Mistral LHD osztály (Franciaország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
-hívas Oroszországból..............csörrr,csörrrr
-francia telefonszolgáltató.......a hívott számon előfizető illetve szolgáltatás nem kapcsolható
-ебать
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 734
113
Moszkvában egyre turelmetlenebbek. Csak november végéig várnak a Mistralra. Ha addig nem adják át a franciák, kártérítési igényt nyújtanak be a nemzetkozi bírósághoz. A jogászok már dolgoznak a részleteken.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 734
113
Ez volt a meghívó:
1603323_original.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Csak november végéig várnak a Mistralra."

Örülök neki hogy nem várják meg a Januárt legalább hamarabb hozzák kényelmetlen helyzetbe a franciákat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 734
113
A francia vezetés megtiltotta az orosz személyzetnek, hogy a Vlagyivosztok fedélzetére menjen. Ez a dontés hétfo (nov.17) reggeltol érvényes.Ezek szerint nem lesz átadva az oroszoknak és félnek,hogy megismétlodik az izraeli eset :)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 346
113
Nesze neked francia nemzeti függetlenség és még minket hívtak a nagy keleti tábornak, a vidám baraknak. Hát nyugaton sem rózsásabb a helyzet. De Gaulle most biztosan forog a sírjában.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 258
68 066
113
Szerintem ez a hajó osztály mehet a levesbe. Az ellenség (oroszok) töviről hegyire ismerik,gyártani fogják otthon, szóval szvsz kinek kell egy ilyen hajó? Bontó? Bukta minden fejlesztésre, gyártásra,későbbi piac esetén haszonra?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"töviről hegyire ismerik,gyártani fogják otthon, "

Sok sikert hozzá:DDD

Látva hogy döcög a fregatt építése hát még egy ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Szerintem ez a hajó osztály mehet a levesbe. Az ellenség (oroszok) töviről hegyire ismerik,gyártani fogják otthon, szóval szvsz kinek kell egy ilyen hajó? Bontó? Bukta minden fejlesztésre, gyártásra,későbbi piac esetén haszonra?

A Távol-Keleten, vagy éppen Dél-Amerikában szerintem lenne rá pár vevő (már ha az árcímke nem dollárban, hanem pesóban lenne). Nem orosz-ellenes államokat érdekelhet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 734
113
<blockquote rel="antigonosz">Szerintem ez a hajó osztály mehet a levesbe. Az ellenség (oroszok) töviről hegyire ismerik,gyártani fogják otthon, szóval szvsz kinek kell egy ilyen hajó? Bontó? Bukta minden fejlesztésre, gyártásra,későbbi piac esetén haszonra?

A Távol-Keleten, vagy éppen Dél-Amerikában szerintem lenne rá pár vevő (már ha az árcímke nem dollárban, hanem pesóban lenne). Nem orosz-ellenes államokat érdekelhet.</blockquote>

Kanada is érdeklodik a Mistral iránt, állítólag tárgyaltak is róla Holland francia elnok ottavai látogatásakor.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 734
113
Ma Párizsban tárgyalt Kerry Fabius francia kulugyminiszterrel, hogy "segítsen" a franciáknak a Mistral dontésben. Úgy látszik sikerult ez neki. A tárgyalások után vigyorogva kijelentette, hogy "Franciaország bátor dontést hozott a pénzugyi -gazdasági kovetkezmények ellenére" . A francia KM-nek már nem nagyon volt kedve vigyorogni....
m716325.jpg


Egyébként ma vízre bocsátották Saint Nazare-ban a 2. Mistralt a Szevasztopolt.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 346
113
Lehet, hogy az USA-nak ez még egyszer nagyon sokba fog kerülni. Azért folyamatosan "jó pontokat" szereznek a "szövetségeseknél", amíg egyszer majd kiborul a bili.
 

vcsaba81

Active Member
2014. július 21.
204
40
28
Van egy olyan érzésem, hogy a franciák, nem csak hogy nem akarják átadni a hajót az oroszoknak, de még a pénzt sem akarják majd visszafizetni.
 

bigacubensis

New Member
2013. február 3.
18
1
3
Szerintem eladhatják, és voltak hírek, hogy Kanada gondolkozik is a hajók megvételén. (passzolna az elképzeléseikhez a következő 10 évre).
Amúgy az oroszok akkor is jól járnak, ha nem kapják meg. Kapnak egy csomó kártérítést, a know-how meg már úgyis náluk van.
 

bigacubensis

New Member
2013. február 3.
18
1
3
technikai kérdés: hogy tudom a HTKA-n a kommentek időrendjét állítani? csak a "more comments" nyomogatásával tudok a legújabb kommentekhez eljutni...
 

Nightstalker

Member
2010. június 9.
58
1
6
technikai kérdés: hogy tudom a HTKA-n a kommentek időrendjét állítani? csak a "more comments" nyomogatásával tudok a legújabb kommentekhez eljutni...

Ez egy igazan jo kerdes, en mar levelet is kuldtem a szerkesztosegbe emiatt, egy markans ignoralas volt a valasz.