Otokar Arma 6x6 , 8x8 / Rabdan 8×8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
Kazakok 834 Arma 8x8-at terveznek vásárolni 4,4 milliárd dollár értékben. Felkészül a Tulpar.


Ezzel a Barys 8x8 végleg kimúlik... nameg az oroszok is egy elég komoly piacról szolúrnak majd ki, mivel ekkora mennyiséggel az összes szovjet eredetű apc/ifv-t kukázhatják.
Ez mar az uj II, vagy a regi lesz meg? A regit sokaig teszteltek, majd nagy csond lett utana.
Ha mar az uj, akkor az nagyon nem rossz ar... dragabb, mint gondoltam, de meg mindig a legjobbak egyike lenne a piacon; a Lynx 'at cost' ara - tehat a gyaralapitasi, R&D stb ktgek levonasa utan - sem megy majd $5-6M ala meg ha elerik a 400-500. darabot is Zalaban, ez meg kb ott indulna, mindenfele ellentetel nelkul.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 646
14 620
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 125
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 791
35 983
113
Mit tudnának kínálni az oroszok helyette?
Ukrajnai háború után a kazahokat már nem érdeklik az orosz fegyvererek, mivel nyíltan fenyegetve vannak, hogy ők lehetnek a következők.
Szépen besoroltak Kína "védnöksége alá" - amúgy az elnökük folyékonyan beszél kínaiul, meg még jónéhány másik nyelven. Nyugati és kínai cuccokat vesznek a kazahok, oroszoknak nem sok esélye van már náluk...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 046
113
Ha így lesz @Negan a rajnába hajt a kamionnal a szomorúságtól.
Nem igazán.Ez már tavaly is hir volt.Sőt,még ezek is volt
És még mindig a Patria Xp-t szeretném 8x8 GYHJ-nak.
Mbombe 6 és 4,amiket PSZH/PSZJ szerepkörbe propagálok.
Mbombe 8 szerintem túl kompakt akart lenni.Az eredeti tervek egy nagyobb járgányrol szoltak.
Másfelől a M8-bol még csak prototipus van (még az M4/6 már harcban is bizonyitottak,sorozatgyártott termékek-túl vannak a gyermekbetegségeiken).Most került a kazakoknál egy 3 éves nyúzópróbára,és ki is jött egy valag hibája.De ez egy prototipusnál nem annyira meglepő.
Arma viszont már túl van ezen a prototipusi gyermekbetegségszakaszon régen.
Ami sokkal érdekesebb,hogy az Emiratusokban az Arma alapú Rabdan legyőzte a Patria XP alapú Enigmát.....
Rabdan
UAE_Al_Jasoor_Rabdan_IFV_deployed_in_Native_Fury_2020_exercise.jpg
Image-2-Rabdan-8x8-Infantry-Fighting-Vehicle.jpg

Enigma
vwcbqwM.jpg

Mbombék érdekessége,hogy az M6 jobban védett,mint az M8.
Úgy néz ki,hogy az M8-at újra kell tervezni.Én a helyükben nem erőltetném a kerekes dedikált IFV vonalat,hanem inkább megcsinálnám a 4 tegelyes M6 változatot,maradva a mindenes PSZH vonalon,amit az M4 és 6 képvisel,sikeresen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 125
113
Nem igazán.Ez már tavaly is hir volt.Sőt,még ezek is volt
És még mindig a Patria Xp-t szeretném 8x8 GYHJ-nak.
Mbombe 6 és 4,amiket PSZH/PSZJ szerepkörbe propagálok.
Mbombe 8 szerintem túl kompakt akart lenni.Az eredeti tervek egy nagyobb járgányrol szoltak.
Másfelől a M8-bol még csak prototipus van (még az M4/6 már harcban is bizonyitottak,sorozatgyártott termékek-túl vannak a gyermekbetegségeiken).Most került a kazakoknál egy 3 éves nyúzópróbára,és ki is jött egy valag hibája.De ez egy prototipusnál nem annyira meglepő.
Arma viszont már túl van ezen a prototipusi gyermekbetegségszakaszon régen.
Ami sokkal érdekesebb,hogy az Emiratusokban az Arma alapú Rabdan legyőzte a Patria XP alapú Enigmát.....
Rabdan
UAE_Al_Jasoor_Rabdan_IFV_deployed_in_Native_Fury_2020_exercise.jpg
Image-2-Rabdan-8x8-Infantry-Fighting-Vehicle.jpg

Enigma
vwcbqwM.jpg

Mbombék érdekessége,hogy az M6 jobban védett,mint az M8.
Úgy néz ki,hogy az M8-at újra kell tervezni.Én a helyükben nem erőltetném a kerekes dedikált IFV vonalat,hanem inkább megcsinálnám a 4 tegelyes M6 változatot,maradva a mindenes PSZH vonalon,amit az M4 és 6 képvisel,sikeresen.
A Rabdan elvileg jóval olcsóbban jött ki. Egyébként az Arma első generációja nekem is roppant szimpatikus gép.
Az ARMA II meg marha furán néz ki valamiért.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 046
113
A Rabdan elvileg jóval olcsóbban jött ki. Egyébként az Arma első generációja nekem is roppant szimpatikus gép.
Az ARMA II meg marha furán néz ki valamiért.
Alighanem vastagon beleszolt a politikai is,ott is.Meg némi korrupciorol is suttognak,dehát arra felé (is) az természetes.
Szerintem a Patria jobb-igaz,én csak publikus papir irásokbol alkotok véleményt,nem gyakorlati próbák tapasztalataibol.Max ilyen próbák leirásaibol.
Oroszok viszont voltak olyan szivesek véletlenül megrajzolni,hogy szerintem milyennek kéne lennie az Mbombe 8-nak.Baloldalt alul
1162128_original.jpg

Én inkább egy ilyen,az M6 4 tengelyes változatát képzelném el,mindenes PSZH/PSZJ szerepben,az M4 és M6 változatok mellé (és nem csak lövészjárműként,hanem eszköz és fegyverhordozóként,védett logisztikai járműként is).Kerekes GYHJ meg legyen a Patria.Közös alkatrészbázisra hozva őket,amennyire csak lehet
Paramounth rejtélye,hogy sikerült összehozni,de az M6 védettebb,mint az M8.Legalábbis a megépült M8 protó gyengébb.Az eredetileg még modelként promózot erősebb,LvL6 védettségű M8 nem épült meg.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Mit tudnának kínálni az oroszok helyette?

Esetleg egy háborút. Abból a kazahok sem kérnek, de magukból az oroszokból sem. Kínai érdekeltség lesz az már. Egyébként komolyabbra fordítva a szót. Az oroszok jelenleg új gyártású harcjárművet nem tudnak kínálni. Régebbi BTR típusok jöhetnek szóba gumikerekesként, már ha most adnak el külföldre bármit is. Az viszont nem hinném hogy bárkinek is kell, bárhol is.
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
A Rabdan elvileg jóval olcsóbban jött ki. Egyébként az Arma első generációja nekem is roppant szimpatikus gép.
Az ARMA II meg marha furán néz ki valamiért.
Lehet, de sokkal jobban vedett, sokkal modernebb is belul meg mindenhol. Az ARMA II mar meguti a nyugati 8x8 szintjet mindenben. Ha ez a kazak rendeles mar ARMA II lenne, az nem lenne rossz ar.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
Alighanem vastagon beleszolt a politikai is,ott is.Meg némi korrupciorol is suttognak,dehát arra felé (is) az természetes.
Szerintem a Patria jobb-igaz,én csak publikus papir irásokbol alkotok véleményt,nem gyakorlati próbák tapasztalataibol.Max ilyen próbák leirásaibol.
KETTO oldal az egesz tema, legalabb olvass vissza - @alali77 mar az elozo oldalon leirta, mi volt a fura rendeles oka:


Az UAE valami teljesen hülye változatot vett, BMP3 toronnyal szállítják és maga a jármű torony nélkül volt valami 1,5 millió dollár. A BMP3 tornyokat meg emlékeim szerint az eredeti járművekről szerelik le, mert azt IFV-nek alkalmatlannak találták, túl szűk volt.

https://militaryleak.com/2019/02/18/rabdan-8x8-ifv-infantry-fighting-vehicle/
UAE_Al_Jasoor_Rabdan_IFV_deployed_in_Native_Fury_2020_exercise.jpg


Amúgy az alap 6x6-os jármű tíz éve még meglepően olcsó volt, valamivel egy millió dollár alatt adták el darabját.

Oroszok viszont voltak olyan szivesek véletlenül megrajzolni,hogy szerintem milyennek kéne lennie az Mbombe 8-nak.Baloldalt alul
1162128_original.jpg

Én inkább egy ilyen,az M6 4 tengelyes változatát képzelném el,mindenes PSZH/PSZJ szerepben,az M4 és M6 változatok mellé (és nem csak lövészjárműként,hanem eszköz és fegyverhordozóként,védett logisztikai járműként is).Kerekes GYHJ meg legyen a Patria.Közös alkatrészbázisra hozva őket,amennyire csak lehet
Micsodat, egy oroszt, avagy a sehol fejlett vilagban nem letezo Mbombet meg a Patriat, kozos alkatreszbazisra? :D

Paramounth rejtélye,hogy sikerült összehozni,de az M6 védettebb,mint az M8.Legalábbis a megépült M8 protó gyengébb.Az eredetileg még modelként promózot erősebb,LvL6 védettségű M8 nem épült meg.
Az Mbombe egy csodtomeg, nem ertem, mit erolkodsz vele. Mondjuk mindegy is, mert szerencsere a MH vezetoinek esze agaban sincs olyasmibe belenyulni, ahol a befektetes (Paramount) hattereben egy amerikai szankciok altal sujtott del-afrikai (orosz zsido bevandorlo) oligarchacsalad penzmosodaja all.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 046
113
KETTO oldal az egesz tema, legalabb olvass vissza - @alali77 mar az elozo oldalon leirta, mi volt a fura rendeles oka:





Micsodat, egy oroszt, avagy a sehol fejlett vilagban nem letezo Mbombet meg a Patriat, kozos alkatreszbazisra? :D


Az Mbombe egy csodtomeg, nem ertem, mit erolkodsz vele. Mondjuk mindegy is, mert szerencsere a MH vezetoinek esze agaban sincs olyasmibe belenyulni, ahol a befektetes (Paramount) hattereben egy amerikai szankciok altal sujtott del-afrikai (orosz zsido bevandorlo) oligarchacsalad penzmosodaja all.
Szokás szerint beleugatsz valkamibe nagy mellénnyel,amihez segghülye vagy....
Emirátusok rendelte a BMP-3 toronnyal a gépeket,amik alá egy 8x8 alvázat akartak.Két versenyző volt,a Patria alapu Enigma,és az Arma alapu Rabdan.
Egy darabig úgy volt,hogy az Enigma fog nyerni,aztán mégis a Rabdan lett megrendelve.
Látom,fogalmad sincs a PSZH/PSZJ és a GYHJ közötti különbbségröl.....
Mbombék direkt úgy lettek tervezve,hogy mindenki olyan hajtáslánccal rendelhesse,amilyennel úri kedve tartja.Patria már kicsit nyűgösebb,de lehetne Scanián kivűl más motorral is rendelni,de eddig mindenki azzal rendelte (talán mert a Scania motorok nagyon jók).Enigmában,ami egy Patria XP test BMP-3 toronnyal,amerikai haktáslánc került.
M4ből példul 1200db-ra már van megrendelés,több országban szolgálatban áll,és már harcban is bizonyitott (Afrikában),Kazakok az M6-ost megrendelik,mert az simán átment a csapatpróbán.Talán mert az már nem egy protó,hanem egy már kiforrott járgány,Libiában már harcban is volt.Egyébként olyan tornyot raksz rá,amilyen ráfér-de az tökmindegy,hogy milyen gyártmány.
Jó,tudjuk,egy alkoholista orosz zsidó gyártmány.....
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
Szokás szerint beleugatsz valkamibe nagy mellénnyel,amihez segghülye vagy....
Ezt a stilust tartogasd a csaladodnak, ahol lathatoan ez a stilus egymast kozt, meg esetleg a kamionparkoloban a repedtsarkuaknak, kisoreg

Emirátusok rendelte a BMP-3 toronnyal a gépeket,amik alá egy 8x8 alvázat akartak.Két versenyző volt,a Patria alapu Enigma,és az Arma alapu Rabdan.
Egy darabig úgy volt,hogy az Enigma fog nyerni,aztán mégis a Rabdan lett megrendelve.
Szoval elolvastad, amit @alali77 megirt az elozo oldalon es idemasoltam neked?
Ugyes vagy! :cool:

Látom,fogalmad sincs a PSZH/PSZJ és a GYHJ közötti különbbségröl.....
Mit szeretnel megint mondani? Egyszeruen nem ertem, ez nonstop a primitiv kamionos gyalazkodos stilus ez nem divik a kabinotokon kivul, ne feledd...

Mbombék direkt úgy lettek tervezve,hogy mindenki olyan hajtáslánccal rendelhesse,amilyennel úri kedve tartja.Patria már kicsit nyűgösebb,de lehetne Scanián kivűl más motorral is rendelni,de eddig mindenki azzal rendelte (talán mert a Scania motorok nagyon jók).Enigmában,ami egy Patria XP test BMP-3 toronnyal,amerikai haktáslánc került.
M4ből példul 1200db-ra már van megrendelés,
Ezek a "megrendelesek" olyan, mint a romanok leendo tengeralattjaroi meg F-35-osei? :D
több országban szolgálatban áll,és már harcban is bizonyitott (Afrikában),
Hooogyne, mint MRAP, talan.

Segitek, mert latom, megint a kormanyba haraptal, annyira nem erted, mit es miert irtam: a komment lenyege, hogy a Paramount Group, mint egy penzmoso mafia legalizalt uzlete, gyakorlatilag kizart, hogy beszallito legyen a MHnel.

Te valamiert iszonyatosan nyomod ezt a simlis penzmosodat, talan mert del-afrikai, talan mert zsido hatteru, avagy mindkettoert, fene tudja, nem is erdekes. Viszont ahanyszor eloadod ezt a piruettett, en annyiszor fogom melle odairni ezeket a tenyeket, ami miatt egyertelmu nemzetbiztonsagi kockazatot jelentene egyetlen fillert is kolteni arra az afrikai szarra.

Kazakok az M6-ost megrendelik,mert az simán átment a csapatpróbán.Talán mert az már nem egy protó,hanem egy már kiforrott járgány,Libiában már harcban is volt.
Hogyne, harcban. Mezitlabas, AK-s burnuszosok ellen. :D

Egyébként olyan tornyot raksz rá,amilyen ráfér-de az tökmindegy,hogy milyen gyártmány.
Jó,tudjuk,egy alkoholista orosz zsidó gyártmány.....
Alkoholista? Nocsak, ez ujdonsag, errol valami tovabbi info?
 
  • Vicces
Reactions: Negan