Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Bocsanat hogy beletrolkodtam a topikba en eddig abna a tudatba voltam hogy a 350 egy nasams vagy aster kategorias rendszer . ezekszerint nem az lessz csak valami hasonlo joval gyengebb kepessegekkel.
Ertem tehat elso blikre a radar a gyenge pontja a 350 nek a nyugati fajtarsal szemben. Gyengebb kepesseg de ha a raketat sikerul olcsositani /megfelelo db szam aseten nem lessz. Olyan nehez/ ar ertek aranyat tekintve egy igen potens redszer lessz az oroszok kezebe amivel masod szintu terepet konnyeden megoltalmaz.
Ha mar belekezdtem tovabbi kerdeseket tennek fel. Nem erne e meg a vityaz "nagy" aktiv radaros raketajat integralni az s 400 hoz? Igy elvileg kapna a 400 as egy reszben 360 fokos tuzivet. Nem a teljes javadalmazast lecserelni csak van hely a tubusba. Vagy a pancirok miatt folosleges esetleg gazdasagtalan lenne?
Amen. Tessék olvasni. Ha nem érthető valami, aztán kérdezni.Negatív. (tényleg el kellene olvasni Molni írását, benne van hogy melyik Sz-300 típus mire való, sőt még a 350-es is)
Az Sz-350 valaha majd a Sz-300PSz komplexumokat váltja ki vidéken, semmi köze az Sz-400-hoz.
Hát igen. Már a '80-as évek közepén voltak éleslövészetek oszt IOC 1991, az ODS végén.Elvileg integrálva van (értsd exportálható), csak azokon a fránya állami teszteken még nem sikerült (tizen x éve) átmennie.
Ha bele gondolsz hogy az amcsik mennyit sz*vtak egykoron az AMRAAM rendszerbe állításával, akkor kiderül, hogy csodák nincsenek...
360 fokos tűzíve legfeljebb akkor lehetne, ha minden feltételzés él, ami a HT összefoglalóban van. A-50 + data link + egyéb radarokkal. MCU/MCG adáshoz folyamatos track kell. Bár talán elég lehet a körkörös felderítő radar is ehhez, hiszen a NASAMS is ezt csinálja, de számomra nem derül ki, hogy tűzvezető radar a szűk km ezen a téren vagy sem.Ha mar belekezdtem tovabbi kerdeseket tennek fel. Nem erne e meg a vityaz "nagy" aktiv radaros raketajat integralni az s 400 hoz? Igy elvileg kapna a 400 as egy reszben 360 fokos tuzivet. Nem a teljes javadalmazast lecserelni csak van hely a tubusba. Vagy a pancirok miatt folosleges esetleg gazdasagtalan lenne?
360 fokos tűzíve legfeljebb akkor lehetne, ha minden feltételzés él, ami a HT összefoglalóban van. A-50 + data link + egyéb radarokkal. MCU/MCG adáshoz folyamatos track kell. Bár talán elég lehet a körkörös felderítő radar is ehhez, hiszen a NASAMS is ezt csinálja, de számomra nem derül ki, hogy tűzvezető radar a szűk km ezen a téren vagy sem.
Nem így épül fel az osztály. Tehát elméletnek szép, de nem tudom, hogy egyáltalán fizikailag lehetséges-e több radart hozzá csapni.Tűzvezető radarból is lehet annyi,hogy kiadja a 360 fokot csak ahhoz a világ összes pénze nem lenne elég.
Ezt nem egészen értem. Az, hogy mennyire húzok össze egy nyalábot az miért limitálja azt, hogy mekkora oldaszögig tudja a rács a nyalábot? A teljesítménynek mi köze az azimuthoz? Az imp. hosszúság meg pusztán a sinjel hosszát, tehát az effektív teljesítménykisugárzást befolyásolja. Ha jól éltem.Egy adott passzív fázisfordító elemen átvihető mikrohullámú energia nagysága fordítottan arányos annak élettartalmával, vagyis a komplexum üzemeltetési költségével.
Ha egy Sz-300PSz tűzvezető lokátorának 150km-es hatótávolságát egy Sz-300PM-hez tartozó 250km-re akarod növelni, akkor (250/150)⁴≈7.7x nagyobb teljesítményű impulzust kellene tudnod átzavarnod.
Nyilván a fázisfordítók által elvisel mikrohullámú impulzus nagysága nőtt 1982 és 1992 között, másrészt ha több fordítót raksz ugyanabba az antennába, akkor csökkented az egy fordítóra eső teljesítményt, másrészt ezáltal szűkíteni is tudod a kibocsájtott nyalábot.
(persze ekkor meg az antenna ára megy föl, hiszen abba több fordító + nagyobb számítógép kell vezérelni azokat...)
Szinte már majdnem sikerült rendszerbe állítani az Sz-400-as 380km hatótávolságú 40N6 rakétáját, de mégsem, mer megbukott az állami átvételen.
Pár hónap és némi módosítás után újra megpróbálják.
https://bmpd.livejournal.com/3145944.html
Hosszú idő után újabb hírek a 40N6-ról.
A 40N6 rakéták tesztjei a végső szakaszhoz érkeztek, már nyáron próbaüzemmódban a csapatokhoz kerülhetnek.Februárban tesztelték a kétfokozatú 40N6 rakétát és az eredményeik alapján kisebb konstrukciós változtatásokat végeznek rajta. Április-május folyamán újabb tesztsorozatot terveznek, ami után majd döntenek a rakéta rendszeresítéséről és sorozatgyártásáról .
https://iz.ru/725373/nikolai-surkov-aleksei-ramm/s-400-smogut-porazhat-tceli-na-distantcii-400-km