Èrthetetlen az a balfaszkodás amit ezen a tèren leművelnek.
A @cirqle által berakott videó mellett az egyik legjobb komment, hogy a US Army Faludzsa vályogházai közé M-16-ost vitt, Afganisztán hegyei közé M-4-est, most pedig egy lehetséges kelet európai lövészároksöprögetésbe akarnak vinni puskalőszert tüzelő automata puskát... mert mindig az előző háborúra készültek fel.
Nincsen kiforrott kézifegyver koncepciójuk, túlságosan ragaszkodnak ahhoz, hogy az új fegyver mindenképpen úgy nézzen ki és olyan elrendezésű legyen, mint az AR 15. Ebből ered a probléma, mert a támasztott követelményekkel (már ha azoknak van bármi értelme) műszakilag teljesíthetetlen egy M-4 kialakítású fegyverrel, ha nem mész el a bullpup irányba, egyszerűen nem megy, de arra meg nem hajlandók.
Ezért néz ki az MCX Spear / M 7 úgy, ahogy, mert egy lehetetlen, ellentmondó követelménynek akar megfelelni:
- kell a nagy ballisztikai teljesítmény, de legyen kompakt
- de nem lehet bullpup
- így nem lehet megfelelő hosszúságú csöve az elvárt baliisztikai teljesítményhez, csak 13"-as
- ezért kell használniuk extrém töltetű / nyomású hibrid réz-acél hüvelyű lőszert, hogy a rövid csőből is jöjjön a kívánt teljesítmény
- az extrém nyomás miatt eleve masszívabbnak és nehezebbnek kell lennie minden alkatrésznek - > nehezebb
- az extrém nyomás ettől függetlenül rövid távon megeszi és szétveri a fegyvert
- a rövid cső extrém nyomással kombinálva szükségszerűen kontrollálhatatlanná teszi a fegyvert
- emiatt a használhatósághoz muszáj rárakni a 13" csőre egy 600 grammos hangtompító rendszert, amitől nő a hossz és a súly
A végén van egy hangtompítóval, üresen optika nélkül is kb. 10 fontos, 36" hosszú fegyvered (vö. M-16 38,8" collos, az M-4 30-33"), még rövidebb 13" csővel, mint az M-4, és x olyan nehéz a lőszer. Gratulálunk a US Army-nak, így kell dollármilliárdok elszórása után saját magát tökönszúrnia.
Gyakorlatilag ugyanott vannak, mintha elővettek volna a múzeumból egy FN FAL-t vagy G-3-at vagy akár hagyták volna a francba az egészet és visszaállnak M-16-ra.
Ha azt vesszük a Beretta / Lone Star / True Velocity RM 277 is teljesítette volna az NGWS követelményeket egy normális méretű (33" hosszú 20" csővel - M-4 méretben kapsz egy M-16 csövet) és hasonló súlyú csomagban, de cserébe megkapták volna az előremutató, műanyaghüvelyes 6.8x51mm TVC lőszert ami 1/3-al lett volna könnyebb mint a SIG Fury és nem lett volna vele ennyi probléma (magas nyomású az is, de még értelmezhető mértékben mert kevesebb is elég neki normális méretű csővel).
Az RM 277 sem hibátlan, de legalább nem ilyen elcseszett, önellentmondásokkal agyonterhelt koncepció.
Magyarán - lenne egy valóban előrelépést jelentő fegyverük. De neeeeem, mert nem olyan mint az AR 15 amit le akarnak cserélni.

