Pisztolyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
Ilyen gyorsan ember nem cserél tárat még filmekben sem. Akadály volt a 7 lövés után. Megnézte, megütötte alulról a fegyvert/tárat és csőre töltött újra, hogy az elakadást okozó hüvelytől megszabaduljon.

Igen, a tárra üt, az zavart meg hogy kilóg a tár alja a fegyverből, elsőre olyan mintha berakott volna egy újat csak kimaradt volna a kockákról.

Mindenesetre elképesztően gyors és adaptív az ürge.

1911-et kb. senki nem használt az amerikai rendőröknél. A 70-es és 80-as években pár olyan helyen rendszeresítették, mint az LAPD Swat, LAPD SIS vagy az FBI Swat, FBI Hostage Rescue Team. Ha jól tévedek ezek nagyrészt a 1911-nek a Commander néven futó változatai voltak. Miután a revolverek felett eljárt az idő először SW pisztolyokat rendszeresítettek a legtöbb helyen, mint a 459, 456 és hasonlók, aztán a 80-as évek végén érkezett a Sig, a Glock, a Beretta és szinte mind 40-es S&W kaliberben. Aztán végül jött a HK USP. Most pedig már elég sok helyen jön újra felfelé a S&W és rendszeresítgetik az M&P modelljeiket.

A 7 lövésből gondoltam és hogy erősen Browning rendszerű cuccnak tűnt elsőre, mintha toknak is lenne rendes túlnyúlása. Elég szarul látni de szerintem nem Glock és nem is Beretta, azok elég jellegzetesek, és ennek az oldalán van a hüvelykivetője, talán SW M&P lehet (n.b. bazi nagy hátsó irányzék), de passz . Az új bennszülött félautomatákat annyira nem ismerem (12 egy tucat szóval annyira nem is érdekesek számomra).

Mintha red dot lenne a pisztolyán. Amúgy azt mondja, hogy AR15 van a hiányos öltözetű bácsinál.

Az van rajta, jól mondod. És egyébként rádión is mondja a rendőr, hogy AR15 volt annál akit lelőtt.

Red dot az van rajta, de az AR15-ot benézte, az AAR szerint mire a bácsi hűlni kezdett már sörétes volt mellette. Attól egyébként is jobban fosnék ilyen távolságról, mellény ide vagy oda, ami kilóg alóla, azt bizony elhagyod.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Igen, a tárra üt, az zavart meg hogy kilóg a tár alja a fegyverből, elsőre olyan mintha berakott volna egy újat csak kimaradt volna a kockákról.

Mindenesetre elképesztően gyors és adaptív az ürge.



A 7 lövésből gondoltam és hogy erősen Browning rendszerű cuccnak tűnt elsőre, mintha toknak is lenne rendes túlnyúlása. Elég szarul látni de szerintem nem Glock és nem is Beretta, azok elég jellegzetesek, és ennek az oldalán van a hüvelykivetője, talán SW M&P lehet (n.b. bazi nagy hátsó irányzék), de passz . Az új bennszülött félautomatákat annyira nem ismerem (12 egy tucat szóval annyira nem is érdekesek számomra).





Red dot az van rajta, de az AR15-ot benézte, az AAR szerint mire a bácsi hűlni kezdett már sörétes volt mellette. Attól egyébként is jobban fosnék ilyen távolságról, mellény ide vagy oda, ami kilóg alóla, azt bizony elhagyod.
Az AR15 meg átlőtte volna a mellényét még sima civil lőszerrel is. Az amerikai rendőröknek lvl II vagy lvl III mellényeik vannak.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
Az AR15 meg átlőtte volna a mellényét még sima civil lőszerrel is. Az amerikai rendőröknek lvl II vagy lvl III mellényeik vannak.

Igen, átvitte volna. Egyik sem jó de a sörétestől emellett is jobban fosnék. Kicsit feljebb megy akkor volt fejed, nincs fejed.. ha mellényt talál akkor meg kb instant szundi. Ja és találni fog, olyan opció nincs, hogy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and hunter85

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 934
21 543
113
Igen, átvitte volna. Egyik sem jó de a sörétestől emellett is jobban fosnék. Kicsit feljebb megy akkor volt fejed, nincs fejed.. ha mellényt talál akkor meg kb instant szundi. Ja és találni fog, olyan opció nincs, hogy nem.

Valóban komoly a rendőr az egyszer biztos. Azért az amerikai járőrök képzettségét, lőkészségét nem lehet egy lapra tenni az európai társaikéval. Persze szükségük is van rá.

Valóban elég szarul kivehető a videón a fegyver, én így párszor telefonon megnézve HK USP-re tippelnék.

Ilyen távolságból bármitől fosnék. Ahogy @dudi is írta az AR sem kegyelmezett volna. Úgy tudom már csak lvl 3-at hordhatnak, 2-esek nincsenek használatban.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and dudi

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Valóban komoly a rendőr az egyszer biztos. Azért az amerikai járőrök képzettségét, lőkészségét nem lehet egy lapra tenni az európai társaikéval. Persze szükségük is van rá.

Valóban elég szarul kivehető a videón a fegyver, én így párszor telefonon megnézve HK USP-re tippelnék.

Ilyen távolságból bármitől fosnék. Ahogy @dudi is írta az AR sem kegyelmezett volna. Úgy tudom már csak lvl 3-at hordhatnak, 2-esek nincsenek használatban.
Az volt a kemény, hogy a drill mennyire jól működött nála a legszélsőségesebb stresszhelyzetben. Közelről lőtt egy sörétes puskás támadóra, aztán...akadály.
Rögtön felismerte, és azonnal, teljesen automatizált mozdulattal hárította is, minden időveszteség és zavar nélkül.

Le a kalappal.

És akkor jöjjön a kisördög :

Nálunk, még régebben a Jerichok már annyira szarok voltak, hogy a bevetésieknél aránylag gyakori volt az akadály. Konkrétan ürítéskor a visszafutó szán becsípte a kirepülő hüvely végét. Annyira megszokták, hogy már unott mozdulattal söpörték ki a hüvelyt a szánból, és lőttek tovább.
El tudom képzelni, hogy a kicsit sportos kialakítású- növelt tár, reddot kialakítás- fegyvernél mókolt még a sütéssel és egyebekkel is, és ELKÉPZELHETŐ hogy nála is "megszokott", tehát néhány száz lövésenként előjön ez a fajta akadály, azért nem is okozott nála meglepetést vagy stresszt.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
El tudom képzelni, hogy a kicsit sportos kialakítású- növelt tár, reddot kialakítás- fegyvernél mókolt még a sütéssel és egyebekkel is, és ELKÉPZELHETŐ hogy nála is "megszokott", tehát néhány száz lövésenként előjön ez a fajta akadály, azért nem is okozott nála meglepetést vagy stresszt.

Bennem megfordult, hogy a red dot a szánon esetleg hátrányosan befolyásolhatja a megbízhatóságot, pedig rém praktikus (jelentősen nagyobb szántömeget kell hátramozgatnia a lőszernek hogy megtörténjen a kivetés).
 
  • Tetszik
Reactions: Shed and Luthero

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 934
21 543
113
Az volt a kemény, hogy a drill mennyire jól működött nála a legszélsőségesebb stresszhelyzetben. Közelről lőtt egy sörétes puskás támadóra, aztán...akadály.
Rögtön felismerte, és azonnal, teljesen automatizált mozdulattal hárította is, minden időveszteség és zavar nélkül.

Le a kalappal.

És akkor jöjjön a kisördög :

Nálunk, még régebben a Jerichok már annyira szarok voltak, hogy a bevetésieknél aránylag gyakori volt az akadály. Konkrétan ürítéskor a visszafutó szán becsípte a kirepülő hüvely végét. Annyira megszokták, hogy már unott mozdulattal söpörték ki a hüvelyt a szánból, és lőttek tovább.
El tudom képzelni, hogy a kicsit sportos kialakítású- növelt tár, reddot kialakítás- fegyvernél mókolt még a sütéssel és egyebekkel is, és ELKÉPZELHETŐ hogy nála is "megszokott", tehát néhány száz lövésenként előjön ez a fajta akadály, azért nem is okozott nála meglepetést vagy stresszt.
Biztos valami tuningolt vasa van a palinak, eleve a red dot sem igazán tipikus egy járőr fegyveren.
Egyébként azt hiszen ilyen amikor a jó kiképzés után még van idő, energia, pénz és akarat az emberben nem pedig csak magára akasztgatja a fegyverét, mint itt általában szokás. Elnézést, ha az általánosításom valakinek sértő lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
50-65 gramm egy pisztolyra való olyasmi dot, mint a videón van. Abszolút elhanyagolható.

Ha a szán anélkül mondjuk 200 gram (nem tom mennyi pontosan) akkor azért egy alapvetően tömegzáras fegyvernél szerintem azért nem annyira, pl. egy gyengébben muzsikáló lőszernél.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Ha a szán anélkül mondjuk 200 gram (nem tom mennyi pontosan) akkor azért egy alapvetően tömegzáras fegyvernél szerintem azért nem annyira, pl. egy gyengébben muzsikáló lőszernél.
Életemben nem hallottam még olyat, hogy akadály elgyena red dot miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Lupus80

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 934
21 543
113
Ha a szán anélkül mondjuk 200 gram (nem tom mennyi pontosan) akkor azért egy alapvetően tömegzáras fegyvernél szerintem azért nem annyira, pl. egy gyengébben muzsikáló lőszernél.
Még a gyári rugó sem hökken meg egy red dot felszerelésén, egyébként 50-90 USD egy tuning rugó szett, ha esetleg valaki úgy érzi kell neki mégis cserélni.

Ps. Egyébként egy G17 szán 270-280 gramm.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
211
527
93
Biztos valami tuningolt vasa van a palinak, eleve a red dot sem igazán tipikus egy járőr fegyveren.
Egyébként azt hiszen ilyen amikor a jó kiképzés után még van idő, energia, pénz és akarat az emberben nem pedig csak magára akasztgatja a fegyverét, mint itt általában szokás. Elnézést, ha az általánosításom valakinek sértő lenne.
Utóbbi 6hónapban sokat jártam kűfőddön.
Rengeteg fegyveresnél látszott (custom officernél is) hogy reddot van fel szerelve. És európaiaknál is (portugál, francia vagy spanyol rendőröknél). Sztem egyre inkább teret nyer, az áruk esett sokat, akik kiképezve vannak rá sztem sokkal hatékonyabbak lehetnek.
De mongyuk az alap akció a videón nagyon durva. Én beztos becsokiztam volna vagy még kapirgálnának a falról...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
Még a gyári rugó sem hökken meg egy red dot felszerelésén, egyébként 50-90 USD egy tuning rugó szett, ha esetleg valaki úgy érzi kell neki mégis cserélni. Ps. Egyébként egy G17 szán 270-280 gramm.

Én nem általánosságban hanem azokról az esetekről beszélek amikor kicsit gyengébb valamiért a lőszer (nem ég el a lőpor teljesen, nem úgy ég el, ahogy kellene, rosszul gyújt a csapi stb.) és már eleve billeg a mérleg nyelve, ott esetleg rossz irányba lendülhet ha egy 20-25%-al nehezebb szánt is kell mozgatnia. Amúgy én csípen a red dotot, nem ellene beszélek csak most elgondolkoztam ezen az akadályon.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 934
21 543
113
Utóbbi 6hónapban sokat jártam kűfőddön.
Rengeteg fegyveresnél látszott (custom officernél is) hogy reddot van fel szerelve. És európaiaknál is (portugál, francia vagy spanyol rendőröknél). Sztem egyre inkább teret nyer, az áruk esett sokat, akik kiképezve vannak rá sztem sokkal hatékonyabbak lehetnek.
De mongyuk az alap akció a videón nagyon durva. Én beztos becsokiztam volna vagy még kapirgálnának a falról...

Akkor ezzel kicsi lemaradtam vagy arra kezd “divatos” lenni. Őszintén szólva Németországba nem igazán vettem észre, de itt Ausztriába sem tűnt fel, hogy a járőröknél ne full gyári lenne. Mindenesetre ezt jó olvasni.
Én nem általánosságban hanem azokról az esetekről beszélek amikor kicsit gyengébb valamiért a lőszer (nem ég el a lőpor teljesen, nem úgy ég el, ahogy kellene, rosszul gyújt a csapi stb.) és már eleve billeg a mérleg nyelve, ott esetleg rossz irányba lendülhet ha egy 20-25%-al nehezebb szánt is kell mozgatnia. Amúgy én csípen a red dotot, nem ellene beszélek csak most elgondolkoztam ezen az akadályon.
Előfordulhat és simán lehet, de nem igazán tudok erre érdemben vagy tapasztalatból válaszolni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 683
113
Egy rendes red dot, amit összepróbáltak adott fegyverrel/lőszerrel, nem fog semmilyen akadályt jelenteni. Rég rossz lenne, ha ez nem így lenne.
Ami azt illeti, még segíthet is pl akadály elhárításakor, sokan a red dotnál megragadva kezelik a szánt például.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Akkor ezzel kicsi lemaradtam vagy arra kezd “divatos” lenni. Őszintén szólva Németországba nem igazán vettem észre, de itt Ausztriába sem tűnt fel, hogy a járőröknél ne full gyári lenne. Mindenesetre ezt jó olvasni.

Előfordulhat és simán lehet, de nem igazán tudok erre érdemben vagy tapasztalatból válaszolni.
Egyáltalán nem elterjedt még amerikában sem, hogy red dot van a rendőrök pisztolyain.