Román haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
603
1 587
93
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 921
7 300
113


david-luiz-celebration-david-luiz.gif
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 150
9 313
113
Románia AT Spike LR 2 rakétákat vásárol
A szerződés értéke 358 millió lej, áfa nélkül a Profit.ro szerint 72 millió euró körüli összeg, és ebből arra következtethetünk, hogy a vásárolt rakéták száma valahol maximum +300 darab körül lenne.
Ezzel a vásárlással Románia Spike LR/LR 2 papírkészlete megközelíti a 2300-2400 darabot (esetleg akár 2500 darabot is), ami nem elég, de nem is gyógyszermennyiségről beszélünk, hanem valódi elrettentő képességről.
A nem elégre csak annyi, bár nem 100% semmilyen fegyvernek a találati valószínűsége és megsemmísítő képessége, de ebben a kategóriában azért legalább 2000 páncélozott harceszköz megsemmisítésére elegendő. Mi a seggünket a földhöz vágnánk, ha ennyi Spike állna rendelkezésünkre.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
30 528
132 363
113
Mondjuk volt már itt erről szól, de talán abból a szempontból érdekes, hogy a Mandi azt emeli ki, hogy az EU finanszírozza, arról meg hallgat, hogy az RM a stratégiai partnerünk.


Ilyen szempontból a cím egy kissé csalafinta, hiszen valójában nem is konkurencia, hanem (fél)testvér-cég.
Főleg hogy a románok gyára lőpor és kézilőfegyver a miénk meg robbanóanyag és nagykaliberű lőszergyár. Ez leginkább kiegészítésnek tűnik az RM részéről.
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
790
3 775
93

Románia a GDP 2,5%-át csak papíron szánja a védelemre. A durva valóság az, hogy csak 1,6%-ot értünk el.​


Klaus Iohannis, Románia elnöke 2022. június 29-én jelentette be, hogy döntés született arról, hogy a bruttó hazai termék (GDP) 2,5 százalékát a védelmi szektorra fordítják. Ezt a döntést a Legfelsőbb Nemzetvédelmi Tanács (CSAT) tárgyalta, és a 2023-as költségvetéstől kezdődően hajtják végre.

A 2023-as év valósága azonban mást mutatott. Az Észak-atlanti Szövetség által szolgáltatott, a 2024 februárjáig gyűjtött adatokon alapuló és a TVR által idézett statisztikák azt mutatják, hogy Románia a GDP mindössze 1,6%-át költötte a védelmi szektorra, ami messze elmarad a NATO által megkövetelt minimális küszöbtől.

A tavalyi teljes költségvetésből a források több mint 21%-a támogatási programokra irányult, ami némileg meghaladja a Szövetség által megkövetelt küszöböt.
Ez az arány azonban messze van a többi kelet-európai ország, például Lengyelország által elért szinttől, amely költségvetésének több mint 53%-át különítette el ezekre a programokra. Ezzel szemben a román hadsereg személyi kiadásai nagyon magasak voltak, a teljes védelmi költségvetés közel 60%-át teszik ki.

Ami Romániát illeti, az az oka, hogy a GDP 2%-os küszöbét nem érik el, hogy sok támogatási program nem fejeződött be. A MApN szigorú követelményei, a világjárvány utáni pénzügyi helyzettel, valamint a külföldi vállalatokat fenyegető magas kockázatokkal összefüggésben sok ilyen program elakadását okozza.

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 829
82 362
113

A teljes cikk a linkről (Google fordítóval):


Hyundai Rotem's K2 Black Panther tank will undergo a live-range shooting test in Romania next month.

A high-ranking military official said, “The schedule for Romania’s first local live-range shooting test of the Hyundai Rotem K2 Black Panther tank has been confirmed,” and added, “Government officials from both countries and Hyundai Rotem working-level officials will attend the test, which will be held for a week from the 10th to the 16th of next month.” It was stated.

This is the first time the K2 Black Panther tank has been fired live in Romania.

Local live firing of orbital equipment is effectively the final step to evaluate weapon performance before signing a contract.

Experts believe that the scale and timing of exports, including the contract amount and number of K2 tanks, will become concrete depending on the results of this shooting.

At last year's Korea-Romania defense industry cooperation meeting, the Romanian Army said it needed 300 tanks.

An industry official explained, “I understand that Hyundai Rotem’s target order volume for the Romanian K2 tank is about 500 units, worth about 10 trillion won.”

Hyundai Rotem is making efforts to target Romania after failing to export K2 tanks in Norway last year due to being pushed out by Germany's Leopard tanks.

It is known that they are considering a proposal to transfer K2 tank technology to Romania and to entrust the manufacturing of materials, parts, and equipment used in the tank to local companies.

The competing model is the American Abrams, known as the world's strongest tank.

The Romanian side has evaluated that the K2 tank is about 10 tons lighter than the Abrams, so it has excellent mobility and has similar destructive power.

In particular, it has been publicly stated that its technology has been proven in tests in extreme environments such as the Middle East and Norway.

Hyundai Rotem plans to participate in BSDA 2024, the largest local international defense industry exhibition, which will open on the 22nd of next month immediately after the live-fire test in Romania.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 694
14 988
113

A dél-koreai K2 Black Panther élőtűz bemutatót tart Romániában a hatalmas szerződés előtt.
A tesztek jövő hónap 10-én kezdődnek, és Dél-Koreából és Romániából magas rangú katonai tisztviselők, kormányzati tisztviselők és vállalkozások vesznek részt.
Ezen keresztül kerül pontosításra a K2-re vonatkozó szerződés tartalma.
Dél-Korea és Románia tavaly óta felvették a kapcsolatot a fegyverüzletág különböző területeivel kapcsolatban.
Nemcsak szárazföldi platformokról, hanem különféle csapásmérő- és védelmi rakétarendszerekről is tárgyalnak.
A K9-es tüzérség, a Redback IFV, az M-SAM-II rakétaelfogó és még sok más követi majd a helyi támogatással és a ToT-val.
Ahogyan Korea egy csomó technológiai transzfert hajtott végre Törökország felé, úgy fontolgatja egy ilyen átfogó technológiaátadást Romániába különböző módokon.