Román haderőfejlesztési program (2025) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Azért tőled bármiféle stílusról kioktatást olvasni eléggé erős.

Hát németországban vettem részt Us army-s sorakozón ami pontosan így nézett ki.
Viszont életem eddigi legborzalmasabb gyakorlatát is amerikai és román közös gyakorlatról készült videón láttam. Azért tudnak szekunderszégyenérzetet romániában is produkálni. 2021-es és eszméletlen drámai zenét toltak alá belassított képsorokkal...de maga a "művelet"...édes f.szom. Kiállt 3 bradley egy 20 négyzetkilométeres mező tökközepén és tőlük 30 méterre volt 3 darab faroslemez kintibudi (!) kiszálltak estek keltek a bradley-ből komoly túlsúllyal (!) rendelkező amerikai katonák nők férfiak (lassitva dráma maga Hans Zimmer nyomta a drámai zenét) kúsztak estek csúszkáltak a sárrá dagadatott területen 30 métert ...odaért a tag a kintibudihoz és az volt a feladat, hogy belépjen, lőjjön... de a legnagyobb meglepetésre a faroslemez viskó olyan pici volt hogy az egyébként 90-110 kilós lövész nem tudott bemenni (!) pedig akart bmeg! Aztán kb. "Aaa f.szomat!" vállrándítással belelőtt a padló nélküli tákolmányba kettőt a sárba aztán visszadagonyázott a bradley-hez....és ettől MINDENKI KIB.SZOTT boldog volt ölelkeztek mosolyogtak közben lassitott drámai felvételek, összerakták körben állva a kezüket Hans Zimmer még mindig nyomta...és kinyílt az ifv ajtaja aztán elhúztak a "g.cibe"15 percalatt lezavarták a román gyakorlatot...én meg otthon hajnali 2kor (titeket olvasva meg 2 monitoron 2 román topicot és párhuzamosan 2 videó megy magyar és román) lesokkoltan tátott szájjal kiesve az ecigi is: "Mi..aaa??Aztak.rva!!!!....Ez meg mi a f.szom volt???"
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Viszont életem eddigi legborzalmasabb gyakorlatát is amerikai és román közös gyakorlatról készült videón láttam. Azért tudnak szekunderszégyenérzetet romániában is produkálni. 2021-es és eszméletlen drámai zenét toltak alá belassított képsorokkal...de maga a "művelet"...édes f.szom. Kiállt 3 bradley egy 20 négyzetkilométeres mező tökközepén és tőlük 30 méterre volt 3 darab faroslemez kintibudi (!) kiszálltak estek keltek a bradley-ből komoly túlsúllyal (!) rendelkező amerikai katonák nők férfiak (lassitva dráma maga Hans Zimmer nyomta a drámai zenét) kúsztak estek csúszkáltak a sárrá dagadatott területen 30 métert ...odaért a tag a kintibudihoz és az volt a feladat, hogy belépjen, lőjjön... de a legnagyobb meglepetésre a faroslemez viskó olyan pici volt hogy az egyébként 90-110 kilós lövész nem tudott bemenni (!) pedig akart bmeg! Aztán kb. "Aaa f.szomat!" vállrándítással belelőtt a padló nélküli tákolmányba kettőt a sárba aztán visszadagonyázott a bradley-hez....és ettől MINDENKI KIB.SZOTT boldog volt ölelkeztek mosolyogtak közben lassitott drámai felvételek, összerakták körben állva a kezüket Hans Zimmer még mindig nyomta...és kinyílt az ifv ajtaja aztán elhúztak a "g.cibe"15 percalatt lezavarták a román gyakorlatot...én meg otthon hajnali 2kor (titeket olvasva meg 2 monitoron 2 román topicot és párhuzamosan 2 videó megy magyar és román) lesokkoltan tátott szájjal kiesve az ecigi is: "Mi..aaa??Aztak.rva!!!!....Ez meg mi a f.szom volt???"
Kössz a likokat! Olyan mintha James Hunt és Niki Lauda is adott volna egy autogramot. :D

Kifognak b.szni a munkahelyemről a románok miatt!! ...Mert még mindig (!) azt a videót keresem de meg fogom találni!:hadonaszos: 2021es és nem Romanian army kereséssel lehet megtalálni. Összesen 17x nézték meg abból csak én 4x.

A románokrol meg annyit, hogy mikor a lynx eldőlt olvastam a topicjaikat és már akkor jobban közeledett a meglátásuk (civilek, katonák) a mai valósághoz mint a miénk itt! Mindent tudnak, hol milyen erők állomásoznak: Tata, Debrecen, Szfvár stb. Tudják hol, hány zászloalj van és hogy lesz majd a dandár, kik kapnak majd lynxeket és hogy szerintük legalább két dandárra gyúrúnk...és ez kib.szott ijesztő volt. Nem ellenségesen kezeltek minket inkább elismerően, meg sok b.szik rá mi van Erdéllyel. De azért éreztettem velük a jelenlétem :) meg is lepődtek hogy b.szod még itt (román Bukaresti újság hadászati aloldalánál egy belsős saját topicban) is figyeli a kommunikációjukat egy magyar! Bizony! Mindenhol ott leszünk!:hadonaszos:
 
H

Hummen23

Guest
Kössz a likokat! Olyan mintha James Hunt és Niki Lauda is adott volna egy autogramot. :D

Kifognak b.szni a munkahelyemről a románok miatt!! ...Mert még mindig (!) azt a videót keresem de meg fogom találni!:hadonaszos: 2021es és nem Romanian army kereséssel lehet megtalálni. Összesen 17x nézték meg abból csak én 4x.

A románokrol meg annyit, hogy mikor a lynx eldőlt olvastam a topicjaikat és már akkor jobban közeledett a meglátásuk (civilek, katonák) a mai valósághoz mint a miénk itt! Mindent tudnak, hol milyen erők állomásoznak: Tata, Debrecen, Szfvár stb. Tudják hol, hány zászloalj van és hogy lesz majd a dandár, kik kapnak majd lynxeket és hogy szerintük legalább két dandárra gyúrúnk...és ez kib.szott ijesztő volt. Nem ellenségesen kezeltek minket inkább elismerően, meg sok b.szik rá mi van Erdéllyel. De azért éreztettem velük a jelenlétem :) meg is lepődtek hogy b.szod még itt (román Bukaresti újság hadászati aloldalánál egy belsős saját topicban) is figyeli a kommunikációjukat egy magyar! Bizony! Mindenhol ott leszünk!:hadonaszos:
Úgy érted, hogy szerintük két dandárra való lynx-el tervezünk?
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Úgy érted, hogy szerintük két dandárra való lynx-el tervezünk?
Többek között igen, biztosak voltak benne, hogy lesznek mobil légvédelmes lynxek is és, még a nasams is mobil valamint a 44 tankot annyira tartották viccesen kevésnek és írták, hogy ennél minimum 2x ennyi mbt lesz csak vagy nem volt annyi pénzünk, vagy még kivárunk, hogy teljesítenek a Leo II. a7+ , mint cinikusan a saját új romboló, F35 és tengeralattjáró beszerzésüket. Racionálisak egyébként. Felosztották, hogy a 2 új dandár hogy néz majd ki, és hol lesznek elosztogatva a lynxek

Még mindig nem találtam a gyakorlatról a videót, de addig is van helyette egy másik teljesen friss gyöngyszem:


Jobb lesz, ha már most önként letesszük a fegyvert! ...És az oroszok is!!:hadonaszos:
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ebből a cikkből lényegében csak a címe volt érdekes nekem, de beteszem azért.


Románia hízeleg törököknek, hogy valami közös üzlet keretében legyen Mordornak is végre lőporgyára. Már régen az egyik legnagyobb kihívásnak tartják, hogy lőszert tudnak gyártani ahhoz, amihez tudnak, de az alapanyag hamar elapadna egy komolyabb háborúban, ezért ez a rész nekik is kiemelten fontos.
 
K

kamm

Guest
Ebből a cikkből lényegében csak a címe volt érdekes nekem, de beteszem azért.


Románia hízeleg törököknek, hogy valami közös üzlet keretében legyen Mordornak is végre lőporgyára. Már régen az egyik legnagyobb kihívásnak tartják, hogy lőszert tudnak gyártani ahhoz, amihez tudnak, de az alapanyag hamar elapadna egy komolyabb háborúban, ezért ez a rész nekik is kiemelten fontos.
Hajra! Mar a torokok sem feltetlneul az allando csucsminoseg zaloga, de biztosan jokat mulatnek a "hires roman precizitasbol" adodo sztorikon...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Szerintem nem igazán produktív az, ha a román haderőfejlesztéssel kapcsolatban olyan cikkeket linkelsz be, amelyikben már a cím is röhejes:

A legújabb generációs GM 200-as radarokkal szerelhetnék fel a román hadsereget, a Thales alkatrészgyártást is javasol Romániában​


Ha ezeknek lenne értelme, akkor már 2 éve a világ összes drón típusa ott repkedne, pedig...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 478
113
Szerintem nem igazán produktív az, ha a román haderőfejlesztéssel kapcsolatban olyan cikkeket linkelsz be, amelyikben már a cím is röhejes:


Ha ezeknek lenne értelme, akkor már 2 éve a világ összes drón típusa ott repkedne, pedig...
Ezekből a hírekből ezt kellene látni, hogy milyen lehetőségeik vannak, ki mit kínál nekik. Tender van és a Thales ezt ajánlja. Hogy ezekből később gyakran nem lesz semmi, az már más kérdés.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Ezekből a hírekből ezt kellene látni, hogy milyen lehetőségeik vannak, ki mit kínál nekik. Tender van és a Thales ezt ajánlja. Hogy ezekből később gyakran nem lesz semmi, az már más kérdés.
Jaaah majd pont egy Európai/Francia cég fog románoknak haditeknikát adni?!
A gazdáig úgy sem engedik.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Típust nem írnak, mi lehet, Stinger vagy Grom?

Ez nekem még mindig rejtély hogy mi miért nem akarunk MANPADS-ot venni.