Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Szerintem Nego esete bizonyítja, hogy alapvetően nem vagyunk egy kirekesztő ország, mert aki KÖZÉNK AKAR TARTOZNI, AZT BEFOGADJUK. El is mondta régebben, hogy őt itt soha nem érte semmi atrocitás, ezért is szeret itt élni.
De ami fontos. Ő alkalmazkodott az itteni emberekhez, és ő is elfogadó volt velünk szemben. Mert ez egy kétirányú történet. A nyugati narratívával ellentétben igenis rengeteget kell dolgoznia azon egy idegennek, hogy befogadják.

A másik pedig, hogy ez nem egy tömeges jelenség, ő az egyetlen fekete a válogatottban. Szerintem amíg ez nem válik tömegessé, mint mondjuk a franciáknál, addig ez ugyanúgy a MAGYAR válogatott marad, pont.
De a migrációban is ez lenne a cél, hogy maradjon meg egy olyan minimális szinten, hogy a valóban beilleszkedni akarók jöjjenek egy korlátozott számban, úgy, hogy az az ország kulturális/faji önazonosságát ne forgassák fel. Ha ez megvan, akkor a máshonnan érkezők úgy fogják érezni, hogy MUSZÁJ ALKALMAZKODNIUK. Ha tömeges a dolog, akkor már úgy érzik, hogy az ország egy ilyen fura, híguló katyvasz, ahol rohadtul nem kell foglalkozni a hülye őslakosokkal, mert már túl sokan vannak ők idegenek ahhoz, hogy alkalmazkodni akarjanak.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 048
113
Picsogás felsőfokon:


Csinálnak egy politikai performanszt, amire válasz érkezik. Mindezt, egy sporteseményen, ahol tilos mindenféle politikai állásfoglalás, HACSAK nem az aktuális hülyeségről van éppen szó? Ha vhol ezt nem fogadják el, akkor meg össztűz zúdul akár 14 éves gyerekekre is, csak mert már nekik is több agyuk van, mint a brüsszeli és nemzetközi idiótáknak?
Legközelebb ovisokat viszünk, de azok kegyetlenül megdobálják majd az angol játékosokat tejbepapival!
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 048
113
Ő a jó migráncs.

Azért feszül abban némi ellentmondás, h OV megment minket a bevándorlóktól, megy a nagy nemzetizés, magyarkodás, aztán a nemzet kirakatcsapatába betesznek olyanokat akik kb semennyire se magyarok, a himnuszt se tudják elénekelni, akiknek kb. egy eszköz a karrierjük egyengetéséhez, h játszanak a magyar válogatottban, nem több.
Te ugye nem követed a focit?
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Ebben mi a kirekesztő? Ő mondta h Franciaország a hazája, a kinti magyarok meg tuti Magyarországot jelölik meg annak (de ha él kinn ismerősöd megkérdezheted te is, nekem egyik rokonom, ismerősöm se érzi magát angolnak).
Csak fura volt, hogy te hoztad fel, hogy a zorbán kirekeszti a szegény migráncsokat, bezzeg a Negot meg berakják a válogatottba, mikor szerinted neki nincs ott helye. Szóval a papírral érkező, beilleszkedő, becsületes fekete az ne jöjjön, mert hát a senkinek sem kellő, dolgozni nem akaró migránsokat nem engedjük be. Ez nekem kicsit “kirekesztés” gyanús dolog, de mindegy.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Ha így mennek a dolgok tovább akkor a mi problémánk is lesz, ezt írtam. Neked nem tűnt fel, h egyre több a nem fehérbőrű ember itthon? Én csak a trendre világítottam rá, meg arra, h annyira azért nem tesznek ez ellen, mint amennyire hangoztatják, de nem kötelező tudomásul venni.

India, Kína a számbeli fölénye miatt nem fog felhígulni, Japán és Korea extrém zárkózott ország. És a világ többi része? Afrika is keveredik, meg Latin-Amerika is tök katyvasz.

De ami problémánk nem a rasszizmus lesz, hanem ez:
egyre több a nem fehérbőrű ember itthon? Én csak a trendre világítottam rá, meg arra, h annyira azért nem tesznek ez ellen, mint amennyire hangoztatják, de nem kötelező tudomásul venni.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Szerintem Nego esete bizonyítja, hogy alapvetően nem vagyunk egy kirekesztő ország, mert aki KÖZÉNK AKAR TARTOZNI, AZT BEFOGADJUK. El is mondta régebben, hogy őt itt soha nem érte semmi atrocitás, ezért is szeret itt élni.
De ami fontos. Ő alkalmazkodott az itteni emberekhez, és ő is elfogadó volt velünk szemben. Mert ez egy kétirányú történet. A nyugati narratívával ellentétben igenis rengeteget kell dolgoznia azon egy idegennek, hogy befogadják.

A másik pedig, hogy ez nem egy tömeges jelenség, ő az egyetlen fekete a válogatottban. Szerintem amíg ez nem válik tömegessé, mint mondjuk a franciáknál, addig ez ugyanúgy a MAGYAR válogatott marad, pont.
De a migrációban is ez lenne a cél, hogy maradjon meg egy olyan minimális szinten, hogy a valóban beilleszkedni akarók jöjjenek egy korlátozott számban, úgy, hogy az az ország kulturális/faji önazonosságát ne forgassák fel. Ha ez megvan, akkor a máshonnan érkezők úgy fogják érezni, hogy MUSZÁJ ALKALMAZKODNIUK. Ha tömeges a dolog, akkor már úgy érzik, hogy az ország egy ilyen fura, híguló katyvasz, ahol rohadtul nem kell foglalkozni a hülye őslakosokkal, mert már túl sokan vannak ők idegenek ahhoz, hogy alkalmazkodni akarjanak.

Jókat írsz a nagyjával egyetértek. Negoval az a bajom, h gyakorlatilag leigazoltuk, mintha egy klubhoz jött volna. Nekem ezek a honosítások nem tetszenek. Én a magyar válogatottban olyan játékosokat szeretnék látni, akik itt, magyarként születtek, ez a válogatottak lényege.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Nem, semmiképp. Az év többi részével van a baj... az azért feltűnő, h az utóbbi kettő EB-n, amik a bajnokságok, kupák után voltak milyen jól szerepeltünk, mindkettő ugyanígy júniusban volt, mint a mostani győzelem. Hosszú szezon után a topjátékosok szerintem elfáradtak, mi meg ezeknek a meccseknek fizikailag meg fejben jobb állapotban mentünk neki. Ha megint jön ősszel valami vállalhatatlan eredmény (2016 Ferröer döntetlen, 2021 Albánia vereség odavissza) az már a harmadik ugyanolyan periódus lenne, azt már nem lehet véletlennek mondani.
Ebben lehet valami szerintem is, és abban is van valami, hogy ha nekünk kell dominálnunk egy meccsen, akkor mindig megszenvedünk.
Nekem csak az instant “Nincs itt minek örülni”, “Szerencsénk volt”, “Nem vették komolyan” dumákkal előálló károgó hozzáállással van bajom. Igenis kell örülni a sikernek, de a helyén kell kezelni, nyilván.

De hogy valakinek az a meghatározó gondolata egy ilyen meccs után, hogy “majd úgyis szopunk ősszel, most minek örül mindneki”, arra nálam nincsenek szavak.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Jókat írsz a nagyjával egyetértek. Negoval az a bajom, h gyakorlatilag leigazoltuk, mintha egy klubhoz jött volna. Nekem ezek a honosítások nem tetszenek. Én a magyar válogatottban olyan játékosokat szeretnék látni, akik itt, magyarként születtek, ez a válogatottak lényege.
Alapvetően én is, meg szerintem majdnem mindenki így van vele. A Stílusos Kálmánnak én sem annyira örültem, mert neki tényleg nagyon kevés kötődése van az országhoz, vagy a magyarsághoz, mint az eddigi honosított játékosainknak.
De ez még mindig marginális a válogatottnál szerintem, nem 5 futóbolond feketével kezd a csapatunk minden meccsen, meg ilyen kreténségek még nincsenek nálunk. Addig szerintem bőven lehet szeretni ezt a válogatottat, az eredményeit pedig akár tetszik, akár nem, el kell ismernie mindenkinek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 448
113
Ebben lehet valami szerintem is, és abban is van valami, hogy ha nekünk kell dominálnunk egy meccsen, akkor mindig megszenvedünk.
Nekem csak az instant “Nincs itt minek örülni”, “Szerencsénk volt”, “Nem vették komolyan” dumákkal előálló károgó hozzáállással van bajom. Igenis kell örülni a sikernek, de a helyén kell kezelni, nyilván.

De hogy valakinek az a meghatározó gondolata egy ilyen meccs után, hogy “majd úgyis szopunk ősszel, most minek örül mindneki”, arra nálam nincsenek szavak.
Ráadásul, nem is ősszel ...
 
T

Törölt tag 133

Guest
Ebben lehet valami szerintem is, és abban is van valami, hogy ha nekünk kell dominálnunk egy meccsen, akkor mindig megszenvedünk.
Nekem csak az instant “Nincs itt minek örülni”, “Szerencsénk volt”, “Nem vették komolyan” dumákkal előálló károgó hozzáállással van bajom. Igenis kell örülni a sikernek, de a helyén kell kezelni, nyilván.

De hogy valakinek az a meghatározó gondolata egy ilyen meccs után, hogy “majd úgyis szopunk ősszel, most minek örül mindneki”, arra nálam nincsenek szavak.

Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki már kicsit belefáradt a magyar válogatott erősen hullámzó teljesítményébe, nézzétek el ha ünneprontó voltam, az is érthető ha ez sokakat bosszant (engem is idegesített régebben).

Irtóra zavar, h 10+ éve minden adott a jó focihoz, de mégiscsak egy pénzszivattyú az egész és egyszerűen nincs rá tényleges szándék, h rendberakják a rendszert. Az h a válogatottnál direktbe keresik a honosítható játékosokat, az nálam annak a beismerése h nagyon nem is akarnak itt semmin változtatni. Nekem már olyan érzésem van, h az ilyen időröl idöre befutó, problémákat elfedő jó eredmények a rövidtávú öröm mellett hosszabb távon inkább ártanak. Ez mondjuk az én bajom, szar ha az ember nem tud őszintén örülni egy angolok elleni győzelemnek.

De h pozitívabb legyen a végkicsengés, drukkolok, h ne legyen igazam én legyek a köcsög károgó és végre stabilan irányba kerüljünk! Nagyon nem ragaszkodom hozzá h igazam legyen! :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Kicsit.... félig off, de elgondolkodtam, be kell tennem a témához. Nálunk van egy - sokak szerint "papucsos" - szír egyetemi tanár, prof. Ez a pali folyékonyan beszél magyarul. Magyar családja van. Muszlim. Sokat jár haza és mesél az Izlám Állam általi pusztításról, a nyugati és izraeli pusztításról. Minden évben két hallgatót hoz Szíriából saját költségén tanulni agrár szakra, hogy odahaza legyen, aki enni ad a népnek és a sivatagból termőterületet varázsol. Én, mint keresztény, sokat beszélgetek vele és nagyobb magyarnak tartom, mint sok melldöngetőt. Mert a magyarság nem genetika, nem fizika és nem antropológia, hanem LÉLEK! Akinek lelke magyar, az MAGYAR. Akinek a lelke nem hazájáért dobog, az lehet bármi. Ezért alapból a magyar lélek nem rasszista. Kétszer térdel. Isten előtt és Kedvese előtt. A többit pedig tiszteli.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 037
10 076
113
Csak a nyugati világ keveredik, a japánok, kínaiak, koreaiak érdekes módon nem keverednek. A kínaiak kétezer éve is kínaiak voltak, és kétezer év múlva is kínaiak maradnak majd.
Mondjuk a koreaiak meg a japánok ki is halnak lassan ha nem lesz gyökeres változás.
Kína még lehet még azelőtt bukja hogy első számú világhatalom legyen hogy elérné ezt a célt a demográfiai miatt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 448
113
Kicsit.... félig off, de elgondolkodtam, be kell tennem a témához. Nálunk van egy - sokak szerint "papucsos" - szír egyetemi tanár, prof. Ez a pali folyékonyan beszél magyarul. Magyar családja van. Muszlim. Sokat jár haza és mesél az Izlám Állam általi pusztításról, a nyugati és izraeli pusztításról. Minden évben két hallgatót hoz Szíriából saját költségén tanulni agrár szakra, hogy odahaza legyen, aki enni ad a népnek és a sivatagból termőterületet varázsol. Én, mint keresztény, sokat beszélgetek vele és nagyobb magyarnak tartom, mint sok melldöngetőt. Mert a magyarság nem genetika, nem fizika és nem antropológia, hanem LÉLEK! Akinek lelke magyar, az MAGYAR. Akinek a lelke nem hazájáért dobog, az lehet bármi. Ezért alapból a magyar lélek nem rasszista. Kétszer térdel. Isten előtt és Kedvese előtt. A többit pedig tiszteli.
Nem Ibrahimnak hívják?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 448
113
Az olvasáshoz :D







"„Akkor miért fütyülnek a magyarok, amikor elindul a rituális térdelés? Mi zavarja ezt a kis népet ebben a fajgyűlölet elleni gesztusban? Talán segít kívülállóknak is a megértésben, ha ízlelgetjük, amit a tegnapi angol-magyar után az angolok szövetségi kapitánya, Gareth Southgate mondott. Szerinte érthetetlen, hogy miért tiltakoznak a magyar szurkolók a térdelés ellen, hiszen »mi nevelni próbálunk vele, azért csináljuk« (»we do it to try to educate«)."
(...)
"A magyar elutasítás ösztönös: »Ne, ne hozzátok be a stadionjainkba a problémáitokat és az azokra adott megoldásaitokat! Minket ez nem érint és nem érdekel. A nevelési szándékotok meg irritáló birodalmi gőg. Ha nevelni próbáltok, az bennünket provokál, és minél inkább teszitek, annál jobban. Mi ilyenkor bekeményedünk és büszkék leszünk. Ha megbélyegeztek és megszégyenítetek, mi magunk fogjuk nyomtatni hozzá a bélyegeket. Ha emiatt büntettek, mert szerintetek rasszisták és nevelhetetlenek vagyunk, akkor mi gyerekekkel töltjük tele a stadionokat és ők fognak helyettünk fütyülni. Ha őket is kitiltjátok, akkor a kövek maradnak állva!«”


No igen, pont ezért is kezeljük így az egészet a kezdetek óta, a zártkapu és a sok nyugati baromság ellenére:

Ahogy egy fórumtárs írta az ukrán topikban:
"aki a csorda után kullog az bizony szaros füvet legel ..."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 448
113


„Az új Puskás Arénában, a nemzeti összetartozás napján, három Puskás-akadémistával a pályán és harmincezer gyerekkel az igazságtalanul lezárt lelátókon: Magyarország-Anglia 1-0. (Szerintük: »Rasszisták«- Anglia 1-0 - ©Bodnár Zalán –, én inkább úgy fogalmaznék, hogy a pesti srácok a Szovjetunió után Angliát is megfricskázták ) Ez nem barátságos meccs, ez nem döntetlen, ez nem tartalékos ellenfél. Ez olyasvalami, ami először Puskáséknak sikerült, aztán Albertéknek, de azóta – 60 éve – senkinek.”
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 448
113
Wales- Ukrajna 1:0, Wales jutott ki a VB-re :)
Tényleg, mi volt a lengyel-walesen? Térdeltek a walesiek? Sehol nem bírtam megnézni, mert élőben nem láttam, felvételről meg nem találom az elejét. Mert ha igen, ismerve a walesieket volt térdeplés, és ismerve a lengyel szurkolókat ment a boooo. Vagy inkább erről beszéljen a média, hogy a tízésvesek is rasszisták nálunk, nem pedig arról, hogy Puskásék és Alberték után ismét el lett picsázva tétmeccsen Anglia? Ha pedig ment a boooo, mi a jó kajukat csesztetik - többek közt - az én lányomat is, aki kiment a stadionba és nem is fütyült, sem pedig semmi olyan megnyilvánulást nem adott ki magából, ami nem odavaló.