R-77 / AA-12 Adder (Vympel,Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Mike</b>
Köszönöm a linkelt oldalt, valaki régebben már egyszer ajánlotta, de totál kiment a fejemből.
Közben néma csend a témában, a becsült bevethető géppark állományokkal kapcsolatban semmi vélemény?
Mindannyian tudjuk, hogy a valós hadrafoghatóság adatai katonai titoknak minősülnek, de felhívnám a figyelmet arra, hogy a nemrégiben tartott észak-koreai hadgyakorlaton a nyugati megfigyelések döbbenten konstatálták, hogy szinte a teljes gagyi északi repülőgéppark működőképes!
Pedig elvileg enniük sincs mit. Elvileg.

Nos, visszatérve a Szuhoj témára, mi a helyzet a rendszeresítés alatt álló új R-77 verzióval illetve a nukleáris robbanófejjel ellátható új orosz légiharc rakétával? ;D
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Ha elővesszük az orosz térképet és elkezdünk gondolkodni, akkor hamar kiderül, hogy a NATO harci gépeinek zöme egyszerűen elégtelen hatósugárral rendelkezik ahhoz, hogy konvencionális háború esetén a hatalmas területen szétszórt bázisokra és támaszpontokra úgy hajtson végre sikeres légicsapás sorozatot, hogy az megfektesse az orosz haderőt.

Az orosz területek légvédelme a honi SAM rendszerekkel + rádióelektronikai zavaró rendszerekkel csúnyán lecsökkentené a híradókban eddig "óvodások" ellen látott nyugati stílusú légiháborúk hatékonyságát.

Ahhoz, hogy a NATO konvencionális téren eredményes háborút vívjon az oroszok ellen, szinte az összes harci repülőgépére szüksége lenne gyakorlatilag egy időben, minden irányból támadva. Ilyen reális katonai terv nem létezik.

Talan mert a NATO ban mar evtizedek ota teljesen mas a szemlelet.

Ahova tudnak stand off fegyvert ( robotgep siklobomba raketa ) kuldeni oda nem fognak repulni. Raadasul ebbol is lathato hogy az oroszok altal oly nagyon hangsulyozott NATO agresszivitas tamadas gyakorlatilag nem letezik. Nem akarnak orosz teruleteket tamadni. Ez egy vedelmi szovetseg.
Az ellensegnek kell ikozeljonni.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Szépen alászaladtál a kérdésnek, de amit írsz, arról szó sincs.
Senki sem gondolkodott soha meglepetésszerű konvencionális támadásban, mivel az kivitelezhetetlen lenne <i>nagy katonai felvonulás</i> nélkül. A <i>nagy katonai felvonulás</i> pedig jószerivel mostanra lezajlott mindkét oldalon.
B-2, Tomahawk és a jövő: PGS - erről szól az európai "rakétavédelmi rendszer" is.
A klasszikus légierő ebben a léptékben másodvonalas játékszer.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="Montezuma">Ha elővesszük az orosz térképet és elkezdünk gondolkodni, akkor hamar kiderül, hogy a NATO harci gépeinek zöme egyszerűen elégtelen hatósugárral rendelkezik ahhoz, hogy konvencionális háború esetén a hatalmas területen szétszórt bázisokra és támaszpontokra úgy hajtson végre sikeres légicsapás sorozatot, hogy az megfektesse az orosz haderőt.

Az orosz területek légvédelme a honi SAM rendszerekkel + rádióelektronikai zavaró rendszerekkel csúnyán lecsökkentené a híradókban eddig "óvodások" ellen látott nyugati stílusú légiháborúk hatékonyságát.

Ahhoz, hogy a NATO konvencionális téren eredményes háborút vívjon az oroszok ellen, szinte az összes harci repülőgépére szüksége lenne gyakorlatilag egy időben, minden irányból támadva. Ilyen reális katonai terv nem létezik.

Raadasul ebbol is lathato hogy az oroszok altal oly nagyon hangsulyozott NATO agresszivitas tamadas gyakorlatilag nem letezik. Nem akarnak orosz teruleteket tamadni. Ez egy vedelmi szovetseg.
Az ellensegnek kell ikozeljonni.</blockquote>

Én azért láttam már másra is "némi" példát. Mikor próbáltak a líbiai csapatok partraszállni pl. dél-Franciaországban, vagy bombázták-e Toulont, Marseillet vagy Floridát? Én ilyesmire nem emlékszem, tehát házhoz vitték a pofont Líbiának. Ha az USA nem "csinált volna rendet (?!)" Irakban - ezután kivonulva és maga után hagyva a káoszt - ma se létezne ISIS. A "nem agresszív" török légierő és hadsereg pedig időnként "nem agresszíven" - tehát valószínűleg kirándulni jár át Irakba a kurdokhoz barátkozni, emellett éves szinten több százszor sérti meg Görögország légterét, viszont 17 másodperces légtérsértésért "nem agresszíven" lelövi az orosz Szu-24-et, ami nem is Törökországot támadta.
Szóval egyik kutya, másik eb, csak az a különbség, hogy éppen pillanatnyilag melyiknek melyik akcióját akarjuk köpködni, mert bármelyiket jogosan lehet, csak alkalmas dátumot és helyet kell keresni hozzá.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Bizony így látom én is Emel, azzal a kiegészítéssel, hogy ez bár csak saját vélemény, hogy az egyik kutya másik eb tökéletesen megállta a helyét a hidegháború idején, az akkori USA vezette NATO vs SZU esetében. Jelenleg, az USA önjáróbb lett, már a többi NATO ország akarata és érdeke ellen egyre inkább nyíltan cselekszik, vagy véletlen vagy direkt, ezt ki ki döntse el maga, s az Oroszok talán már annyi szemétséget nem is tudnak elkövetni, mint a másik oldal. Ha én objektíven végiggondolom, ez már nem egyik kutya, másik eb koreográfia, jó 25 éve legalább...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Bizony így látom én is Emel, azzal a kiegészítéssel, hogy ez bár csak saját vélemény, hogy az egyik kutya másik eb tökéletesen megállta a helyét a hidegháború idején, az akkori USA vezette NATO vs SZU esetében. Jelenleg, az USA önjáróbb lett, már a többi NATO ország akarata és érdeke ellen egyre inkább nyíltan cselekszik, vagy véletlen vagy direkt, ezt ki ki döntse el maga, s az Oroszok talán már annyi szemétséget nem is tudnak elkövetni, mint a másik oldal. Ha én objektíven végiggondolom, ez már nem egyik kutya, másik eb koreográfia, jó 25 éve legalább...

Ha csak a per pillanatnyi állapotot nézzük, akkor így van. Én viszont túl vén vagyok ahhoz, hogy ne emlékezzek vissza hosszabb távra is. Szergej most nem agresszív, mert nincs rá lehetősége, túlereje, örül/ne ha magán kívül a pillanatnyi pozícióit meg tudja/ná védeni. Csád se agresszív, meg Vatikán se....
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Az Észak koreai példa semmit sem igazol. Abban az egy napban repült szinte az légierő több mint 1000 gyakorló bevetéssel. Erre hónapokig készültek, felvittek mindent ami van. Amennyiben korlátozott a pótalkatrész, üzemanyag, szupport akkor ez a képesség 1-2 napon belül akár harmadára, negyedére is zsugorodhat.
Az a jó, hogy Oroszország sem akar világháborút, és a NATO sem akar. A védelmi szövetség jó szlogen, diplomatikusan tényleg az, azonban a háborút nem a saját területén akarja vívni a NATO, és eddig csak intervenciós háborút, békefenntartást vívott. Az USA a VSz felbomlása után, a NATO mellett kezdte saját politikájának megfelelő, névtelen szövetség kiépítését, amellyel intervenciós háborúkat, vagy akár preventív csapásmérést is végrehajthat. Ezek a partnerek nagyrészt NATO országok, de ott van pld. Szaúd-Arábia, UAE, Katar és több más arab ország, vagy éppen azok a svédek, amelyek egyre közelebb lavíroznak a NATO tagsághoz.
A NATO/USA légihaderők legnagyobb sebezhető része a tanker és szállítóflotta. Ezek kiiktatása, megritkítása drasztikusan csökkenti a hatósugarat. Itt elsősorban a támaszpontok kiiktatása, és a légvédelem minél nagyobb hatósugara az amely távoltartja a tankerflottát, ezzel nagyobb repülési távolságra kényszeríti a támadókat.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Szergej most nem agresszív, mert nincs rá lehetősége, túlereje, örül/ne ha magán kívül a pillanatnyi pozícióit meg tudja/ná védeni. Csád se agresszív, meg Vatikán se.... "

Mert az ukránokat nem is megtudná már verni sőt nem kellet orosz gépesített haderő ahoz hogy visszavonuljanak az ukránok és tűzszüntet kérjenek. Mert az ukránoknak csak akkor kellet békeidő mikor szarul álltak . És meg is kapták! De teszem fel! Megkapta ezt a tűzszüntetet Líbia vagy Szíria ? az ellenzék(USA) részéről? Hát hogyne!!
Egy jneki politológus még egszer hibáztatta is Puytin miszerint az a baj vele hogy nem, hazudik és kiáll az igaz mellett .

A Vatikán meg sosem játszott smemi szerepet az usa odébteszi a pápát is ha érdeke úgy kívánja
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Az észak-koreai példa azért sok dolgot igazol, például a nyugati elemzők újabb benézését.
Ezek alapján kérdőjelessé válik sok egyéb előre látó elemezésük és szakvéleményük is, az iráni képességektől egészen az oroszig!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti">Bizony így látom én is Emel, azzal a kiegészítéssel, hogy ez bár csak saját vélemény, hogy az egyik kutya másik eb tökéletesen megállta a helyét a hidegháború idején, az akkori USA vezette NATO vs SZU esetében. Jelenleg, az USA önjáróbb lett, már a többi NATO ország akarata és érdeke ellen egyre inkább nyíltan cselekszik, vagy véletlen vagy direkt, ezt ki ki döntse el maga, s az Oroszok talán már annyi szemétséget nem is tudnak elkövetni, mint a másik oldal. Ha én objektíven végiggondolom, ez már nem egyik kutya, másik eb koreográfia, jó 25 éve legalább...

Ha csak a per pillanatnyi állapotot nézzük, akkor így van. Én viszont túl vén vagyok ahhoz, hogy ne emlékezzek vissza hosszabb távra is. Szergej most nem agresszív, mert nincs rá lehetősége, túlereje, örül/ne ha magán kívül a pillanatnyi pozícióit meg tudja/ná védeni. Csád se agresszív, meg Vatikán se....</blockquote>
Egyértelmű Emel, ezt én is így látom. Jelenleg talán ÉN azt gondolom, hogy normalitás pártibb a vezetésük, talán nincs annyira rajtuk egy nemzetközi láthatatlan maffia/háttérhatalom nyomása, de nyilván az is benne van, hogy ha akarnának SEM tudnának olyan agresszív nyomulást végrehajtani, mint amit az USA csinált az elmúlt 30 évben. Ettől még, tudom én, ha megerősödnek, simán előjöhet egy két rossz szokás onnan is. Jelenleg amit viszont láttam, látok, az bizony az, hogy nem tudok agresszívabb országot, mint az USA.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
785
2 008
93
Az is kérdés hogy a publikus "elemzés", tényleg az aminek írják vagy csak propaganda...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 350
5 046
113
Én viszont túl vén vagyok ahhoz, hogy ne emlékezzek vissza hosszabb távra is. Szergej most nem agresszív, mert nincs rá lehetősége, túlereje, örül/ne ha magán kívül a pillanatnyi pozícióit meg tudja/ná védeni. Csád se agresszív, meg Vatikán se....
Azért az komoly, hogy vannak itt legalább 85 éves fórumozók is! :D
Amúgy meg kibújt az oroszbérenc szög a zsákból, mert az általános nyugati felfogás szerint az oroszok igenis agresszívek és RETTEGJETEK!!!! :DDDDD
(Nyilván az élemedett kor az oka, hogy halványulnak a földrajzi ismeretek, de az igazság az, hogy Oroszország a szomszédai többségét bármikor röhögve fel tudná rúgni az égig. Csak szólok.)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel">Én viszont túl vén vagyok ahhoz, hogy ne emlékezzek vissza hosszabb távra is. Szergej most nem agresszív, mert nincs rá lehetősége, túlereje, örül/ne ha magán kívül a pillanatnyi pozícióit meg tudja/ná védeni. Csád se agresszív, meg Vatikán se....
Azért az komoly, hogy vannak itt legalább 85 éves fórumozók is! :D
Amúgy meg kibújt az oroszbérenc szög a zsákból, mert az általános nyugati felfogás szerint az oroszok igenis agresszívek és RETTEGJETEK!!!! :DDDDD
(Nyilván az élemedett kor az oka, hogy halványulnak a földrajzi ismeretek, de az igazság az, hogy Oroszország a szomszédai többségét bármikor röhögve fel tudná rúgni az égig. Csak szólok.)</blockquote>

Tévedés, nemcsak a többségét, hanem az összeset! Meg azért azt se tessék elfelejteni, hogy miért nem emlékszik senki arra a felszabadító hadseregre, amelyik kiverte Szergejt Közép-Európából meg a Baltikumból!!
Ja, hogy azért nem emlékszünk rájuk, mert önként mentek haza?!! Az aljas agresszívek.......
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel">Én viszont túl vén vagyok ahhoz, hogy ne emlékezzek vissza hosszabb távra is. Szergej most nem agresszív, mert nincs rá lehetősége, túlereje, örül/ne ha magán kívül a pillanatnyi pozícióit meg tudja/ná védeni. Csád se agresszív, meg Vatikán se....
Azért az komoly, hogy vannak itt legalább 85 éves fórumozók is! :D
</blockquote>

Még jó, hát ha egyszer nincs kint korhatáros karika...:)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 350
5 046
113
Tévedés, nemcsak a többségét, hanem az összeset! Meg azért azt se tessék elfelejteni, hogy miért nem emlékszik senki arra a felszabadító hadseregre, amelyik kiverte Szergejt Közép-Európából meg a Baltikumból!!
Ja, hogy azért nem emlékszünk rájuk, mert önként mentek haza?!! Az aljas agresszívek.......
Nagyvonalú voltam és a NATO tagországoktól előzékenyen "besz*rattam őket", csak, hogy a NATO-nak is tegyek egy gesztust (+Kína). :D De önállóan Kínán és az USA-n kívül mindenki esélytelen velük szemben a környékükön, az tény.
Az önkéntes hazatérésük szvsz. kényszer volt, mert idővel már etetni sem tudták volna a katonáikat, de az is igaz, hogy nem álltak le rekvirálni, hanem összecuccoltak és leléptek.
A lényeg az, hogy szerintem ha akarnának, nagyon könnyen lehetnének agresszívek és a környékük döntő részét igen gyorsan "saját kérésükre felvennék a Föderációba". :DDD Nem tették, pedig a lehetőség eddig is adott volt számukra és a szomszédok (kivéve USA és Kína) érdemben semmit nem tudnának tenni ellene.
Még jó, hát ha egyszer nincs kint korhatáros karika...:)
Még lehet. ;) :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="emel">Én viszont túl vén vagyok ahhoz, hogy ne emlékezzek vissza hosszabb távra is. Szergej most nem agresszív, mert nincs rá lehetősége, túlereje, örül/ne ha magán kívül a pillanatnyi pozícióit meg tudja/ná védeni. Csád se agresszív, meg Vatikán se....
Azért az komoly, hogy vannak itt legalább 85 éves fórumozók is! :D
Amúgy meg kibújt az oroszbérenc szög a zsákból, mert az általános nyugati felfogás szerint az oroszok igenis agresszívek és RETTEGJETEK!!!! :DDDDD
(Nyilván az élemedett kor az oka, hogy halványulnak a földrajzi ismeretek, de az igazság az, hogy Oroszország a szomszédai többségét bármikor röhögve fel tudná rúgni az égig. Csak szólok.)</blockquote>

Tévedés, nemcsak a többségét, hanem az összeset! Meg azért azt se tessék elfelejteni, hogy miért nem emlékszik senki arra a felszabadító hadseregre, amelyik kiverte Szergejt Közép-Európából meg a Baltikumból!!
Ja, hogy azért nem emlékszünk rájuk, mert önként mentek haza?!! Az aljas agresszívek.......</blockquote>
Jelenleg nekem szimpatikusabb az Orosz politika, mint a többi nagyhatalomé, de azért ez egy picit, csúsztatás szerintem. Nem jószándékuk jeleként mentek haza, hanem mert konkrétan úgy megreccsent a hátországuk gazdasága, hogy nem volt mint enni, néha szó szerint. Azért a SZU az nagyon összecsúszott, ha én jól tudom a dolgokat, történelmet. HA erős a hátország, még mindig itt vannak, ebben biztos vagyok. Viszont az tény, hogy a jelenlegi agresszív, támadó Oroszországgal való riogatás, az egy marha nagy blődség, és nyugati agitprop. Ha megnézem a térképet, nem az USA határai mellett alakulnak sorra pl. Kanadában, Mexikóban USA ellenes és Orosz barát kormányok, vitatható forradalmak/lázítások fejleményeként, s nem az USA fontos gazdasági - katonai partnerei, szövetséges országai területén dúl évek óta polgárháború. Minden egyenlet levezetését meghalgatom, még lehet hogy bólogatok is, de hülye nem vagyok, látom hogy mi történik.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Bocsika!
'49-ben alapították a NATO-t. Az ötvenes évek elején, már fenyegetően lépett fel a keletiekkel szemben. Ezért alakult meg '55-ben a VSZ. A '60-as évek elején a NATO haderő már annyira fosott, hogy atom aknazárat akart telepíteni a keleti végekre. Jobban mondva: az USA kardoskodott nagyon mellette! De az akkori francia vezetés nagyon ellenezte. Fel is függesztette a NATO tagságot De Gallue! Abban az időben lett atomhatalom Franciaország.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az én szememben, a hidegháború évei alatt, a NATO vs SZU szembenállás, tipikus egyik kutya - másik eb játék. A rendszerváltás után, mondhat bárki bármit, számomra egyértelmű, a már mint Oroszország néven tovább versenyző játékos, messze nem tett annyi agresszív és másoknak ártó dolgot, mint az USA, a világpolitikában. Ehhez nyilván közrejátszik az, hogy ŐK nem is tudtak volna sokáig, még ha akartak volna sem, komolyan fellépni. Ahogy kicsit is megerősödtek, már nem hagyják magukat annyira palira venni. Ezért volt a Krím, ezért van most Szíria. De amit látok, az az, hogy nem ők csibészkednek a túloldalon jelenleg Kubában, meg Mexikóban, Kanadában. Ezt meg nehéz megmagyarázni innentől, hogy ŐK a rosszfiúk jelenleg...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Fip7</b>
Igen, én már közben finoman kérdeztem arról az R-77 modifikációról, aminek épp zajlik a rendszerbe állítása meg valami új légiharc rakétáról is, amihez atomtöltet is dukál majd, de zéró.
A légierők és gépek hadrafoghatósága szintén kuka.
Hiába no, kevesek vagyunk mi ehhez.

Az elmúlt 3-4 évben hány darab új Szuhojt rendszeresített az orosz légierő összesen, a 27-estől a 34-esig bezáróan? Kérlek, ne azt írjátok, hogy keressem vissza a kommentfolyamban, inkább írjatok le egy darabszámot. Köszönet!

<b>Akagi</b>
Vigyázz, mert ezek történelmi tények! :D