van. Plusz a lánctalpas mozgásképtelenné válik a lánctalp sérülése miatt, mégha más sérülése nincs is a járműnek, míg a kerekes 3 keréken is mozgásban marad.
Legfőképpen talán ezek miatt.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Visszatérve a Mbombe-ra írtad hogy nagyon nagy, kell is hogy az legyen ha egészségügyi kocsit akarunk belőle.
mbombe-6-variant-1.jpg

Sőt még úgy gondolom hogy lehetne ebből a 6x6-os formából 8x8-as is, vagyis még hosszabb.

mbombe_Paramount_Group_wheeled_armoured_fighting_vehicle_South_Africa_African_line_drawing_blueprint_001.jpg

Ezek a méretei, 7.715m a hossza, nem is olyan hosszú. Én 16-20m-es gépen dolgoztam, nekem ez kicsi.:D Hasra ne essek már előtte.

mbombe-dffgkvrdflfgk01.jpg
mbombe-dffgkvrdflfgk02.jpg
Beltér sem rossz, kényelmes ülések!
Össze kelet volna montázsóni akkor jobb lenne az összkép, ám így is lehet szépen látni.
Ha kettő össze van fordítva ajtókkal, komoly kis kórház lenne. A torony helyet, alatt az elszeparált műtő! Kilehetne szépen alakítani. Nagyon jól alakítható variálható gép, szerintem.

- Lánctalpakkal mégy jobb lenne, no de egyelőre ez van.
Látszik rajta, hogy arra a köves, dimbes dombos, árkos, de kemény talajú terepre van tervezve és gyártva.
De biztos nem rossz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Én most azon (is) erősen elgondolkodnék, hogy a Dunaferrt hogyan kellene magyar céggé „varázsolni”. Mert jó lenne valahol saját pácélacélt előállítani.
Dunaferr nem tud páncélacélt előállitani.Soha nem is tudott.

9938490724_2221e5edb9_n.jpg
images

Panhard M3.Kicsi.Belefértek annyian,mint a Mbombéba.1970ben,akkori harci felszereléssel.A védelme aknák ellen lényegében nulla,IED és CE védelme dettó nulla.KE védelem,7,62milis lőszer.Főfegyvere egy gp,kézi müködtetésű toronyban.
Na,ezért nagyok a mai járművek.Mindegyik.Fuchs II,Patria 6x6,Griffon,akármi modern PSZH semmivel nem kisebb,mint a Mbombe 6.Csak kevésbé védettek.Meg kisebb a hasznos terük.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
  • Itt az oroszok csoda járgánya a BMP-1, nem akarom szaporítani a szót, nem akarok véleményt mondani róla, nekem akkor is tetszik. Igaz soha nem ültem benne. Biztos vannak problémái, nekem is sok minden feltűnt, főleg a belseje.
  • Ám a kiszállás a lényeg, ráűlsz a küszöbre, a lábad leér a földre ha akarod s a másikat csak utána húzod s már szaladhatsz is, ha a gémberedés kiállt a lábadból!!! Ennyi.
Befele fordítva, leülsz a küszöbre s beemeled a lábaidat, ha sérült vagy behúznak a többiek!!!
Ennyi....! Nincs nagyon túl fikciózva!!!

Nem akarlak elkeseríteni, de a BMP-1 kurva szűk. És nem a mostani gyalogsági felszerelésben szűk (kevlármellény stb) , hanem a régi MH "felszerelésben" is. A térdeim a füleim mellett voltak, de legalább keskeny. A lábfejemet nem tudtam hova tenni. Oké, én 189 cm magas vagyok és 45-ös a lábam. Ahányszor én "utaztam" vele még nem is volt rendesen bemálházva, se tartaléklőszer, se semmi, csak a puszta bokorugró cucc. Annak viszonylag könnyű ki-be szállni, aki az ajtónál ül, mert az olyasmi, mint személyautóba beszállni, nem kell a küszöbre ülni, de aki belül van, végig kell csúsznia az ülőpadon.
Rendesen klausztrofóbiás élmény benne lenni, mikor le vannak csukva a fedelek és vágtat a pampán keresztül. Inkább választanám a golyózáport, mint azt a kotlákot...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Látszik rajta, hogy arra a köves, dimbes dombos, árkos, de kemény talajú terepre van tervezve és gyártva.
Sokadszorra.Ez egy fals hit.Az esős évszak alatt a szavanna még rosszabb,mint a sztyepp a raszputyica idején.Afrikában meg Mo-nyi területeken nincs kövesút.Megyényi területeken meg semmiféle útnak nevezhető dolog.A tájak meg nagyon változatosak.Tepsisima szavannátol a kemény hegyi terepig minden van.
És bármilyen meglepő,afrikai harcoknak fontos terepe a városok.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Éshogy mennyire batár a Mbombe 6
mbombe_Paramount_Group_wheeled_armoured_fighting_vehicle_South_Africa_African_line_drawing_blueprint_001.jpg

Gidrán
gidran01-2.jpg

2 méterrel hosszabb a búr a kebabnál.De mig a Gidrán egy járőr jábmű,a Mbombe egy teljes értékű PSZH.8+3 fős személyzettel,egy teljes értékű torony telepitésének lehetőségével,2x akkora hasznos térrel.Széelessége,magassága meg ugyan az (nüensznyi,lényegtelen eltérés).Páncélvédelme meg nagyságrenddel jobb.
Mbombe jóval fejlettebb konstrukció,mint a Gidrán.
Mbombe 4 meg akkora,mint a Gidrán,csak jóval védettebb,és nagyobb a hasznos tere.
Valójában a Mbombék,maguk kategóriájában,védettségi szintjén,a korszerű járművek között inkább kifejezetten kompaktak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
  • Különben az ablaka tetszik hogy kilát a sofőr! Nem kell neki kukkolni a lukon!!!!! Mennyit ittál hogy ilyeneket írsz?
  • Nem nagyobb mint az a Redvás nagy, drága Boxer, amiből csak kukkolsz ki.
Lehet az, hogy új tagként abbahagyod az örjöngést? o_O
Pláne, hogy mennyire vagy képben Boxerből:
US77XS7QK5EZLB64XFBAPEAXJQ.jpg
 
  • Vicces
Reactions: hete

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Mi a fenét akartok ettől Xartól? Mivel a cikkek azt írták, hogy egy bizonyos magyar cég "felkészült" az összerakásra, ez vajon mit jelent?
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Dunaferr nem tud páncélacélt előállitani.Soha nem is tudott.

9938490724_2221e5edb9_n.jpg
images

Panhard M3.Kicsi.Belefértek annyian,mint a Mbombéba.1970ben,akkori harci felszereléssel.A védelme aknák ellen lényegében nulla,IED és CE védelme dettó nulla.KE védelem,7,62milis lőszer.Főfegyvere egy gp,kézi müködtetésű toronyban.
Na,ezért nagyok a mai járművek.Mindegyik.Fuchs II,Patria 6x6,Griffon,akármi modern PSZH semmivel nem kisebb,mint a Mbombe 6.Csak kevésbé védettek.Meg kisebb a hasznos terük.
Oké.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
742
1 411
93
Ezért favorizálom a kicsi mozgékony járművet, mint a Fennek, a Panhard CRAB, a Trexton Commando. (habár az már elég nagy) Vagy éppen a Pars 4x4. Máshol már írtam, a mi domborzati viszonyaink között, a folyóvizekkel, csatornákkal szabdalt síkon, homokon, akácos dűlőúton, az éppen csak hegyeinken, kell valami könnyű, gyorsan mozgó, úszóképes, nagy hatótávú, akár hibrid jármű, ami 2-3-4 embert eljuttat abba a pozícióba ahonnan a „kerekek közé durranthatnak”, majd visszahozza őket. Akár úgy is hogy közben egy másik járműről drón indítanak. Vagy föld-levegő rakétát.
Én így képzelem a mostani történések tudatában.
- Ez rendben is van s osztom a véleményedet a kis gépekkel kapcsolatosan. Kis gép, kis célpont, könnyen eltűnik a helyszínről. Na de a mai háborúban saját magát kell megvédenie minden gépnek mindentől. Aknáktól, RPG-től, gépágyúktól, rakétáktól, helikopterektől, Drónoktól, s minden egyébtől.
Ehhez viszont minden fegyver - saját ellen fegyverrel kell rendelkezzen. Egy gépágyú nem elég mindenhez. Egy 4x4-re mit tudsz felpakolni, mennyi pótlőszert tudsz vinni? Mennyi Manpadot tudsz vinni. Sőt még 4 lövészt is vigyünk. Vigyünk még kaját, vizet, Időjárásnak megfelelő ruházatot.
- Éppen néztem valamelyik topikban be lett mutatva 10 lövész felszerelése. Egy lövésznek elég sok cucca van a málhazsákba! Nem irigyelem mikor fel kel szedelőzködnie. Rengeteg hely kell.

- A Duna-Tisza közén a homokon a löszös terepen még csak-csak el tudsz menni terepen a kerekesekkel esőben. Ám a Tiszántúlon az agyagon, fekete földön esőbe kétlem. Keményre letaposott utakon bolyongva esetleg. Toronyiránt biztos nem, ott fogsz maradni. Ameddig láncossal még simán elmész toronyiránt is. Erre találták ki az MT-LB széles lánctalpját.
- Tehát inkább 6x6 legyen az alap, 4 lövésszel! Akkor talán a cuc is befér s a pótlőszer is.
Ugyanakkor a gép fölső részén is több fegyvert lehet telepíteni.
- Ugyanezek a kisgépek jók volnának láncosan! Mennének hegyoldalon, sárban, mindenen keresztül.
Láncosan is lehet mozgékony, csak a láncfeszítőnek kell stabilnak lennie.

- Ugyanakkor a kis gépeknél viszont a (motor s sebességváltó) elhelyezése a problémás.
Az általad említett FNSS-ben is hol a motor? Ha jól láttam a sofőr mögött, úgy mint az MT-LB-ben. (Javíts ki ha nem ott van!)
Így az is vesz el helyet a deszanttérből. Sok kicsi hely elvesztése sokra megy.
- Nekem ebben a Mbombe-be a motor elhelyezése tetszett nagyon, hogy előre helyezték. Kettős haszna van, ugye működteti a járművet s védelmet nyújt "valamennyire" (pajzs) a vezető részére.
Így hátul a lövészeknek több hely marad, s a gk.pk.-nak is van helye. :D Egy fővel többet szállít. Lesz aki vezeti az akciót.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
- Ez rendben is van s osztom a véleményedet a kis gépekkel kapcsolatosan. Kis gép, kis célpont, könnyen eltűnik a helyszínről. Na de a mai háborúban saját magát kell megvédenie minden gépnek mindentől. Aknáktól, RPG-től, gépágyúktól, rakétáktól, helikopterektől, Drónoktól, s minden egyébtől.
Ehhez viszont minden fegyver - saját ellen fegyverrel kell rendelkezzen. Egy gépágyú nem elég mindenhez. Egy 4x4-re mit tudsz felpakolni, mennyi pótlőszert tudsz vinni? Mennyi Manpadot tudsz vinni. Sőt még 4 lövészt is vigyünk. Vigyünk még kaját, vizet, Időjárásnak megfelelő ruházatot.
- Éppen néztem valamelyik topikban be lett mutatva 10 lövész felszerelése. Egy lövésznek elég sok cucca van a málhazsákba! Nem irigyelem mikor fel kel szedelőzködnie. Rengeteg hely kell.

- A Duna-Tisza közén a homokon a löszös terepen még csak-csak el tudsz menni terepen a kerekesekkel esőben. Ám a Tiszántúlon az agyagon, fekete földön esőbe kétlem. Keményre letaposott utakon bolyongva esetleg. Toronyiránt biztos nem, ott fogsz maradni. Ameddig láncossal még simán elmész toronyiránt is. Erre találták ki az MT-LB széles lánctalpját.
- Tehát inkább 6x6 legyen az alap, 4 lövésszel! Akkor talán a cuc is befér s a pótlőszer is.
Ugyanakkor a gép fölső részén is több fegyvert lehet telepíteni.
- Ugyanezek a kisgépek jók volnának láncosan! Mennének hegyoldalon, sárban, mindenen keresztül.
Láncosan is lehet mozgékony, csak a láncfeszítőnek kell stabilnak lennie.

- Ugyanakkor a kis gépeknél viszont a (motor s sebességváltó) elhelyezése a problémás.
Az általad említett FNSS-ben is hol a motor? Ha jól láttam a sofőr mögött, úgy mint az MT-LB-ben. (Javíts ki ha nem ott van!)
Így az is vesz el helyet a deszanttérből. Sok kicsi hely elvesztése sokra megy.
- Nekem ebben a Mbombe-be a motor elhelyezése tetszett nagyon, hogy előre helyezték. Kettős haszna van, ugye működteti a járművet s védelmet nyújt "valamennyire" (pajzs) a vezető részére.
Így hátul a lövészeknek több hely marad, s a gk.pk.-nak is van helye. :D Egy fővel többet szállít. Lesz aki vezeti az akciót.
Azt azért ugye tudod, hogy nem én döntök a te tanácsodra.
Plusz nem kell feltalálni a spanyol viaszt, mert fel van már találva. Mindezt azzal együtt, hogy értem az érveidet.
Ha a lánctalpas MINDEN tekintetben jobb lenne akkor mindenen lánc lenne.
Ha a motor elől lenne jobb helyen akkor mindenki oda rakná.
Ennyire azért nem egyszerű ez a szakma hogy mi most itt kiokoskodjuk, hogy ők eddig rosszul csinálták.

Én pl Negannal qrva sok mindenben nem értek egyet, de elolvasom mert tágítja a világnézetem a tudásom.
Na ezt csak azért írtam, mert itt majd mindenkinek van titkos favoritja, és az is hamar kiderül, bőven vannak itt szakik akik sokkal jobban vágják ezeket a dolgokat.
Ezt a Mbombét pedig dédelgetheted ugyan, de biztos, hogy nem fogunk egy évtizedes dél-afrikai technikát rendszeresíteni.
Az esős időre meg az agyagos utakra pedig csak annyit, olyankor sem áll meg az élet, emberek dolgoznak, a gépek jönnek mennek teszik a dolgukat olyankor is, aztán ha jól emlékszem nem lóháton. Szóval ki van találva arra is a megfelelő technika.

A sok-sok védelemről pedig, a halálcsillag sugara ellen semmi nem véd meg, a többire pedig szintén van működő szisztéma.

De tőlem lehet Mbombe is, habár mint az első sorban írtam, nem én döntök.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
742
1 411
93
Kerekes vagy lánctalpas?
Szevasz!
- Nem rossz a felvetés! Én a láncos mellett szavazok. Nem is a gumi lánctalp mellett, mivel még nem kiforrott. Hanem a BMP típusú keskenyebb könnyebb lánctalpak mellet. Mindig szerintem a tömeg, - ami rajta fut -, határozza meg a láncméret milyenségét, illetve a feladat amire kitalálják a gépet.
- A többivel viszonylag egyetértek.
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár