<blockquote>A négy arab országba exportált MSz változat kapta meg a MiG-21bis fegyverrendszereit. Ezek közül Líbia és Szíria - orosz pénzügyi nyilatkozatok szerint - a mai napig nem fizetett vissza semmit.
És a második felének mi köze ahhoz, hogy méregdárgán mérték a semmire sem jó vackot...?</blockquote>
molnibalage, mindig is rossz voltál szövegértelmezésből. Bár tény, hogy egy chatszerű fórumnál rengeteget kellene írni, hogy egyetlen oldalról se legyen félreérhető.
<blockquote>Egyébként annak adták el drágán, aki hajlandó volt kifizetni. Magyarországon kívül, Csehszlovákia és az NDK.
Tehát mindenki más olcsón kapta, pl. mondjuk Észak-Korea vagy az afrikai országok...?</blockquote>
Ahol a gazdasági oldalról is vannak adatok, az alapján igen. Sokan ingyen, vagy igen nyomott áron kaptak fegyvereket, mint például Bulgária, Kuba és sok ázsiai és afrikai ország. Gyakran kölcsönt biztosítottak, aminek visszafizetését nem igényelték, amíg a nagyhatalom igényei szerint történtek a dolgok az adott térségben. Érdemes mai orosz gazdasági elemzéseket olvasni, ahol pénzügyi oldalról kritizálják a régi és a mai exportokat is.
Természetesen ez nem volt és ma sincs máshogy, egyetlen érdekérvényesítő nagyhatalom esetében sem.
<blockquote>Van összesítésed, bármelyik hatvanas években tervezett fegyverrendszer meghibásodás közti idejéről
?
Valahol vicces, hogy legendásan szar avionikát úgy akarod védeni, hogy megfogalmazol egy teljesíthetetlen kérést.</blockquote>
Érdemes arról az oldalról megközelíteni a témát, hogy az ötvenes hatvanas években kezdtek először ilyen jellegű összetett rendszereket, az alapvetően kisméretű vadászgépekbe tervezni. A komplex rendszerek együttműködési problémájáról, megbízhatóságáról és karbantartásigényéről rengeteg visszaemlékezés szól, akár keleten, akár nyugaton, ahogy azt te is tudod.
Ezek után ötven évvel később kijelenteni, hogy minden szar volt, elég buta dolog. Főleg a mai, aktuálisan informatikai rendszerek együttműködési problémáinak a fényében.
<blockquote>
Olyan fegyverrendszerről beszélsz, amit a kilencvenes évek első felében, nem csak gyártói, hanem mindenféle helyi műszaki háttér nélkül üzemeltettek éveken keresztül, a szintén zsoldos, korábban elsősorban angol-francia technikát ismerő műszakiak.
És akkor itt hal meg az az fals sztereotípia mai a szovjet eszközök igénytelenségéről és könnyű javíthatóságáról szól...</blockquote>
A hozzászólásod alapján, te nagyon messze állsz bármilyen összetettebb technikai eszköztől. Vagy csak szokásodhoz híven kötekedsz, rombolva az oldal színvonalát.