1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Robotika

Diskurzus a(z) 'Egyéb, vegyes haditechnikai témák' témában - Python által indítva @ 2013. március 2..

1. Luthero

Luthero Well-Known Member

2. Roni

Roni Well-Known Member

endre and szpg9 like this.
  3. Sharid

Sharid Well-Known Member

4. Roni

Roni Well-Known Member

endre likes this.
  5. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

joker and Luthero like this.
  6. Roni

Roni Well-Known Member

A videot nézve eltelt.10 év .

Szerintetek távol vagyunk még ettől? :)

0:30-tól

Ennél 0:20-tól.

Sokan írták hogy nincs értelme ezeknek meg stb .
    Szerintem király dolog ha az ember alkarján egy iylen lenne :D

7. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Te Roni, itt ülök egymagam nyolc robot között, éjjel három óra van, ne paraztass már. :)

fip7, endre, Roni and 1 other person like this.
  8. danielblack

danielblack Guest

9. Roni

Roni Well-Known Member

Alig tudtam eldönteni hogy hova rakjam a humor topicba vagy ide :D

https://sg.hu/cikkek/it-tech/132759/harci-robotot-mutatott-be-a-kalasnyikov

Én azt hittem hogy csak látványosság kedvéért van oda rakva :D De hogy komolyan is gondolják az elég brutál
    Én nem tudom az oroszok nem néznek kicst magukba mikor valamit egy külföldi technológiához akarnak hasonlítani?

Mit lett volna ha ők lettek volna az elsők akik egy iylet mutatnak be mint a Dél koreai?
    Akkor mit mondtak volna? Hé nyissa ki a fülét minden ellenségünk mert 10 év múlva Avatar szerű robotokkal fogjuk lerohanni őket?

10. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

@Roni
    Neked ezért fizetnek?
    Ez egy szájbavert makett. Koncepció, útkeresés.

11. Roni

Roni Well-Known Member

Ingyen csinálom

Ez illik a képedhez :D:D

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Azzal a Darpas oszver robottal mi lett? Lefújták ugye? Nem tudom mit hoz a jövő és hogyan alakítja egy egy forradalmi fejlesztés, uj hadrendbe állt eszköz, de azért én nem kívánok ide még egy darabig terminatoros meg star warsos csatákat.

13. Roni

Roni Well-Known Member

14. boki

boki Well-Known Member

15. Fennek

Fennek Well-Known Member

Azt a kutyát a Boston Dynamics készítette a DARPA tenderre. A BD-t utána felvásárolta a Google (vagyis az anyacég az Alphabet) más robotikával foglalkozó cégekkel együtt, majd jött a probléma, hogy libi cég nem összeegyeztethető a gyilkos terminátorokkal és mielőtt ártott volna a cég imagének eladták a Softbanknak ami egy Japán megamulti és épp ráfeküdt a robotikára.
    Szóval a kutyus már japánul érti az ül/öl parancsszavakat. :)

danielblack, zeal and antigonosz like this.
  16. Roni

Roni Well-Known Member

Orosz exoskeleton 2017-ből .

Vajon hol járhatnak már ? Ha az oroszok ilyet terveznek akkor a Botston Dynamics-nak vagy akár a Raytheon 5 év múlva lazán előállna egy ilyennel:

Nagy tűzerő az alkaron + a váll jobb oldalán irányított kisméretű rakéták .

17. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Ezeket az exoskeletonokat független akkumlátorról kicsit komolytalannak tartom. Hobbiként robotokat építek (most egy 6 tengelyes kart kezdtem, a forward-kinematikai tervezés fele megvan, plusz az elōzetes gyorsító/fékezō nyomatékok), az egyik komoly gondom a motorok. Az erō felvételéhez nyomaték kell, a nyomatékhoz meg gerjesztés, ahhoz meg áram.

Egy mezei léptetōmotor lazán felvesz 2A-t. Ez 1 motor. Az emberi kéz 6 szabadsági fokkal bír. Ha csak rá segítōs a rendszer, akkor is kell karonként legalább 3 motor, ezekhez 24V, plusz a vezérlés. Ehhez azért kell nafta.

A Ford csinált exoskeletonokat a dolgozóknak, hálózati betápról és lassú műveletekhez (egy lövés visszacsatol lazán 15-20G negatív gyorsulást, míg a váltóházat lassan lehet beemelni..

18. Roni

Roni Well-Known Member

19. ulippo

ulippo Well-Known Member

A Mechwarriorok között is volt egy Atlas modell és elég hasonló arányai voltak mint ennek az Atlas-nak, a mechek közt ez volt a leginkább humanoid forma.

20. ulippo

ulippo Well-Known Member

#LethalAutonomousWeaponsSystems + #ArtificialInteligence = #cybersecurity :cool:

Ezen oldal megosztása