Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 841
65 493
113
Pár napja Moszkvában nyitották a világ legnagyobb sör-áruházat, 3.179 fajta sör kapható, szinte világ minden tajáról.....

wx1080.jpg
wx1080.jpg
wx1080.jpg
wx1080.jpg
Öröm lehet leltározni.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Főleg ha az oroszok rágyúrnak az üzemeltetők komolyabb szintű támogatásra is. :)
Mindenesetre elvileg létesül karbantartó bázis is Ljubljanában, így talán jobb lesz a gépek rendelkezésre állása, a korábban tapasztaltakhoz képest.
https://airportal.hu/15-szuhoj-berleserol-allapodott-meg-az-adria-airways/
Úgy tudom, a probléma gyökere az, hogy Oroszországban, a Szuhojnál a katonai megrendeléseknek elsőbbsége van, és így a pótalkatrészek legyártása mindig késik. Tehát raktár is kéne ezekből az alkatrészekből.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Semmi nagy extra, csak épp szembe jött. Avagy amolyan falu + kisváros nézőben valahol Szibériában, a transzszibériai vasútvonal közelében:

Akkora sörkínálat mondjuk nincs, mint a dima által linkelt moszkvai üzletben :)
03:50-körül tankolás Lukoil kúton: 50$-nak megnevezett Rubel 65 liter naftáért. Kb. 220 Ft/liter.

Ez a youtube csatorna más topicban szokott itt felkerülni, de ez most passzol ide is. (A fószer egyébként dán, nem orosz.)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Semmi nagy extra, csak épp szembe jött. Avagy amolyan falu + kisváros nézőben valahol Szibériában, a transzszibériai vasútvonal közelében:

Akkora sörkínálat mondjuk nincs, mint a dima által linkelt moszkvai üzletben :)
03:50-körül tankolás Lukoil kúton: 50$-nak megnevezett Rubel 65 liter naftáért. Kb. 220 Ft/liter.

Ez a youtube csatorna más topicban szokott itt felkerülni, de ez most passzol ide is. (A fószer egyébként dán, nem orosz.)


Pont ma néztem Orosz közlekedési videókat,mindig garantált a szórakozás :D ,csajok tankolási szokásairól szólt,vagy 20 esetből egy volt Lada,meg egy régebbi golf,a többi mind újszerű nyugati, japán verda volt, összekapták magukat az utóbbi években,nem csoda hogy le akarják nyomni őket.
Pár részt én is láttam ettől a fiatal embertől,amcsi követői hívták usába,volt is pár hetet,de el laposodott kicsit a vlog,már nem nézem egy ideje.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 195
113
Semmi nagy extra, csak épp szembe jött. Avagy amolyan falu + kisváros nézőben valahol Szibériában, a transzszibériai vasútvonal közelében:

Akkora sörkínálat mondjuk nincs, mint a dima által linkelt moszkvai üzletben :)
03:50-körül tankolás Lukoil kúton: 50$-nak megnevezett Rubel 65 liter naftáért. Kb. 220 Ft/liter.

Ez a youtube csatorna más topicban szokott itt felkerülni, de ez most passzol ide is. (A fószer egyébként dán, nem orosz.)

Ez hogy lehet, hogy ilyen kínálat-ennyi áru van az orosz vidéki üzletekben? Az "Oroszország szakértők" már megírták, hogy az orosz vidéken éheznek az emberek mert üresek az üzletek.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and cinikus

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Lexus VS BTP-80.... Ma késő este Irkutszk város mellett katonai oszlop előzése közben 170 Km/óra sebességgel neki ment egy BTP-nek ez a luxus autó....kettészakadt...sofőrt nem tudtak megmenteni....

Még 2010-ben az egyik első utamon Moszkvába hasonló volt a szitu: 1 hét alatt 7 vagy 8 hasonló baleseti helyszínt láttam. A legdurvább egy alagút bejáratánál egy sportkocsi maradványa volt. A típusra nem sikerült rájönnön, szerintem a helyszínelőknek sem. Moszkvában mindig azonnal bekötöm a biztonsági övet. Még úgy is rettenetes az utazás gépkocsival. Azelőtt azt gondoltam, hogy a magyar sofőrök agresszíven vezetnek. Ma már tudom értékelni a hazai vezetési stílust.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Még 2010-ben az egyik első utamon Moszkvába hasonló volt a szitu: 1 hét alatt 7 vagy 8 hasonló baleseti helyszínt láttam. A legdurvább egy alagút bejáratánál egy sportkocsi maradványa volt. A típusra nem sikerült rájönnön, szerintem a helyszínelőknek sem. Moszkvában mindig azonnal bekötöm a biztonsági övet. Még úgy is rettenetes az utazás gépkocsival. Azelőtt azt gondoltam, hogy a magyar sofőrök agresszíven vezetnek. Ma már tudom értékelni a hazai vezetési stílust.
Nem erről beszélsz? Ez egy Ferrari volt....:p Videó: best of 2017
..
hqdefault.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 618
8 901
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Lehet,hogy tévedek,de a tetején átforduló tankban nem orosz személyzet ült. A tavalyi vagy az azelőtti Tank Biatlon versenyen készült a felvétel. Talán nigériai személyzet. Az oroszok nyerni szokták ezt a versenyt, akik eljutnak ott a "válogatottságig",nem szokták így elcseszni, mert akkor nem tudtak volna nyerni.
Talált a tank biatlon annyival, hogy nem nigériaiak hanem kuvaitiak voltak
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 195
113
Tessék nézni -olvasni a Tank Biatlon topikot. Ott minden benne van/volt-ez a baleset is. ;)