Román haderőfejlesztési program (2025) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Csak azzal nem számolsz,hogy EU tagok lettek ők is.Megy nekik is a felzárkóztató támogatás.És valamivel hatékonyabban hasznosul náluk-egyszerűen kevesebbet lopnak belőle.Pedig aztán korrupt egy balkáni kóceráj az is.
És a pénz csodákra képes.
Szóval szokás szerint koncepciózusan csak okoskodsz.
Rosszul tudod. Nagyon szarul hasznosulnak arra felé az EU-s pénzek!
Kezdjük azzal, hogy a tavaly lezárult költségvetési keretből Ro-nak elkülönített pénz alig 70%-át sikerül lehívniuk, míg mi 100%-ban lehívtuk. Ennek egyik oka, hogy a kis és középvállalkozások nem nagyon mernek pályázni, mert folyton nyakukon a korrupció ellenes ügyészség meg az EU-s alapok kiosztását végző és a felhasználást ellenőrző ügynökség, akik minden szarba belekötnek, hogy kenőpénzt csikarjanak ki, illetve ha nem tetszik a képed (mert éppen nem vagy az aktuálisan regnáló párt ember) jól visszaveszik a pénzt.
Ezzel szemben, OV és csatolmányai, még ha el is csatornáznak pályázatokat, de elvárás, hogy azt itt kell befektetni Mo-on (nem úgy mind a bal-libsik, akik a lopott pénzt szépen kimenekítették külföldre és az ott nyugszik inaktív szerepben). Az sem véletlen, hogy ha lemész vidékre te is látod, a falvak végén ott állnak az új feldolgoz, illetve tároló egységek. Ja, hogy nem lett minden magyar állampolgárból báró, hát régen sem volt mindenki gróf. A pénz annál legyen aki tudja hasznosítani a nemzet javára. De azért a FIDESZ úgy vesz el, hogy vissza is osztanak a népnek, ha nem másként, munkahely teremtés címe alatt, illetve egy csomó támogatás formájában.
Kérdezlek, ha mindent elloptak volna, hogy a búbánatba tudtak volna az idei első félévben 18%-os GDP növekedést elérni?
Vissza a témához.
Ezenkívül a románok a beérkezett pénzeket sem használták megfelelően, mert hozzá sem nyúltak/nem kezdték el a korszerűtlen szerkezetű gazdaságuk átalakítását sem.
Annyi pénzt kifizettek autópálya építésre és sehol nincsenek az infrastruktúrában. Mind ellopták!
Ennek meg fogják fizetni az árát. Már most is a nyugati tőke, ha teheti leáll Mo-g határánál. Kivételesen behatol Erdély nyugati tartományaiba.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 115
93
Hát,nálunk már maga a törvény úgy van alakitva,hogy ha valami törvényes,az is korrupt.
Szóval minden viszonylagos.De mi az utóbbi 10évben KE-i élenjárókbol lecsúsztunk sereghajtók közé.
És ez nem az oláhokat dicséri,hanem minket jellemez.
Jujj.
Hát ez nem ilyen egyszerű, más a gazdasági modell, aminek más a kifutása, mellesleg a magyar gazdasági növekedés évek óta előzi az említett KE-i mezőnyt
  • Csak rá kell nézni Szlovákiára ahol feltettek mindent a nehéziparra, járműgyártásra, eladtak mindent és az Euro bevezetésére bízták a sorsukat - ezt úgy hívják, hogy a gazdaság diverzifikáltsága csökkent, évek óta vergődnek is, kifutott a lendület és a gazdaság toporog még a nagy konjunktúra idején is. Kicsiben ugyan ez volt/van Szlovéniában, elénk kerültek, de előzünk, a vásárlóerő paritásban már visszaelőztük Szlovákiát.
  • A Lengyel jó egyensúlyt képez, őrzi a hazai ipart, nagy a belső piac, nagyon megerősítették a nemzeti vállalataikat (PKN, Orlen), hasonlít a Magyarra. Nem véletlen hogy kb egyformán fejlődünk.
  • A Cseh erősebb alapokról indult, ott eleve tőkeerősek voltak a vállalatok (CEZ, meg pl bankok csak nem jut eszembe a nevük), közel van a nagy felvevő piac, keveset kellett infrastruktúrára is költeni, pariban vannak a Német hatékonysággal és mivel nincs Euro tudnak az árfolyammal játszani, kb odáig tudunk elérni mint ők a jelenlegi struktúránkkal rövid távon, na ők pl mindig előttünk voltak.
  • A román mindent feltett a fogyasztás felpörgetésére - mert ez könnyű és látványos gazgasági növekedést produkált - és emellett minden mást elfelejtett, a fogyasztás a vendégmunkások pénze iszonyatosan megpörgette a kereskedelmet, nekik nem MOL és AUDI "jellegűek" a legnagyobb vállalataik, hanem a bevásárlóközpontok láncai. Nem költöttek infrastruktúrára és egyébre sem, a diverzifikáltságuk erősen romlott.
  • A magyar gazdaság eleve nagyobb hitelterheket örökölt, a kormányok sok ideig egymás irányvona ellen dolgoztak. Egy ideje már a hosszútávú növekedést megalapozó gazdasági modell van folytatva, erősítve a hazai vállalatokat és ha lehet minden iparágat, a magyar gazdaság diverzifikáltsága (sok lábon állása) a világ 10 - ben van. A koreai modell van erőltetve ami minden gazdasági szereplőt előnybe hoz, erősít csak azért mert hazai (Samsung modell - Cheabolok). A magyar gazdasági modell hosszú kifutású, de stabilabb lábakon áll, megalapozottabb és ennek látszanak is a jelei, pl az autópályák hossza megelőzte Ausztriát, a V4 legsűrűbbje. A gazdaság pedig pörög, a GDP közelít vissza azokhoz akik megelőztek (nem mellesleg a romántól meg távolodik), a kifutása pedig hosszútávúnak látszik a Cseh ami sosem volt mögöttünk beérhető.

A más modell miatt előztek be a többi KE-i államok, más a ritmus, de mi azzal rosszabbul jártunk volna, mert a nagy hitelállomány a görög modell felé tolt volna minket. Szóval ez nem tehetetlenség hanem előrelátás inkább, az eredmény/tendencia pedig látható ha körülnézünk K.Európában, lásd a Szlovák puma ... (hiába előzött meg, beletört a lába)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
honnan veszed h ők kevesebbet lopnak?
Mert nálunk gyakran az is korrupt,ami törvényes-maga a törvény van korruptra alakitva.
Még1x.Igazábol nem ők javultak jelentősen,hanem mi romlottunk.
Viszont a mi romlásunkat egy igen kifinomult rendszer törvényesiti.
És egyszerűen személyes érzetem,meg az ott élőkkel való beszélgetéseken alapuló tapasztalat.Mert láttam mi volt ott 15 éve,meg most,Az EU csatlakozás oriási különbséget hozott.
Mert most is van erdélyi kollegám,ki ott él (nondjuk egyik kollegám bukaresti születésű magyar,mert élnek ott is számosan magyarok)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Mert nálunk gyakran az is korrupt,ami törvényes-maga a törvény van korruptra alakitva.
Még1x.Igazábol nem ők javultak jelentősen,hanem mi romlottunk.
Viszont a mi romlásunkat egy igen kifinomult rendszer törvényesiti.
És egyszerűen személyes érzetem,meg az ott élőkkel való beszélgetéseken alapuló tapasztalat.Mert láttam mi volt ott 15 éve,meg most,Az EU csatlakozás oriási különbséget hozott.
Mert most is van erdélyi kollegám,ki ott él (nondjuk egyik kollegám bukaresti születésű magyar,mert élnek ott is számosan magyarok)
rendben értem mit mondasz mi romlottunk vissza, de a kérdés még mindig áll , honnan veszed h ők kevesebbet lopnak ?
mondj valami tényt, számot, linkelj , csinálj bármit csak rakj valamit mögé mert így kénytelen avgyok azt hinni h ez a baromság megint csak a te fejedben létezik
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Mert nálunk gyakran az is korrupt,ami törvényes-maga a törvény van korruptra alakitva.
Még1x.Igazábol nem ők javultak jelentősen,hanem mi romlottunk.
Viszont a mi romlásunkat egy igen kifinomult rendszer törvényesiti.
És egyszerűen személyes érzetem,meg az ott élőkkel való beszélgetéseken alapuló tapasztalat.Mert láttam mi volt ott 15 éve,meg most,Az EU csatlakozás oriási különbséget hozott.
Mert most is van erdélyi kollegám,ki ott él (nondjuk egyik kollegám bukaresti születésű magyar,mert élnek ott is számosan magyarok)
Nekem is van elég sok erdélyi kollégám akiknek még most is kint élnek szülei rokonai folyamat járnak haza hozzájuk és nagyon más képet festenek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Mert nálunk gyakran az is korrupt,ami törvényes-maga a törvény van korruptra alakitva.
Még1x.Igazábol nem ők javultak jelentősen,hanem mi romlottunk.
Viszont a mi romlásunkat egy igen kifinomult rendszer törvényesiti.
És egyszerűen személyes érzetem,meg az ott élőkkel való beszélgetéseken alapuló tapasztalat.Mert láttam mi volt ott 15 éve,meg most,Az EU csatlakozás oriási különbséget hozott.
Mert most is van erdélyi kollegám,ki ott él (nondjuk egyik kollegám bukaresti születésű magyar,mert élnek ott is számosan magyarok)
Náluk még az igazságszolgáltatás is korrupt. Minden ügyben. Kicsitől a nagyig! Ha például pert akarsz nyerni, fizetni kell a bírónak (ő majd visszaoszt akár az ügyésznek is). Közbevetőlegesen jegyzem meg, hogy nem véletlen, hogy külön önálló ügyészség foglalkozott az igazságszolgáltatási korrupcióval (mint kiderült ők is korruptak lettek:( - fel is számolták idén őket:D). Szóval ha nyerni akarsz, csengetni kell a bírónak Ro-ban. Erdélyben a megfelelő csatornán keresztül (pl. ügyvéd, mediátor az összekötő). És ha véletlenül nincs ilyen, akkor valamilyen okra hivatkozva kéred az ügy áttételét valamelyik Ó-román megye bíróságára, ugyanis ott nem kell közvetítő, lehet a bíróval közvetlenül tárgyalni :eek: . Na, kérdem én, egy ilyen rendszerben, hogy lehet egy vállalkozást működtetni, illetve az egyszerű melósnak élni? Azért Mo-on ilyen nincs!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Nekem is van elég sok erdélyi kollégám akiknek még most is kint élnek szülei rokonai folyamat járnak haza hozzájuk és nagyon más képet festenek.
Nekem is.És még egymással is összevesztek a kérdésen.
Szerintem nagyon nagyok a különbségek az országon belül.Van ahol leesik az állad,olyan pöpec,másut meg visszahökölsz,mert olyan elmaradott.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Nekem is.És még egymással is összevesztek a kérdésen.
Szerintem nagyon nagyok a különbségek az országon belül.Van ahol leesik az állad,olyan pöpec,másut meg visszahökölsz,mert olyan elmaradott.
Mondjuk itthon még nem kértek tőlem pénzt pluszban a helyi hivatalban, hogy egy héttel korábban az előzőleg közölt időpont előtt megkapjak egy okmányt, ott ez mindennapos.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Náluk még az igazságszolgáltatás is korrupt. Minden ügyben. Kicsitől a nagyig! Ha például pert akarsz nyerni, fizetni kell a bírónak (ő majd visszaoszt akár az ügyésznek is). Közbevetőlegesen jegyzem meg, hogy nem véletlen, hogy külön önálló ügyészség foglalkozott az igazságszolgáltatási korrupcióval (mint kiderült ők is korruptak lettek:( - fel is számolták idén őket:D). Szóval ha nyerni akarsz, csengetni kell a bírónak Ro-ban. Erdélyben a megfelelő csatornán keresztül (pl. ügyvéd, mediátor az összekötő). És ha véletlenül nincs ilyen, akkor valamilyen okra hivatkozva kéred az ügy áttételét valamelyik Ó-román megye bíróságára, ugyanis ott nem kell közvetítő, lehet a bíróval közvetlenül tárgyalni :eek: . Na, kérdem én, egy ilyen rendszerben, hogy lehet egy vállalkozást működtetni, illetve az egyszerű melósnak élni? Azért Mo-on ilyen nincs!
Miért,ez nálunk nem igy van?
És ami azt illeti,náluk van börtönben még exminiszterelnök is-de nálunk.....
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
na akkor az általad linkeltekből idézek picit:

2018-as index
"Magyarország 2018-ban 46-pontot szerzett a 100-ból, ez egy pont javulást eredményez 2017-hez képest"

magyarul itt még javítottunk is , ergó hülyeség hogy az elmúlt 10 évben csak lefele mentünk , inkább úgy mondanám hogy összességében lefele

túl régi? jó
akkor lássuk mit mond a 2020-as index

"Nem javult a hazai korrupciós helyzet a Korrupció Érzékelési Index legfrissebb eredményei szerint: Magyarország a megelőző évhez hasonlóan 2020-ban is 44 pontot szerzett a 0 ponttól (a leginkább korrupt ország) 100 pontig (a korrupcióval legkevésbé fertőzött ország) terjedő skálán, és ezzel a 180 országot vizsgáló felmérés 69. helyén végzett, holtversenyben Bulgáriával és Romániával"

na akkor miről beszélünk? hozzáteszem , van személyes tapasztalat ilyen téren , még soha de tényleg soha nem gondoltam volna hogy 50 euró jatt a zsebbe ennyire megtud gyorsítani pár folyamatot :D itthon nekem nincs ilyen tapasztalatom de lehet csak én élek "burokban"

Ezek alapján megint megkérdezem, honnan veszed hogy kevesebbet lopnak?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
na akkor az általad linkeltekből idézek picit:

2018-as index
"Magyarország 2018-ban 46-pontot szerzett a 100-ból, ez egy pont javulást eredményez 2017-hez képest"

magyarul itt még javítottunk is , ergó hülyeség hogy az elmúlt 10 évben csak lefele mentünk , inkább úgy mondanám hogy összességében lefele

túl régi? jó
akkor lássuk mit mond a 2020-as index

"Nem javult a hazai korrupciós helyzet a Korrupció Érzékelési Index legfrissebb eredményei szerint: Magyarország a megelőző évhez hasonlóan 2020-ban is 44 pontot szerzett a 0 ponttól (a leginkább korrupt ország) 100 pontig (a korrupcióval legkevésbé fertőzött ország) terjedő skálán, és ezzel a 180 országot vizsgáló felmérés 69. helyén végzett, holtversenyben Bulgáriával és Romániával"

na akkor miről beszélünk? hozzáteszem , van személyes tapasztalat ilyen téren , még soha de tényleg soha nem gondoltam volna hogy 50 euró jatt a zsebbe ennyire megtud gyorsítani pár folyamatot :D itthon nekem nincs ilyen tapasztalatom de lehet csak én élek "burokban"

Ezek alapján megint megkérdezem, honnan veszed hogy kevesebbet lopnak?
Mee NER meg vajdabolsevizmus.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 115
93
Én elvesztettem a fonalat, kicsit olyan mintha "valaki" (néha valakik) a korábbi nagyotmondásait/jól megmondom dolgait nem kívánná elengedni még érvek, tények, linkek és szemlátomást magasabb hozzáértés ellenére sem. A disputa már a homokozó szintjén leledzik, van "valakinek" az apukája aki akkor is de akkor is erősebb lesz.
Egy egy beböfögésre állandóan a "tudományt" előszedni, hogy ne legyen a "böffentés" véleményalkotó az érdeklődök, kevésbé tájékozottak előtt marha fárasztó, én már nem is meggyőzni, hanem a "csak olvasók" előtt a véleményt egy cseppet árnyalni szerettem volna, de igaza itt nem lehet másnak meeeer ... böff ....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
10 oldal offtopik hozzászólás 2 nap alatt. Lesz munkája a moderátoroknak...
Tényleg minden oldal elejére oda kellene írni, hogy ez a topik csak a román haderőfejlesztésről szól (mit vettek, mennyit vettek, mit rendelnek, milyen gyakorlatokon vesznek részt, román hadipari fejlesztések)? Minden mást a [BIZTPOL] Románia topikba írjatok.

Átmennétek végre [BIZTPOL] Románia topikba?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Miért,ez nálunk nem igy van?
És ami azt illeti,náluk van börtönben még exminiszterelnök is-de nálunk.....
Nem, nem így van! Ez az attitűd nem is volt jellemző általánosságban mint ott. Csak kivételesen fordult elő, ha egyáltalán előfordult és le is lettek vadászva az ilyen tróger bírák, ügyészek. Nem mellékesen az átlag ember itt Mo-on mer és tud is eredményesen perelni még egy nagy múlti biztosító társaságot is, ahol ha igaza van akkor nyer. Ott ilyen nincs. Megkeni a multi a bírót a cég vagy ellenérdekelt, oszt annyi a polgár ügyének. Mehet a szeme fényébe. Szóval ezek tükrébe, azért kikérem magunknak.

Az exminiszterelnökök a DNA, vagyis a korrupció elleni ügyészség küldte böribe (nem mellékesen ezt ügyészséget az USA hozott létre a neki nem engedelmeskedő politikusok levadászása okán - és kézi vezérlés alatt is tartja). És első sorba nem azért mert loptak (pont úgy ahogy a nyugati politikus is és amit pont leszarnak az amik) hanem mert oroszpártiak voltak lelkük mélyén és ellenezték ezt a fajta román külpolitikát amit az USA diktál nekik. Ennek megfelelően próbálták az orosz szálakat újból felvenni. Na ez volt a bűnük! Az USA nem hülye. tanult a történelemből. Jól tudja, hogy a románoknál mindig kétarcú a politika, amit két különböző pártállású csoport visz és helyzet függően tolják egyiket vagy másikat előre (a szocik/PSD/ kelet pártiak, liberálisok /PNL/ nyugatbarát - szerintem látszatra). Ezt az oroszpárti/barát és nagyrészt baloldali kötődésű román elitet csinálta ki a DNA az elmúlt 15 évben.
Röviden ennyit a nagy korrupt politikusokat vadászó román antikorrupciós ügyészségről.
Amit leírtam, az már a román átlag polgár számára is evidencia.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
@kétkedő és a többiek: ugye ismeritek a "+ Idézet" és "Idézés beillesztése" gombokat amivel akár egy másik topikban is lehet válaszolni egy itt olvasott hozzászólásra? Pl. [BIZTPOL] Románia topikban. Itt nem érdemes folytatni ezt a témát, mert innen törölve lesz.