Gondolom nem az UAE fogja használnia BRDM-eket.
Megy Jemenbe, meg Líbiába.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Gondolom nem az UAE fogja használnia BRDM-eket.
hírsaláta from netarzenál
Ukrajnában az augusztus 24-én megrendezésre kerülő Függetlenség Napja ünnepségsorozaton fogják bemutatni a szovjet eredetű T-72-es harckocsicsalád új tagját. A T-72A korszerűsítésével létrejövő T-72AMT kifejlesztését Kijevben végezték el. Ennek során számos, már más harckocsikról ismert rendszert használtak fel. A fegyverzetben az igazi újdonságot a korszerű célzórendszer mellett a Kombat 125 milliméteres félaktív lézerirányítású, 5 kilométeres hatótávolságú lövedék jelenti, melynek tandem kumulatív harci része 550 milliméter homogén páncélzat átütésére alkalmas.
Védelmét, a kerámialapokat magába foglaló plusz páncéllemezek mellett, a Bulat és Oplot harckocsikon is alkalmazott Nozh (kés) reaktív páncélzat felszerelésével erősítették meg, a rácsos előtétpáncélzat mellett. A belső térben a török Aselsan és az ukrán Lybid K2 új digitális rádióállomásai kerültek alkalmazásra. A lehallgatás ellen védettebbé vált kommunikáció segítségükkel így már kibővíthető lett a páncélosokat támogató gyalogság irányába is. A tájékozódást СН-3003 BASALT műholdas navigációs rendszer könnyíti meg, továbbá a vezető számára a páncéltest hátuljára egy kamerát is felszereltek. A T-72AMT mozgatásáról egy 840 lóerős В-84-1 motor gondoskodik. A páncélos tesztelését augusztus végén kezdik meg.
Tajvanon elkészültek a Cloud Leopard II gyalogsági harcjármű tervével és az elképzelést bemutató példánnyal is. A 8x8-as kerékképletű páncélos legfőbb újdonsága a nagyfokú modularitása lesz. A könnyű átszerelhetőségnek köszönhetően a 120 milliméteres aknavetőt hordozó, 105, vagy 120 milliméteres löveggel ellátott variánsok igen könnyedén megvalósíthatók lesznek a 12,7 milliméteres nehézgéppuskával ellátott páncélozott szállító harcjármű bázisán, akárcsak a gyalogsági harcjármű, az egészségügyi, vagy parancsnoki változatok.
Elkezdték a BMR-3MA aknamentesítő harckocsik leszállítását az orosz haderő számára. A T-90-es harckocsin alapuló jármű 44 tonnát nyom és az aknamentesítést 12 kilométer per órás sebességgel képes elvégezni, a KMT-7-es aknataposó hengerek segítségével, tömege ezekkel együtt már 51 tonnára növekszik. A kétfős személyzetén kívül még további három utász szállítására képes a belső terében. A csapatpróbák eredménye alapján a BMR-3MA aknamentesítő harckocsit hatékonyabb klímaberendezéssel és korszerűbb rádió adó-vevőkel látták el. A 6,92 méter hosszú, 3,81 méter széles és 2,96 méter magas jármű fegyverzetét egy 12,7 milliméteres Kord nehézgéppuska alkotja. A harckocsiból eredő fejlesztés eredményeként az amúgy is erős páncélzat, reaktív kazetták felszerelésével lett tovább erősítve, valamint a távirányítású robbanóeszközök elleni védelmet zavarórendszer növeli még jobban. Exportra az Uralvagonzavod BMR-3MSz típusjelzéssel áll készen az aknamentesítő harckocsi gyártására.
Horvátországban a Védelmi Minisztérium az Elbit Systems UT30Mk2 távirányítású tornyait rendelte meg a Patria AMV gyalogsági harcjárművek számára. A 30 milliméteres gépágyúval ellátott toronyból 8 darabot szereznek be.
Brazíliában költségvetési okokra hivatkozva elnapolták az olasz eredetű VBTP-MR Guarani 6x6-os kerékképletű gyalogsági harcjármű 8x8-as változatának létrehozását. A némileg nagyobb és súlyosabb, 8x8-as kerékképletű VBR-MR (Viatura Blindada de Reconhecimento - Média de Rodas) megalkotása már az év elejétől kérdéses volt, de most úgy látszik, huzamosabb időre letesznek ennek kifejlesztéséről.
A 2012-ben megkötött 2,5 milliárd dolláros szerződés még 2044 páncélos brazíliai megépítéséről szólt, évi 100 darabos mennyiségben. A 2013-ban elkezdődő gyártás eddig nagyjából 300 példányt eredményezett, évente mintegy 50-70 darabos legyártott mennyiségben, a 100.-at 2014. szeptember 26-án adták át. A VBTP-MR Guarani hossza 6,9 méter szélessége 2,7 méter magassága 2,3 méter tömege 18 tonna. Legénysége 2 fő, szállítható személyek száma 9 fő, hatótávolsága 600 km, legnagyobb sebessége 90 km/h. A páncéltest tetejére szerelt 30 mm-es gépágyúval és 7,62 mm-es géppuskával ellátott UT30-as torony lehetőséget biztosít két Spike irányított páncéltörő rakéta indítására is, így a 6x6-os kerékképletű jármű komoly tűzerővel rendelkezik.
https://sg.hu/forum/uzenet/1074537255/85034
Kovácsházy Miklós - A páncélozott harcjárművek vizsgálata, összehasonlítása és értékelése a mozgékonyság tükrében
Ezt az utolsó hozzászólást viszem.
https://sg.hu/forum/uzenet/1074537255/85034
Kovácsházy Miklós - A páncélozott harcjárművek vizsgálata, összehasonlítása és értékelése a mozgékonyság tükrében
Roni
"Ami brutálisabb hogy egyszerre két rakéta is vezérelhető .
És repülés közben ki lehet választani a célpontot és ami még tetszik benne hogy felülről támad ami hátránya a tankoknál .
A khrizantema egy vicc ehez képest "
Megint felületes vagy Roni! Utána néztem a HJ-10-nek és különböző rakétákkal operál. Vagyis amelyik elmegy hangsebesség fölött 10 km-re az nem támad felülről, amelyik felülről támad az nem repül el 10 km-re és valószínűleg hangsebesség alatti. Ennek megfelelően a vezérlésük is különböző.
A Khrizantema egy rakéta típust használ, két külön rávezetési móddal. "Csak" 6 km-s a lőtávolsága (heliről több), de gyorsabb a rakéta, mint a kínai rendszernél. Elvileg a páncél átütése is nagyobb, bár ugye ezek mindig vitatott értékek.
E mellet van olyan forrás is ami szerint az orosz rendszer is képes két rakétát célra vezetni egy időben.
Szerintem mind a két rendszer elég "komoly" képességekkel bír.
És azóta biztos semmit nem reszeltek rajtuk ugye? Jaj...Ilyen alapon az ami páncélos erők is 80-as évek vége hisz az M1A2 és a Bradley is akkori gyerek...
T-72B3-ból még nem túl sok van és a hadsereg vezetése kézzel lábbal tiltakozott ellenük, hogy "drága és szar".Egyébként a T-72B3 harckocsik nagy része T-72 obr.85 utáni bár van annyi obr.89 utáni is nekik,hogy csak azokat építsék át B3 variánsra(vagyis már B3M-re mert már csak azt rendelnek az oroszok).
Mert egyesek még mindig basznak használni a topikok közötti idézés lehetőségét. Két ikonra kattintást igényel. Erre nem képesek, de az észt azt tudják ám osztani...Jól szétoffoltatok mindent...
És azóta biztos semmit nem reszeltek rajtuk ugye? Jaj...
Ezen felül az M2 az mióta lett hirtelen harckocsi..?
T-72B3-ból még nem túl sok van és a hadsereg vezetése kézzel lábbal tiltakozott ellenük, hogy "drága és szar".
Mert egyesek még mindig basznak használni a topikok közötti idézés lehetőségét. Két ikonra kattintást igényel. Erre nem képesek, de az észt azt tudják ám osztani...
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..