Robotika

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
12 233
6 649
113
A videot nézve eltelt.10 év .

Szerintetek távol vagyunk még ettől? :)

0:30-tól

Ennél 0:20-tól.

Sokan írták hogy nincs értelme ezeknek meg stb .
Szerintem király dolog ha az ember alkarján egy iylen lenne :D

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
12 233
6 649
113
Alig tudtam eldönteni hogy hova rakjam a humor topicba vagy ide :D

https://sg.hu/cikkek/it-tech/132759/harci-robotot-mutatott-be-a-kalasnyikov

Én azt hittem hogy csak látványosság kedvéért van oda rakva :D De hogy komolyan is gondolják az elég brutál
Én nem tudom az oroszok nem néznek kicst magukba mikor valamit egy külföldi technológiához akarnak hasonlítani?

Mit lett volna ha ők lettek volna az elsők akik egy iylet mutatnak be mint a Dél koreai?
Akkor mit mondtak volna? Hé nyissa ki a fülét minden ellenségünk mert 10 év múlva Avatar szerű robotokkal fogjuk lerohanni őket?

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
21 425
20 961
113
Azzal a Darpas oszver robottal mi lett? Lefújták ugye? Nem tudom mit hoz a jövő és hogyan alakítja egy egy forradalmi fejlesztés, uj hadrendbe állt eszköz, de azért én nem kívánok ide még egy darabig terminatoros meg star warsos csatákat.

Fennek

Well-Known Member
2010. május 8.
7 553
25 264
113
Azzal a Darpas oszver robottal mi lett? Lefújták ugye? Nem tudom mit hoz a jövő és hogyan alakítja egy egy forradalmi fejlesztés, uj hadrendbe állt eszköz, de azért én nem kívánok ide még egy darabig terminatoros meg star warsos csatákat.
Azt a kutyát a Boston Dynamics készítette a DARPA tenderre. A BD-t utána felvásárolta a Google (vagyis az anyacég az Alphabet) más robotikával foglalkozó cégekkel együtt, majd jött a probléma, hogy libi cég nem összeegyeztethető a gyilkos terminátorokkal és mielőtt ártott volna a cég imagének eladták a Softbanknak ami egy Japán megamulti és épp ráfeküdt a robotikára.
Szóval a kutyus már japánul érti az ül/öl parancsszavakat. :)

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
12 233
6 649
113
Orosz exoskeleton 2017-ből .

Vajon hol járhatnak már ? Ha az oroszok ilyet terveznek akkor a Botston Dynamics-nak vagy akár a Raytheon 5 év múlva lazán előállna egy ilyennel:

Nagy tűzerő az alkaron + a váll jobb oldalán irányított kisméretű rakéták .

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
1 737
6 021
113
Ezeket az exoskeletonokat független akkumlátorról kicsit komolytalannak tartom. Hobbiként robotokat építek (most egy 6 tengelyes kart kezdtem, a forward-kinematikai tervezés fele megvan, plusz az elōzetes gyorsító/fékezō nyomatékok), az egyik komoly gondom a motorok. Az erō felvételéhez nyomaték kell, a nyomatékhoz meg gerjesztés, ahhoz meg áram.

Egy mezei léptetōmotor lazán felvesz 2A-t. Ez 1 motor. Az emberi kéz 6 szabadsági fokkal bír. Ha csak rá segítōs a rendszer, akkor is kell karonként legalább 3 motor, ezekhez 24V, plusz a vezérlés. Ehhez azért kell nafta.

A Ford csinált exoskeletonokat a dolgozóknak, hálózati betápról és lassú műveletekhez (egy lövés visszacsatol lazán 15-20G negatív gyorsulást, míg a váltóházat lassan lehet beemelni..