Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Beta, ne vedd magadra, de a focifikázók gusztustalanok. Ad. 1; nincs olyan sport, ami ennél olcsóbb és tömegsport (mezitláb, 1200 ft-os labda). Ad.2; a fikázók azok, akik lesik a kudarcot foci kapcsán (mit nekik nemzetek ligája, eb-k bravúrjai), de szemérmesen kussolnak saját "teljesítményükről". Aki sportol, az tudja, h van hullámvölgy. Béke.

Ne vedd magadra...
  1. Mitől olcsóbb, mint pl. a röplabda vagy kézilabda? Vagy a futásnál, amihez még terem se kell? Mezítláb és 1200 Ft-os labdával még a 90-es évek csórósága közepette sem játszottak tömegek. Te használtad a tömegsport jelzőt...

  2. Miféle hullámvölgy? A magyar válogatott semmi érdemi eredményt nem érte le a gigantikus elbaszott pénzek ellenére Egy Albánia meg igen. Egy amatőr bandát alig tudtak legyőzni már...

  3. Milyen saját teljesítményről beszélsz? Arról, hogy mondjuk meló mellett évi sokezer km-et tekerek (saját költségen), röplabdázok saját költségen és nem állambácsi tőgyét = ADÓFIZETŐKET fejve fizeteve a teremtől mindent? Meg mellette tartalmat gyártok? Vagy mégis mire gondolsz?

  4. A kudarcot nem kell "lesni". Mert szinte csak az van. 24 csapatosra bővített EB-re kikerülésnél is a pótselejtezőre utazás van. LOL Ami 1992-ben még nyolc csapatos volt. Azon a pénzen, amit erre basztak el, kb. az ellen az elvárás, hogy stabil szereplés a legjobb 16 között.
Béke.
 
G

Galthran

Guest

Telt ház előtt mutatták be Belgrádban a kosárlabdázó Natasa Kovacsevicsről szóló dokumentumfilmet. A játékos a Győr kosarasaként a csapat 2013-as buszbalesete következtében elveszítette egyik lábát – írja az MTI.
A győri klub honlapja híradásában emlékeztetett arra, hogy a Fűzy Ákos vezetőedző és Tapodi Péter klubigazgató életét követelő tragédiában az akkor 19 éves játékos súlyosan megsérült, és a bal lábát térd alatt amputálni kellett. A néhány hónapja odaszerződött Kovacsevics azonban óriási akaraterőről tett tanúbizonyságot, és hihetetlen lelkierővel egy rövid ideig még a kosárlabdapályára is visszatért a Crvena zvezda színeiben. Az elmúlt nyolc évéről, a felépüléséről és az új céljairól készült 75 perces film díszbemutatójára megtelt a szerb főváros egyik színháza.

A meghívottak között volt Fűzy András, az UNI Győr MÉLY-ÚT elnöke is, aki elmondta, nagyon jó fogadtatása volt az Ugrás című filmnek.

„Megtiszteltetés volt, hogy én is ott lehettem a nézőtéren. Natasa és édesapja is nagyon örült nekem, ahogyan én is, hogy láthattam, milyen boldog és kiegyensúlyozott Natasa. Azt gondolom, igazi példakép, aki megmutatta, hogy a legnehezebb helyzetekből is van kiút, és bármi történik, meg lehet találni azt a célt, amiért érdemes élni és dolgozni” – fogalmazott a klubvezető.

Kovacsevics jelenleg a nemzetközi szövetség (FIBA) egyik nagykövete, emellett odahaza egy alapítványt is működtet, tehát nem szakadt el sportágától.

„Olimpiai, világ- és Európa-bajnokok, dobogósok voltak ott a nézőtéren, a francia szövetség elnöke is eljött. A franciák készítették ugyanis azt a speciális protézist, mellyel a baleset után bő két évvel vissza tudott térni a pályára Natasa” – mesélte Fűzy András, hozzátéve, a producerekkel beszélt arról, hogy a filmet Magyarországon is bemutathassák.

„Szeretnénk, ha első körben Győrben juthatna el a közönséghez, de jó lenne, ha egy országos tévécsatorna is műsorára tűzné, hiszen mindenki tud tanulni Natasa Kovacsevicstől” – mondta a győri klubvezető.

A Rába-parti csapatot a soproni edzőmeccsre szállító busz 2013. szeptember 7-én Vitnyédnél összeütközött egy személyautóval és felborult. A szerencsétlenségben Tapodi Péter klubigazgató a helyszínen meghalt, Fűzy Ákos vezetőedző a kórházban vesztette életét. Azóta a két klub minden évben mérkőzéssel emlékezik a szomorú eseményre, a nyolcadik Fűzy Ákos-Tapodi Péter Emlékmérkőzés pénteken 18 órakor kezdődik a győri Egyetemi Csarnokban.


 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 990
113

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 036
10 074
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 036
10 074
113
Ne vedd magadra...
  1. Mitől olcsóbb, mint pl. a röplabda vagy kézilabda? Vagy a futásnál, amihez még terem se kell? Mezítláb és 1200 Ft-os labdával még a 90-es évek csórósága közepette sem játszottak tömegek. Te használtad a tömegsport jelzőt...

  2. Miféle hullámvölgy? A magyar válogatott semmi érdemi eredményt nem érte le a gigantikus elbaszott pénzek ellenére Egy Albánia meg igen. Egy amatőr bandát alig tudtak legyőzni már...

  3. Milyen saját teljesítményről beszélsz? Arról, hogy mondjuk meló mellett évi sokezer km-et tekerek (saját költségen), röplabdázok saját költségen és nem állambácsi tőgyét = ADÓFIZETŐKET fejve fizeteve a teremtől mindent? Meg mellette tartalmat gyártok? Vagy mégis mire gondolsz?

  4. A kudarcot nem kell "lesni". Mert szinte csak az van. 24 csapatosra bővített EB-re kikerülésnél is a pótselejtezőre utazás van. LOL Ami 1992-ben még nyolc csapatos volt. Azon a pénzen, amit erre basztak el, kb. az ellen az elvárás, hogy stabil szereplés a legjobb 16 között.
Béke.
Megnyerték a Nemzetek Kupája vagy mi a fene csoportját, az fasza. A fő baj hogy ne mtudom nálunk mi a fészkes fenének kell a profi sportot ennyi pénzzel támogatni. Edzők életjáradéka, persze kell mert éheznének mert egész életükben feketén zsebelték a pénzt. Ugyanez igaz a több sportolónkra is...
Már valami ezren kapják. Pedig lehet ezt másképpen is:
Nyilván ennyi pénzből ami a focira kiömlik lehetne mondjuk az uszodai belépőt is támogatni:
Ha havi 8 alkalommal úszni szeretnék, akkor az 16e/ hónap, ha egy család vetemedne erre akkor családi jeggyel 40800 forint per hónap.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
kemény ez a fószer :D
Meg amit mondott!
---
"Sedi 1986. február tizenkilencedikén született Kamerunban, Bafoussam nevű városban. „Nem nagy település, nem is gazdag.” Hároméves volt, amikor lebénult a bal lába. Véletlen. Balszerencse.
..
Oltást kaptam, másnap, ébredés után szólított az anyukám, és nem tudtam odamenni hozzá. Az orvos megvonta a vállát, örüljünk, hogy nem mindkét lábam lett oda.
..
Édesapját korán elveszítette. „Hat múltam, amikor meghalt. Cukorbeteg lett, kapott injekciót, de valamit elronthatott a nővér, talán túladagolta az inzulint.” Ez is véletlen. Ez is balszerencse."
 
G

Galthran

Guest
Meg amit mondott!
---
"Sedi 1986. február tizenkilencedikén született Kamerunban, Bafoussam nevű városban. „Nem nagy település, nem is gazdag.” Hároméves volt, amikor lebénult a bal lába. Véletlen. Balszerencse.
..
Oltást kaptam, másnap, ébredés után szólított az anyukám, és nem tudtam odamenni hozzá. Az orvos megvonta a vállát, örüljünk, hogy nem mindkét lábam lett oda.
..
Édesapját korán elveszítette. „Hat múltam, amikor meghalt. Cukorbeteg lett, kapott injekciót, de valamit elronthatott a nővér, talán túladagolta az inzulint.” Ez is véletlen. Ez is balszerencse."
igen, és minden szar ellenére ilyen a hozzáállása az élethez, ezért respekt.
meg azért is amiért ilyen őszintén beszél mindenről, ukránokról, a saját történelméről, stb
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Meg amit mondott!
---
"Sedi 1986. február tizenkilencedikén született Kamerunban, Bafoussam nevű városban. „Nem nagy település, nem is gazdag.” Hároméves volt, amikor lebénult a bal lába. Véletlen. Balszerencse.
..
Oltást kaptam, másnap, ébredés után szólított az anyukám, és nem tudtam odamenni hozzá. Az orvos megvonta a vállát, örüljünk, hogy nem mindkét lábam lett oda.
..
Édesapját korán elveszítette. „Hat múltam, amikor meghalt. Cukorbeteg lett, kapott injekciót, de valamit elronthatott a nővér, talán túladagolta az inzulint.” Ez is véletlen. Ez is balszerencse."
"Adni akartam az országnak, amitől addig csak kaptam."
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
Számomra kicsit meseszerű volt a történet. Plusz a srácban elvileg nagyobb a magyarság tudat papíron mint bárkiben.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 036
10 074
113
M

molnibalage

Guest
Ennyit a stadionok feleslegességéről.

Sztárfocisták?
Röhögök.
Max. ez a bulvár origos propaganda fos tekinti annak őket.

Hát, ettől a szomszéd kövér nő nem lett egészségesebb.
És a profi sport menjen csak magánpénzből.
Igen.
Amúgy bár tudnám, hogy zeal szerint mi a vicces abban, hogy ne adóforintokból menjen ez cirkusz részben.
Főleg a fenti hír narratíváját néze.

Dháááááá ide sztárok jönnek, akkor hova kell állami pénz...?

Úgy szeretném, ha az én hobbimat is kitömné annyira állambácsi, mert csak alapon, mint ezt a kuplerájt...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and formosa1

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Amúgy bár tudnám, hogy zeal szerint mi a vicces abban, hogy ne adóforintokból menjen ez cirkusz részben.
A demagóg szöveget röhögtem ki, miszerint a kövér szomszéd nő, blabla....
Aki tényleg ezen a szinten van, azzal fölösleges vitatkozni. Erre a butaságra több időt nem pazarolok. :oops: