Minden ami Francia hadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 459
10 562
113
Minden laktanyában megvan a lehetőség az alkoholfogyasztásra. A déli szünetben sokan letolnak néhány sört, úgy általában elég komoly alkoholkultúra van a francia seregben:D A rengeteg szigetlakó a fasza rumjaikkal
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
És itthon ez nem szokás? NApi 1 2 dl gondolom a kvóta. Ezt itthon is lehetne abszolválni, ez az egyetlen alkohol aminek fogyasztását az orvosi szakma is ajánlja.
Hja a 70-es alkesz orvosok.
Ez egy igen gyakori mellébeszélés alkoholista körökben.
Ne hasonlítsd már a vörös bort meg a töményt. Pláne napi 1-2 dl mennyiségben.
Nem mellesleg lényegtelen, hogy mennyit iszol. Ha minden nap azt teszed, akkor azt úgy hívják alkoholizmus.
Az alkoholista, és úgy általában a szenvedély beteg először mindig önigazol.
Igen írd már meg hogy hol haladta meg? Meg most írták a fiúk, hogy a franciáknál meg az olaszoknál simán adnak, de azok hülyék te meg kurva okos vagy.
és ezer ilyen cikk van rögtön a neten. De te aki nem jut tovább a címolvasásnál annak persze túlhaladott.
Ha lehet, ne a pénzcentrumot idézzük orvosi kérdésekben!
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 459
10 562
113
Hja a 70-es alkesz orvosok.
Ez egy igen gyakori mellébeszélés alkoholista körökben.

Nem mellesleg lényegtelen, hogy mennyit iszol. Ha minden nap azt teszed, akkor azt úgy hívják alkoholizmus.
Az alkoholista, és úgy általában a szenvedély beteg először mindig önigazol.

Ha lehet, ne a pénzcentrumot idézzük orvosi kérdésekben!
Amúgy egyetértek abban hogy minden nap nem jó. Katonák ak egy harci ezredben nem is kellene minden nap, én pl ha letolok 1 sört délben utána el van rontva a napom és a edzésem.
A másik dolog a kábszerek és a szteroidok, Franciában a hadsereg igen nagy fogyasztó ki kell mondjam
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 331
113
Azért irtam, mert harckocsik gyilkosának nevezik a videóban. :)
Nem értem, mit akarnak vele, mert gyarmataik már nincsenek.Igazi ellenség ellen meg nem ér semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 459
10 562
113
Azért irtam, mert harckocsik gyilkosának nevezik a videóban. :)
Nem értem, mit akarnak vele, mert gyarmataik már nincsenek.Igazi ellenség ellen meg nem ér semmit.
Ja hát megy a hülye marketing az igaz. Ez væltja az amx10 rc-t, igazából felderítő jármű, a Francik szeretik ezeket. Harcértékét nézve jobb mint egy ifv, szemtől szemben még elvérzik egy tank ellen.
Csak kiváncsiság képpen: miért nem ér semmit igazi ellenség ellen?? Kevésnek találod a fegyverzetét? A 40 mm es ágyú programozható lőszerekkel, ami 1500 méterről átlő 14cm homogén acélt és az MMP , egy 7,62 és a GALIX nem nevezhető rossznak.
A védettsége hozza az ilyen járműveknél elvárt szintet.
Nagy hatótávú, elég jó mobilitással rendelkezik.
Tele van rakva modern megfigyelő eszközökkel, hálózati alapú hadviselésre is alkalmas.
A Francia rendszerben megvan a helye.
Szóval nem értem, semmivel nem rosszabb mint bármelyik a világon fellelhető modern ifv, persze a puding próbája az evés.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 283
14 208
113
Azért irtam, mert harckocsik gyilkosának nevezik a videóban. :)
Nem értem, mit akarnak vele, mert gyarmataik már nincsenek.Igazi ellenség ellen meg nem ér semmit.
Ez egy felderítőjármű. o_O

Ès a videóban is mutatják, hálózatban használnák a franciák.

Nem egymagában önállóan kell nèzni.

Bár elèg sok jóságot összepakoltak benne.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 331
113
Annyit amennyit bármilyen harcjármű. Még talán ki is lőhető
Én ezt a járműt kritizálom, nem téged. :)
Az oroszozás meg teljesen felesleges itt. Ez a cucc se harckocsi, se IFV. Se hal, se hús.
Milyen háborúra tervezték ezt ? Szerintem valamilyen aszimetrikus konfliktushoz. Vagy esetleg technológiai bemutatónak,hogy mit tud a cég.
Csak képzeljétek el ezt pl Ukrajnában. Vagy csak egy szántóföldön vagy kicsit durvább terepen ezzel a hasmagassággal. Ennek a kocepciónak szerintem Dél-Európàban vagy Afrikában van értelme, sik, száraz terepen. Ezért utaltam a gyarmatokra. Ha olyan jó koncepció lenne, teli lenne a piac ilyenekkel. És eljutottunk a sokszor végigvitatott kérdéshez is: Kerék vagy lánctalp európai körülmények közt.
Részemről off. Jó éjszakát.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and endre

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 459
10 562
113
Én ezt a járműt kritizálom, nem téged. :)
Az oroszozás meg teljesen felesleges itt. Ez a cucc se harckocsi, se IFV. Se hal, se hús.
Milyen háborúra tervezték ezt ? Szerintem valamilyen aszimetrikus konfliktushoz. Vagy esetleg technológiai bemutatónak,hogy mit tud a cég.
Csak képzeljétek el ezt pl Ukrajnában. Vagy csak egy szántóföldön vagy kicsit durvább terepen ezzel a hasmagassággal. Ennek a kocepciónak szerintem Dél-Európàban vagy Afrikában van értelme, sik, száraz terepen. Ezért utaltam a gyarmatokra. Ha olyan jó koncepció lenne, teli lenne a piac ilyenekkel. És eljutottunk a sokszor végigvitatott kérdéshez is: Kerék vagy lánctalp európai körülmények közt.
Részemről off. Jó éjszakát.
Nem is vettem magamra. Nem vagyok olyan sértődős mint ahogy gondoljátok:)
Felderítő jármű, egy túlfegyverzett eszköz alapvetően felderítésre és támogatásra készült. Nem tudjuk hogy jó vagy rossz koncepció e mert a Franciák évtizedek óta nem vettek részt komoly konfliktusban hogy kipróbálhassák, nem is állnak készen erre.
Légi szállítható, stratégiai rugalmasságot ad.
Griffon T azt vezetek, meglepően jó a terepjáró képessége, szerintem ez is valami hasonló, egy szarrá ázott szántóföldön nem hiszem hogy elmegy, de ott sokszor még a láncosok is szenvednek.
Láncos is kellene Franciába igen