1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ohio-osztály

Diskurzus a(z) 'Nukleáris meghajtású robotrepülőgép/ballisztikus r' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. nyugger

nyugger Well-Known Member

USS Pennsylvania (SSBN 735) Guam szigeténél

2. joker

joker Well-Known Member

3. rudi

rudi Well-Known Member

Új szerepben az Ohio osztályú boomerek...
    Okt. 30-án a Hawaii szigetek mellől először hajtottak végre (sikeres) gyakorló lövészetet egy SSGN-né átalakított Ohio osztályú tengeralattjáróról hagyományos töltetű hiperszónikus támadó fegyverrel.
    A kísérlet neve: Intermediate Range Conventional Prompt Strike Flight Experiment-1 (CPS FE-1) volt.
    https://news.usni.org/2017/11/03/na...conventional-prompt-strike-ohio-class-boomers
    A bejelentés szövege:
    "Pentagon spokesman Cmdr. Patrick Evans told USNI News today that “the Navy Strategic Systems Program (SSP), on behalf of the Department of Defense, conducted an Intermediate Range Conventional Prompt Strike Flight Experiment-1 (CPS FE-1) test on Oct. 30, 2017, from Pacific Missile Range Facility, Kauai, Hawaii. The test collected data on hypersonic boost-glide technologies and test-range performance for long-range atmospheric flight. This data will be used by the Department of Defense to anchor ground testing, modelling, and simulation of hypersonic flight vehicle performance and is applicable to a range of possible Conventional Prompt Strike (CPS) concepts.

Akit érdekel hogy mi is ez a Conventional Prompt Global Strike program annak egy kis olvasnivaló.
    https://news.usni.org/wp-content/uploads/2017/02/R41464-1.pdf#viewer.action=download

A lényeg hogy őrjáratozó SSGN-ről indítva az USA kevesebb mint egy órán belül a világ bármely pontján hagyományos csapást tud mérni hiperszónikus támadó eszköz segítségével.

wolfram, fishbed and endre like this.
  4. Roni

Roni Well-Known Member

Hány km hatótávú rakétától van szó ?

5. Roni

Roni Well-Known Member

Ja és milyen magasságban csak hogy olyan molnisan kérdezzem :D:D

6. rudi

rudi Well-Known Member

"Intermediate range" a cikk szerint vagyis 3000 - 5500 km között valahol
    Amiket olvastam ott azt írták hogy valahol 40 és 100 km között van a repūlési magasság.

fishbed, endre and Roni like this.
  7. Sharid

Sharid Well-Known Member

8. wankel

wankel Well-Known Member

9. fip7

fip7 Well-Known Member

10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Most vagy én rúgtam be, vagy a videó készítője? Már a legelején. Ilyen Trident II tudtommal nincs 12 db MIRV-vel. Vagy benéztem valamit? Nekem úgy tűnik, hogy különféle változatok képességeit mixelte össsze....

11. Celebra

Celebra Well-Known Member

Amennyire tudom14 lehetne a maximum,csak a szerződési korlát a 10.

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

13. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Semmiféle politika nincs ebben. Időről időre indítanak egyet, hogy ezzel monitorozzák azt, hogy az öregedés miatt milyen műszaki hibák léphetnek fel.
    A hh elején a nuki tesztrobbantások egy része is azt a célt szolgálta, hogy az öregedés hatását vizsgálják a robbanófejeken.

14. dudi

dudi Well-Known Member

Ráadásul ezek jóelőre be vannak jelentve.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Csak tudnám, hogy ellenőrzik?.

Ezen oldal megosztása