Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Köszi, hogy felolvastad a paramountos prszöveget, de az igazság az, hogy bármelyik új APC tudja ezt a modularitást. Még a régiek is, Fuchsból is volt kismillió feladatú variánsról terv 4x4-től 8x8-as változatokig, pedig akkor még nem volt sehol a "hű de moduláris" divat hullám. Aztán ezekből a tervekből mennyi valósult meg a költségek miatt, már más kérdés.

Ki a tököm akar teherautó platós kerekes apc-t? Hány példa van erre?
Azok a középmotoros apc-k legalább úsznak, meg nem jut be olyan könnyen szemből a deszanttérbe valami, mert ott a motortér egy plusz védelmi réteget adva. Látod, mindennek megvan az előnye és hátránya is.
10 kg tnt a kerék vagy has alatt ma már nem nagy kunszt, Pars, Patria 6x6 mind tudja ezt. MRAP-ok is Ballisztikai védelmet meg inkább hagyjuk ebben a kategóriában, mikor üveg a járműved frontjának jelentős része. Level 4 nem kiemelkedő ma már, hanem elvárható szint.

A másik meg nehogy csak bemondás alapján teljesüljön a védelmi színt, mert a kazahoknál se tesztelte senki sem ennek valódiságát és a paramount nem tudta igazolni hivatalos tanúsítvánnyal a 8x8-nál sem. Lehet ez is kamu, ahogy kiderült 550 lovas motor helyett csak 450 lovas volt a protóban a gyártó állításával szemben.

"representatives of the KPI did not present certificates documenting the conduct of ballistic tests, including mine resistance testing, as well as fire protection from small arms and large-caliber weapons for compliance with the officially declared KPI tactical and technical characteristics (TTX) of this product, - the officer-technician of the military unit testifies. - In this regard, the absence of documentary certificates gives reason to believe that the stated performance characteristics do not correspond to reality and they are taken, in their conviction, in a favorable light for themselves. That is, literally "sucked from the finger ."

Értem a "mit mértre válasz", csak ez nem az a helyzet.
Hanem csak az történik, hogy szokás szerint te piedesztálra emeled a puncit, de nem azt, ami valóban megérdemelné, hanem azt ami neked tetszik kinézet, szín, megnyerő pr szöveg vagy mit tudom én mi alapján. És onnantól nincs ész érv, bizonyíték, kazah teszt, ami meggyőzhetne az ellenkezőjéről. A valóság meg az, hogy a nap végére még mindig kutyának se kell majd a a Mbombe, a kifli és a Su-80 sem valamilyen ok folytán. Vajon mért?!

Ha mondjuk a Patria 6x6 iránti kampányolást, istenítését kéne olvasni oldalakon át tőled újra és újra, azt még abszolút megérteném (és szó nélkül odébb tekerném az oldalt :hoppá::D), na de ennek a kétes hátterű valaminek... :szemforgatás:
Mi a faxnak kérdezel,ha nem vagy kiváncsi a válaszra?
Felmodtad a kötelező baromságokat,miközben érveket nem vitattad,hülyeséget mantráztad,és butaságokat állitottál.
Pl.Fuchs ha úszóképes kivitelű,akkor csak a 7,62milis ellen véd,de a full páncélozott változat sem éri el a Mbombe 6 védelmi szintjét.Szemből nem a motor van,hanem a vezetőtér,és szintén üvegfelületű.Egy lehajtható páncéllemezt meg bármikor lehet tenni a másikra is.VABok gyakorlati harci tapasztalata meg az,hogy nem hajtják le a védőlemezt,mert a kilátás fontosabb.Griffonrol már le is hagyták.Teherautó platóval(vagy konténerhordozóval,tartályfelépitménnyel-de lehet akár palettásan cserélhető is) meg már nem PSZH,hanem PSZJ.Ukrajnában most láthatód,hogy nagyon is kellenek az olyan járművek.
Valójában nem vagy te kiváncsi semmiféle érvre,se nem nincs semmiféle érved,csak simán egy kötekedő fax vagy.
Különbben a Mbombe 6 bevetésre került Libiában,ahol egyet lőttek ki,ZU23 gá-val,oldalról.Nyugodj bele,az hosszába átlövi a Gidránt,és simán kilukasztja oldalrol a Lynxet is.És a tipust másolják.A cseh-francia TITUS például teljesen ugyan ez az elrendezés.RM szintén csinált orrmotoros PSZH-t,a TM170-Barrakuda vonalat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Igen. Sikereket értek el T-34-85-ök (!) ellen, meg kilőttek egy PT-76-ot. :D
T-54 ellen már csak oldalról, hátulról flankelve volt igazán esélye.
T62 frontpáncélját nem ütötte át első lövésre,T55ét igenJa,hogy legalább @Hpasp irását el kellet volna olvasni......
Arra céloztam, hogy szerintem nem hasonlóak a körülmények Angolában és Közép-Európában.
Ami azt illeti,67ben az IDF is bevetette az AML90 járgányokat (a Ratel90 ugyan azt a tornyot használta,liszenszgyártották),és T55 meg M48 és Centurion hk-kat is kilőtték velük.Jordánoknak ugyanis nyugati hk-aik voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Mi a faxnak kérdezel,ha nem vagy kiváncsi a válaszra?
Felmodtad a kötelező baromságokat,miközben érveket nem vitattad,hülyeséget mantráztad,és butaságokat állitottál.
Pl.Fuchs ha úszóképes kivitelű,akkor csak a 7,62milis ellen véd,de a full páncélozott változat sem éri el a Mbombe 6 védelmi szintjét.Szemből nem a motor van,hanem a vezetőtér,és szintén üvegfelületű.Egy lehajtható páncéllemezt meg bármikor lehet tenni a másikra is.VABok gyakorlati harci tapasztalata meg az,hogy nem hajtják le a védőlemezt,mert a kilátás fontosabb.Griffonrol már le is hagyták.Teherautó platóval(vagy konténerhordozóval,tartályfelépitménnyel-de lehet akár palettásan cserélhető is) meg már nem PSZH,hanem PSZJ.Ukrajnában most láthatód,hogy nagyon is kellenek az olyan járművek.
Valójában nem vagy te kiváncsi semmiféle érvre,se nem nincs semmiféle érved,csak simán egy kötekedő fax vagy.
Különbben a Mbombe 6 bevetésre került Libiában,ahol egyet lőttek ki,ZU23 gá-val,oldalról.Nyugodj bele,az hosszába átlövi a Gidránt,és simán kilukasztja oldalrol a Lynxet is.És a tipust másolják.A cseh-francia TITUS például teljesen ugyan ez az elrendezés.RM szintén csinált orrmotoros PSZH-t,a TM170-Barrakuda vonalat.
Azért kérdezek, hátha leveszed a kifli napellenzős szemüveged, elgondolkozol és te is rájössz magadtól a blődségekre.

Mbombe level 4 védelmű ez semmi extra ma már egy kerekes APC-nél.

VAB meg úgy a franciák mikor vettek részt utoljára konvencionális háborúban? Peer to peer ellenfél ellen? Az afrikai békefenntartás nem számít. Nem lehet, hogy meghatározza ez a doktrínájukat?

Nem APC-ből kell létrehozni akkor már platóst. Nem egyszerűbb, olcsóbb teherautót ellátni egyre komolyabb védelemmel?

Tehát a Mbombe jobb mert nem csak a driver és a járműparancsnok döglik meg benne, ha átjut az üvegen vagy a páncélon valami, amit lehet a motortér megállítana mögöttük, hanem a deszantból is jó eséllyel. Értem.

Az a vékony lehajtható kazánlemez mennyit ad hozzá a védelemhez mondjuk a VAB-on. Költői kérdés volt :D

Attól, hogy te odaképzeled, hogy a Mbombet másolja a Titus valami olyan logika mentén, hogy 2 évvel előtte jelent meg, attól még aligha lesz igaz. Nem inkább mrap felépítésű mindkettő deszant tere?

TM170 leginkább belügyesekhez és rendőrökhöz került.

Amúgy senkit se érdekel, hogy orrmotoros, vagy nem egy jármű, az csak design choice. Mint írtam fentebb, megvan mindennek az előnye és a hátránya is. Már ha vetted volna a fáradságot és értelmezted volna... ugye?

Senkit se érdekel, mi mit lőtt át. Ha valami level 4 védelemmel bír, akkor nem várom el, hogy megvédje a seggem bármi nagyobbtól. Ilyen egyszerű.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Valójában nem vagy te kiváncsi semmiféle érvre,se nem nincs semmiféle érved,csak simán egy kötekedő fax vagy.

Mi ez az idehányt valami megint, meg ez a sírás.

Ne szórakoztass ennyire légy szíves, mert nagyon élvezni fogom.

Itt csak te szoktad felmondani a szokásos mondókád és hülyeségeket. Ha nem állja meg a helyét, akkor jön a személyeskedés, mint most is...

Kaptál elég érvet az ÉVEK alatt, most is, meg minden egyes alkalommal mikor elkattant valami, rádjött a bolondóra és előkerült a kifli, a mbombe meg a többi szarod, politikai ömlengésed.

Csak egész egyszerűen képtelen vagy elfogadni ezeket az érveket. Ahogy képtelen vagy a szövegértelmezésre most is, megint és ismét csak a saját igazadat bizonygatod. Ahogy az elmúlt években is mindig, bármennyi érvet hoztunk fel neked jópáran.

Annyi változott, hogy a többség már fel sem veszi, le se szarja senki mikor belekezdesz újra és újra. Meg se nézik ezt a topicot. Mert belefáradtak, legyőzted őket. Nem az érveid helyességével, bizonyításával, hanem a kitartásoddal, az ellenérvek, tények (mint a hatalmas kazah vörös zászló) ignorálásával.

Magam se értem, mért pazarlom én is most rád az időm.

Te tipikus példája vagy a "Míg nem volt facebook, csak a családod tudta rólad, hogy hülye vagy." mondásnak. Mindig ez jut eszembe rólad, mikor rázendítesz hétről hétre a mantrázásra, akár politikai akár haditechnikai. Mintha bárkit is érdekelne, bármit is változtatna.

De legyen boldog napod, legyen a mbombe, meg a kifli a világ legfejlettebb, legtökéletesebb csudijó hipszi szupcsi haditechnikája és olyat tudnak amit semmi más meg se közelíthet. Ha elég erősen hiszel benne, biztosan valóra válik, szorítok házzá!

De a nap végén továbbra se fogja senki se megvenni se ezt, se a kiflit.

És igazad van tényleg én vagyok a kötekedő fasz, mert rászólok az elmegyógy ebédlőjének közepén ordibáló önjelölt napóleonra, hogy hiába visítja teli torokból, hogy márpedig ő beveszi moszkvát, attól még nem fogja. További terápiás időpontért hívd a titkárnőm kérlek...

Fentebb is kaptál elég érvet, olvasd el újra, próbáld meg értelmezni, végig gondolni. Normálisan válaszolni. Ha nem megy, hát ez van, rólad szegénységi bizonyítvány, nem is kell válaszolni. Én meg egész egyszerűen leszarom, ahogy téged is. Ennyi az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Mi ez az idehányt valami megint, meg ez a sírás.

Ne szórakoztass ennyire légy szíves, mert nagyon élvezni fogom.

Itt csak te szoktad felmondani a szokásos mondókád és hülyeségeket. Ha nem állja meg a helyét, akkor jön a személyeskedés, mint most is...

Kaptál elég érvet az ÉVEK alatt, most is, meg minden egyes alkalommal mikor elkattant valami, rádjött a bolondóra és előkerült a kifli, a mbombe meg a többi szarod, politikai ömlengésed.

Csak egész egyszerűen képtelen vagy elfogadni ezeket az érveket. Ahogy képtelen vagy a szövegértelmezésre most is, megint és ismét csak a saját igazadat bizonygatod. Ahogy az elmúlt években is mindig, bármennyi érvet hoztunk fel neked jópáran.

Annyi változott, hogy a többség már fel sem veszi, le se szarja senki mikor belekezdesz újra és újra. Meg se nézik ezt a topicot. Mert belefáradtak, legyőzted őket. Nem az érveid helyességével, bizonyításával, hanem a kitartásoddal, az ellenérvek, tények (mint a hatalmas kazah vörös zászló) ignorálásával.

Magam se értem, mért pazarlom én is most rád az időm.

Te tipikus példája vagy a "Míg nem volt facebook, csak a családod tudta rólad, hogy hülye vagy." mondásnak. Mindig ez jut eszembe rólad, mikor rázendítesz hétről hétre a mantrázásra, akár politikai akár haditechnikai. Mintha bárkit is érdekelne, bármit is változtatna.

De legyen boldog napod, legyen a mbombe, meg a kifli a világ legfejlettebb, legtökéletesebb csudijó hipszi szupcsi haditechnikája és olyat tudnak amit semmi más meg se közelíthet. Ha elég erősen hiszel benne, biztosan valóra válik, szorítok házzá!

De a nap végén továbbra se fogja senki se megvenni se ezt, se a kiflit.

És igazad van tényleg én vagyok a kötekedő fasz, mert rászólok az elmegyógy ebédlőjének közepén ordibáló önjelölt napóleonra, hogy hiába visítja teli torokból, hogy márpedig ő beveszi moszkvát, attól még nem fogja. További terápiás időpontért hívd a titkárnőm kérlek...

Fentebb is kaptál elég érvet, olvasd el újra, próbáld meg értelmezni, végig gondolni. Normálisan válaszolni. Ha nem megy, hát ez van, rólad szegénységi bizonyítvány, nem is kell válaszolni. Én meg egész egyszerűen leszarom, ahogy téged is. Ennyi az egész.
Bocs,de te kezdtél el kefirezni és Su80-t emlegetni.
Mellesleg teljesen ignoráltad,hogy oda irtam:akármilyen szimpi egy tervezet,alapos gyakorlati próbákon kell igazolnia a szimpátiát a rendszeresitéshez-ha elbukik,nem kell.
Patria 6x6 példul csak level 3 szintű,ahogy a Fuchs is alapbol,KE értelemben.Mbombék akna,IED és CE védelme meg KATEGÓRIÁJUKBAN a legjobb.Ami azt illeti ezekben eléri,aknavédelme meghaladja a Lynx védelmét (Mbombe 6).
Griffon ugyanolyan elrendezésű,mint a búr csodák.Ratel meg farmotoros volt,és maga korában mégis jol bevált.
Fuchs anno egy tipuscsalád lett volna,mint aminek ezt a búr vasat tervezték.De a 6X6 pont középmotoros konstrukció miatt nem lehet olyan változatos modifikációkra tervezni,mint a búr 6x6-ost.
Teherautókat is kell páncélozni,mert a mai harcviszonyok között bárhol érheti őket támadás.De a teherautókat nem lehet annyira páncélozni,mint egy eleve páncélosnak tervezett járművet.A konkrét hadszintéri szállitás feladata lenne a PSZJ változatú búr csodának,a mogöttes területekről való szállitás a páncélozott teherautóké.
Mbombék hibrid járművek.PSZH/PSZJ-MARP hibridek.Hibridháborúra tervezték őket.És viszonylag olcsók.Könnyen illeszthető egy logisztikai rendszerbe.
Nem a lovag csataménje,hanem a kisérő csatlós mindenes lova,ami ha kell csatába viszi a katonát,de lehet málhásló is,meg a szekér alé is be lehet fogni-és olcsón beszerezhető,pótolható,eltartható.
Hogy a szülőhelye analógiájánál maradjak,a Mbombe 6 nem a Ratel utódja (az a Pátria AMV),hanem a Casspiré.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
733
1 399
93
Jóember !

Csupán egy motor gyártása, több száz külföldi beszállítót takar.
- Feltudnád sorolni azt a 200-300 beszállítót?:rolleyes: Ne akasszál már hasba! :confused: Minden alátétet más gyárt, vagy dugattyút.:cool: Netalán a hajtókarokat is 12 különálló gyártó gyártja?:eek: Na eredj már.....!
- Különben se mondtam hogy motort akarunk gyártani!

- ÖSSZESZERELŐ ÜZEM... Érteni magyart.

Az embereknek munkát biztosít! Fizetést kapnak! Tudnak miből villanyszámlát, gázszámlát fizetni!

Ha megvesszük a Fussst, meg otthon ülnek, kifordított zsebbel. Nincs villanyszámla fizetés, meg gázszámla fizetés. - Jöhet a segély! -
Jöhet a REZSICSÖKKENTÉS.....a végtelenbe. Állambácsi meg kiadta a nagy lóvét, persze...! Amit tőled be fog hajtani adó formájába....! Ugye? Meg a bankok, kamatostól.

Ui: Megtudnád nekem mondani hogy 1e= mennyi forint? Mennyit kell nekem dolgoznom hogy keressek egy eurót? S utána idebiggyesztenéd mennyibe kerül a fussss-od.

Kezdj már ébredezni ember! Ha nem tudtad nem baj, ám próbáld megérteni!

- Gépgyártás technológiát végeztem, ne akarj kioktatni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
733
1 399
93
Szemből nem a motor van,hanem a vezetőtér,és szintén üvegfelületű.Egy lehajtható páncéllemezt meg bármikor lehet tenni a másikra is.VAB-ok gyakorlati harci tapasztalata meg az,hogy nem hajtják le a védőlemezt,mert a kilátás fontosabb.Griffonrol már le is hagyták.
- Mit gondolsz lánctalpas változatban is lehetne kérni a 6x6-os M-Bonbejt. Sokkal jobb lenne. Majdnem olyan mint a BMP, csak jobb mivel elől a motor! S kicsit magasabb, kényelmesebb, világosabb, tágasabb, mindent amit kértek a katonák. Megcsináltam a láncos képet csak nem tudom ide feltenni.:( Leopárd 1-ről levettem a láncot, s ez alá helyeztem a gumikerekek helyet. Jól néz ki, pont végig érte. Az úszóképességet is meg lehetne oldani könnyen. Még szabályozni is lehetne a merülési mélységet! ;) Rakott-üres jelige!
- Ha észrevetted körkörös védelme van, ATGM-ekkel szemben. Fölülről nem tudom!

IFV-nek ott a Lynx, ez pedig az egyéb feladatköröket láncosan pont ellátná! Saját védelmében meg ugye egy kicsit fel kell tuningolni. Főleg légvédelmét! Arra már meg is van a megfelelő szerkezet.
A hátsó deszanttolási ajtó meg tökéletes!
- Azért olcsóbb esetleg mivel nincs annyi elektronika benne mint a BOXER-ba. Azon meg utólag is lehet segíteni. Illetve szerintem biztos lehet x elektronikával is kérni, ugye csak akkor drágább lenne.

- Jól átgondolva én Kaposváron ezt a gépet készíteném el, német elektronikával. Természetesen ha a németek is bele mennének. Jobb mint azok a nagy kerekes céltáblák.
Oldal védelem is növelhető még ha kell. Sok ötlet forog a fejemben.
Angolában meg konkrét példa van rá,hogy a Ratel90 ágyús lövészjármű hk-kat győzött le.
- Ez is tetszik, nekem elég volna egy 57mm-es vagy egy 67mm-es s fölötte egy 30mm-es. Mint a függőleges kétcsövű puska! A 30-ast használnánk, ám ha kell ott lenne az 57-is! Azzal is lehet védekezni!
- Szóval lenne itt ötlet gondolat, csak ugye nem haladunk egyről a kettőre, csak megy a toporgás mint a tojós galamb!
- Szerintem nem látják a katonák azt az ütemtervet, hogy akkor most ezt megoldjuk eddig! S valóban meg is történjen, s be is fejeződjön. Majd következik ez a másik feladat, stb...stb...!
 
  • Vicces
Reactions: krisss

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 067
27 297
113
  • Tetszik
Reactions: honved

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Ezek szerint kijavitották a próbán előjött hibákat?Merthogy jópár előjött.(önmagában ebben semmi extra nincs,egyik fejlesztés sem volt rögtön hibamentes).Szemérmesen halgat a cikk ezekről a dolgokrol.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Mbombe 4 csendben terjed.India,arabok,thaiok,és Togo.20db van náluk rendszerben,és már átesett a tűzkeresztségen az északi határaikon dzsihadista gerillákkal folytatott harcban.Álitólag jol bevált,közelebbi részletezés nincs (Africa military cikk,de nem tudom belinkelni valamiért)
Mbombe_4_Togo_MoD.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
.


Majd a RM átcímkézi!

Van a már bevált forgatókönyv Mo-nak: A tízszeres ár nyereségének a tizedéből megtolnak egy kis támogatást az évi magyar kincstári 100-150 média-milliárd mögé, és a helyi német-gumi-csont fogyasztók is gyorsan lelkes hívek lesznek, mint most is más termék esetében.


A bátraknak javasolt egy "csináld-magad" költségelemzés, Ár/Érték arány becslés, és utána akár az önkritika.
Nem az a "kemény" aki ragaszkodik a média-vetített illúzióhoz, hanem aki felismerve a dolgot tud/mer változtatni(..a véleményén)!

Lassan kezdek ezzel a csodával barátkozni, főleg egy "kis" izraeli --elektrinika/szenzor/fegyverzetes-- kiegészítő-csomaggal tuningolva! :oops:

Ha német átcímkézés kimaradna --végre--, akkor akár árban/értékarányosan is igen jó lehet/lenne, és viszonylag gyorsan --hazai gyártási közreműködéssel is??-- jöhetne is!


.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 109
113
Bocsi, biztos volt már mert ugye két éves a hír, de én most futottam bele:

Ez mégis mi a pék f….?????



“Mbombe 8x8 páncélozott szállító harcjármű gyártása (Paramount Group közreműködésével)
Amennyiben a HM a harcjármű rendszeresítése mellett dönt, a HM CURRUS Zrt. biztosítani tudja a telephelyén a hazai összeszerelés bázisát, szakember gárdája honosítani tudja az eszköz dokumentációit. A Paramount Group - több alkalommal lezajlott egyeztetést követően - tisztában van a HM CURRUS Zrt. képességeivel. Az információk alapján a HM CURRUS Zrt. alkalmas partner az együttműködésre.
A rendszeresítésre kerülő mennyiség függvényében vállaljuk az eszköz komplett összeszerelését a gyártó által szállított elemekből, nagyobb darabszám esetén az összeszerelés már Magyarországon, a HM CURRUS Zrt. és beszállítók által gyártott alkatrészek, részegységek és a gyártó által szállított fődarabok felhasználásával történhet. Az eszköz gyártása mellett Társaságunk (megfelelő infrastrukturális beruházások és létszámbővítés után) el tudja látni az eszközök életciklus alatti karbantartását, javítását, a kezelők kiképzését.”


 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 577
113
Bocsi, biztos volt már mert ugye két éves a hír, de én most futottam bele:

Ez mégis mi a pék f….?????



“Mbombe 8x8 páncélozott szállító harcjármű gyártása (Paramount Group közreműködésével)
Amennyiben a HM a harcjármű rendszeresítése mellett dönt, a HM CURRUS Zrt. biztosítani tudja a telephelyén a hazai összeszerelés bázisát, szakember gárdája honosítani tudja az eszköz dokumentációit. A Paramount Group - több alkalommal lezajlott egyeztetést követően - tisztában van a HM CURRUS Zrt. képességeivel. Az információk alapján a HM CURRUS Zrt. alkalmas partner az együttműködésre.
A rendszeresítésre kerülő mennyiség függvényében vállaljuk az eszköz komplett összeszerelését a gyártó által szállított elemekből, nagyobb darabszám esetén az összeszerelés már Magyarországon, a HM CURRUS Zrt. és beszállítók által gyártott alkatrészek, részegységek és a gyártó által szállított fődarabok felhasználásával történhet. Az eszköz gyártása mellett Társaságunk (megfelelő infrastrukturális beruházások és létszámbővítés után) el tudja látni az eszközök életciklus alatti karbantartását, javítását, a kezelők kiképzését.”


őszintén a jelenlegi majd egyszer lessz egy hipermodern 8x8 asunk még ez is megtenné addig és akkor a 2 vel eggyütt lehetne egy értelmezhető db szám ami a 8x8 as kategóriát érinti... bár még ígyis kevés lenne valszeg ahhoz a mennyiség hogy a btr ek teljes mennyiségbe kivonásra kerüljenek...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 563
113
Bocsi, biztos volt már mert ugye két éves a hír, de én most futottam bele:

Ez mégis mi a pék f….?????



“Mbombe 8x8 páncélozott szállító harcjármű gyártása (Paramount Group közreműködésével)
Amennyiben a HM a harcjármű rendszeresítése mellett dönt, a HM CURRUS Zrt. biztosítani tudja a telephelyén a hazai összeszerelés bázisát, szakember gárdája honosítani tudja az eszköz dokumentációit. A Paramount Group - több alkalommal lezajlott egyeztetést követően - tisztában van a HM CURRUS Zrt. képességeivel. Az információk alapján a HM CURRUS Zrt. alkalmas partner az együttműködésre.
A rendszeresítésre kerülő mennyiség függvényében vállaljuk az eszköz komplett összeszerelését a gyártó által szállított elemekből, nagyobb darabszám esetén az összeszerelés már Magyarországon, a HM CURRUS Zrt. és beszállítók által gyártott alkatrészek, részegységek és a gyártó által szállított fődarabok felhasználásával történhet. Az eszköz gyártása mellett Társaságunk (megfelelő infrastrukturális beruházások és létszámbővítés után) el tudja látni az eszközök életciklus alatti karbantartását, javítását, a kezelők kiképzését.”


Ezek szerint az elmúlt 2,5 évben nem találkoztál még az Mbombe rajongói klub és az Mbombe 8×8 topik törlését követelők vitájával... :)