Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Edes Istenem... miert van az, hogy mindig a lathatoan legiskolazatlanabbak akarnak a legokosabbak lenni...

Mondjuk talalomra kezdjuk negyedikes altalanosban: második világháború, német, szovjet, lengyelt, franciák, Kelet és Közép-Európát (avagy Közép-Kelet-Európát, ad absurdum Kelet-Közép-Európát), es igy tovabb...
Nem tudható, miért nem kérdezed meg magad?
 
K

kamm

Guest
Légvárakat épitetek,mert nem a realitásokbol indultok ki.
Semmiféle komoly exportrendelésre nincs értékelhető kilátás.
Csinalni kellene egy podcastot neked, Borus kilatasok a fulkebol cimmel.

Focimzenenek meg a Trabanttol, sot, inkabb mar a Balatontol a Nap az Apabol a kovetkezo reszt ajanlom:

Ha harc, hadd legyen harc, megduplázod az
összes tétet
És tévedhetetlenül bizonyos vagy abban,
hogy elvesztetted az egészet.
Derűre ború, borúra háború,
most elküldték Kantot a fenébe,
Így kezdődött el a világ vége.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Csinalni kellene egy podcastot neked, Borus kilatasok a fulkebol cimmel.

Focimzenenek meg a Trabanttol, sot, inkabb mar a Balatontol a Nap az Apabol a kovetkezo reszt ajanlom:

Ha harc, hadd legyen harc, megduplázod az
összes tétet
És tévedhetetlenül bizonyos vagy abban,
hogy elvesztetted az egészet.
Derűre ború, borúra háború,
most elküldték Kantot a fenébe,
Így kezdődött el a világ vége.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 831
113
Amikor olvastam beugrott, hogy itt is vannak hasonlók.
Szép kis ing.
Vajon felveszi e valaki?
311458070_1264722047637599_5684758039729111062_n.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113

Értem én...

  • félelemkeltő stílusúak, vagy közösség elleni izgatást valósítanak meg (vagyis a magyar nemzet, vagy valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport vagy a lakosság egyes csoportjai elleni gyűlöletre uszítás);

És ez így simán mehet és maradhat.
Sokadjára is.
Nem az írta, hogy mind. És ő is tanár. Érdekes, hogy Neked soha nem jó, ha egy szakmabeli meri szakmáját, kollégáit minősíteni, vagy kritizálni, vagy esetleg hozzá érteni. Bezzeg Te.
Amúgy meg miért nem lehet a moderátor értesítése funkciót használni, ha valami kétséget kelt, akár elhelyezése, akár tartalma kapcsán?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
De Szittya braindumpjai 15 poszton keresztük szintén nem optimálisak. Mondjuk ő központozás, új bekezdés helyett használja a posztolást. (ezt csak a mester stílusában itt hagyom, hogy érezzétek!)
És miért fáj átgörgetni, ha nem érdekel, vagy nincs türelmed kibogozni a mondanivalót. Nincs Szittyával semmi bajom, de néha nincs hozzá idegrendszeremen kitalálni, hogy mire is gondolt a költő, akkor áttekerem az egész szagát.
 
M

molnibalage

Guest
Nem az írta, hogy mind. És ő is tanár. Érdekes, hogy Neked soha nem jó, ha egy szakmabeli meri szakmáját, kollégáit minősíteni, vagy kritizálni, vagy esetleg hozzá érteni. Bezzeg Te.
Amúgy meg miért nem lehet a moderátor értesítése funkciót használni, ha valami kétséget kelt, akár elhelyezése, akár tartalma kapcsán?
Szerinted nem jelentettem?
Ne tudd meg hány komment volt, ahol mégsem történt semmi.
Legfeljebb törölték.
De ban nélkül.

Laci1970 is ebben a modik által figyelt topikban személyeskedik és kapott érte bármit?
Semmit. Hogy törölték-e a kommentjét nem tudom, de nem is érdekel most már nagyon.

Bocs, de erre mit lehet mondani?
A jenki erre mondja, hogy segget csináltak csak a szájukból.
Ráadásul Laci1970 nagyon, nagyon sokszoros visszaeső.

Évekkel ezelőtt mondtam, hogy kb. a külföldi BMS repszimes fórumon levő statáriális módszerekkel az elején el kellett volna fojtani mindent.
Persze, akkor lehet, hogy akkor nem lenne óránként faszomtudja hány komment, de nem is 95% állam / orosz / bármilyen propi lenne az oldalon.
Szép, lassú, de tartalmas beszélgetést annál több.

Alsó hangon 30-40 embernek évek óta permbanon kéne itten lennie, ehhez képest a "fúmostaztászigorúak leszünk" szerinti 3 napot sem kapta meg, ami nem annyi lenne, mert emelkedő tétel szerint már többnek kéne,.

És akkor csodálkoznak, hogy mi megy a fórumon...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
És miért fáj átgörgetni, ha nem érdekel, vagy nincs türelmed kibogozni a mondanivalót. Nincs Szittyával semmi bajom, de néha nincs hozzá idegrendszeremen kitalálni, hogy mire is gondolt a költő, akkor áttekerem az egész szagát.
És miért fájna a fórumot kulturáltan, normálisan használni? Minden devianciát védtek, a spammelést, a központozás hiányát, mindenre az a válasz, hogy tekerd át. Aki ezt akarja tolni, regeljen a twitterre és tolja oda.

Nekem sincs bajom vele, de akár lehetne a posztokat rendesen formázni is. És ez másokra is vonatkozik, ő csak egy eklatáns példa a jelenségre. Ráadásul Ő legalább OC-t tol, nem csak copy-paste spamet., vagy bedobott több órás videókat kommentár nélkül, vagy annyi kommentárral, hogy KÖTELEZŐ, meg ALAPMŰ, stb...

Ez az egész arról szól, hogy megadják-e egymásnak a tiszteletet a fórumozók. Olyan ez, mint amikor szedett-vedett ruhában jön valaki egy fontos eseményre. Nem illendő. Persze nehéz ebben a "demokratizálódott" világban ilyeneket képviselni, mindenki mindent megtehet és minden jár.

Én sokkal erősebb formai követelményeket javasolnék a fórum posztoláshoz.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Amúgy sokszor nem értem a közönséget. Van mondjuk egy adott topik/téma/esemény aminél tudom, hogy embertelen módon felbaszom rajta az agyam vagy tudom, hogy más miatt kiakadok rajta akkor egyszerűen nem olvasom. Ukrán topik is ilyen, néha esetleg egy-egy oldalba belenézek, berakom a saját anyagaimat, de rendszeresen nem figyelem az ottani eseményeket. Sem időm, sem energiám, sem türelmem nincs hozzá, plusz a bejáratott Telegram forrásaimon keresztül úgyis átjön a kellő infó. Belpol topik meg aztán tényleg abszolút hanyagolva, FB ígyis-úgyis tele van annak minden mocsarával és még ha meg is van a saját véleményem róla inkább hagyom a vérbe, mert nem ér annyit. Más meg ott éli ki magát? Istenem, hát tegye, most akkor van egy homokozója, azért na nem a megélhetésünk függ tőle
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Szerinted nem jelentettem?
Ne tudd meg hány komment volt, ahol mégsem történt semmi.
Legfeljebb törölték.
De ban nélkül.

Laci1970 is ebben a modik által figyelt topikban személyeskedik és kapott érte bármit?
Semmit. Hogy törölték-e a kommentjét nem tudom, de nem is érdekel most már nagyon.

Bocs, de erre mit lehet mondani?
A jenki erre mondja, hogy segget csináltak csak a szájukból.
Ráadásul Laci1970 nagyon, nagyon sokszoros visszaeső.

Évekkel ezelőtt mondtam, hogy kb. a külföldi BMS repszimes fórumon levő statáriális módszerekkel az elején el kellett volna fojtani mindent.
Persze, akkor lehet, hogy akkor nem lenne óránként faszomtudja hány komment, de nem is 95% állam / orosz / bármilyen propi lenne az oldalon.
Szép, lassú, de tartalmas beszélgetést annál több.

Alsó hangon 30-40 embernek évek óta permbanon kéne itten lennie, ehhez képest a "fúmostaztászigorúak leszünk" szerinti 3 napot sem kapta meg, ami nem annyi lenne, mert emelkedő tétel szerint már többnek kéne,.

És akkor csodálkoznak, hogy mi megy a fórumon...
Ha jelentetted, akkor nem szóltam.
Csak már annyi siránkozás van a visszajelzések topicban, hogy szerintem túl sok.

"A jenki erre mondja, hogy segget csináltak csak a szájukból."
Nem tudtam, hogy ez USA-beli mondás; pedig gyakran használom.

Laci, hogy is jön most ide? Csak mint példa?
Nem követek minden topicot, pláne nem rendszeresen; és az emberek minden tevékenységét sem követem.

A szigorúbb büntetési tételekkel egyet értek. Bár sokan a teljes büntit is kijátsszák. Ráadásul a hadcore visszaesők. Szóval annak is megkérdőjeleződik a haszna.
 
M

molnibalage

Guest
Ha jelentetted, akkor nem szóltam.
Csak már annyi siránkozás van a visszajelzések topicban, hogy szerintem túl sok.

"A jenki erre mondja, hogy segget csináltak csak a szájukból."
Nem tudtam, hogy ez USA-beli mondás; pedig gyakran használom.

Laci, hogy is jön most ide? Csak mint példa?
Nem követek minden topicot, pláne nem rendszeresen; és az emberek minden tevékenységét sem követem.

A szigorúbb büntetési tételekkel egyet értek. Bár sokan a teljes büntit is kijátsszák. Ráadásul a hadcore visszaesők. Szóval annak is megkérdőjeleződik a haszna.
Egy példa volt a sok közül, de ő kiemelkedik. Ritkán látom kommetjét, de az gyak. mind egy soros és személyeskedés.
Valamikor 2020 táján is modiknak csak felvillantottam, hogy 10 kommentből 8 ilyen van.
Most is volt egy ilyen. Amikor papíron statárium van. Reakció? Semmi.

Az eredményt látjuk.
Az oldalon eredetileg a belpolnak helye sem volt.
Az is csírájában kellett volna irtani.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
És miért fájna a fórumot kulturáltan, normálisan használni? Minden devianciát védtek, a spammelést, a központozás hiányát, mindenre az a válasz, hogy tekerd át. Aki ezt akarja tolni, regeljen a twitterre és tolja oda.

Nekem sincs bajom vele, de akár lehetne a posztokat rendesen formázni is. És ez másokra is vonatkozik, ő csak egy eklatáns példa a jelenségre. Ráadásul Ő legalább OC-t tol, nem csak copy-paste spamet., vagy bedobott több órás videókat kommentár nélkül, vagy annyi kommentárral, hogy KÖTELEZŐ, meg ALAPMŰ, stb...

Ez az egész arról szól, hogy megadják-e egymásnak a tiszteletet a fórumozók. Olyan ez, mint amikor szedett-vedett ruhában jön valaki egy fontos eseményre. Nem illendő. Persze nehéz ebben a "demokratizálódott" világban ilyeneket képviselni, mindenki mindent megtehet és minden jár.

Én sokkal erősebb formai követelményeket javasolnék a fórum posztoláshoz.
Tisztelt Veér Ispán Fórumtárs!

Sok üdvözletet küldök.
Elolvasván a Haditechnikai Kerekasztal jelen fórumrészlegén hozzám intézett izenetét; szeretnék öntől érdeklődni azon tárgyban, hogy mi a többes szám eme témában? Továbbá szeretném mélyen tisztelt Fórumtárs Úr irányában kifejezni érdeklődésemet, hogy midőn védtem bármit is stilisztika terén? Immáron harmadik pontban szeretném ha tágítaná elmém oly' téren, hogy hányszor mondtam, hogy "tekerd át"? Avagy arra is szeretném az Urat felkérni, hogy azon hozzászólásaimat is idézni szíveskedjék, amelyben akár az ön által fentebb említett "spammelést" vagy egyéb alantasabbnak vélt fórumbeli kommunikációs formát védelmembe vettem.

Azontúl kívánom mélyen tisztelt személye felé jelezni, hogy Szittya ezen fórum beli író és olvasó társunk bevallottan diszlexiás nyavalyában szenved; nem tudom milyen szintű, de ha súlyosabb eset áll fenn, akkor az a teljesítmény is szép tőle amit a fórum közössége számára láthatóan pubikál. Bár megjegyzem, hogy amióta -ha jól tudom- elkezdett iskolába járni, sokat javult a helyesírása is és a stílusa is.
Másrészt -és ez nem sértésnek minősül senki felé- nem is olyan jellegű az iskolázottsága, mint a fórumozók többségének. Amivel semmi gond; ám nyilván aki egy egyetemet, vagy többet kijárt, annak akarva-akaratlanul is javult az írásbeli fogalmazási készsége.

Szeretném továbbá kedves Ispán figyelmét felhívni, hogy tartózkodjon a magyar fül, magyar nyelv és magyar elme számára érthetetlen és minősíthetetlen szavaktól, amit a fent említett hozzászólásában elkövetett az magyar nyelv sérelmére. A teljesség igénye nélkül az alábbi szókapcsolatokra gondolok: "OC-t tol, nem csak copy-paste spamet.,"
Midőn egyfajta minőségbeli, nyelvtani, és más elvárásokat támasztunk mélyen tisztelt fórumtársaink felé, akkor olybá gondolná az ember, hogy legáb önnön magunk irányában is hasonlókat várunk el.

Amennyiben a megfogalmazott gondolataimmal akár egyetértőleg, akár egyéb jellegű formában észrevételt kíván megfogalmazni, azon esetben válaszát szívesem fogadom és olvasom.

Továbbá "ajánlom Isten után való szolgálatomat Tekegyelmednek, kívánván jó egészséget, és, hogy Isten őfelsége vezéreljen Tekegyelmedet, és ez szegény hazáját minden jóra!"
Kelt: Az Úr 2022. esztenedjének október havának 18. napján.

Isten minden áldását kívánván:
phaidros
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Egy példa volt a sok közül, de ő kiemelkedik. Ritkán látom kommetjét, de az gyak. mind egy soros és személyeskedés.
Valamikor 2020 táján is modiknak csak felvillantottam, hogy 10 kommentből 8 ilyen van.
Most is volt egy ilyen. Amikor papíron statárium van. Reakció? Semmi.

Az eredményt látjuk.
Az oldalon eredetileg a belpolnak helye sem volt.
Az is csírájában kellett volna irtani.
Tudod ha neked lenne egy saját moderálású fórumod akkor rövid időn belül egyedül lennél . Moderálni NEM INDULATBÓL kell hanem világos szabályok mentén !
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Szerinted nem jelentettem?
Ne tudd meg hány komment volt, ahol mégsem történt semmi.
Legfeljebb törölték.
De ban nélkül.

Ezt olvasva és az elmúlt 6-7-8 évre visszagondolva az alábbi jutott eszembe:

Szerinted téged nem jelentettek?
Ne tudd meg hány komment volt, ahol mégsem történt semmi.
Legfeljebb töröltem.
De ban nélkül.

És akkor még kaptam is az ívet hogy védett tag vagy és neked mindent is lehet. Hát... őő... izé...

Peace.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt olvasva és az elmúlt 6-7-8 évre visszagondolva az alábbi jutott eszembe:

Szerinted téged nem jelentettek?
Ne tudd meg hány komment volt, ahol mégsem történt semmi.
Legfeljebb töröltem.
De ban nélkül.

És akkor még kaptam is az ívet hogy védett tag vagy és neked mindent is lehet. Hát... őő... izé...

Peace.
Én voltam 9 HÓNAP banon is. Változtam. Nem én mondtam, mások itt.
Na, akkor soroljam ki nem volt 9 NAP banon sem?
Kontraszt. Fontos dolog.
Mert az sem mondhatod, hogy ~1 héten belül kommentjeim 80%-a sértette a fórumszabályzatot. Márpedig ezt sikerült valakinek összehozni.
És még mindig itt van.

És igen, kettős mérce. 4 millió karakter tartalmat tettem ki ide.
Na, az inkrimináltak közül egyesek a foshalmon kívül mit tettek hozzá az oldalhoz?

Peace.
 
Status
Not open for further replies.