1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[MEDIA] Izraeli Védelmi Erők

Diskurzus a(z) 'Képek & videók' témában - hiryu által indítva @ 2015. január 22..

1. Sharid

Sharid Well-Known Member

2. Sharid

Sharid Well-Known Member

3. Sharid

Sharid Well-Known Member

4. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tudom hol van a normális IDF-es topik szóval itt kérdezem.

Milyen mellény van hivatalosan rendszeresítve?Csak azért mert nincs két egyforma akatonákon.Jah meg mi alapján kap Tavort M4-et vagy M16-ot a katona?

5. Sharid

Sharid Well-Known Member

Nagyon röviden:

-lényegében a mellény haderőnem függő, más van pld a gépesített lövészeknek, más a tüzéreknek, az elit alakulatnakoknk stb... illetve a "célfeladatnak megfelelő": nézd csak a képeket.
    http://www.zahal.org/groups/combat-vests

Rendszeres a modernizáció, utoljára 2016-ban indult be a felszerelés cseréje. 2017-ben is jött rendszeresítésre új mellény.
    Az IDF nél ez a cucc is személyre szól, áthelyeznél viszik magukkal (elv- jobban fogsz vigyázni a cuccodra)-ezért felbukkanhat bármi bárhol:)
    Újoncok kiképzésénél, (gyakorlatokon szimulációnál) a leadott régebbi felszerelések kerülnek elő, ezt használják, takarékosságból, szóval nem csoda hogy vegyes képet látsz.

plusz ha akarod, és rászánod a pénzt, veszel a civil piacon magadnak mellényt és használod.
    https://www.israelmilitary.com/coll...ody-armor/products/tactical_bullet_proof_vest

Az egyik legnépszerűbb márka a Hagor cég termékei, 2 cserélhető kerámiabetéttel kb 1300-1400 dollár.

Tavor:

Folyamtos a csere. A tesztelés (Givati dandár) első lépcsőben a Golani dandár és más hasonló elit "elsőlépcsős" alakulatok kapják, ill ill azok a tartalékos egységek, akiket legnagyobb eséllyel behívnak konfliktus esetén.

fishbed, wolfram and dudi like this.
  6. Sharid

Sharid Well-Known Member

7. Sharid

Sharid Well-Known Member

8. dudi

dudi Well-Known Member

És ha sajátot veszel akkor van valami kritérium,hogy minek kell benne elférnie?Olyanra gondolok,hogy minimum × tár,rádió,eü useb stb.

9. Sharid

Sharid Well-Known Member

10. Terminator

Terminator Well-Known Member

Te találtál jó videókat a 70 éves évfordulós repülőnapokról? Vagy a szembenap miatt nem lehetett jó senkinek?

11. Sharid

Sharid Well-Known Member

Gyorsan összefogllva: ez nem ilyen reptéri, inkább olyan augusztus 20-i jellegű repnap.
    Gondolom már láttad, de a többieknek elmondom, úgy képzeld el, hogy kötelékek, egy két szólógép, helikopter körbeturnézz az országot.
    Nincs "megtéppjük a nagy vasat a népnek"
    azt hiszem kb ez az amit felvételben ki lehet hozni

(Tel-Avic itt lejönnek alacsonyra, 7:10 körül jött a három F-35)

fishbed likes this.
  12. Sharid

Sharid Well-Known Member

Utóirat: azért tévedtem volt más is:)))
    (Szerintem ezért Mo-n az összes város- és környezetvédelmi szervezet ill repügyi bürokrata kitérne a hitéből:

fishbed likes this.
  13. Sharid

Sharid Well-Known Member

Erre a tavalyi videora pedig emlékszem, remélem még nem linkeltem:

fishbed likes this.
  14. Sharid

Sharid Well-Known Member

Ha jól értettem a kérdést:
    A gyári mellény alapból szabványos, de ezer plusz egy kieg van hozzá a piacon UIDF zöldben:) A 110 dolláros imaszíj és imalepel hordozóval bezárólag:
    https://www.israelmilitary.com/coll...products/tefillin-and-tzitzit-camo-carry-case

15. Sharid

Sharid Well-Known Member

Ui: a fenti kép a Golanon készült, kiképzésen, készült, ez pedig a napokban a gázai határnál, azt hiszem látni a különbséget:

16. dudi

dudi Well-Known Member

17. Terminator

Lesz még ilyen máskor is? Május 14-én?

18. Sharid

Sharid Well-Known Member

Ha csak nem fokozódik komolyra a nemzetközi helyzet, akkor lesz, a tervek szerint.

19. Terminator

Most mondta le Izrael a Red Flag részvételét a nemzetközi helyzet fokozódására hivatkozva...

20. Sharid

Sharid Well-Known Member

Visszahívták az F-15-öket ha jól emléxem, épp most akartam utánanézni a hírekben.

Ezen oldal megosztása