1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Seawolf-osztály

Diskurzus a(z) 'Nukleáris meghajtású vadásztengeralattjárók (SSN)' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Cikk nem új de hátha nem volt még itt sehol.

https://battlemachines.wordpress.com/2014/12/19/top-5-ssns/

3. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Python likes this.
  4. rudi

rudi Well-Known Member

Érdekes kép...
    Szépt 11-én a a US NAVY Jimmy Carter nevű erősen módosított és speciális bevetésekre kihegyezett Seawolf osztályú tengeralattjárója ismét egy lobogó Jolly Roger százlóval az árbocán tért vissza hazai kikötőjébe Kitsap-Bangorba.

Úgy tűnik sikeres bevetést teljesítettek...Ez különösen érdekes mivel a USS Jimmy Carter feladata elsősorban a felderítés, kémkedés, tenger alatti kábelek manipulálása.

A Jolly Roger zászlóknak saját szimbolikája van. Jelen esetben a képeken annyit látni hogy a koponya alatt a lábszárcsontokat kardokkal helyettesítették ami a titkos bevetést jelentő "cloak and dagger" jelzés.

Húznak Jolly Rogert sikeres Tomahawk indításkor. Az ilyen (HMS Triumph a sikeres líbiai bevetés után:

Persze a közelmúlt legnevezetesebb Jolly Rogere a HMS Conqueror győzelmi zászlója volt a Falkland háborúban miután elsüllyesztette a ARA General Belgranot

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

7. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Elölről,
    és hátulról a sóján

fishbed, arbalest and fip7 like this.
  8. arbalest

arbalest Well-Known Member

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem értem, miért vannak hátra felé is mikrofonok. Onnan csak saját magát hallja.

10. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Természetesen nem hall keresztül a tengo testén de ettől függetlenül fontos szerepe van még azoknak az elfogott transducereknek is.
    Ezek a szonarok úgy működnek mint egy fázis vezérelt radar vételi uzemmodban. A be érkező jel nem csak egy érzékelő hanem a gombfelszin sajátosság miatt egy csoport érzékelő "találnak" el. Az érzékelő el az így beerkezett jell azok elhelyezkedese miatt két tulajdonság an különböző fog. Az egyik a jelerosseg ami értelem szeren ott a legerosebbet ahol pont ranez az érzékelő az jel érkezési irányára a másik tényező az idő. Az érzékelő illetve a jelfeldolgozo egység képes érzékelni azt hogy ugyanaz a jel mennyi ido eltéréssel érte el a két szomszédos érzékelő és így a jelerosseg és az időbeli különbségbol számolja ki a jel irányát 3D Ben.

Tehet a hátsó érzékelok is resztvesznek a mérés én de nem a hátulról hanem inkább az oldalról felhatulrol érkező jelek mereseben analizalasaban.

fishbed, gacsat and fapp_supervisor like this.
  11. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Rohadt automatikus szogenerator. Remélem azért érthető valamelyest.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Igen érthető.Pislogtam is mert én szoktam telefonról ilyeneket művelni szóval jobb lenne ha leállnál az utánzassal! ;)
    Nem szoktak ilyen képeket engedélyezni,mi történt?

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Bár a hang terjedési sebessége adott.

14. dudi

dudi Well-Known Member

Igen és?

15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Már nagyon régen engedélyezik. Ennek köze lehet ahhoz, hogy Walker mit pofázott el. Vagy ahhoz, hogy ezen a szinten rég túl van a civil ipar. Lásd Hpasp sorozatát. A vonatott szonarokról is kép van fent vagy az, hogy a no.1. bója hogyan hajtogatja szét magát.

Amikor az Sz-400 MFR-nek mutatják az antennarácsát és kiszámolható a nyaláb paraméter és több dolog, akkor egy 25+ éves szonáron mit titkoljon az ember? A Seawolf sok paraméterét nézve ma is olyan űberbrutál, mint levegőben az F-22, de ettől egyes részei mai szemmel nézve olyan nagyméretű berendezések, amiknek működési elve ismert és egy kép alapján semmi olyan nem tudsz meg, amit ne sejtenél.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Mindenféle hang terjedési sebessége azonos, úgyhogy abból te nem számolsz ki semmit.

17. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

OFF

A szeizmológia egyik alapja, hogy az S és P hullámok sebessége eltérő, amikor a hullám terjedési iránya és az amplitúdó nem azonos. (longitudinális és transzverzális hullámok).

Hogy ez folyadékban mit jelent a szilárd anyag helyett, azt nem tudom, de mint generális kijelentés ez bizony nem igaz. Még, ha adott estben a szonár technológiában ez lényegtelen. Erről lövésem sincs...

ON

18. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Hat az bizonya vizben nem allando es meg csak nem is egyenesvonalu. A viz sotartalmatol homersekletetol asvanyianyagtartalmatol ( homok pl ) keveredesi modjatol stb stb valtozo. A hang a vizben bizony elkanyarodik es nem is kismertekben . Az hogy 30 fokos torest kanyart ir le gyakori de a 90 fok kozeli is elofordul.

pöcshuszár and fishbed like this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Miért is?

20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez idáig rendben is van, de a szonár gömbjén belül ez nem számít. Két érzékelő között a beérkezési idő különbsége ezektől nem függ, és te ebből akartál valamit kiszámolni.
    Iránymérésre azonban valóban jó.

Ezen oldal megosztása