Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nah, akkor egy csatornára érkezett vicces kommentből csináltam egy gyors előzetes számítást.
Az Sz-300/400 család a téma, hogy milyen hosszú videó is születhet abból.

Az, amiből kiindulnék, kivágok belőle egy csomó dolgot és becsülve az ezáltal méret csökkenést akkora karakterszámot látok, hogy az 88 (!) perces videót adna ki. Úgy, hogy a rendszerre vonatkozó radar elmélet nincs is benne...

Ha nagyon el kezdek kivágni egyes dolgokat, amik a Nyevánál is extrák voltak, akkor is csak 75 perc tájára zuhan vissza hossza. Úgy, hogy amit most tudok róla és az tutira bővülni fog. És ebben a radaros dolgok még mindig nincsenek benne. Ja, meg a vezérlés magyarázata sem, mert a régi szövegben az máshol volt ugye...

Az Sz-300/400-nál sanszosan valahol ketté kell vágni majd tartalmat vagy nem tudom.
Ekkora videót senki nem nézne végig és én is belepusztulnék, mire megcsinálnám egyben.
De hol vágsz el egy légvédelmi rendszer bemutatót? Eljutok a rendszer radarjaiig, majd egyszer csak véget ér a videó...? Vagy az rakéta indítók után snitt és folyt köv? Hmmm............
 
W

Wilson

Guest
Nah, akkor egy csatornára érkezett vicces kommentből csináltam egy gyors előzetes számítást.
Az Sz-300/400 család a téma, hogy milyen hosszú videó is születhet abból.

Az, amiből kiindulnék, kivágok belőle egy csomó dolgot és becsülve az ezáltal méret csökkenést akkora karakterszámot látok, hogy az 88 (!) perces videót adna ki. Úgy, hogy a rendszerre vonatkozó radar elmélet nincs is benne...

Ha nagyon el kezdek kivágni egyes dolgokat, amik a Nyevánál is extrák voltak, akkor is csak 75 perc tájára zuhan vissza hossza. Úgy, hogy amit most tudok róla és az tutira bővülni fog. És ebben a radaros dolgok még mindig nincsenek benne. Ja, meg a vezérlés magyarázata sem, mert a régi szövegben az máshol volt ugye...

Az Sz-300/400-nál sanszosan valahol ketté kell vágni majd tartalmat vagy nem tudom.
Ekkora videót senki nem nézne végig és én is belepusztulnék, mire megcsinálnám egyben.
De hol vágsz el egy légvédelmi rendszer bemutatót? Eljutok a rendszer radarjaiig, majd egyszer csak véget ér a videó...? Vagy az rakéta indítók után snitt és folyt köv? Hmmm............
Szerintem a rendszer radarjaig és snitt, ha jól gondolom már az is egy videónyi rész lesz..
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 744
11 914
113
Az Sz-300/400-nál sanszosan valahol ketté kell vágni majd tartalmat vagy nem tudom.
Üdv!

Ne vágj ki belőle semmit, inkább több részre kellene szedni.
Tudomisén:
-üteg felépítése, a rendszer elemei, telepítés
-radarok
-rakéták
-irányítás
-kiegészítő eszközök
-előnyei-hátrányai

Persze, ez csak tipp, nem tudom, hogyan írtad meg, és megvalósítható-e egyáltalán, ha sokat hivatkozol a másik részegységre.
10-20 perces videókat sokkal szívesebben nézek, pláne ha nagyon tömény szakszöveg. Könnyebb benne keresni, ha nem értek valamit, rövid időre könnyebb a figyelmet koncentrálni, van idő megemészteni stb-stb.
Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 074
33 181
113
vázi CW sugárzó PESA
Nemhogy a kvázi CW sugárzót,én még a sima folyamatos sugárzót sem értem.....Impulzust értem.Kimegy,visszaverődik,idő mérve.De folyamatos sugárzásnál ez nem működik.Csak sejtem,hogy valamit buzgerálhatnak a hullámformával,hogy kvázi mérhető impulzusokat hozzanak létre a folyamatos hullámon belül-de nem igazán lepne meg,ha kiderülne hogy hót falsul gondolom.
Az Sz-300/400-nál sanszosan valahol ketté kell vágni majd tartalmat vagy nem tudom.
S300/400 családot nem a PVO-csapatlégvédelem mentén kéne elválasztani?S300P/S400 egy vonal,S300V meg egy másik vonal.
 
M

molnibalage

Guest
Nemhogy a kvázi CW sugárzót,én még a sima folyamatos sugárzót sem értem.....Impulzust értem.Kimegy,visszaverődik,idő mérve.De folyamatos sugárzásnál ez nem működik.Csak sejtem,hogy valamit buzgerálhatnak a hullámformával,hogy kvázi mérhető impulzusokat hozzanak létre a folyamatos hullámon belül-de nem igazán lepne meg,ha kiderülne hogy hót falsul gondolom.

S300/400 családot nem a PVO-csapatlégvédelem mentén kéne elválasztani?S300P/S400 egy vonal,S300V meg egy másik vonal.
Sz-300-nál mindig a PVO-t értem, tehát 300+400. Mert PT, PT-1, PSZ.... stb. túl hosszú kiírva, és a 300/400 így egyértelmű, hogy csak azok.

A csapatlégvédelmis V jelzése egy totál más családot jelent, eperfának is lehetne hívni. :)

Nemhogy a kvázi CW sugárzót,én még a sima folyamatos sugárzót sem értem.....Impulzust értem.Kimegy,visszaverődik,idő mérve.De folyamatos sugárzásnál ez nem működik.Csak sejtem,hogy valamit buzgerálhatnak a hullámformával,hogy kvázi mérhető impulzusokat hozzanak létre a folyamatos hullámon belül-de nem igazán lepne meg,ha kiderülne hogy hót falsul gondolom.

S300/400 családot nem a PVO-csapatlégvédelem mentén kéne elválasztani?S300P/S400 egy vonal,S300V meg egy másik vonal.
Teljesen más elven működik az, hogy mit mérnek, és mit számolnak. Ezért kap ez külön részt ott, ahol az evolúció ezt szükégessé teszi.

Üdv!

Ne vágj ki belőle semmit, inkább több részre kellene szedni.
A MiG-31 mellékszál és egyéb kapcsoló érdekességek nem kerülnek be a törzsanyagba, mert azok önmagukban +10-20 percet jelenthetnek. A Nyevánál is 35 perces lett a vége úgy, hogy a kivágott anyag 20 perc lenne. Mindenhol csak egy kicsivel lenne több az adott témánál, de nagyon, de nagyon megtörné a videó lendületét és a vadászgépes 2. rész alapján az emberek nagy része nemhogy a 30 percnél feladja, de sokkal hamarabb. ---> Extra. Érezzék a követőek a törődést és a pluszt. :)
Tudomisén:
-üteg felépítése, a rendszer elemei, telepítés
-radarok
-rakéták
-irányítás
-kiegészítő eszközök
-előnyei-hátrányai

Persze, ez csak tipp, nem tudom, hogyan írtad meg, és megvalósítható-e egyáltalán, ha sokat hivatkozol a másik részegységre.
10-20 perces videókat sokkal szívesebben nézek, pláne ha nagyon tömény szakszöveg. Könnyebb benne keresni, ha nem értek valamit, rövid időre könnyebb a figyelmet koncentrálni, van idő megemészteni stb-stb.
Szerintem.
A terv az, hogy tényleg szigorúan csak az alapelevek és felépítést és tenném a videó első részébe. Így nagyon, nagyon, nagyon talán 40 percben elfér az Sz-300PSz-ig. Mert ez, amiről sokat lehet tudni.

A 2. rész eleje lenne ezek gyakorlati alkalmazása és következményei és eltérés az összes korábbi rendszerhez képest és amikor ez ismert, akkor a PM1, PM2 és Sz-400-nál ismer változások. Ez is lenne bőven 40+ perc úgy, hogy mindkettőnél érdekességek és egyes dolgokat ki kell szedni.
 
M

molnibalage

Guest
Ez a pontatlanság növelés mítosz mikor hal már ki? Ekkora faszsagot életemben nem hallottam. Főleg, hogy ciws kent is használatos.
 
M

molnibalage

Guest
@Terminator
Nem kellett volna törölni.
Asszem a válaszoló, aki beidézett nem engedte a hszez hozzászólást. O sem ertette meg, hogy a szamok miért kerültek be es mit jelentenek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 735
82 701
113
Van értemle Hpasp-nek privátban írni, vagy már nem figyeli azt sem?
 
M

molnibalage

Guest
Nah, anno volt kérdés a Kijev szelleme, hogy legyen téma. Hamarosan várható, persze a támogatóknak 1 héttel korábban.

A Moszkva cirkáló elsüllyesztése kapcsán is készülhet anyag, csak "picit" a levegőben lóg a téma, mert ahhoz ismerni kéne az Sz-300 és az 9K33 Osza családot is. A legfontosabb dolgokat venné csak számításba a videó, hogy mi történhetett.
 
M

molnibalage

Guest
A videó feltöltése folyamatban, a támogatók számára néhány órán belül elérhető 1440p-ben.
Nyilvános premier jövő hét szombat délelőtt.
 
M

molnibalage

Guest

A szombat délelőtt kikerülő videó erről fog szólni.
Az már csak a legszebb, hogy a balfasz origo illusztrációnak Szu-27-es géppárt tett me MiG-29 aláírással.
Nem is vártam tőlük mást. Nem csak ostobák, vakok is.
Mert ennyire igénytelennek nem lehet lenni baszki, hogy két gép körvonalát nem képesek összevetni.

És ezért a "munkáért" valaki fizet.
Beszarás.
 
M

molnibalage

Guest

Ilyenkor megy fel a vérnyomás.
Csak az első 5-8 percet nézni meg az ember és lefejeli az asztalt.
A rendszerek NEVEIT és típusjelzéseit sem sikerült pontosan betenni.
Az SA-2 rendszer 1 rakéta csatornásnak mutatja be, stb.

És ezt nézik tízezrek... :(
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed