Román haderőfejlesztési program (2025) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Egy kis érdekesség.


Találtam egy cikket egy román tábornok visszaemlékezéséről, hogy annak idején a típusváltásról szóló vitában melyik két gép volt a favorit és milyen érveket sorakoztattak a két legesélyesebb mellett és ellen. Egyik sem volt hiba nélkül.
F-16 hátrányai a Gripennel szemben, köztük a fenntartási költségek - ezt most lefordithatná pontosabban valaki:
Dezavantajele ar fi o manevrabilitate mai mare a Gripen, costul de operare mai mare al F-urilor americane, tehnologie nouă, faptul că F-16 nu integrează decât armament american și nu în ultimul rând durata de viață mai mică a F-16 second hand în comparație cu JAS-39 Gripen.
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
442
1 458
93
F-16 hátrányai a Gripennel szemben, köztük a fenntartási költségek - ezt most lefordithatná pontosabban valaki:
Dezavantajele ar fi o manevrabilitate mai mare a Gripen, costul de operare mai mare al F-urilor americane, tehnologie nouă, faptul că F-16 nu integrează decât armament american și nu în ultimul rând durata de viață mai mică a F-16 second hand în comparație cu JAS-39 Gripen.
Szabadon:
F16 hátrányok: Nagyobb manőverezési képessége a Gripennek, f16 nagyobb fenntartási költsége, gripen-új tech, f16hoz csak amerikai fegyverek vannak integrálva, s alacsonyabb élettartama a használt f16nak
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 511
72 513
113
286703300_593420068883312_139519878955163756_n.jpg

287105797_593419328883386_6548300477021588178_n.jpg
285885620_593420582216594_9182546162633641664_n.jpg
286365756_593420285549957_5900504834461140551_n.jpg
287316188_593419402216712_7074426374824547305_n.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Atyam, milyen kommunistan tudnak ezek a bozgorok kinezni... plane, hogy azokat a kalyhacsoveiket is megtartottak ugyanebben az egysegben (gondolom, nincs eleg a HIMARSbol.) :D
Nincs ebben semmi kommunista minden nato gyakorlat dv napján van ilyen sorakozó.

HIMARS-ból meg ez az első harckész ütegük ami most fejezte be a kiképzést.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Lattam ittenieket mar, azok valamiert nem neznek ki ilyen komenistan. :cool:
Akkor valamit kurvára elnézel (vagy csak a szemellenző leginkább amit a számodra kedves dolgokra szoktál alkalmazni) mert pontosan így néz ki a miénk is (vagy szarabbul mert nem tudunk egységes felszerelést adni a katonáknak a gépekről meg màllik a festék)
 
K

kamm

Guest
Akkor valamit kurvára elnézel (vagy csak a szemellenző leginkább amit a számodra kedves dolgokra szoktál alkalmazni) mert pontosan így néz ki a miénk is (vagy szarabbul mert nem tudunk egységes felszerelést adni a katonáknak a gépekről meg màllik a festék)
En nem Magyarorszagon elek, ne feledd. ;) Titeket nem lattalak mar igen regen, szerintem nehai Keleti ota. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Nincs ebben semmi kommunista minden nato gyakorlat dv napján van ilyen sorakozó.

HIMARS-ból meg ez az első harckész ütegük ami most fejezte be a kiképzést.
Mégis nekem volt igazam, mivel a romulánoknak is idő kell a kiképzéshez, csak a bölcs ukiknak nem kell idő, mert ők mindent is tudnak.
 
K

kamm

Guest
Nekem baszod mert veled ellentétben láttam jópárat meg részt is vettem páron (hazain meg külföldin egyarànt) meg veled ellentétben nem vagyok kretén..

Visszavonom korábbi véleményemet, a mémek kevésbe voltak irritálóak...
Kicsit felporgetted magadat egy teljesen szubjektív okorsegen, kisoreg, úgy tűnik... sok volt a kávé?
Ezt az ordenare stílust tartad meg otthonra, ahol esetleg van olyan "kretén", aki ezt eltűri neked.
(Régen sem a kulturált stílusáról volt híres a honvéd tisztikar, látom, van, ami sosem valtozik.)

Hogy a stilusodhoz passzoloan, de könnyedebb stilusban zárjam ezt a teljesen ertelmetlen kotozkodest (mert azt csinálod reggel óta): ki nem szarja le, hogy neked nem tetszik, hogy nekem nem tetszik, sőt, kommunistanak tűnik a roman sorakozó? Na ugye. :cool:

(FYI veled ellentétben én itt is lattam párat, sőt Navyt is, ahol barátom is szolgált, amit te meg szerintem sosem.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Kicsit felporgetted magadat egy teljesen szubjektív okorsegen, kisoreg, úgy tűnik... sok volt a kávé?
Ezt az ordenare stílust tartad meg otthonra, ahol esetleg van olyan "kretén", aki ezt eltűri neked.
(Régen sem a kulturált stílusáról volt híres a honvéd tisztikar, látom, van, ami sosem valtozik.)

Hogy a stilusodhoz passzoloan, de könnyedebb stilusban zárjam ezt a teljesen ertelmetlen kotozkodest (mert azt csinálod reggel óta): ki nem szarja le, hogy neked nem tetszik, hogy nekem nem tetszik, sőt, kommunistanak tűnik a roman sorakozó? Na ugye. :cool:

(FYI veled ellentétben én itt is lattam párat, sőt Navyt is, ahol barátom is szolgált, amit te meg szerintem sosem.)
Azért tőled bármiféle stílusról kioktatást olvasni eléggé erős.

Hát németországban vettem részt Us army-s sorakozón ami pontosan így nézett ki.