Rejtő- és terepminták (egyenruhák)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 166
77 494
113
"New Russian uniform equipment packages: These are not just uniforms, but are also the base weapons, base gadgets and link systems, etc."

http://englishrussia.com/2014/06/21/new-age-russian-soldier-equip/
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 758
5 702
113
Szeretnék venni itthon jól rejtő ruhát venni, gondolom airsoft oldalakon lenne a legkönnyebb beszerezni. Mit ajánlotok típusra? woodland marpat jó hazai erdőkbe, mezőkre?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 241
81 568
113
ms07

A MARPAT jó csak eredetit nem fogsz kapni viszont a személyes kedvencemből(DPM)van eredeti (akár új is)potom pénzért
http://www.thearmybox.com/
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
http://cink.hu/terepmintak-a-foldon-1631377281
ratm0az7z97qabnfgvnw.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 609
70 331
113
Múlt héten vettem egy alig használt régimódi osztrák Holzer heereseigentum bakancsot. Nagyon masszív, rendes bőrből, potom 2700ft-ért. Gondoltam télre jó lesz, bár ott a régi Haixom is. Ma le is teszteltem Velem környékén, egy 10-est legyalogolva, különösebb gond nélkül. Nem egy könnyű darab, de nagyon fogja a bokát. A Haixban már szegtem meg anno 2x 3x, a surranóban többször, de ez szvsz jobban fogja az ember lábát. Remélem a havat/vizet is állja elég jól. A surranó azt sehogy se bírta max fél órát anno. A Haix gsg 9 viszont elég jó volt, órákig bírta komolyabb átázás nélkül. Na meg a hideget is egy fokkal, az a másik halálom volt mikor órákig kellett toporogni a tp-n. Gondoltam ez osztrák alpesi cucc rossz nem lehet télre.
4AD42C2FEAF81DA86A27095B13C1DC6D.jpg
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Remélem a havat/vizet is állja elég jól. A surranó azt sehogy se bírta max fél órát anno.

A "sima bőr" (membrán nélküli) bakancsok egyike sem szereti a havat. Azokon mintha beszivárogna a hólé. Érdemes vízhatlanítani amivel csak tudod több rétegben. A faggyú talán még mindig a legjobb ilyen esetre.

A 'régi' osztrák és német bakancsok nagyon jók, masszívak, egy hibájuk van. Ha a belső bőrréteg a saroknál kikopik, akkor vagy kivágod azt a részt valahogy vagy folyamatosan cseszteti a lábat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 457
14 367
113
Mondjuk, soha nem mentem nagyobb távolságokat vele, de latyakos időben eddig a gumicsízmát nem űberelte semmi:)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A csecsenekről, még Basajev idejéből láttam olyan képeket, ahol gumicsizmában voltak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 609
70 331
113
A legxarabb érzés mikor át van ázva a hólétől a bakancs. És nem tudsz tenni semmit mert még hátra van 6-8 óra a szoliból. Ha fázott a talpam,lábam engem semmi más nem érdekelt. Órákon át toporgott az ember körbe körbe. Ha meg még a szél is rátett... olyankor aztán minden szélvédett helyet megkerestünk. Volt hogy órákig feküdtünk árkokban, fejünk is behúzva. Lakások konvektorainak utcai nyílásai egy főnyereménnyel értek fel, ha elé állt az ember pár percig akkor kiolvadt.:) A legxarabb élményem az volt mikor -14 ben voltunk kint gyalog 12 órát éjjel, 2x13km-es útvonal volt. Melegedő/pihenőhely egy buszmegálló volt. Kollegám flakonban hozott otthonról teát , de teljesen megfagyott mire mire ivott volna belőle. Szerencsére nekem volt termoszom,én abban hoztam.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 889
31 447
113
Erre a hómentes bakancsra én is kiváncsi vagyok. Régebb volt egy Scarpa túrabakancsom, 8 évet tartott, a fűzője 6 évet, az újonnan vett cserefűzők 6-6 hónapot. Az új Scarpa bakancsom, ami ugyancsak valami GoreTex-es csoda, ha a hó a szövet részen marad (márpedig ottmarad ha mély havon megyek keresztül), akkor a lábam melegétől megolvad, és átszivárog az anyagszálak között. A fűzője 3-4 hónapot tartott. Amit tapasztaltam, hogy egyre szarabb mindennek a minősége.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 231
125 318
113
Itt az első oldalon láttam a Rába digit terepmintát, arról mit lehet tudni?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 231
125 318
113
Hát mivel egy az egyben a sima boci színpalettát viszi tovább ezért evidens, hogy túl sötét :/