Minden ami Bundeswehr (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 077
30 582
113
Megkezdődhet a közeli és közvetlen területvédelmi (NNbS) légvédelmi rendszer fejlesztése. Erre tegnap 1,23 milliárd eurót hagyott jóvá a költségvetési bizottság. Az első prototípus a tervek szerint 2028-ban érkezik meg. Bízzunk benne, hogy Oroszország mozdulatlanul tartja a lábát addig! Fotó: ARGE NNbS
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 283
113
Megkezdődhet a közeli és közvetlen területvédelmi (NNbS) légvédelmi rendszer fejlesztése. Erre tegnap 1,23 milliárd eurót hagyott jóvá a költségvetési bizottság. Az első prototípus a tervek szerint 2028-ban érkezik meg. Bízzunk benne, hogy Oroszország mozdulatlanul tartja a lábát addig! Fotó: ARGE NNbS
ez azért elég durva összeg... én nem tudom hogy van ez. ez sterling ezüstből lesz? vagy személyesen a vezérigazgatók tervezik a fő részvényesekkel karöltve?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Kivàncsia várom, hogyan kaparja össze a BW azt a 12000 embert a nagy 2024 NATO gyakorlatra.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 784
113
Útban a sarkkör felé... - Javában zajlanak az előkészületek a február közepén kezdődő norvégiai gyakorlatra...

heer-quadriga-24-grand-north-gebirgsjaeger-bad-reichenhall-haegglunds-bahnverladung.jpg


Soldiers from the Mountain Infantry Brigade 23 spent three days in Bad Reichenhall preparing the Hägglunds snow-mobile off-road transport vehicles and other material for rail transport to Norway. Various exercises under Arctic conditions will begin there in mid-February, in which the mountain troops will demonstrate and further expand their skills together with multinational partners.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 784
113
Megkezdődhet a közeli és közvetlen területvédelmi (NNbS) légvédelmi rendszer fejlesztése. Erre tegnap 1,23 milliárd eurót hagyott jóvá a költségvetési bizottság. Az első prototípus a tervek szerint 2028-ban érkezik meg. Bízzunk benne, hogy Oroszország mozdulatlanul tartja a lábát addig! Fotó: ARGE NNbS
LVS-NNbS-Gesamzskizze_Diehl-Hensoldt-Rheimetall.jpg


Significant step for close and immediate area protection...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Masztiff

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 784
113
Starting gun sounds for Germany’s advanced short- and very short-range air defence system – development contract awarded...

Germany’s military procurement agency, the Federal Office for Bundeswehr Equipment, Information Technology and In-Service Support (BAAINBw), signed a development contract today with the Short- and Very Short-Range Air Defence System Consortium (ARGE NNbS) for the “Air Defence System, Short- and Very Short-Range”, or LVS NNbS. Set up in 2021, ARGE NNbS has three member companies: Rheinmetall Electronics GmbH of Bremen, Diehl Defence GmbH & Co. KG of Überlingen, and Hensoldt Sensors GmbH of Taufkirchen. The contract is worth around €1.2 billion (including VAT), with Rheinmetall accounting for €607 million, Diehl for €339 million, and Hensoldt for €284 million, reflecting their respective workshares.

GEsPgz-XkAAUpsa
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 258
113
https://www.portfolio.hu/global/202...t-hadsereget-a-nemet-vedelmi-miniszter-665291
"Boris Pistorius felhívást intézett a társadalomhoz egy komoly nemzeti vita lefolytatására, amelynek témája az ország hadseregének jövője lenne – írja beszámolójában a The Guardian. A német szociáldemokrata védelmi miniszter egyben arról is beszélt, hogy hadseregük jelenlegi állapotában nem lenne alkalmas az Európát fenyegető számos biztonsági kihívás kezelésére."
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 784
113
A fegyverkezési jelentés 2024 a Bundeswehr legfontosabb fegyverkezési projektjeiről ad tájékoztatást.

19 projekt:

NATO-Hubschrauber 90 TTH
NATO-Hubschrauber 90 NTH (Sea Lion)
NATO-Hubschrauber 90 MRFH
Kampfhubschrauber Tiger
Schwerer Transporthubschrauber
Eurofighter (einschließlich AESAActive Electronically Scanned Array)
F-35A Lightning II
Transportflugzeug A400M
PEGASUSPersistant German Airborne Surveillance System (SLWÜASystem zur signalerfassenden luftgestützten weiträumigen Überwachung und Aufklärung)
U-Boot Klasse 212 Common Design
Korvette Klasse 130, zweites Los
Fregatte Klasse 126
Eurodrohne
GTK Gepanzertes Transport-Kraftfahrzeug Boxer Schwerer Waffenträger Infanterie
Schützenpanzer Puma
Waffensystem territoriale Flugkörperabwehr (Arrow)
Fähigkeitserhalt PatriotPhased Array Tracking Radar to Intercept on Target
Main Ground Combat System (MGCSMain Ground Combat System)
Future Combat Air System (FCASFuture Combat Air System)
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 258
113
https://www.portfolio.hu/global/202...a-de-azonnal-oriasi-akadalyba-utkoztek-666045
"Németország mára abszolút számokban Ukrajna második legnagyobb katonai támogatójává vált az Egyesült Államok után, ugyanakkor saját haderejének fejlesztésébe is belekezdett. A védelmi kiadások idén először érhetik el a NATO által elvárt 2 százalékos GDP-arányos célt. A pénz azonban nem minden, katonákra is szükség van, amelyekből a Bundeswehr krónikus hiányt szenved. Boris Pistorius védelmi miniszter már több ötletet is bedobott ennek megoldására, amelyek eddig nem arattak osztatlan tetszést. Legutóbbi felvetése azonban, úgy látszik, pártokon átívelő egyetértésre talált."

Úgy néz ki mégis csak elkezdik felkötni a gatyát...több mint 20000 fő hiányzik még.
Az a durva, hogy náluk ez nyíltan ki van mondva, nálunk meg még a tervezett létszámról is mélyen hallgatnak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
https://www.portfolio.hu/global/202...a-de-azonnal-oriasi-akadalyba-utkoztek-666045
"Németország mára abszolút számokban Ukrajna második legnagyobb katonai támogatójává vált az Egyesült Államok után, ugyanakkor saját haderejének fejlesztésébe is belekezdett. A védelmi kiadások idén először érhetik el a NATO által elvárt 2 százalékos GDP-arányos célt. A pénz azonban nem minden, katonákra is szükség van, amelyekből a Bundeswehr krónikus hiányt szenved. Boris Pistorius védelmi miniszter már több ötletet is bedobott ennek megoldására, amelyek eddig nem arattak osztatlan tetszést. Legutóbbi felvetése azonban, úgy látszik, pártokon átívelő egyetértésre talált."

Úgy néz ki mégis csak elkezdik felkötni a gatyát...több mint 20000 fő hiányzik még.
Az a durva, hogy náluk ez nyíltan ki van mondva, nálunk meg még a tervezett létszámról is mélyen hallgatnak.
Megmondták a tervezett létszámot. 37500 szerződéses, 50000 tartalékos.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 536
113
37500 szerződéses, 50000 tartalékos, 25000 irodista, 2500 tábornok, jaaaa... meg 1 szakács, 1 orvos... 11 lelkész....