Khalkhin Gol. Bt 7/ T26 és 1939.Ezek milyen szovjet tankok,vagy ez még első háború?Azért szépen egymásra talált a két csapat...
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Khalkhin Gol. Bt 7/ T26 és 1939.Ezek milyen szovjet tankok,vagy ez még első háború?Azért szépen egymásra talált a két csapat...
Tényleg így csinálták tank ellen a japánok, csak aztán több lett a szovjet tank mint a japán.Khalkhin Gol. Bt 7/ T26 és 1939.
Amúgy a szovjet csapatokat Zsukov terelgette ott akkoriban.Tényleg így csinálták tank ellen a japánok, csak aztán több lett a szovjet tank mint a japán.
Tényleg így csinálták tank ellen a japánok, csak aztán több lett a szovjet tank mint a japán.
Hát film na, ne várjon sokat az ember a filmesektől. Kevés tankjuk volt a japóknak és az is gyengébb volt mint a szovjet tankok. Legalábbis a háború végén, viszont akkor meg előszeretettel vetették be a zsákmányolt német technikát és készleteket keleten. 39-ben nem tudom hogy volt, csak annyit tudok fejből hogy a japánok túlerőben voltak és több rohamot indítottak a mongol-szovjet csapatok ellen. A Mongolokról annyit hogy nagy lovas csapataik voltak, gyenge harcértékkel. A japánok kértek aztán békét miután jól elverték őket. Gyakorlatilag a jóval kisebb létszámú szovjet csapatok verték el őket, az a szovjet hadsereg amelyik a békekötés másnapján lerohanta Lengyelország másik felét. És amelyiket aztán másfél évvel később 41-ben a németek Moszkváig toltak. Csakhogy azt a szovjet vereséget elszeretettel fogják arra hogy 38-ban (?) Sztálin megtizedelte a tiszti állományt. Szóval az a xar Vörös Hadsereg verte el a hódító japánokat akik 1-2 évvel később behúzzák komplett kelet Ázsiát. Szerintem ennyit ért valójában a japán haderő ténylegesen a második világháborúban. Nem csoda hogy 45-ben egy hét alatt kipucolták őket egy kb Európai Únió nagyságú területről.Igen,úgy láttam én is,hogy nem volt túl hatékony módszer ,vagy már nem volt technika a japánoknak,vagy csak itt tartottak harcászatban?Mondjuk a szovjet kalsszikus tüzérségi előkészítést is hiányoltam,a tank roham előtt meg lehetett volna puhítani őket néhány zárótűzzel,kevesebb tank fogyott volna szovjet oldalon.Megjegyzem,a fekete földön,egy sárga egyenruhás,és fehér fejkendős kamikáze aknást ki lehetne szúrni,ezek meg simán rájuk hajtottak,szóval egymásra találtak szépen.
Ja,és több száz méterről,nyíl egyenesen belehajtottak egymásba a tank,meg a tgk,orrán a benzines hordóval.
Hát film na, ne várjon sokat az ember a filmesektől. Kevés tankjuk volt a japóknak és az is gyengébb volt mint a szovjet tankok. Legalábbis a háború végén, viszont akkor meg előszeretettel vetették be a zsákmányolt német technikát és készleteket keleten. 39-ben nem tudom hogy volt, csak annyit tudok fejből hogy a japánok túlerőben voltak és több rohamot indítottak a mongol-szovjet csapatok ellen. A Mongolokról annyit hogy nagy lovas csapataik voltak, gyenge harcértékkel. A japánok kértek aztán békét miután jól elverték őket. Gyakorlatilag a jóval kisebb létszámú szovjet csapatok verték el őket, az a szovjet hadsereg amelyik a békekötés másnapján lerohanta Lengyelország másik felét. És amelyiket aztán másfél évvel később 41-ben a németek Moszkváig toltak. Csakhogy azt a szovjet vereséget elszeretettel fogják arra hogy 38-ban (?) Sztálin megtizedelte a tiszti állományt. Szóval az a xar Vörös Hadsereg verte el a hódító japánokat akik 1-2 évvel később behúzzák komplett kelet Ázsiát. Szerintem ennyit ért valójában a japán haderő ténylegesen a második világháborúban. Nem csoda hogy 45-ben egy hét alatt kipucolták őket egy kb Európai Únió nagyságú területről.
Khm..."cseppet" elfogult. Sztálingrádban hány nap is kellett a "Tigris-erődhöz"?! Pedig ott is volt már t-34. Meg a tordai csatában a Zrinyisek is szépen arattak. Jó tank a t-34, de legfőbb előnye az, h sok volt (öntvény vs. hengerelt acél)Prohorovka...
Nagyon betyár egy helyzet lehetett,nyilvánvalóan az Oroszok úgy lehettek vele,hogy itt ugyan nem mentek át k@csögök,ne válasszuk az Oroszokat többet ellenségnek...
Khm..."cseppet" elfogult. Sztálingrádban hány nap is kellett a "Tigris-erődhöz"?! Pedig ott is volt már t-34. Meg a tordai csatában a Zrinyisek is szépen arattak. Jó tank a t-34, de legfőbb előnye az, h sok volt (öntvény vs. hengerelt acél)
Meg ugye a Tigris-frász az oroszoknál...a Pkw-IV-eseket is annak nézték, rohantak feléjük ész nélkül, amit a panzer-4-esek köszöntek szépen (mert ugye ők nem ütötték át a t-34-est messziről, de cserébe remek irányzékuk volt). A ferdinand rohamlövegről, talán itt, talán másutt -ha jól emlékszem- Számvéber írt egy értekezést...elképesztően jó kill-lose arányt produkált (persze nem Kurszknál). Egy biztos...az oroszok tudtak a német tervről (hogy honnan? Egyesek Bormannak tulajdonítják ezt.), de a taktikai győzelem is szerintem csak elodázta volna az elkerülhetetlent.A T-34 változatainak minden erénye dacára ez csak egy propaganda-film, amiben hatalmas blődségek hangzanak el. Először is Hitler nem a tigris hanem a Párduc első szériáinak legyártása miatt tologatta az ütközet megkezdését. Ez komoly hazardírozás volt mert a tesztpályák nem helyettesíthették a harcmezőt, ahol a Párduc ezen szériáiról kiderült, hogy a motor nem bírja az orosz sztyeppe porát, a szigetelés-hűtés nincs összhangban és hajlamos besülni. Konkrét számoknak nincs kedvem utána nézni, de a bevetett Párducok kb. harmada bedöglött Prohorovkánál. Másodszor a Ferdinánd rohamlöveg egy kényszer szülte elhibázott vacak volt amire még önvédelmi géppuskát sem tettek. Meg is lett az eredménye, az alaposan beszeszelt és lelkes orosz gyalogság sorra gyújtogatta fel ezeket a gépeket. Harmadszor, a támadás megkezdésének folyamatos tologatása elég lehetőséget adott a szovjet felderítésnek és a partizánoknak ahhoz, hogy képben legyenek a mozgósított német erők elhelyezkedéséről és harcértékéről, minek következtében mindenhol meleg szeretettel és jól összpontosított tüzérségi tűzzel várták a németeket. Negyedszer, ekkora oda lett a Luftwaffe totális légfölénye, ezért a "tankvadász" repülőket (HS-128, JU-87) erősen veszélyeztették a szovjet vadászgépek.
Ugyanakkor a fentiek ellenére a Kurszknál bevetett T-34/76,2 még a fasorban sem volt a Tigrishez képest. Ekkoriban pl rádió csak az osztagparancsnokok harckocsijában volt. A tűzereje meg egy vicc a német nagymacskákhoz képest. A legénység képzettségi foka meg a másik vicc (vagy inkább tragédia), mert a németek zsákmányoltak Kurszknál olyan T-34-eket ahol a kezelőszervekre zsírkrétával, piktogramokkal volt felrajzolva hogy mi mire való. A taktikai célt pedig végül, ha hatalmas áldozatok árán is, de a németek elérték, csak jött ugye a szicíliai partraszállás és Hitler gyorsan átcsoportosított, a helyett, hogy kihasználta volna az oroszok felőrlését és folytatja a stratégia cél (Moszkva) elérését.
Miért hajtogatod Bormann nevét? A támadást idejét tudtommal egy mezei dezerált katona árulta el.A Ferdinándok nyilván kiválóan teljesítetek statikus, védelmi harcok esetén, ahol beástak melléjük jobbról-balról egy egy raj lövészt egy-két MG-42-vel és kösse fel a gatyáját aki egy ilyen "diót" fel akar törni. Kuszknál viszont dinamikus manőverező tankcsata zajlott ahol a gyalogság sokszor "rókalukakból", közvetlen közelről semmisítette meg gránát-köteggel vagy spec tankelhárító kézigránáttal a rohamlöveget. Bormannak mi szerepe lehetett a szovjet kémszolgálatok irányában? Erről még semmit nem találtam. És igen, a végeredmény szempontjából teljesen mindegy volt hogy a megmaradt német (és magyar, és olasz, és egyéb) egységek keleten vagy nyugaton morzsolódnak-e fel.
Nem hajtogatom, hanem rákérdeztem, mert Bormann ilyetén esetleges szerepéről semmit nem tudtam. Amúgy különben nem nagyon kellett "belső" infó hiszen '43 nyarára nagyon jólszervezett partizán egységek dolgoztak a megszállt területeken akiknek leginkább az információszerzés volt a feladata. A kurszki csatához mozgósított egységeket meg nem lehetett a latrok útján, éjnek évadján diszlokálni.Miért hajtogatod Bormann nevét? A támadást idejét tudtommal egy mezei dezerált katona árulta el.
Itt van a Számvéber féle anyag.
https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=53C5A81C84A69A86!847&ithint=file,pptx&app=PowerPoint&authkey=!AGrNZAX3zs7ZEK0
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..