1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Soryu (16SS)-osztály

Diskurzus a(z) 'Dízel-elektromos meghajtású vadásztengeralattjárók' témában - arbalest által indítva @ 2016. október 16..

1. arbalest

arbalest Well-Known Member

A Japán Tengerészeti Védelmi Erő legmodernebb dízel-elektromos támadó tengeralattjárója, amely levegő független AIP meghajtással rendelkezik. A 84 méter hosszú, 9,1 méter széles tengeralattjárók lemerülve 4200 tonna vízkiszorításúak. Fegyverzetüket 6 db 533 mm-es torpedó vetőcső alkotja, amelyből Type 89 torpedók és Harpoon hajó elleni rakéták indíthatóak, a javadalmazás összesen 30 darab.

2. arbalest

Október 12-én a Mitsubishi Heavy Industries kobei hajógyárában ünnepélyes keretek között vízre bocsátották a JMSDF legújabb tengeralattjáróját, a Soryu-osztály kilencedik tagját, a JS Seiryu-t (SS-509).

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

endre likes this.
  3. arbalest

Február 27-én, 20 év után kivonták a szolgálatból az utolsó Harushio-osztályú tengeralattjárót, az Asashio-t. Az elmúlt 15 évben elvileg az AIP meghajtás teszt platformjaként szolgált.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

endre likes this.
  4. arbalest

endre likes this.
  5. wankel

wankel Well-Known Member

6. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ha kapna egy reaktort....

7. wankel

wankel Well-Known Member

A Soryu-osztályú tengeralattjáró előtt egy Oyashio-class hajó, háttérben pedig a Chihaya (ASR-403) tengeralattjáró-mentő, valamint ellátóhajó.
    A móló másik oldala.

fishbed, fip7 and arbalest like this.
  8. boki

boki Well-Known Member

Október 4-én vízre bocsátották az osztály 11. tengeralattjáróját . Oryu az első Li-ion akkumulátoros hajó a világon.

arbalest, fishbed, fip7 and 1 other person like this.
  9. arbalest

Ezen oldal megosztása