Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 803
86 555
113
Meg se nézteda videót ezek szerint... Nem kritizálta a válogatottat.
"Ebből a válogatottból többet nem lehet kihozni"

Először jutottunk ki természetes úton bármilyen tornára 1986 óta. Már többet hozott ki belőle Rossi, mint Storck vagy az előző Rossis szereplés. Idén megvolt Rossi első győzelme. Méghozzá taktikai szintű.

Hogy ne lehetne ebből többet kihozni?

Nem értek egyet Rossival több poszton (főleg a hülye Gulácsi kapcsán vagyok kiakadva), de attól még, 10ből 1et benéz, az elég korrekt. Sajnos, most rosszkor nézte be. Van ez így. Svájctól ki lehet kapni.

Amilyen a sorsolás, látva, hogy Svájc kikkel kell, hogy megküzdjön, akár egy német-svájc döntő is összejöhet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 784
46 928
113
Szerintem az érthető, ha a biztos továbbjutás tudatában lehetőséget adsz a kispadon ülőknek, és pihenteted a kulcsjátékosokat, de az érthetetlen, hogy a szünetben miért nem küldött be épkézláb középpályást (Silva), illetve Rúben Diast a védelembe Danilo mellé, és miért nem jött Jota előbb.
Bakker, tényleg nem hiszed el a nyilvánvalót, hogy leadták a meccset?!

Nem akartak velünk szenvedni, mert a szlovénokkal jobban járnak, ők védekezni fognak 90 percig.

Ronaldo messze a legnagyobb sztárjuk, mindenki érte vette a jegyet, s mivel nem volt partner a full alibiben, mert neki egyszerűen nem fér bele EGO ba hogy direkt kikapjon, le is lett cserélve! Ennyi, nincs ebben semmi több, de tényleg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 784
46 928
113
"Ebből a válogatottból többet nem lehet kihozni"

Először jutottunk ki természetes úton bármilyen tornára 1986 óta. Már többet hozott ki belőle Rossi, mint Storck vagy az előző Rossis szereplés. Idén megvolt Rossi első győzelme. Méghozzá taktikai szintű.

Hogy ne lehetne ebből többet kihozni?

Nem értek egyet Rossival több poszton (főleg a hülye Gulácsi kapcsán vagyok kiakadva), de attól még, 10ből 1et benéz, az elég korrekt. Sajnos, most rosszkor nézte be. Van ez így. Svájctól ki lehet kapni.

Amilyen a sorsolás, látva, hogy Svájc kikkel kell, hogy megküzdjön, akár egy német-svájc döntő is összejöhet.
Nem értetted hogy mit mondott baszod!

Azt mondta, hogy a legjobb válogatottat rakta össze Rossi, a létező legjobb játékosok vannak a keretben. Nem lehet többet kihozni a jelenlegi Magyar válogatottból, mert mindenhol a legjobb emberek vannak.

Nem bírálta, hanem dicsérte még mindig Rossit...
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 240
8 112
113
Bakker, tényleg nem hiszed el a nyilvánvalót, hogy leadták a meccset?!

Nem akartak velünk szenvedni, mert a szlovénokkal jobban járnak, ők védekezni fognak 90 percig.

Ronaldo messze a legnagyobb sztárjuk, mindenki érte vette a jegyet, s mivel nem volt partner a full alibiben, mert neki egyszerűen nem fér bele EGO ba hogy direkt kikapjon, le is lett cserélve! Ennyi, nincs ebben semmi több, de tényleg.
Szerintem te nem érted, hogy nem kell mindenben összeesküvést keresni. Egyszerűen tök bénák voltak, és CR is olyan helyzeteket hagyott ki, amire korábban nem volt példa. Próbálkoztak, de ez a 2. garnitúra erre volt képes. Viszont ez belefért nekik, gondolom ezért nem vetette be a klasszisokat. Ennyi. Túlgondolod.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 784
46 928
113
Szerintem te nem érted, hogy nem kell mindenben összeesküvést keresni. Egyszerűen tök bénák voltak, és CR is olyan helyzeteket hagyott ki, amire korábban nem volt példa. Próbálkoztak, de ez a 2. garnitúra erre volt képes. Viszont ez belefért nekik, gondolom ezért nem vetette be a klasszisokat. Ennyi. Túlgondolod.
Nem hiszek a véletlenekben. Az is érdekes egyébként ettől függetlenül, hogy CR7-ről leszedte a védő a mezt 16-oson belül úgy rángatta, aztán semmi büntető, lapot is mikor tök jogosan reklamált, a sértett fél kapott.

Vicc ez az EB bíráskodás tekintetében.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 061
9 038
113
Legyen a topicban egy kis bringa is a változatosság kedvvért... :)


Idén új rekordideje lett a Tour Divide-nak: a litván Justinas Leveika cirka 20 órát javított az angol Mike Hall 2016-óta állt rekordján. A litvánnak ez tavaly nem jött össze, akkor 2. lett a spanyol Ulrich Bartholmoes mögött és egyikük sem döntötte meg a rekordot. Idén máshogy alakult: bár idén is Leveika és Bartholmoes volt az élen, a litván végig a spanyol előtt járt és a saját rekordjára majd' 1,5 napot verve magabiztosan beállította az új rekordidőt is: 13 nap, 2 óra és 16 perc alatt abszolválta a 2700 mérföldes távot. Még úgy is, hogy idén a verseny elején, Montana területén retek szar idő volt, hideg és hó.

A 2700 mérföld / 4350 km hosszú Tour Divide egy minden év júniuásban elstartoló, 90%-ban nem burkolt útvonalon haladó verseny, melyen támogatás nélkül, mindent önerőből megoldva mennek végig a résztvevők - ki lassabban, ki gyorsabban, az elvetemült célidőt maguk elé tűzők cirka 2 hét alatt, nem sok alvással. A verseny a Great Divide Mountain Bike Route (GDMBR) útvonalát követi ami a kanadai Banff mellől indul és nagyjából a vízválasztót (Great Divide) követve az USA-Mexikói határig tart - végpontja az új-mexikói Antelope Wells határállomás.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 803
86 555
113
Nem értetted hogy mit mondott baszod!

Azt mondta, hogy a legjobb válogatottat rakta össze Rossi, a létező legjobb játékosok vannak a keretben. Nem lehet többet kihozni a jelenlegi Magyar válogatottból, mert mindenhol a legjobb emberek vannak.

Nem bírálta, hanem dicsérte még mindig Rossit...
Mindig, mindenből ki lehet többet hozni. Hidd el nekem. Látom a saját, problémás gyerekemen. Olyan, hogy csúcs, ennyi volt, na olyan nincs.

Ráadásul folyamatosan jönnek a fiatalok. Szóval nem létezik - elég csak ránézni akár a mostani válogatottra - hogy MINDENHOL a legjobb emberek vannak. Dehogy vannak.

Felőlem vehetjük ezt dícséretnek is amit mondott, de nekem Véberről a lötyögés és az edzői balhék jutnak eszembe.

Mindeközben természetesen Rossival se vagyok tökéletesen megelégedve.

Nehéz, fárasztó, sérülést hozó szezon után rossz felkészüléssel, rossz svájci meccset hoztak össze, ami megpecsételte a tornát, mint 1986ban a szovjetek elleni 0:6. Az eredmények is hasonlóak voltak, mint akkor.

Onnantól pedig VBre se jutottunk ki. Ez az EB kalap kaki eddig. Nem csak miattunk, de a csoportmeccsek során a spanyolokon kívül senki se tolta meg igazán.

Sőt, ha a németek okosak, kikapnak a svájciaktól és csoportmásodikként az olasz ágra kerülnek. De nem kaptak ki. Így ők is el fognak bukni. Ahogy szerintem a spanyolok is a nehéz ágú meccsek okán.

Aztán lehet tapsikolni, hogy de jót taktikázott mindenki velünk kapcsolatosan, és nézhetünk majd egy francia:svájc/osztrák döntöt. :D
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
- Ne haragudjatok de ennyi pénzért amennyit a focisták keresnek, a maszek elzavarja a dolgozót a picsába! Mennyit is kell a dolgozónak ennyi pénzért dolgozni? Én már 40 éve nem nézek magyar mecset, mivel nem látom értelmét hogy felmérgeljem magam! Nejem nevetett mikor megjósoltam előre hogy kiesünk!
- Ám sajnálom az adófizetők pénzét is erre költeni. Inkább vennének gyalogsági harcjárművet ezeken a pénzeken! Szerintem nem járnánk rosszul! ;) Én csak a nagy hűhót látom benne! Rádió TV beszél fél évig róla, mindenki elemezgeti a nagy semmit, oszt utána jön a nagy újbóli sztárolás! Majd ismét a nagy leégés amit megint lehet elemezgetni fél évig!
- A pénzt meg lapátoljuk ki az ablakon! Hát a sztároknak kell szegényeknek a bevétel! Ne keljen már szegényeknek kerékpárral menni edzésre! Még beleszakad az edzésbe! :( Hogy edzeném őket egy rakat német-juhász kutya előtt! Mindjárt rendbe jönne a mentális gondolkodása! Szegények, egyem a husukat! - Mondanák a kutyák - ! Aki életben marad, lehet válogatott, megvolt a válogató is! :cool:
Szégyen!
 
  • Vicces
Reactions: hunter85

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 500
113
Legyen a topicban egy kis bringa is a változatosság kedvvért... :)


Idén új rekordideje lett a Tour Divide-nak: a litván Justinas Leveika cirka 20 órát javított az angol Mike Hall 2016-óta állt rekordján. A litvánnak ez tavaly nem jött össze, akkor 2. lett a spanyol Ulrich Bartholmoes mögött és egyikük sem döntötte meg a rekordot. Idén máshogy alakult: bár idén is Leveika és Bartholmoes volt az élen, a litván végig a spanyol előtt járt és a saját rekordjára majd' 1,5 napot verve magabiztosan beállította az új rekordidőt is: 13 nap, 2 óra és 16 perc alatt abszolválta a 2700 mérföldes távot. Még úgy is, hogy idén a verseny elején, Montana területén retek szar idő volt, hideg és hó.

A 2700 mérföld / 4350 km hosszú Tour Divide egy minden év júniuásban elstartoló, 90%-ban nem burkolt útvonalon haladó verseny, melyen támogatás nélkül, mindent önerőből megoldva mennek végig a résztvevők - ki lassabban, ki gyorsabban, az elvetemült célidőt maguk elé tűzők cirka 2 hét alatt, nem sok alvással. A verseny a Great Divide Mountain Bike Route (GDMBR) útvonalát követi ami a kanadai Banff mellől indul és nagyjából a vízválasztót (Great Divide) követve az USA-Mexikói határig tart - végpontja az új-mexikói Antelope Wells határállomás.

Ha már Amerika és kerékpár:

https://www.kemma.hu/helyi-sport/20...elba-ert-vassal-a-terdeben-tekert-at-amerikan
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 924
29 988
113
- Ne haragudjatok de ennyi pénzért amennyit a focisták keresnek, a maszek elzavarja a dolgozót a picsába! Mennyit is kell a dolgozónak ennyi pénzért dolgozni? Én már 40 éve nem nézek magyar mecset, mivel nem látom értelmét hogy felmérgeljem magam! Nejem nevetett mikor megjósoltam előre hogy kiesünk!
- Ám sajnálom az adófizetők pénzét is erre költeni. Inkább vennének gyalogsági harcjárművet ezeken a pénzeken! Szerintem nem járnánk rosszul! ;) Én csak a nagy hűhót látom benne! Rádió TV beszél fél évig róla, mindenki elemezgeti a nagy semmit, oszt utána jön a nagy újbóli sztárolás! Majd ismét a nagy leégés amit megint lehet elemezgetni fél évig!
- A pénzt meg lapátoljuk ki az ablakon! Hát a sztároknak kell szegényeknek a bevétel! Ne keljen már szegényeknek kerékpárral menni edzésre! Még beleszakad az edzésbe! :( Hogy edzeném őket egy rakat német-juhász kutya előtt! Mindjárt rendbe jönne a mentális gondolkodása! Szegények, egyem a husukat! - Mondanák a kutyák - ! Aki életben marad, lehet válogatott, megvolt a válogató is! :cool:
Szégyen!
Hát a legtöbb válogatott játékos külföldről kapja a fizetést szóval abból te nem sok harcjárművet vennél...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
Hát a legtöbb válogatott játékos külföldről kapja a fizetést szóval abból te nem sok harcjárművet vennél...
Van itt az országba bőven akik honi fizetést kapnak! 3000 fős lakosnak építettek flancos focipályát a semmire! Hadjuk inkább mert még felmérgelem magam.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 803
86 555
113

Megbukott a foci-Eb lebonyolítási rendje, az utolsó fordulóra maradt a bundakör​

"Göbölyös János egy megoldást is mondott erre a képtelen helyzetre: "A csoportkörök végén nem kizárólag a helyezések, hanem az eredmények (pont, gólkülönbség, több szerzett gól, stb) döntenének a továbbjutásról. Az összes addigi csoportmérkőzés (36 db) alapján kialakulna egy abszolút rangsor. A 17-24. helyezettek - úgy mint most - búcsúznának.

A nyolcaddöntő párosítását - akár az utolsó csoportmérkőzést követően élő adásban - kisorsolnák: az 1-8. helyezettek a 9-16. pozícióban végzőkkel játszanának a legjobb nyolc közé jutásért.

A következő szakaszban, a negyeddöntőben szintén nyilvános sorsolással menne tovább a dolog, értelemszerűen az elődöntőben is, a döntő pedig adja magát. A fenti szisztémában eltűnne a látványosnak ugyan látványos, de a számolgatáson, tervezgetésen, manipuláción kívül semmire nem jó ágrajz, mindegyik résztvevő abban lenne érdekelt, hogy a három csoportmeccsén a lehető legtöbb pontot gyűjtse, azaz minél előrébb végezzen (az első nyolcban) az abszolút rangsorban.""
(Azért nem kicsit idegesítő, hogy nem jelennek meg a htkan az origo és mandi linkek ...)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and zsolti

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
Azoknak meg már semmi köze a válogatotthoz...
Miért azokból nem lehet válogatni aki itthon játszik? Igaz azok mezítláb rúgják a bőrt, apróért!
Mit meg nem tud az ember. :rolleyes: Szóval csak a külföldi focista a jó focista. :( Értem én.
Odakint hajt mint állat hogy haza ne küldjék, meg kapjon pénzt, itthon meg elpihenget!
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
838
4 640
93
Van itt az országba bőven akik honi fizetést kapnak! 3000 fős lakosnak építettek flancos focipályát a semmire! Hadjuk inkább mert még felmérgelem magam.
na de ők nincsenek a válogatottban :)
egyébként meg ez a túlfizetés nem magyar találmány, sajnos körülöttünk szinte mindenhol ez a jellemző és még mielőtt valaki előveszi, hogy OV miatt: nem most, nem 10 éve, hanem már a rendszerváltás előtt elkezdődött az a folyamat, ami így felhúzta a pénzüket (tegyük hozzá ez nekem sem tetszik, + nem nézem a focit, bár edzőin sokat tanultam fociból is ...)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 784
46 928
113
Miért azokból nem lehet válogatni aki itthon játszik? Igaz azok mezítláb rúgják a bőrt, apróért!
Mit meg nem tud az ember. :rolleyes: Szóval csak a külföldi focista a jó focista. :( Értem én.
Odakint hajt mint állat hogy haza ne küldjék, meg kapjon pénzt, itthon meg elpihenget!
A két gólszerzőnk épp a fradista Varga Barnabás, meg az Újpesti Csoboth Kevin.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 633
9 182
113
Hát a legtöbb válogatott játékos külföldről kapja a fizetést szóval abból te nem sok harcjárművet vennél...

Egyrészt akkor minek költünk giga pénzeket a magyar focira? Másrészt amennyi pénzt költünk, abból már sok járművet lehetne venni.